آهن و فولاد - گفت و گو

  نیلوفر شجاعی، کارشناس صادرات شرکت صنایع فولاد کاوه تیکمه داش

  تولیدکننگان نیازمند شفاف‌سازی و ثبات در قوانین هستند

  صنعت فولاد جزو صنایع مادر محسوب می‌شود و صنایع بسیاری به آن وابسته هستند و بعد از نفت، گاز و صنایع پتروشیمی بیشترین تجارت کشور مربوط به صنعت فولاد است. از طرفی رشد صنعت فولاد رشد سایر صنایع را نیز به‌همراه دارد و از طرف دیگر وجود این صنعت لازمه توسعه صنعتی است و همین اوامر بر اهمیت این صنعت افزوده است. صادرات یکی از راه‌هایی است که می‌تواند توسعه این صنعت را نیز به‌دنبال داشته باشد. خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین به‌سراغ نیلوفر شجاعی، کارشناس صادرات شرکت صنایع فولاد کاوه تیکمه داش رفت و نظر وی نسبت به راهکارهای افزایش سهم کشور در بازارهای صادراتی را جویا شد. در ادامه متن کامل این گفت‌وگو را می‌خوانید.
  1397/10/27 09:41

  مدیرعامل «شرکت توکا رنگ فولاد سپاهان» در گفت‌‌وگو با «فلزات آنلاین»؛

  توسعه سبد محصول عامل موفقیت توکا رنگ است

  مدیرعامل شرکت توکا رنگ فولاد سپاهان گفت: سالیانه تعدادی از محصولات جدیدی در سبد محصولات رنگ‌های صنعتی این شرکت اضافه می‌شود. این مجموعه از سال 1385 فعالیت خود را آغاز کرده و از همان زمان نیز بحث بومی‌سازی دانش فنی رنگ‌های خاص را در دستور کار خود قرار داد. در راستای این مهم، واحد «تحقیق و توسعه» خود را با تیمی مجرب و متخصص به‌همراه آزمایشگاه‌های مجهز ارتقا بخشید.
  1397/10/25 19:57

  مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در گفت‌وگو با فلزات آنلاین:

  بهره‌برداری از سه طرح بزرگ در منطقه ویژه خلیج فارس

  احداث و راه‌اندازی طرح‌های بزرگ و حیاتی در کشور از اقداماتی به‌شمار می‌روند که نه تنها موجب پیشرفت و توسعه کشور، بلکه منجر به اشتغالزایی و انجام مسئولیت‌های اجتماعی خواهند شد.
  1397/9/18 17:46

  بهرام سلطانی، قائم مقام مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره آهن مجد:

  دولت نقش شرکت‌های بازرگانی را کمرنگ نداند

  حضور و وجود شرکت‌های با سابقه در حوزه فولاد، علی‌رغم حل مشکلات آن می‌تواند موجبات کمک به دولت در رفع نیازهای واقعی تولیدکنندگان و فعالان حوزه‌های مختلف صنعت کشور را نیز فراهم کند. متاسفانه اکثر شرکت‌های حاضر در عرصه‌های صنعتی کشور از عقبه و پشتوانه طولانی برخوردار نیستند؛ بنابراین بخشی از مشکلات موجود در کشور را می‌توان متاثر از این اتفاق دانست. شرکت آهن مجد با داشتن سابقه طولانی در زمینه حوزه فولاد کشور و حضور در بازار آهن، به تمامی نیازهای تولیدکنندگان آگاه است. در این راستا خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین، گفت‌وگویی را با قائم مقام مدیرعامل این شرکت انجام داده است. بهرام سلطانی اعتقاد دارد که دولت نباید نقش شرکت‌های بازرگانی در توسعه و پیشرفت کشور را نادیده بگیرد. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه مطالعه کنید.
  1397/9/18 10:27

  بهروز فتح راضی، قائم مقام مدیرعامل شرکت صنایع فولاد تیکمه داش

  شفاف‌سازی قوانین و حمایت از تولیدکنندگان صادرات محور، اولویت وزیر جدید صمت باشد

  درحالی‌که تا پیش از این صحبت از افزایش سهم ایران در بازارهای بین‌المللی فولاد بود، امروز صادرکنندگان محصولات فولادی کشور هر روز با مشکلات جدیدی مواجه می‌شوند که نه‌تنها امکان گسترش صادرات را از آن‌ها می‌گیرد، بلکه موجب می‌شود  بازارهای فعلی خود را نیز از دست دهند. خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی فلزات آنلاین به گفت‌وگو با قائم مقام مدیرعامل شرکت صنایع فولاد تیکمه داش نشست و چالش‌های پیش روی صادرات محصولات فولادی را از وی جویا شد. بهروز فتح راضی رویارویی روزانه با قوانین جدید و دربعضی موارد متناقض را مهم‌ترین چالش فعلی صادرکنندگان می‌داند و معتقد است در شرایط فعلی برای ایجاد رونق اقتصادی بایستی مسئولین امر به شفاف‌سازی قوانین و حمایت از تولیدکنندگان صادرات محور بپردازند. در ادامه متن کامل این گفت‌وگو را می‌خوانید.
  1397/9/5 10:30

  بهرام سبحانی، مدیرعامل اسبق شرکت فولاد مبارکه

  تشکل‌ها بازوی مشورتی دولت هستند

  تشکل‌ها سازمان‌های مردم نهادی هستند که وظایف متعدد و مهمی را بر عهده دارند. تعریف انجمن و تشکل در کشور ما با سایر کشورها متفاوت بوده و میزان بهره‌بری دولت از نظرات آن‌ها در ایران تا حد زیادی به قدرت و میزان تاثیرگذاری خود آن تشکل بازمی‌گردد. در این راستا خبرنگار ماهنامه «اخبار فلزات» گفت‌و‌گویی را با مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان انجام داده است. بهرام سبحانی عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد معتقد است تشکل‌ها به‌عنوان بازوهای مشورتی دولت، می‌توانند با ارائه نظرات و پیشنهادات خود راهکارهای مناسبی را در جهت حل مشکلات و معضلات اعضای خود به دولت منعکس کنند که با توجه به نقش غیر تصدی‌گری دولت، استفاده از نظرات کارشناسی و تخصصی تشکل‌ها بیش از پیش جایگاه خود را پیدا کرده و آن‌ها با انجام وظایف تحقیقاتی و کارشناسی خود می‌توانند موجبات حل مشکلات بین اعضا را فراهم کنند. وی در ادامه افزود آفت اصلی زنجیره فولاد تعدد تشکل‌ها و در نتیجه تقابل آن‌ها در مقابل یکدیگر است. در ادامه متن کامل این گفت‌و‌گو را می‌خوانید.
  1397/8/1 13:22

  عزیز قنواتی، مدیرعامل شرکت فولاد امیرکبیر کاشان

  احداث جاده ریلی و اتصال به شبکه سراسری، گامی در مسیر تحقق اهداف توسعه افق 1404

  تکمیل و توسعه زیرساخت‌های کشور از اصلی‌ترین اهداف در راستای افق 1404 به‌شمار می‌رود. باتوجه به چشم‌انداز وسیع تولید کشور، نیاز به گسترش حمل‌ونقل ریلی و توسعه زیرساخت‌های توزیع در کشور بیش از پیش احساس می‌شود. شرکت فولاد امیرکبیر کاشان در راستای این مهم، اقدام به تکمیل جاده ریلی و اتصال به شبکه سراسری کرده است. در این راستا، پایگاه خبری فلزات آنلاین گفت‌وگوی کوتاهی را با عزیز قنواتی، مدیرعامل شرکت فولاد امیرکبیر کاشان انجام داده است. وی تکمیل پروژه مذکور را از دستاوردهای بزرگ کشور در راستای اقتصاد مقاومتی می‌داند. در ادامه متن کامل این گفت‌وگوی کوتاه را می‌خوانید.
  1397/7/7 12:47

  اصغر اسماعیلی، مدیر عامل شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری

  وظیفه ورق‌ خودرو، حمایت از تولیدات داخلی است

  واحدهای صنعتی بزرگی در کشور وجود دارند که ضمن تامین نیازهای تولید داخلی و با بهره‌گیری از نیروی متخصص و قدرت دانش، موجبات صادرات موفق انواع محصولات با کیفیت را فراهم می‌آورند. شرکت ورق خودرو یکی از شرکت‌های مذکور بوده که توانسته است با افزایش سطح کیفی و کمی خود و انجام وظیفه پشتیبانی و حمایتی از صنعت خودروسازی کشور، مقدمات حضور پررنگ‌تر در بخش صادرات محصولات به کشورهای دیگر را فراهم کند. در این راستا پایگاه خبری تحلیلی فلزات آنلاین گفت‌و‌گویی با مدیر عامل شرکت ورق چهارمحال و بختیاری خودرو انجام داده است. اصغر اسماعیلی اعتقاد دارد که این شرکت با توجه به پتانسیل قابل توجه در تولید، امکان رفع نیازهای تولیدکنندگان داخلی و همچنین صادرات به سایر کشورها را نیز دارد. وی در ادامه با اشاره به دستاوردهای مهم شرکت در سال گذشته افزود: این مجموعه سعی دارد تا با جذب سرمایه و کسب اعتبار میزان صادرات خود را افزایش دهد. در ادامه متن کامل این گفت‌ و‌ گو را می‌خوانید.
  1397/6/24 00:00

  مدیرعامل فولاد مبارکه:

  مشمول قانون بازنشستگان نمی‌شوم

  مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اخبار مطرح شده درباره برکناری اش را شایعه دانست و گفت: مشمول قانون بازنشستگان نمی‌شوم.
  1397/6/19 13:37

  علی بیات‌ماکو، مدیرعامل شرکت فولاد متیل

  دستورالعمل‌های وزارت صمت، مراکز خدماتی فولاد متیل را به تعطیلی کشاند

  تنظیم بازار در صنایع مختلف همواره مورد توجه قرار دارد. فولاد مبارکه به‌عنوان یک مجموعه کم‌نظیر در صنعت کشور، تنظیم بازار را از ابتدای تولید در دستور کار خود قرار داده است. بر همین اساس نیز شبکه توزیعی تحت عنوان فولاد متیل شکل گرفت. این مجموعه وظیفه توزیع محصولات مبارکه در کشور و همچنین صادرات بخشی از این تولیدات را بر عهده دارد. در شرایط کنونی که بازار فولاد و حواشی آن داغ‌تر از گذشته است پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین با مدیرعامل شرکت فولاد متیل به گفت‌وگو نشسته است. علی بیات ماکو به تعطیلی واحدهای زیرمجموعه این هلدینگ اشاره می‌کند و اعتقاد دارد ریشه این تعطیلی را باید تصمیمات غیرکارشناسی مسئولان دانست. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  1397/6/18 09:10
25
بنر صبانور
فولاد آذربایجان
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
اذرنبش تبریز
همایش اکتشافات معدنی
فولاد متیل
سمپوزیوم فولاد
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

شماره 100 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 100 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سپاس از صد شماره همراهی شما

شماره 99 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 99 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ پدرام سلطانی، نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران/ میزان تاثیرپذیری سیاست‌گذاران از تشکل‌های بخش خصوصی، کم است

کلیه حقوق این سایت متعلق به ماهنامه اخبار فلزات بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: