مطالب مرتبط با واژه 'چین'

  کاهش اندک عرضه روی در خارج از چین

  به طور کلی، بازار روی در خارج از چین روند صعودی نداشته است و انتظار می‌رود قیمت روی بورس فلزات لندن با تجربه یک روند کاهشی، به عددی بین دو هزار و 800 تا سه هزار و 100 دلار در هر تن برسد.
  1401/9/16 19:22

  چین در مسیر کاهش واردات سنگ‌آهن

  تحلیل‌گران از پیش‌بینی رشد 3.5 درصدی تولید سنگ‌آهن چین طی سال 2023 میلادی به دلیل راه‌اندازی پروژه‌های جدید در این کشور خبر دادند. این کشور اکنون برنامه کاهش واردات را پیش رو دارد.
  1401/9/13 12:53

  جهش قیمت سنگ‌آهن بیش از انتظارات چین

  قیمت سنگ‌آهن در بازار فیزیکی برای تحویل به انبارهای شمال چین نسبت به پایین‌ترین میزان دو ساله خود افزایش یافت. همچنین این احساس خوش‌بینی‌ در بازار به وجود آمده که وضعیت دشوار ممکن است برای مواد اولیه فولاد به پایان برسد.
  1401/9/12 17:54

  سرمایه‌گذاری و ارتباط تجاری در بخش مواد معدنی حیاتی کانادا

  چین به دنبال افزایش سهام خود در بیش از چندین شرکت معدنی کانادایی است که در میان آن‌‌ها، نام برخی از بزرگ‌ترین شرکت‌های صنعتی هم وجود دارد. آخرین اقدام کانادا مبنی بر تشدید قوانین و مقررات در خصوص سرمایه‌گذاری‌های خارجی در مواد معدنی حیاتی این کشور، منجر به پایان دادن به چنین فعالیت‌هایی خواهد شد.
  1401/9/12 16:05

  رقابت چین و کانادا در تامین مواد معدنی حیاتی

  کانادا به تازگی وارد یک رقابت جهانی برای تامین مواد معدنی حیاتی شده و برای دستیابی به هدف بزرگ‌تر، تمامی خطرات آن را به جان خریده است.
  1401/9/8 13:07

  دستور اخراج سه شرکت چینی از معدن‌کاری لیتیوم صادر شد

  کانادا به سه شرکت چینی دستور داد تا سرمایه‌گذاری‌های خود در مواد معدنی حیاتی کانادا را به دلیل امنیت ملی این کشور متوقف و واگذار کنند.
  1401/9/1 21:15

  سختگیری چین برای ناخالصی‌های همراه کنسانتره فلزات وارداتی

  برخی منابع به موسسه «Fastmarkets» اعلام کردند که دولت چین قصد دارد مقادیر مجاز ناخالصی‌های موجود در کنسانتره‌های فلزات وارداتی را کاهش دهد که این موضوع نشان می‌دهد اعمال استانداردهای قدیمی در این راستا دیگر عملی نیست.
  1401/9/1 20:59

  بیسموت چشم‌ به راه تولید سرب

  بزرگ‌ترین صادرکنندگان بیسموت کشورهای چین، هنگ‌کنگ، بلژیک و آمریکا و بزرگ‌ترین مقاصد صادراتی این فلز هنگ‌کنگ، آمریکا، آلمان و بلژیک است. بلژیک و آمریکا، از جمله کشورهایی هستند که بیسموت ناخالص را از چین وارد می‌کنند و آن را به‌ صورت بیسموت تصفیه‌ شده دوباره عرضه می‌کنند. بیسموت، فلزی است که در فرایند ذوب سرب به‌ عنوان محصول جانبی تولید می‌شود. این فلز دارای مصارف دارویی، رنگ‌دانه‌ای و متالورژیکی است. نکته قابل تامل در خصوص بیسموت این است که این فلز در مبادلات تجاری در شکل‌های معدنی، تصفیه‌ شده و همچنین آلیاژهای آن، تحت یک کد تعرفه مورد بررسی قرار می‌گیرد. بنابراین برخی از بزرگ‌ترین واردکنندگان بیسموت ناخالص، در زمره بزرگ‌ترین صادرکنندگان بیسموت تصفیه‌ شده نیز قرار دارند.
  1401/8/26 11:15

  غرب به دنبال منطقه‌ای ساختن عرضه فلزات است

  بر اساس گفته‌های سخن‌رانان سمینار بورس فلزات لندن که در روز 24 اکتبر 2022 برگزار شد، علی‌رغم قوانین جدید غرب که به دنبال منطقه‌ای کردن زنجیره‌های تامین فلزات برای گذار به انرژی تجدیدپذیر است، نادیده انگاشتن روند عرضه از چین دشوار و شاید غیر ممکن خواهد بود.
  1401/8/25 19:22

  بررسی معاملات مس بین دولت چین و دیگر کشورها

  در اواخر سال ۲۰۱۷، قانون جدید واردات ضایعات جامد در چین اعمال شد و محدودیت ورود ضایعات جامد کثیف در اول ماه ژانویه ۲۰۲۱ تصویب شد. طبق آمار به‌دست‌آمده نیز مشخص می‌شود که میانگین عیار قراضه‌های مس وارداتی به این کشور، از ۴۰ درصد به ۷۵ درصد افزایش یافته است. لزوم به بازیافت به‌ خصوص در کشورهای توسعه‌‌یافته به‌ دلیل تولید بالای حجم زباله‌ها و خطر گرم شدن کره زمین به‌ دلیل انتشار بیش ‌از ‌حد گازهای گلخانه‌ای، باعث شده است تا حمایت دولت‌ها از کارخانه‌های بازیافت افزایش یابد و از تکنولوژی‌های روز جهت افزایش نرخ بازدهی استفاده شود. بررسی آمار بازیافت مس در چین مشخص می‌کند که سالانه نرخ بازیافت در حال افزایش است و تنها در زمان انتشار ویروس کرونا و قرنطینه‌های شدید چین برای پیشگیری در اوایل سال ۲۰۲۰، نرخ بازیافت مس کاهش یافته است که به‌ دلیل خطر بالای ابتلای کارگران تفکیک زباله و شیوع بیماری بوده است.
  1401/8/25 10:40
607
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: