آهن و فولاد - مطالب ویژه

  اهمیت مقوله بومی‌سازی در مجتمع فولاد خراسان

  خودباوری؛ مقدمه شکوفایی تولید بومی

  افزایش اتکا به توانمندی داخلی در تامین قطعات مورد نیاز خطوط تولید، یا آن چه که اصطلاحا بومی سازی نامیده می شود، بیش‌تر از جنبه «اقتصادی» مورد تاکید قرار گرفت. اما واقعیت این است که اتکا به تولید بومی دستاوردهای مهم اجتماعی، سیاسی و علمی را در پی دارد که گاه به مراتب مهم‌تر از ارزش اقتصادی صرف بومی‌سازی فرایندهاست.
  1397/10/11 12:19

  نگاهی به تغییرات قیمت سهام شرکت فولاد خوزستان طی یک سال گذشته

  افزایش 3 برابری قیمت سهام فولاد خوزستان طی یک سال

  شرکت فولاد خوزستان، بزرگترین صادرکننده محصولات فولادی نیمه نهایی کشور و دومین تولید کننده فولاد در ایران محسوب می‌شود. روند رو به رشد شرکت طی یک سال گذشته حکایت از سود آوری نسبتا پیوسته آن دارد. اتفاقی که به مذاق بسیاری از سرمایه‌گذاران نماد فخوز خوش آمده ست.
  1397/9/25 10:16

  عرضه شمش فولاد خوزستان

  عرضه 70 هزار تنی در مقابل 10 هزار تن تفاضا!

  شمش فولاد شرکت فولاد خوزستان 14 آذر 1397 عرضه شد و اطلاعات تابلوی بورس نشان از عرضه 70 هزار تنی در مقابل تقاضای 10 هزار تنی دارد.
  1397/9/15 11:24

  طوفان تقاضای الکترود گرافیتی و رشد شدید قیمت سهام تولیدکنندگان

  رشد 28 برابری قیمت سهام شرکت HEG طی کمتر از دو سال!

  به‌تازگی اخباری مبنی برای واردات دوباره الکترود گرافیتی تولید شد که از سوی شرکت HEG به چین منتشر شده است. این موضوع از 2 جهت اهمیت دارد؛ هر 2 کشور هند و چین در حال افزایش تولید محصولات فولاد خود مخصوصا با روش کوره قوس هستند و این امر فشار برای ممانعت از صادرات الکترود از هند را تقویت می‌کند و در عین حال، تولیدکنندگان در هند می‌بایست علاوه بر تأمین نیاز داخلی بازارهای صادراتی خود را حفظ کنند. چین به‌عنوان بزرگ‌ترین مصرف کننده مواد اولیه در صنایع آهنی و غیر آهنی، بازار بزرگی دارد که نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشت. در این گزارش نگاهی به عملکرد شرکت HEG می‌اندازیم.
  1397/9/15 08:50

  بررسی تجارت جهانی ریل فولادی (3)

  توسعه زیرساخت‌ها، محرک تقاضای ریل فولادی در خاورمیانه

  ساخت ریل‌های راه‌آهن نیز در انحصار کشورهای محدودی در دنیا است و این کالای استراتژیک با حجم نسبتا زیادی در دنیا تجارت می‌شود. آسیا به‌سبب حجم تولید بالای کشور چین و هند و ژاپن قطب اصلی تولید در دنیا به‌شمار می‌رود. سالانه حدود 6 میلیون تن ریل در دنیا تولید می‌شود که نیمی از آن بین کشورهای مختلف مورد داد و ستد قرار می‌گیرد. منطقه خاورمیانه با برنامه‌های پرشتاب توسعه‌ زیرساخت‌های شهری، در سال‌های اخیر تقاضای زیادی برای مصرف این محصول داشته است. به گزارش فلزات آنلاین، در سال 2017 منطقه خاورمیانه با واردات حدود 630 هزار تن ریل، سهم 18 درصدی از تجارت را به‌خود اختصاص داد. در این میان، عربستان و ایران بزرگ‌ترین واردکنندگان منطقه بودند.
  1397/9/15 08:40

  بررسی تجارت جهانی ریل فولادی (4)

  جهش در صادرات ریل فولادی منطقه، توسط بحرین

  ساخت ریل‌های راه‌آهن در انحصار کشورهای محدودی در دنیا است و این کالای استراتژیک با حجم نسبتا زیادی در دنیا تجارت می‌شود. آسیا به سبب حجم تولید بالای کشور چین و هم‌چنین کشورهای هند و ژاپن قطب اصلی تولید این محصول در دنیا به‌شمار می‌رود. سالانه حدود 6 میلیون تن ریل در دنیا تولید می‌شود و نیمی از این تولید در بازارهای دنیا بین کشورهای مختلف مورد داد و ستد قرار می‌گیرد. منطقه خاورمیانه با برنامه‌های پرشتاب توسعه‌ زیرساخت‌های شهری کشورهای حاشیه خلیج فارس، در سال‌های اخیر تقاضای زیادی برای مصرف این محصول دارد. به گزارش فلزان آنلاین، در سال 2017 منطقه خاورمیانه با واردات حدود 630 هزار تن ریل، سهم 18 درصدی از تجارت جهانی را به‌خود اختصاص داده است. عربستان و ایران بزرگ‌ترین واردکنندگان منطقه هستند. هلدینگ‌های فولادی بحرین نیز با افزایش حجم تولید ریل در 2 سال اخیر، نیاز عربستان به ریل را تامین کرده‌اند.
  1397/9/8 09:27

  رویایی که در حال شکل‌گیری است

  فولاد خوزستان به دنبال سهم 25 درصدی از ظرفیت تولید فولاد 1404

  رشد تولید محصولات فولادی در شرکت فولاد خوزستان طی سال‌های اخیر نشان از روندی پر شتاب برای ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای این شرکت و کشور دارد. این شرکت تحقق ظرفیت 13.6 میلیون تن محصولات فولادی را به‌عنوان یکی از مقاصد اصلی خود ترسیم کرده است. در این بین پس از تامین کامل نیاز داخل، یافتن بازارهای صادراتی مناسب یکی از مهمترین اقداماتی است که باید در حین رشد تولید انجام شود. در این گزارش نگاهی به عملکرد شرکت انداخته می‌شود.
  1397/9/6 16:34

  بررسی تجارت جهانی ریل فولادی(2)

  داد و ستد بیش از 3 میلیون تن ریل در سال

  به گزارش فلزات آنلاین بیشترین حجم تولید ریل در دنیا متعلق به کشور چین با حدود 500 هزار تن ریل در سال است. کشورهایی مانند ژاپن، آمریکا، اتریش، فرانسه، لهستان، ایتالیا از جمله تولیدکنندگان ریل در دنیا محسوب می‌شوند. اتریش، ژاپن و چین از بزرگ‌ترین واردکنندگان ریل در دنیا هستند. به طور میانگین سالانه حدود 3 میلیون و 700 هزار تن ریل در مناطق مختلف دنیا داد و ستد می‌شود که در 8 سال گذشته تقریبا روند ثابتی داشته است.
  1397/9/5 16:45

  شرکت فولاد خوزستان، به دنبال اهداف توسعه‌ای

  نگاهی به عملکرد شرکت فولاد خوزستان در سال جاری

  طی روز‌های اخیر مراسم کلنگ‌زنی احداث کارخانه مگامدول آهن اسفنجی (زمزم 3) فولاد خوزستان در حالی صورت گرفته‌ که شرکت هرساله با افزایش صادرات خود سعی در ارزآوری بیشتر برای کشور داشته است. بررسی روند صادراتی شرکت مبین این شرایط است. در ضمن استفاده از ظرفیت های موجود مانند تملک فولاد اکسن می‌تواند نقش شرکت فولاد خوزستان در تولید محصولات نهایی فولادی را پر رنگ تر کند. در این گزارش از این زاویه نگاهی به وضعیت شرکت فولاد خوزستان می‌اندازیم.
  1397/9/3 13:13

  نگاهی به تجارت فولاد در مکزیک

  رشد 220 درصدی واردات فولاد مکزیک طی 10 سال اخیر

  طی سال‌های اخیر مکزیک به یکی از بزرگ‌ترین واردکنندگان محصولات فولادی تبدیل شده است. بررسی روند صادرات و واردات محصولات فولادی این کشور بیانگر تراز تجاری منفی برای محصولات فولاد است. در این گزارش نگاهی به وضعیت این تزار در سال‌های اخیر انداخته می شود.
  1397/8/30 09:51
276
بنر صبانور
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد متیل
سمپوزیوم فولاد
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
همایش اکتشافات معدنی
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

شماره 100 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 100 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سپاس از صد شماره همراهی شما

شماره 99 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 99 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ پدرام سلطانی، نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران/ میزان تاثیرپذیری سیاست‌گذاران از تشکل‌های بخش خصوصی، کم است

کلیه حقوق این سایت متعلق به ماهنامه اخبار فلزات بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: