آهن و فولاد - مطالب ویژه

  بررسی بهای بیلت در بازار چین

  فوریه ماه خوبی برای بیلت فولادی بود

  در ماه فوریه بیلت فولادی با وجود افت‌وخیزهای قیمتی که تجربه کرد، با قیمت مناسبی در بازار چین به فروش رفت. حادثه معدن سنگ آهن واله برزیل، رشد قیمت قراضه در بازارهای جهانی، پیشرفت در مذاکرات میان دولت چین و ایالات متحده را باید از دلایل اصلی رونق بازار این محصول دانست. پایگاه خبری تحلیلی فلزات آنلاین در این گزارش، نگاهی به بازار بیلت چین انداخته است.
  1397/12/21 15:54

  نگاهی به بازار ورق گرم فولادی در بورس شانگهای

  ورق گرم فولادی در مسیر صعود قرار گرفت

  ورق گرم فولادی طی ماه فوریه در بورس شانگهای روند پر نوسانی را پشت سر گذاشته است، اما در مجموع می‌توان گفت که به جز یک صعود قابل توجه، اغلب در مسیر نزولی قرار داشت. تعطیلات سال نو چین و بی رونق شدن بازار و تنش‌های تجاری میان این کشور و ایالات متحده را باید از دلایل اصلی این روند کاهش دانست. در این میان، قیمت این محصول از اواخر همین ماه در روند رو به رشدی قرار گرفته است. انتشار اخباری مبنی بر حمایت دولت چین از اقتصاد این کشور و همچنین کاهش تولید صنایع آلاینده در ماه مارس را باید از دلایل روند صعودی مورد بحث دانست.
  1397/12/20 13:29

  نگاهی به عملکرد بزرگترین فولادساز دنیا در سال 2018

  درآمد خالص سال مالی 2018 شرکت آرسلورمیتال، 12.7 درصد افزایش یافت

  آرسلورمیتال (ArcelorMittal) یک شرکت چند ملیتی فولادی است. این شرکت در سال ۲۰۰۶ و در پی خریداری شرکت آرسلور توسط فولاد میتال تاسیس شد و اکنون بزرگترین تولیدکننده فولاد جهان محسوب می‌شود. پایگاه خبری تحلیلی فلزات آنلاین در این گزارش به عملکرد این شرکت در سال 2018 پرداخته است.
  1397/12/20 13:27

  بازار محصولات فولادی چین در ماه فوریه 2019

  تمهیدات اقتصادی دولت چین، محرک بازار میلگرد فولادی شد

  قیمت نقدی میلگرد در بورس شانگهای طی هفته نخست پس از تعطیلات سال نو چین که مصادف با بهمن ماه است، کاهشی بود اما این افت قیمت تداوم نداشت و با بازگشت تاجران، کاهش تنش‌های ناشی از نتیجه مذاکرات چین و ایلات متحده و انتشار خبر رشد 50 درصدی سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در زیرساخت‌های این کشور، مجددا قیمت‌ها صعودی شدند. با اعلام خبری مبنی بر کاهش مالیات بر ارزش افزوده به 13 درصد، این روند صعودی تقویت شد و با شدت بیشتری در هفته نخست ماه مارس تدام یافت.
  1397/12/18 11:45

  بررسی تولید و تجارت مفتول فولادی ترکیه (1)

  ترکیه رتبه 10 صادرات جهانی مفتول فولادی

  صنعت فولاد یکی از مهم‌ترین عوامل رشد اقتصادی ترکیه در 2 دهه اخیر بوده و هم‌اکنون سومین بخش بزرگ اقتصاد ترکیه بعد از صنعت گردشگری و تولید اتومبیل محسوب می‌شود. بیش از 60 درصد تولید محصولات فولادی ترکیه در بخش محصولات طویل صورت می‌گیرد که تولید مفتول فولادی یکی از آن‌ها است؛ مفتول فولادی 2 درصد از تولید محصولات طویل ترکیه را شامل می‌شود. ترکیه رتبه 10 صادرات مفتول فولادی غیر آلیاژی دنیا را دارد. حجم تولید ترکیه از سال 2005 تا 2016 بیش از 5 برابر افزایش داشته است.
  1397/11/8 17:08

  اهمیت مقوله بومی‌سازی در مجتمع فولاد خراسان

  خودباوری؛ مقدمه شکوفایی تولید بومی

  افزایش اتکا به توانمندی داخلی در تامین قطعات مورد نیاز خطوط تولید، یا آن چه که اصطلاحا بومی سازی نامیده می شود، بیش‌تر از جنبه «اقتصادی» مورد تاکید قرار گرفت. اما واقعیت این است که اتکا به تولید بومی دستاوردهای مهم اجتماعی، سیاسی و علمی را در پی دارد که گاه به مراتب مهم‌تر از ارزش اقتصادی صرف بومی‌سازی فرایندهاست.
  1397/10/11 12:19

  نگاهی به تغییرات قیمت سهام شرکت فولاد خوزستان طی یک سال گذشته

  افزایش 3 برابری قیمت سهام فولاد خوزستان طی یک سال

  شرکت فولاد خوزستان، بزرگترین صادرکننده محصولات فولادی نیمه نهایی کشور و دومین تولید کننده فولاد در ایران محسوب می‌شود. روند رو به رشد شرکت طی یک سال گذشته حکایت از سود آوری نسبتا پیوسته آن دارد. اتفاقی که به مذاق بسیاری از سرمایه‌گذاران نماد فخوز خوش آمده ست.
  1397/9/25 10:16

  عرضه شمش فولاد خوزستان

  عرضه 70 هزار تنی در مقابل 10 هزار تن تفاضا!

  شمش فولاد شرکت فولاد خوزستان 14 آذر 1397 عرضه شد و اطلاعات تابلوی بورس نشان از عرضه 70 هزار تنی در مقابل تقاضای 10 هزار تنی دارد.
  1397/9/15 11:24

  طوفان تقاضای الکترود گرافیتی و رشد شدید قیمت سهام تولیدکنندگان

  رشد 28 برابری قیمت سهام شرکت HEG طی کمتر از دو سال!

  به‌تازگی اخباری مبنی برای واردات دوباره الکترود گرافیتی تولید شد که از سوی شرکت HEG به چین منتشر شده است. این موضوع از 2 جهت اهمیت دارد؛ هر 2 کشور هند و چین در حال افزایش تولید محصولات فولاد خود مخصوصا با روش کوره قوس هستند و این امر فشار برای ممانعت از صادرات الکترود از هند را تقویت می‌کند و در عین حال، تولیدکنندگان در هند می‌بایست علاوه بر تأمین نیاز داخلی بازارهای صادراتی خود را حفظ کنند. چین به‌عنوان بزرگ‌ترین مصرف کننده مواد اولیه در صنایع آهنی و غیر آهنی، بازار بزرگی دارد که نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشت. در این گزارش نگاهی به عملکرد شرکت HEG می‌اندازیم.
  1397/9/15 08:50

  بررسی تجارت جهانی ریل فولادی (3)

  توسعه زیرساخت‌ها، محرک تقاضای ریل فولادی در خاورمیانه

  ساخت ریل‌های راه‌آهن نیز در انحصار کشورهای محدودی در دنیا است و این کالای استراتژیک با حجم نسبتا زیادی در دنیا تجارت می‌شود. آسیا به‌سبب حجم تولید بالای کشور چین و هند و ژاپن قطب اصلی تولید در دنیا به‌شمار می‌رود. سالانه حدود 6 میلیون تن ریل در دنیا تولید می‌شود که نیمی از آن بین کشورهای مختلف مورد داد و ستد قرار می‌گیرد. منطقه خاورمیانه با برنامه‌های پرشتاب توسعه‌ زیرساخت‌های شهری، در سال‌های اخیر تقاضای زیادی برای مصرف این محصول داشته است. به گزارش فلزات آنلاین، در سال 2017 منطقه خاورمیانه با واردات حدود 630 هزار تن ریل، سهم 18 درصدی از تجارت را به‌خود اختصاص داد. در این میان، عربستان و ایران بزرگ‌ترین واردکنندگان منطقه بودند.
  1397/9/15 08:40
281
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
فولاد متیل
بنر صبانور
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام سبحانی/ رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ منصور یزدی‌زاده/ مدیرعامل شرکت ذوبآهن اصفهان

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

کلیه حقوق این سایت متعلق به ماهنامه اخبار فلزات بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: