آهن و فولاد - گفت و گو

  بهرام سبحانی، مدیرعامل اسبق شرکت فولاد مبارکه

  تشکل‌ها بازوی مشورتی دولت هستند

  تشکل‌ها سازمان‌های مردم نهادی هستند که وظایف متعدد و مهمی را بر عهده دارند. تعریف انجمن و تشکل در کشور ما با سایر کشورها متفاوت بوده و میزان بهره‌بری دولت از نظرات آن‌ها در ایران تا حد زیادی به قدرت و میزان تاثیرگذاری خود آن تشکل بازمی‌گردد. در این راستا خبرنگار ماهنامه «اخبار فلزات» گفت‌و‌گویی را با مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان انجام داده است. بهرام سبحانی عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد معتقد است تشکل‌ها به‌عنوان بازوهای مشورتی دولت، می‌توانند با ارائه نظرات و پیشنهادات خود راهکارهای مناسبی را در جهت حل مشکلات و معضلات اعضای خود به دولت منعکس کنند که با توجه به نقش غیر تصدی‌گری دولت، استفاده از نظرات کارشناسی و تخصصی تشکل‌ها بیش از پیش جایگاه خود را پیدا کرده و آن‌ها با انجام وظایف تحقیقاتی و کارشناسی خود می‌توانند موجبات حل مشکلات بین اعضا را فراهم کنند. وی در ادامه افزود آفت اصلی زنجیره فولاد تعدد تشکل‌ها و در نتیجه تقابل آن‌ها در مقابل یکدیگر است. در ادامه متن کامل این گفت‌و‌گو را می‌خوانید.
  1397/8/1 13:22

  عزیز قنواتی، مدیرعامل شرکت فولاد امیرکبیر کاشان

  احداث جاده ریلی و اتصال به شبکه سراسری، گامی در مسیر تحقق اهداف توسعه افق 1404

  تکمیل و توسعه زیرساخت‌های کشور از اصلی‌ترین اهداف در راستای افق 1404 به‌شمار می‌رود. باتوجه به چشم‌انداز وسیع تولید کشور، نیاز به گسترش حمل‌ونقل ریلی و توسعه زیرساخت‌های توزیع در کشور بیش از پیش احساس می‌شود. شرکت فولاد امیرکبیر کاشان در راستای این مهم، اقدام به تکمیل جاده ریلی و اتصال به شبکه سراسری کرده است. در این راستا، پایگاه خبری فلزات آنلاین گفت‌وگوی کوتاهی را با عزیز قنواتی، مدیرعامل شرکت فولاد امیرکبیر کاشان انجام داده است. وی تکمیل پروژه مذکور را از دستاوردهای بزرگ کشور در راستای اقتصاد مقاومتی می‌داند. در ادامه متن کامل این گفت‌وگوی کوتاه را می‌خوانید.
  1397/7/7 12:47

  اصغر اسماعیلی، مدیر عامل شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری

  وظیفه ورق‌ خودرو، حمایت از تولیدات داخلی است

  واحدهای صنعتی بزرگی در کشور وجود دارند که ضمن تامین نیازهای تولید داخلی و با بهره‌گیری از نیروی متخصص و قدرت دانش، موجبات صادرات موفق انواع محصولات با کیفیت را فراهم می‌آورند. شرکت ورق خودرو یکی از شرکت‌های مذکور بوده که توانسته است با افزایش سطح کیفی و کمی خود و انجام وظیفه پشتیبانی و حمایتی از صنعت خودروسازی کشور، مقدمات حضور پررنگ‌تر در بخش صادرات محصولات به کشورهای دیگر را فراهم کند. در این راستا پایگاه خبری تحلیلی فلزات آنلاین گفت‌و‌گویی با مدیر عامل شرکت ورق چهارمحال و بختیاری خودرو انجام داده است. اصغر اسماعیلی اعتقاد دارد که این شرکت با توجه به پتانسیل قابل توجه در تولید، امکان رفع نیازهای تولیدکنندگان داخلی و همچنین صادرات به سایر کشورها را نیز دارد. وی در ادامه با اشاره به دستاوردهای مهم شرکت در سال گذشته افزود: این مجموعه سعی دارد تا با جذب سرمایه و کسب اعتبار میزان صادرات خود را افزایش دهد. در ادامه متن کامل این گفت‌ و‌ گو را می‌خوانید.
  1397/6/24 00:00

  مدیرعامل فولاد مبارکه:

  مشمول قانون بازنشستگان نمی‌شوم

  مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اخبار مطرح شده درباره برکناری اش را شایعه دانست و گفت: مشمول قانون بازنشستگان نمی‌شوم.
  1397/6/19 13:37

  علی بیات‌ماکو، مدیرعامل شرکت فولاد متیل

  دستورالعمل‌های وزارت صمت، مراکز خدماتی فولاد متیل را به تعطیلی کشاند

  تنظیم بازار در صنایع مختلف همواره مورد توجه قرار دارد. فولاد مبارکه به‌عنوان یک مجموعه کم‌نظیر در صنعت کشور، تنظیم بازار را از ابتدای تولید در دستور کار خود قرار داده است. بر همین اساس نیز شبکه توزیعی تحت عنوان فولاد متیل شکل گرفت. این مجموعه وظیفه توزیع محصولات مبارکه در کشور و همچنین صادرات بخشی از این تولیدات را بر عهده دارد. در شرایط کنونی که بازار فولاد و حواشی آن داغ‌تر از گذشته است پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین با مدیرعامل شرکت فولاد متیل به گفت‌وگو نشسته است. علی بیات ماکو به تعطیلی واحدهای زیرمجموعه این هلدینگ اشاره می‌کند و اعتقاد دارد ریشه این تعطیلی را باید تصمیمات غیرکارشناسی مسئولان دانست. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  1397/6/18 09:10

  فرزاد ارزانی، مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان

  ادغام، راه نهایی پیشرفت صنعت فولاد است

  طی سال‌های گذشته برخی از تولیدکنندگان سنگ آهن در کشور به‌سمت تولید فولاد حرکت کردند و به دنبال آن برخی از تولیدکنندگان فولاد نیز به‌دنبال در اختیار گرفتن معادن هستند. این موضوعات باعث شده‌ است تا ماموریت‌ شرکت‌ها از حرکت اصلی خود یعنی معدنکاری و یا تولید فولاد به دیگر حوزه‌ها تغییر یابد. در این راستا خبرنگار ماهنامه «اخبار فلزات» با مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت‌وگویی انجام داده است. فرزاد ارزانی اعتقاد دارد که معدنکاری و صنعت فولاد هر یک تخصص ویژه خود را می‌طلبند و بهتر است هر شرکت تنها به فعالیت در حیطه تخصص خود بپردازد تا از تداخل کاری و بروز مشکلات ناشی از آن جلوگیری به‌عمل آید. ارزانی همچنین می‌گوید دولت باید راهبرد مشخصی را برای زنجیره فولاد کشور تعیین کند تا یکپارچگی و انسجام لازم در این صنعت به‌وجود آید؛ علاوه بر این، بهترین راه برای پیشرفت صنعت و جلوگیری از تداخل وظایف، ادغام شرکت‌های زنجیره فولاد است. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  1397/5/13 09:07

  امید ایزدپناه، عضو هیئت مدیره شرکت صنایع هفت الماس

  آینده صنعت ایران در گرو تعاملات سیاسی دولتمردان است

  تولید ورق‌های فولادی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ چراکه بسیاری از صنایع همچون خودروسازی، لوازم خانگی ، بشکه سازی و حتی صنعت ساختمان از این محصولات استفاده می‌کنند. پایگاه خبری تحلیلی فلزات آنلاین با هدف بررسی جایگاه و بازار مصرف این محصولات در داخل و خارج از کشور با عضو هیئت مدیره شرکت صنایع هفت الماس به گفت‌وگو نشسته است. امید ایزدپناه در این گفت‌وگو از تاثیر نوسانات اقتصادی اخیر بر تجارت این محصول با اهمیت فولادی می‌گوید.
  1397/4/17 08:40

  منصور یزدی‌زاده، مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان

  ذوب آهن یک برند ملی با آینده‌ای روشن و پیشتاز است

  شرکت ذوب آهن اصفهان با نیم قرن تجربه، به‌عنوان مادر صنعت فولاد کشور شناخته می‌شود و به دلیل اینکه در زمان تاسیس این شرکت، فعالیت‌های صنعتی در ایران شکل نگرفته بود، ذوب آهن اصفهان متولی تربیت صنعت‌گران و مدیرانی شد که هم‌اکنون در تمام صنایع کشور حضوری فعال دارند. منصور یزدی‌زاده یکی از مدیرانی است که از سال 73 تاکنون در این شرکت فعالیت خود را آغاز کرده و اکنون به‌عنوان مدیرعامل این شرکت منصوب شده است. یزدی‌زاده، شرکت ذوب آهن اصفهان را خانه نخست خود می‌داند و معتقد است: بعد از چند ماهی که در شرکت ملی فولاد ایران فعالیت داشته، دوباره به ذوب آهن بازگشته است چرا که به‌دنبال ادای دین خود به این شرکت است و ایمان دارد با همت و همدلی همکاران و رعایت اولویت طرح‌ها و اقدامات در حال انجام؛ ذوب آهن به موفقیت‌های چشمگیری دست خواهد یافت.
  1397/3/31 13:13

  فرزاد ارزانی، مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان جنوب

  صادرات، اوج قدرت و هنر تولیدکنندگان ایرانی است

  با توجه به اهداف تعیین شده در سند چشم‌انداز توسعه و با درنظر گرفتن میزان تولید 55 میلیون تن فولاد در سال 1404و سرانه مصرف آن، اهمیت صادرات بیش از پیش خود را نشان می‌دهد. تا جائی که برخی واحدهای فولادی از ابتدا با هدف صادرات و با درنظر گرفتن چنین شرایطی احداث شده‌اند. این واحدها باید از هم‌اکنون برای حضور موفق در بازار رقابت بین‌المللی تلاش کنند. پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین با هدف بررسی امکان توسعه پایدار صادرات با مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان به‌عنوان یک شرکت موفق در امر صادرات به گفت‌وگو نشسته است. فرزاد ارزانی اعتقاد دارد اوج قدرت و هنر تولیدکنندگان در عرصه صادرات به نمایش گذاشته می‌شود. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  1397/3/20 12:16

  علی عباسلو، مدیر عامل شرکت جهان فولاد سیرجان

  کاهش مصرف آب در فولاد با به‌کارگیری تکنولوژی‌های روز دنیا اتفاق می‌افتد

  هم اکنون بحران آب، یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های پیش روی کشور است و در این بین سیرجان یکی از خشک‌ترین شهرهای ایران است. سال‌هاست که بحران بی‌آبی در بسیاری از شهرهای ایران از جمله سیرجان باعث بروز مشکلات بسیار شده است. با این حال اما صنایع این شهر به فعالیت مشغولند. صنعت فولاد در سیرجان، یکی از مهم‌ترین صنایع این شهر محسوب می‌شود. برخی صنعتگران این منطقه علاوه بر کار صنعتی، به دنبال راه حلی برای کاهش میزان مصرف آب در واحد‌های تولیدی خود هستند. در این رابطه ماهنامه اخبار فلزات به گفت‌‌وگو با مدیر عامل شرکت جهان فولاد سیرجان نشسته است. علی عباسلو به این مهم اشاره دارد که صنایع باید در استفاده بهینه در مصرف تمام تلاش خود را بکار گیرند، چنانکه کارخانه‌های زیر مجموعه شرکت گل‌گهر تلاش خود را برای استفاده از آب دریا در مجموعه واحد‌هایی که در آینده قرار است افتتاح شوند، به‌کار بسته‌اند. شرح این گفت‌گو را در ادامه می‌خوانید.
  1397/2/25 10:31
20
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
اذرنبش تبریز
فولاد آذربایجان
سمپوزیوم فولاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

شماره 100 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 100 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سپاس از صد شماره همراهی شما

شماره 99 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 99 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ پدرام سلطانی، نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران/ میزان تاثیرپذیری سیاست‌گذاران از تشکل‌های بخش خصوصی، کم است

شماره 98 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 98 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ رضا رحمانی/ معاون طرح و برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت

شماره 97 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 97 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ اتابک خلیلی/ چرا به مشاوره اقتصادی نیاز نداریم!

کلیه حقوق این سایت متعلق به ماهنامه اخبار فلزات بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: