آلومینیوم - مطالب ویژه

  در بازار آلومینا چه خبر است؟

  کاهش شدید قیمت آلومینا در سه ماهه پایانی سال 2018

  قیمت مواد اولیه صنعت آلومینیوم مانند آلومینا از روند بازار فلز آن تبعیت می‌کند. با توجه به کاهش شدید قیمت جهانی آلومینیوم به‌ویژه در ماه‌های پایانی سال 2018، شاهد کاهش قیمت آلومینا به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مواد اولیه صنعت آلومینیوم بودیم. با وجود کاهش 25 درصدی قیمت آلومینیوم در ماه‌های پایانی سال 2018، کاهش قیمت آلومینا شدیدتر و حتی حدود 40 درصد بود.
  1398/1/18 10:15

  بررسی عملکرد شرکت نورسک‌هیدرو در سه ماهه پایانی سال 2018

  کاهش درآمدهای نورسک‌هیدرو تحت تاثیر کاهش تولید

  شرکت نورسک‌هیدرو به‌عنوان یکی از پیشگامان نوین‌سازی و استفاده از تکنولوژی در دنیا شناخته شده است و سرمایه‌گذاری‌های متعددی را در اقصی نقاط دنیا از جمله قطر در زمینه تولید آلومینیوم صورت داده است. اما عملکرد سه ماهه پایانی سال 2018 این شرکت افت تولید و درآمد شدیدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد. مدیران این شرکت، سال 2018 را یکی از سال‌های پر چالش اعلام کردند.
  1397/12/28 13:57

  تحریم روسال، چالش بزرگ آلومینیوم در سال 2018

  بازگشت روسال به بورس فلزات لندن در پی ابطال تحریم‌ها

  آمریکا یکی از مشتریان اصلی شرکت روسال، بزرگترین تولیدکننده شمش آلومینیوم خارج از چین است. در آوریل 2018 در پی اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه آلگ دریپاسکا به بهانه دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، شرکت روسال نیز تحریم شد که سهام‌دار اصلی این شرکت بود. با اعمال تحریم‌ها، بورس فلزات لندن نیز فروش آلومینیوم روسال را تعلیق کرد و صادرات آلومینیوم روسیه طی دوره 3 ماهه بعد از تحریم، ماهیانه به‌طور میانگین 10 درصد کاهش پیدا کرد.
  1397/12/16 10:19

  بازار ناامیدکننده تجارت کابل‌های آلومینیومی بدون عایق

  بازار صنایع محصولات آلومینیومی در تسخیر قدرت‌های اقتصادی

  مطالعه تجارت سیم و کابل آلومینیومی طی تابستان سال 2018 نشان می‌دهد میزان واردات این کالا در تابستان نسبت به فصل بهار با کاهش چشم‌گیری همراه بوده است. همچنین تجارت این کالا روندی مانند مدت مشابه سال گذشته داشت و حتی کاهش بیشتری یافت. عوامل سیاسی همراه با محدودیت در تامین منابع این فلز پرمصرف بیشترین تاثیر را بر بازار صنایع آلومینیومی از جمله سیم و کابل داشته است.
  1397/12/11 16:21

  آنچه در ماه گذشته بازار جهانی آلومیینوم رخ داد

  روابط تجاری ایالات متحده و چین مهم‌ترین عامل تعیین قیمت آلومینیوم

  در ماه گذشته، قیمت نقدی آلومینیوم در بورس‌‌های لندن و شانگهای با افزایش محسوسی همراه بود. افزایش تقاضا در چین به همراه تعطیلی موقت کارخانه‌ها و اعمال محدودیت در بهره‌برداری از منابع این فلز به همراه مناقشات سیاسی بین چین و آمریکا سبب افزایش قیمت هر تن آلومینیوم تا 1،900 دلار در بورس فلزات لندن شد. موجودی انبارهای این 2 بورس نیز در پایان دوره یک‌ماهه مورد بررسی به کمترین میزان خود در این مدت رسید و به حجم 1،778 هزار تن کاهش یافت.
  1397/12/11 15:45

  بازار وارداتی اکستروژن‌های آلومینیومی ترکیه

  روابط تجاری با اقتصادهای برتر، رشد بازار ترکیه را تسهیل کرد

  بررسی‌ها نشان می‌دهد که میزان مصرف و تولید این محصولات در ترکیه، همگام با رشد اقتصادی آن، با نرخ بیش از 10 درصدی افزایش یافته است. یکی از مهم‌ترین زمینه‌سازان رشد اقتصادی این کشور، روابط تجاری و اقتصادی آن با قدرت‌های اقتصادی جهان، از جمله آلمان بوده است که به‌خوبی در تجارت محصولات اکستروژنی، می‌توان ردپایی از این روابط را مشاهده کرد.
  1397/12/5 11:43

  مصرف و تقاضای محصولات اکستروژنی آلومینیوم

  ساخت و ساز، تعیین‌کننده اصلی روند تقاضای اکستروژن‌های آلومینیوم در ترکیه بوده است

  ترکیه طی 2 دهه گذشته، شاهد رشد چشم‌گیری در بخش اقتصادی، خصوصا ساخت و ساز شهری و شهرسازی بوده است. همگام با این امر، صنعت ساختمان، به عنوان مهم‌ترین صنعت مصرف‌کننده محصولات اکستروژنی آلومینیومی در ترکیه رشد کرد؛ به طوری که بررسی‌ها تطابق بسیار خوب روند تقاضای ظاهری این محصولات در ترکیه را با روند ایجاد ارزش افزوده از بخش ساخت و ساز این کشور را نشان می‌دهد.
  1397/11/28 15:04

  بازار صادراتی محصولات اکستروژنی آلومینیوم ترکیه

  آلمان مقصد نهایی اکستروژن‌های آلومینیومی ترکیه

  در حالی که در بازار تولید اکستروژن‌های آلومینیومی ترکیه، محصولات غیرآلیاژی سهم بیشتری از بازار را در اختیار داشتند، اما در بازار صادراتی، سهم محصولات آلیاژی که عمدتا دارای کیفیت بالاتری هستند، بسیار بیشتر از محصولات غیر آلیاژی بود. گفتنی است آلمان اصلی‌ترین مقصد صادراتی اکستروژن‌های آلومینیومی ترکیه بوده است؛ به‌طوری که طی سال‌های گذشته، سهم این کشور از صادرات ترکیه نزدیک به 25 درصد برآورد شده است.
  1397/11/24 08:24

  واردات و تراز تجاری آتی ورق‌های آلومینیومی ترکیه

  تراز همواره مثبت ورق‌های آلومینیومی ترکیه، به رشد خود ادامه می‌دهد

  افت مصرف ظاهری ورق‌های آلومینیومی ترکیه بین سال‌های 2015 تا 2017، در حالی بوده است که حجم واردات آن شتاب بیشتری نسبت به سال‌های پیشین گرفت؛ امری که در برهه‌های کاهش تقاضا کمتر دیده می‌شود. واردات به‌عنوان دیگر منبع تأمین‌کننده تقاضای ترکیه، به‌طور میانگین در طول دوره مورد بررسی، سهم حدود 36 درصدی از تأمین تقاضای داخلی ترکیه داشته است.
  1397/11/13 10:15

  بازار صادراتی ورق‌های آلومینیومی ترکیه

  تمایل تولیدکنندگان ورق آلومینیومی ترکیه به فروش خارجی

  تولید ورق‌های آلومینیومی ترکیه در سال 2014، با بهره‌برداری از واحدهای جدید و اضافه شدن تعداد شرکت‌های بیشتری به حوزه تولید ورق آلومینیومی، به بیشینه حدود 600 هزار تن رسید. در مورد فروش آن‌ها باید اذعان کرد که فروش داخلی تولیدکنندگان ورق‌های آلومینیومی ترکیه پس از سال 2014، روندی نزولی را طی کرد، ولی در عین حال فروش خارجی آن‌ها به روند افزایشی خود ادامه داد که حاکی از افزایش تمایل آن‌ها به فروش خارجی بود.
  1397/11/8 17:11
291
فولاد متیل
بنر صنیع کاوه
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
بنر صبانور
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 64 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: