آهن و فولاد - مطالب ویژه

  روابط عمومی شرکت فولاد خوزستان خبر داد:

  ورزشگاه ۳۰هزار نفری فولاد خوزستان با حضور معاون اول رئیس جمهورافتتاح می شود

  به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد خوزستان، «ورزشگاه فولاد خوزستان» روز سه شنبه با حضور دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان و رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت به بهره برداری خواهد رسید.
  1397/8/20 14:33

  تغییرات عرضه و تقاضای فولاد جهان در سال 2018

  رشد تقاضای جهانی فولاد تا 2.1 درصد

  تقاضا برای فولاد در جهان در حال تجربه یک رشد مثبت است. به‌نظر می‌رسد که این تقاضا برای سال 2019 نیز رشد مثبت 1.4 درصدی را شاهد باشد. در این گزارش نگاهی به تقاضای جهانی فولاد طی سال‌های 2018 و 2019 در برخی مناطق جهان انداخته می‌شود.
  1397/8/15 10:17

  بررسی تجارت جهانی سازه‌های فولادی (2)

  تجارت پر رونق سازه‌های فولادی

  سازه‌های فولادی بخش بزرگی از دست ساخته‌های بشر را در بر می‌گیرد. قابلیت اجرای دقیق، رفتار سازه‌ای از پیش محاسبه شده، نسبت مناسب مقاومت به وزن، در کنار امکان اجرای سریع سازه‌ها، فولاد را به‌عنوان ماده‌ای منحصر به‌فرد در پروژه‌های ساختمانی و ساخت‌و‌ساز مطرح کرده است. سازه‌های فولادی در کشورهای مختلف ساخته شده و مورد تجارت قرار می‌گیرند؛ به‌نحوی که میانگین سالانه تجارت سازه‌های فولادی، طبق گزارش فلزات آنلاین، حدود 18 میلیون تن در سال برآورد شده است. این بخش از تجارت جهانی شامل محصولات متنوعی از سازه‌های فولادی بزرگ مانند سازه‌های عظیمی که در ساخت استادیوم‌های ورزشی، مراکز خرید، برجهای رادیویی و... به‌کار می‌رود، تا انواع سازه‌های فلزی کوچک مثل نرده، پله، درب، پنجره، حتی پل‎‌ها و دکل‌های فلزی را شامل می‌شود. چین و آلمان از بزرگ‌ترین صادرکنندگان سازه‌های فولادی در جهان هستند.
  1397/8/14 09:06

  بررسی تجارت جهانی سازه‌ها و قطعات ساختاری فولادی (1)

  بخش ساخت‌و‌ساز، محرک تجارت سازه‌های فولادی

  میانگین سالانه تجارت سازه‌های فولادی حدود 18 میلیون تن در سال برآورد شده است. این بخش از تجارت جهانی شامل محصولات متنوعی از سازه‌های فولادی بزرگ مانند سازه‌های عظیمی که در ساخت استادیوم‌های ورزشی، مراکز خرید، برج‌های رادیویی و... به‌کار می‌رود، تا انواع سازه‌های فلزی کوچک مثل نرده، پله، درب، پنجره و حتی پل‎‌ها و دکل‌های فلزی را شامل می‌شود. از نظر ارزشی در سال 2017 از حدود 283 میلیون دلار تجارت جهانی محصولات پایانی فولادی، ارزش تجارت سازه‌های فولادی بیش از 48 میلیون دلار بود.
  1397/8/6 09:33

  افزایش قیمت نفت، تقاضای فولاد را در منطقه منا افزایش می‌دهد

  ​رشد 2.8 درصدی تقاضای فولاد در منا در سال 2018

  طبق اطلاعات انجمن جهانی فولاد (World Steel) انتظار می‌رود تا پایان سال 2018 منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا رشد تقاضایی تا 2.8 درصد برای محصولات فولادی نهایی و نیمه نهایی داشته باشد. این موضوع به معنای تقاضای 73.7 میلیون تنی در این منطقه است.
  1397/8/5 08:40

  همکاری شرکت MIDREX و ChemTreat

  اصلاح مصرف آب در روش‌های تولید آهن اسفنجی

  اصلاح و تغییر شیوه‌های مصرف آب همواره به‌عنوان یکی از مهم‌ترین پارامترهای تولید در کشورهای توسعه یافته مطرح است. تحقق این مهم علاوه بر کاهش و بهینه‌سازی مصرف این ماده حیات‌بخش، سبب پاکیزگی محیط‌زیست و حفظ و بقای آن می‌شود. در این راستا شرکت MIDREX با همکاری واحد آب و فاضلاب ChemTreat سعی در به‌سازی مصرف آب با نصب دستگاه‌های تمیزکننده آب در تولید آهن اسفنجی در ایالات متحده آمریکا دارد.
  1397/8/3 11:01

  بررسی تجارت جهانی طناب‌های فولادی (4)

  انفعال خاورمیانه در صادرات طناب فولادی

  میانگین تجارت کابل و طناب فولادی در دنیا در طی سال‌های 2010 تا 2017، به‌طور سالانه حدود 3 میلیون و 100 هزار تن بود و تقریبا روند رو به رشدی را ثبت کرد. میانگین رشد سالانه تجارت جهانی در این بازه زمانی 3 درصد بود. 34 درصد از صادرات جهانی این محصول در سال 2017 در اختیار کشور چین بود. به گزارش فلزات آنلاین سالانه حدود 6 درصد از تجارت جهانی این محصول وارد خاورمیانه می‌شود. میزان تجارت جهانی در سال 2017 حدود 3 میلیون و 300 هزار تن و واردات خاورمیانه 215 هزار تن گزارش شده است. ترکیه، عربستان و امارات صادرکنندگان منطقه هستند.
  1397/8/2 15:12

  نمونه بودن مجوز نمی‌خواهد

  فولاد خوزستان برترین صادرکننده محصولات غیرنفتی است

  روز ملی صادرات در حالی سپری شد که نام فولاد خوزستان در میان شرکت‌های صادرکننده نمونه کشور قرار نگرفته بود. این موضوع در حالی اتفاق افتاد که فولادخوزستان بزرگترین شرکت بورسی صادرکننده محصولات فولادی کشور طی نیمه نخست سال 1397 بوده است. نماد فخوز  طی 5 ماه نخست سال 1397 ارزش صادراتی  بیش از 463 میلیون دلار داشته است که با شرکتی که در جایگاه دوم این فهرست قرار گرفته است بیش از 153 میلیون دلار اختلاف دارد. پر واضح است که نمی‌توان به سادگی از کنار این اعداد عبور کرد و نسبت به آن برای انتخاب صادر کننده نمونه بی‌توجه بود.
  1397/8/1 13:30

  بررسی تجارت جهانی طناب‌های فولادی (3)

  خاورمیانه، واردکننده 6 درصد طناب فولادی دنیا

  طناب فولادی یا سیم بکسل (Wire Rope) از الیاف فولادی و با تابیدن آن‌ها به دور هم یا یک مغزی ساخته می‌شوند. الیاف فولادی به صورت مارپیچ به‌هم تابیده شده و یک طناب را تشکیل می‌دهند؛ نام طناب هم در مورد طناب‌های قطور مانند طناب‌های آسانسورها و جرثقیل‌ها و هم در مورد طناب‌های ظریف‌تر که در ترمز دوچرخه‌ها استفاده می‌شود، کاربرد دارد و نشان‌دهنده گستره وسیع قطر و کاربرد طناب‌های فولادی است. به گزارش فلزات آنلاین سالانه حدود 6 درصد از تجارت جهانی این محصول وارد خاورمیانه می‌شود. میزان تجارت جهانی در سال 2017 حدود 3 میلیون و 300 هزار تن و واردات خاورمیانه 215 هزار تن گزارش شده است.
  1397/7/30 16:17

  بررسی تجارت جهانی طناب‌های فولادی (2)

  تعدد کشورهای واردکننده طناب‌های فولادی

  سیم بکسل و طناب فولادی در تمامی صنایع کوچک و بزرگ کاربرد دارد؛ چرا که هر جا صحبت از جابه‌جایی کالا و یا لیفتینگ باشد، وجود طنابی قدرتمند و مستحکم در آن نقش اساسی خواهد داشت. میانگین تجارت کابل و طناب فولادی در دنیا در طی سال‌های 2010 تا 2017، به‌طور سالانه حدود 3 میلیون و 100 هزار تن بود و تقریبا روند رو به رشدی را ثبت کرد. میانگین رشد سالانه تجارت جهانی در این بازه زمانی 3 درصد بود. گفتنی است که 34 درصد از تجارت جهانی این محصول در سال 2017 مربوط به صادرات چین بود. ایالات متحده آمریکا و آلمان به عنوان 2 واردکننده بزرگ طناب فولادی، مجموعا حدود 19 درصد از تجارت جهانی این محصول را در سال 2017 به خود اختصاص دادند.
  1397/7/28 09:06
262
سمپوزیوم فولاد
اذرنبش تبریز
فولاد آذربایجان
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 100 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 100 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سپاس از صد شماره همراهی شما

شماره 99 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 99 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ پدرام سلطانی، نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران/ میزان تاثیرپذیری سیاست‌گذاران از تشکل‌های بخش خصوصی، کم است

شماره 98 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 98 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ رضا رحمانی/ معاون طرح و برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت

شماره 97 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 97 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ اتابک خلیلی/ چرا به مشاوره اقتصادی نیاز نداریم!

شماره 96 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 96 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ مهری علیدوستی/ تعاملات بین‌المللی راهگشای ایران برای خروج آمریکا از برجام

کلیه حقوق این سایت متعلق به ماهنامه اخبار فلزات بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: