فروآلیاژها

  واردات و صادرات فرونیکل بر مدار چین و اندونزی

  تجارت فرو نیکل طی سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۱ افزایش چشمگیری داشته‌ است؛ به‌ طوری که در بازه مورد بررسی از حدود دو میلیون تن، به حدود چهار میلیون و ۶۰۰ هزار تن رسیده‌ است. افزایش قابل توجه تجارت فرو نیکل ناشی از افزایش تقاضای چین و افزایش عرضه اندونزی است. اندونزی تولیدکننده و صادرکننده جهانی نیکل و فرونیکل به شمار می‌آید. نیکل فلز مهمی است که به‌ طور گسترده در تولید فولاد ضدزنگ و سایر آلیاژها استفاده می‌شود اما درحال حاضر به‌ عنوان یک جز کلیدی در فناوری‌های جدید باتری ظاهر شده‌ است. تولید نیکل و فرونیکل اندونزی، مواد اولیه برای صنعت فولاد شریک تجاری خود چین را تامین کرده‌ است.
  1401/7/4 13:38

  افزایش مصرف سیلیس در گروی رشد صنایع نیمه‌هادی‌ها و ساختمان‌سازی

  افزایش قیمت سیلیس در سال ۲۰۱۷، منجر به کاهش تولید سیلیس در سطح جهانی شد؛ چراکه تقاضای بازار در پی افزایش قیمت، به‌ شدت کاهش یافته بود. کاهش تولید جهانی سیلیس در این سال متاثر از کاهش تولیدات در چین بود. افزایش مصرف سیلیس در سال‌های اخیر می‌تواند ناشی از افزایش حجم ساختمان‌سازی باشد. یکی از کشورهایی که به‌ دلیل رونق صنعت ساختمان‌سازی مصرف داخلی سیلیسیم را افزایش داد، برزیل است که پیش از سال ۲۰۱۷ از تولیدکنندگان برتر این ماده به‌ شمار می‌رفت اما مصرف داخلی چندانی نداشت. با گذشت زمان و با افزایش قیمت این محصول و رشد ساختمان‌سازی در این کشور، مصرف سیلیس در برزیل نیز افزایش یافت و صادرات این کشور رو به کاهش رفت.
  1401/6/30 19:18

  کشمکش در تجارت فرومولیبدن/ کره جنوبی، گوی رقابت را از رقیب و تامین‌ کننده خود ربود

  کره جنوبی یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان فرومولیبدن در جهان شناخته می‌شود. این کشور عمده ماده اولیه مورد نیاز خود را از یکی از مهم‌ترین رقبای خود در بازار تجارت، یعنی شیلی تامین می‌کند. قیمت پایین‌تر عرضه فرومولیبدن از سوی کره جنوبی، به افزایش سهم آن در بازار تجارت جهانی کمک شایانی کرده است. از بین محصولات مختلف مولیبدنی، فرومولیبدن در بازار تجارت جهانی جایگاه چندان مهمی ندارد و به‌جای آن، عمده مولیبدن در حال تجارت به‌صورت اکسید مولیبدن است. در سال ۲۰۲۰ که قیمت مولیبدن و محصولات آن در کف قیمتی قرار داشت، حجم تجارت جهانی فرومولیبدن کاهش یافت و به‌جای آن، بر حجم تجارت اکسید مولیبدن افزوده شد.
  1401/6/30 14:44

  عملیات اجرایی طرح کارخانه اکسید منیزیم آغاز شد

  عملیات اجرایی کارخانه اکسید منیزیم در دو فاز ایجاد کوره پخت منیزیت و واحد کانه‌آرایی در شهرک صنعتی کامبوزیا زاهدان آغاز شد.
  1401/6/21 09:14

  بحران انرژی به تعطیلی واحدهای تولید فروسیلیکومنگنز و فرومنگنز انجامید

  شرکت اسپانیایی «FerroAtlantica» به عنوان یکی از زیرمجموعه‌ها و شرکت‌های تابعه «Ferroglobe»، به‌ دلیل هزینه‌های بالای انرژی، اخیرا فعالیت دو کوره خود را در واحدهای تولید فروسیلیکومنگنز و فرومنگنز در منطقه بو دهستان آیر در شمال اسپانیا به حالت تعلیق درآورده است.
  1401/6/16 12:45

  تغییر قیمت آلیاژ سیلیکومنگنز و سنگ منگنز پس از سقوط در ماه جولای

  در صورتی که خرید واحدهای تولید فولاد اندک باشد، حاشیه سود واحدهای تولیدکننده فروآلیاژ توسط تولیدکنندگان فولاد کاهش می‌یابد و واحدهای تولید فروآلیاژ تا آن زمان سیاست افت تولید را حفظ خواهند کرد؛ در نتیجه بازار فروآلیاژ سیلیکومنگنز راکد خواهد شد.
  1401/5/31 16:27

  افزایش اندک صادرات فلز سیلیسیم در ماه ژوئن سال جاری

  بر اساس آمار گمرک چین، صادرات فلز سیلیسیم چین در ماه جولای، به 58 هزار و 400 تن رسید که رشد یک درصدی نسبت به ماه گذشته را ثبت کرد اما نسبت به مدت مشابه سال گذشته 16 درصد کاهش یافت. صادرات فلز سیلیسیم از ماه ژانویه تا ژوئن، به 350 هزار و 300 تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 13 درصد کاهش پیدا کرد.
  1401/5/11 13:04

  کاهش واردات 15 درصدی کک نفتی در ماه ژوئن 2022

  مطابق با داده‌های دریافتی از گمرک چین، واردات کک نفتی چین در ماه ژوئن، به میزان یک میلیون و 330 هزار تن بود که نسبت به ماه گذشته، 15 درصد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 9.3 درصد کاهش یافت. مجموع کل واردات در 6 ماهه اول سال 2022، حدود 6 میلیون و 840 هزار تن بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، حدود 4.2 درصد افزایش داشته است.
  1401/5/5 20:36

  اعمال فشار شدید چین بر شاهرگ بازار جهانی فلز منیزیم

  چین ۹۰ درصد فلز منیزیم را در جهان تولید و صادر می‌کند و می‌توان گفت انحصار این فلز را در اختیار دارد و کوچک‌ترین تغییری در تولید این فلز در چین، منجر به تغییرات قابل توجهی در سطح جهان خواهد. این کشور در راستای کاهش مصرف برق و قوانین زیست‌محیطی، تولید منیزیم را کاهش داده است. با اتمام ذخایر منیزیم در اروپا و تامین نشدن کافی منیزیم فلزی توسط چین، بازار جهانی این محصول با کسری مواجه شده است و صنایع کشورهای اصلی واردکننده فلز منیزیم که کشورهای پیشرفته در زمینه خودروسازی و هواپیماسازی هستند، در آینده‌ای نه‌ چندان دور با بحران جدی مواجه خواهند شد که این امر، ناشی از پیش‌بینی کاهش تولید آلومینیوم‌سازی و فولادسازی در این کشورها خواهد بود.
  1401/5/5 17:20

  افزایش بیش از 13 درصدی تولید فروکروم جغتای

  بر اساس گزارش‌های منتشر شده، میزان تولید مجتمع فروکروم جغتای طی سه ماهه نخست امسال، ۱۳.۷ درصد رشد یافته است.
  1401/4/29 19:38
163
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: