آلومینیوم

  قیمت آلومینیوم 47 دلار رشد پیدا کرد

  قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن در روز سه‌شنبه هفتم تیر ماه، با 1.9 درصد افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل از آن، به دو هزار و 500 دلار رسید.
  1401/4/8 09:26

  مدیر کارگاه ریخته‌گری ثابت قدم عنوان کرد:

  لزوم ثبات قیمت مواد اولیه در بازار

  مدیر کارگاه ریخته‌گری ثابت قدم گفت: نوسان قیمت شمش آلومینیوم در بازار، باعث شده است با ضرر مالی پس از فروش محصول نهایی مواجه شویم و چاره‌ای جز توقف تولید در این شرایط نداریم. این خطر متوجه بسیاری از تولیدکنندگان ورق آلومینیومی شده است و امیدوار هستیم شرایط بازار بهبود پیدا کند.
  1401/4/7 19:51

  رشد 0.6 درصدی قیمت آلومینیوم

  قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن در روز دوشنبه 6 تیر ماه، با 15 دلار افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل از آن، به دو هزار و 453 دلار رسید.
  1401/4/7 09:03

  جای خالی حمایت از تولید

  مدیر کارگاه ریخته‌گری صالحی گفت: همزمان با افزایش بی‌رویه هزینه‌های تولید طی ماه‌های اخیر، بسیاری از واحدهای کوچک صنعتی در آستانه تعطیلی قرار گرفته‌اند و این در حالی است که شاهد محقق نشدن وعده‌های مسئولان مبنی بر حمایت از تولید هستیم.
  1401/4/6 19:53

  اجرای عدالت صنعتی در مناطق کم‌برخوردار

  رئیس هیئت عامل ایمیدرو، برقراری عدالت صنعتی به وسیله تعریف طرح‌های جدید در مناطق کم‌برخوردار کشور را از جمله نکاتی دانست که در طرح جامع آلومینیوم باید در نظر گرفته شود.
  1401/4/5 08:58

  الزام رفع مشکل تامین بوکسیت شرکت آلومینای ایران

  رئیس سازمان محیط زیست گفت: شرکت آلومینای ایران در تامین بوکسیت با مشکل روبه‌رو است و با ادامه پیدا کردن این روند،‌ ممکن است در آینده نتواند به تولید ادامه دهد.
  1401/4/4 14:28

  قیمت آلومینیوم 44 دلار کاهش یافت

  قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن در روز جمعه سوم تیر ماه، با 1.8 درصد کاهش نسبت به روز معاملاتی قبل از آن، به دو هزار و 436 دلار رسید.
  1401/4/4 08:57

  شمش آلومینیوم، مهم‌ترین محصول بالادستی آلومینیوم در تجارت جهانی

  کشورهای استرالیا و برزیل دو کشور بزرگ صادرکننده بوکسیت و آلومینا از بخش بالادست زنجیره آلومینوم در سطح جهان هستند. همچنین چین، آلمان و ایالات متحده امریکا نیز بزرگ‌ترین کشورهای صادرکننده شمش‌های آلومینیوم از بخش بالادست این زنجیره در جهان به ‌شمار می‌روند. امروزه به دلیل پیشرفت چشمگیر صنعت آلومینیوم، رقابت کشورها بر سر تولید یا دستیابی به فلز آلومینیوم بیش از پیش احساس می‌شود. در جهت تامین این نیاز، دسترسی به سنگ معدن بوکسیت و آلومینا برای تهیه آلومینیوم و یا خود شمش‌های آلومینیوم بسیار حیاتی به‌ نظر می‌رسد.
  1401/4/2 18:55

  تجارت بوکسیت در جهان/ ذخایر بوکسیت در انحصار کشورهای گینه، استرالیا و برزیل

  کشورهای گینه، استرالیا، اندونزی و برزیل بزرگ‌ترین صادرکنندگان بوکسیت در جهان هستند که بیش از 95 درصد کل صادرات آن را در اختیار داشته‌اند. در منطقه خاورمیانه نیز به دلیل نبود معادن بوکسیت غنی و با عیار بالا، عمده صادرات سنگ معدن در کشورهای این منطقه، کارآیی مناسبی جهت تولید آلومینیوم را ندارند. سنگ معدن بوکسیت به دلیل برخورداری از مقادیر بالای آلومینیوم، در سطح جهان بسیار مورد توجه قرار گرفته است. عمده معادن و ذخایر بوکسیت در جهان در سه منطقه آفریقا، اقیانوسیه و آمریکای جنوبی واقع شده است. از این رو سایر کشورها جهت تامین بوکسیت موردنیاز به تجارت این سنگ معدنی پرداخته‌‌اند. در حوزه واردات نیز کشور امارات متحده عربی، بزرگ‌ترین واردکننده بوکسیت در خاورمیانه به‌شمار می‌رود؛ به‌طوری که در سال 2020، حدود 3.5 میلیون تن بوکسیت وارد این کشور شد. بعد از آن کشورهای عمان، ترکیه و کویت با اختلاف بسیار زیادی از امارات متحده عربی، از دیگر واردکنندگان بوکسیت در این منطقه بودند.
  1401/4/2 18:30

  افت 2.5 درصدی قیمت آلومینیوم

  قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن در روز چهارشنبه اول تیر ماه 1401، با 64 دلار کاهش نسبت به روز معاملاتی قبل از آن، به دو هزار و 455 دلار و 50 سنت رسید.
  1401/4/2 09:14
2804
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 90 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: