آهن و فولاد

  رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی:

  20 درصد محصولات فولادی طولی در آذربایجان شرقی، تولید می‌شود

  رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت: تولید محصول نهایی شرکت‌های فولادی استان طی شش ماهه سال جاری 1 میلیون و 930 هزار تن معادل 20 درصد تولید محصول طولی فولادی کشور است.
  1397/8/29 08:44

  دومین کنگره ملی علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران با حمایت و مشارکت فولاد مبارکه برگزار شد

  به گزارش فلزات آنلاین و به نقل از روابط عمومی گروه فولاد مبارکه، پس از برگزاری موفقیت‌آمیز همایش ملی مصرف بهینه آب در صنعت از سوی فولاد مبارکه در آبان ماه سال 1394 در دانشگاه اصفهان و دستاوردهای ارزشمند آن، در گامی دیگر دومین کنگره ملی علوم و مهندسی آب و فاضلاب ایران از 22 تا 24 آبان 1397 با حمایت و مشارکت فولاد مبارکه در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد.
  1397/8/28 16:43

  بررسی تجارت جهانی ریل فولادی (1)

  آسیا؛ تولیدکننده بزرگ ریل راه‌آهن

  شبکه راه‌آهن ایمن‌ترین روش برای انتقال مسافر و سریع‌ترین راه برای حمل‌و‌نقل بار در ابعاد و حجم‌های بالا است. کشورهای پیشرفته دنیا همانند ایالات متحده آمریکا و کشورهای اروپایی در دهه‌های گذشته سرمایه‌گذاری زیادی برای توسعه شبکه ریلی بین شهری و داخل شهری خود کرده‌اند. ساخت ریل‌های راه‌آهن نیز در انحصار کشورهای محدودی در دنیا است و این کالای استراتژیک با حجم نسبتا زیادی در دنیا تجارت می‌شود. آسیا به سبب حجم تولید بالای کشور چین و هم‌چنین کشورهای هند و ژاپن قطب اصلی تولید در دنیا است. به گزارش فلزات آنلاین سالانه حدود 6 میلیون تن ریل در دنیا تولید می‌شود و نیمی از این تولید در بازارهای دنیا بین کشورهای مختلف مورد داد و ستد قرار می‌گیرد.
  1397/8/28 13:30

  رکورد تولید روزانه در خط نورد سرد برای چهارمین بار طی سال جاری در فولاد امیرکبیر کاشان بهبود یافت

  شرکت‌ها برای افزایش تولید و سودآوری در ابتدای هر سال برای بخش‌های مختلف هدف‌گذاری می‌کنند و برنامه‌های خود را به‌طور کمی و کیفی تعریف می‌کنند. در صورتی که تا پایان سال اهداف تعیین شده از‌سوی یک شرکت به‌‌طور کامل محقق شود، می‌توان گفت که آن شرکت سال موفقی را پشت‌ سر گذاشته است. شرکت فولاد امیرکبیر کاشان نیز اهدافی را در بخش های تولیدی خود در نظر گرفته بود که نه‌ تنها همه آن‌ها محقق شد، بلکه در بسیاری از موارد براساس رکوردهای ثبت شده از برنامه نیز عبور کرده است.
  1397/8/28 12:08

  مدیرعامل ذوب آهن اصفهان عنوان کرد:

  ظرفیت‌های تولیدی ذوب آهن اصفهان معطل سنگ آهن

  یه گزارش فلزات آنلاین و به نقل از خبرگزاری موج، مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با اشاره به اینکه تولید این شرکت در سال گذشته حدود 2 میلیون و 200 هزارتن بوده است، گفت: ظرفیت تولید سالانه این مجتمع عظیم صنعتی بین 3 میلیون و 600 هزار تا 4 میلیون تن برآورد می‌شود که عدم تامین مواد اولیه به ویژه سنگ آهن به میزان لازم، عامل اصلی معطل ماندن این ظرفیت تولید می‌باشد.
  1397/8/27 16:44

  از شرکت فولاد هرمزگان به‌عنوان صادرکننده نمونه تجلیل شد

  مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه با حضور استاندار هرمزگان، معاون وزیر صمت نمایندگان و مسئولین استانی برگزار و در پایان مراسم از شرکت فولاد هرمزگان به‌عنوان یکی از صادرکنندگان نمونه استان تجلیل شد.
  1397/8/27 13:34

  کرمان استان فولادی کشور می‌شود

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با بیان اینکه پروژه‌های در حال اجرای استان در حوزه اقتصاد مقاومتی با تکمیل زنجیره ارزش افزوده صنایع معدنی ارتباط دارد، گفت: 35 هزار میلیارد تومان طرح عملیاتی این حوزه اینک در استان در حال اجرا است.
  1397/8/26 15:49

  مجموع تولید آهن اسفنجی جهان در 11 سال گذشته به بیش از 800 میلیون تن رسید

  امکان تولید بیش از یک میلیارد تن آهن‌ اسفنجی به‌روش میدرکس تا سال 2030

  راه‌اندازی و احداث واحدهای تولیدی آهن اسفنجی در دنیا، سبب پیشرفت و توسعه این محصول در دنیا شده است. وجود زیرساخت‌های لازم جهت تولید، از مهم‌ترین پارامترهای موثر در افزایش میزان تولید به‌شمار می‌رود. فلزات آنلاین قصد دارد تا با بررسی میزان تولید در سال‌های گذشته، به بررسی آینده این محصول استراتژیک جهانی بپردازد؛ محصولی که می‌تواند شکوفایی ایران به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان در دنیا را نیز به‌همراه داشته باشد.
  1397/8/26 08:28

  بررسی تجارت جهانی سازه‌های فولادی (4)

  ساخت‌و‌ساز، محرک مصرف سازه‌های فولادی در خاورمیانه

  سازه‌های فولادی بخش بزرگی از دست ساخته‌های بشر را در می‌گیرد. سازه‌های فولادی در کشورهای مختلف ساخته شده و مورد تجارت قرار می‌گیرند؛ به‌نحوی که میانگین سالانه تجارت سازه‌های فولادی حدود 18 میلیون تن در سال برآورد شده است. این بخش از تجارت جهانی شامل محصولات متنوعی از سازه‌های فولادی بزرگ مانند سازه‌های عظیمی که در ساخت استادیوم‌های ورزشی، مراکز خرید، برجهای رادیویی و... به‌کار می‌رود، تا انواع سازه‌های فلزی کوچک مثل نرده، پله، درب، پنجره و حتی پل‎‌ها و دکل‌های فلزی را شامل می‌شود. چین و آلمان از بزرگ‌ترین صادرکنندگان و ایالات متحده بزرگ‌ترین واردکننده این محصول در جهان است. طی سال‌های 2010 تا 2017، واردات خاورمیانه به‌طور میانگین حدود 12 درصد از تجارت جهانی را به‌خود اختصاص داد. عربستان و امارات بزرگ‌ترین واردکنندگان منطقه بودند.
  1397/8/24 11:46

  مدیرعامل گروه ملی فولاد ایران:

  سهام فولاد اکسین به گروه ملی ایران بازگشت

  مدیرعامل گروه ملی فولاد ایران رسما از بازگشت کامل سهام فروخته شده فولاد اکسین خوزستان به این شرکت خبر داد.
  1397/8/24 08:36
832
فولاد آذربایجان
فولاد متیل
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
اذرنبش تبریز
سمپوزیوم فولاد
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

شماره 100 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 100 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سپاس از صد شماره همراهی شما

شماره 99 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 99 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ پدرام سلطانی، نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران/ میزان تاثیرپذیری سیاست‌گذاران از تشکل‌های بخش خصوصی، کم است

شماره 98 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 98 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ رضا رحمانی/ معاون طرح و برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت

شماره 97 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 97 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ اتابک خلیلی/ چرا به مشاوره اقتصادی نیاز نداریم!

کلیه حقوق این سایت متعلق به ماهنامه اخبار فلزات بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: