آلومینیوم - گفت و گو

  تورج زارع، مدیرعامل شرکت آلومینای ایران در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  پیشتازی آلومینای ایران در اجرای طرح‌های توسعه/ بومی‌سازی قطعات تخصصی در صنعت آلومینیوم

  اگرچه مجتمع‌های بزرگ صنعتی کشور طی سالیان اخیر با مشکلات فراوانی اعم از تامین مواد اولیه، کمبود حامل‌های انرژی، فرسودگی ماشین‌آلات، قوانین و دستورالعمل‌های دست و پاگیر صادراتی و... مواجه هستند اما خوشبختانه برخی از شرکت‌ها توانسته‌اند با مهندسی معکوس و بهره‌گیری از دانش و تجربه متخصصان داخلی، گام‌های مهم و اساسی در راستای توسعه تولید و بومی‌سازی در کشور بردارند. شرکت آلومینای ایران به عنوان تنها تولیدکننده پودر آلومینا در کشور، عملکرد خیره‌کننده‌ای را در بخش‌های مختلف اعم از اکتشاف، راه‌اندازی معادن، اجرای طرح‌های توسعه‌ای و بومی‌سازی قطعات تخصصی داشته است. در همین راستا، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» گفت‌وگویی را با تورج زارع، مدیرعامل شرکت آلومینای ایران تدارک دیده است که مشروح آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/8/16 09:36

  حسنعلی رضایی مقدم، مدیرعامل شرکت نورد آلومینیوم در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  لزوم توسعه زیرساخت‌ها همگام با پیشرفت جهانی

  اجرای طرح‌های توسعه‌ای در صنایع استراتژیک به ویژه آلومینیوم از اهمیت بالایی برخوردار است و نقش این مهم زمانی دو چندان می‌شود که شاهد افزایش کاربرد این فلز در صنایع مختلف باشیم. البته فعالان این صنعت با چالش‌هایی در این زمینه مانند واردات برخی مواد اولیه و همچنین قطعات مورد نیاز مواجه هستند و ضرورت دارد این مشکلات هرچه سریع‌تر در راستای توسعه صنعت آلومینیوم کشور مرتفع شود. در همین راستا، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با حسنعلی رضایی مقدم، مدیرعامل شرکت نورد آلومینیوم گفت‌وگویی را تدارک دیده است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/6/20 20:18

  تورج زارع، مدیرعامل شرکت آلومینای ایران در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  آلومینای ایران؛ پیشرو در آموزش نیروی انسانی

  در رویکرد مبتنی بر منابع، از سرمایه انسانی به عنوان کلیدی‌ترین عامل کسب مزیت پایدار یاد می‌شود. امروزه رهبران سازمان‌ها دریافته‌اند که منابع انسانی، تاثیر مستقیمی بر ارکان و عملکرد سازمان خواهند داشت. بنابراین باید در یک نگرش راهبردی، اهداف مدیریت منابع انسانی با اهداف سازمان همسو شود. سرمایه‌گذاری هدفمند در سیستم‌ها و بازنگری عمیق در راهبردها و فرایندهای مدیریت منابع انسانی در سازمان‌ها به منظور توسعه و ارتقای شایستگی‌های اساسی کارکنان در جهت اهداف راهبردی سازمان از اهمیت فراوانی برخورد است. در این رابطه، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با تورج زارع، مدیرعامل شرکت آلومینای ایران گفت‌وگویی انجام داده است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/5/20 14:19

  تورج زارع، مدیرعامل شرکت آلومینای ایران در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  متنوع‌سازی محصولات آلومینیومی با مدیریت ابرچالش‌ها/ با کمبود مواد ناریه روبه‌رو هستیم

  با توجه به اهمیت فلز استراتژیک آلومینیوم در صنایع مختلف، تولیدکنندگان داخلی تمام توان خود را جهت رشد و توسعه بیشتر این صنعت علی‌رغم چالش‌های فراوان در بخش معدن و صنایع معدنی به کار گرفته‌اند. شرکت آلومینای ایران به عنوان تنها تولیدکننده پودر آلومینا در سطح خاورمیانه، به خوبی توانسته است با مدیریت هوشمندانه و برنامه‌ریزی بلندمدت بر این مشکلات غلبه کند و اقدامات چشمگیری را در حوزه بومی‌سازی انجام دهد. در این رابطه، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با تورج زارع، مدیرعامل شرکت آلومینای ایران گفت‌وگویی انجام داده است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/4/23 12:09

  تورج زارع، مدیرعامل شرکت آلومینای ایران در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  سرمایه ارزشمند در صنعت آلومینیوم

  نیروی انسانی به عنوان ارزشمندترین سرمایه هر سازمانی شناخته می‌شود و در صورتی که زمینه بهره‌وری مناسب و کارآمد از نیروی انسانی فراهم شود، آن سازمان می‌تواند به تمام اهداف از پیش تعریف شده خود دست پیدا کند. شرکت آلومینای ایران به عنوان تنها تولیدکننده پودر آلومینا در سطح خاورمیانه، همواره نگاه ویژه‌ای به توسعه و توانمندسازی نیروی عظیم انسانی شاغل در این مجموعه داشته است و بر همین اساس، یکی از شرکت‌های پیشرو در به کارگیری از نیروهای متخصص و نخبگان دانشگاهی بوده است. در این رابطه، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با تورج زارع، مدیرعامل شرکت آلومینای ایران گفت‌وگویی انجام داده است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/3/16 10:00

  آریا صادق‌نیت حقیقی، دبیر سندیکای صنایع آلومینیوم ایران در گفت‌‎وگو با «فلزات آنلاین»:

  بحران جهانی آلومینیوم، فرصتی مناسب برای شکوفایی

  درگیری میان کشورهای روسیه و اوکراین، قیمت جهانی آلومینیوم را دچار نوسان شدیدی کرد؛ به طوری که ابتدا تا مرز چهار هزار دلار افزایش یافت و بعد افت و خیزهای متوالی را پشت سر گذاشت. در این بین، عوامل اساسی نظیر بحران انرژی، کاهش تولید آلومینیوم در چین و سیاست‌گذاری‌های تازه برترین تولیدکننده آلومینیوم جهان یعنی «روسال» تاثیرگذار بوده است. درباره این موضوع، گفت‌وگویی با آریا صادق‌نیت حقیقی، دبیر سندیکای صنایع آلومینیوم ایران انجام شده است که در ادامه متن کامل این گفت‌وگو را می‌خوانید:
  1400/12/24 13:31

  هوشنگ گودرزی، رئیس سندیکای صنایع آلومینیوم ایران در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  ضرورت سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی خط تولید ورق کن‌استاک

  به طور معمول برای تولید قوطی‌های نوشیدنی از آلیاژهای مختلف کن‌استاک استفاده می‌شود که این ورق‌ها در حال حاضر در کشور تولید هدفمندی ندارند؛ چراکه لازمه تولید کن‌استاک، نیاز به تکنولوژی نوین و سرمایه‌گذاری دارد. تولید این نوع ورق‌های آلومینیومی در کشور به دست تولیدکنندگان محصولات تخت آلومینیومی امکان‌پذیر است اما هم‌اکنون این ورق از طریق واردات تامین می‌‌شود؛ در حالی که میزان مصرف آن‌ها نیز تقریبا بالا است. در این باره، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی ‌«فلزات ‌آنلاین» با هوشنگ گودرزی، رئیس سندیکای صنایع آلومینیوم ایران به گفت‌وگو نشسته که شرح آن در ادامه آمده است:
  1400/9/18 09:44

  محمدرضا محمدی، مدیرعامل شرکت سیم و کابل دامغان (بهفر) در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  می‌توانیم جزو پنج کشور صادرکننده سیم و کابل باشیم

  صنعت سیم و کابل کشور در طی سال‌های گذشته پیشرفت‌های روزافزونی را تجربه کرده و هماهنگ با دانش فنی روز دنیا توسعه یافته است. با توجه به اینکه طبق آمار، میزان تولید سیم و کابل در کشور بیش از نیاز بازار داخلی بوده و کیفیت این محصولات هم‌سطح نمونه‌های خارجی مشابه است، صادرات می‌تواند برای این صنعت حائز اهمیت باشد اما شرایط تحریمی و قوانین سخت‌گیرانه دولتی، باعث شده تا فروش صادراتی سیم و کابل با چالش روبه‌رو شود و نتوانیم در بازارهای بین‌المللی به جایگاه واقعی خود برسیم. در این راستا، با محمدرضا محمدی، مدیرعامل شرکت سیم و کابل دامغان (بهفر) به گپ‌وگفت نشسته‌ایم که متن کامل آن در ادامه آمده است:
  1400/9/13 11:56

  محمود حکیمی، عضو هیئت مدیره شرکت آکپا ایران در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  دولت، راه خام‌فروشی را سد کند

  قیمت کامودیتی‌ها در جهان روند افزایشی را طی می‌کند؛ به گونه‌ای که به عقیده بسیاری از کارشناسان، شاهد ابرچرخه در این زمینه هستیم. قیمت فلزاتی نظیر آلومینیوم در بازار داخلی، به نرخ ارز و قیمت آن فلز در بورس فلزات لندن وابسته است؛ بنابراین با رشد قیمت آلومینیوم در جهان، شاهد افزایش قیمت آن در بازار داخلی نیز خواهیم بود. این امر، در شرایطی نمود بیشتری پیدا می‌کند که قیمت آلومینیوم تولید داخل به قیمت آلومینیوم وارداتی نزدیک شده است و در این میان، صنایع بالادستی، با محدود کردن عرضه‌های خود در بورس کالا، تمرکز خود را بر صادرات گذاشته‌اند. از سوی دیگر، صنایع پایین‌دستی آلومینیوم که دیگر واردات شمش و بیلت آلومینیومی را به‌صرفه نمی‌دانند، به صادرات آلومینیوم به صورت خام، معترض هستند. در این راستا، با محمود حکیمی، عضو هیئت مدیره شرکت آکپا ایران گفت‌وگو شده که مشروح آن را در ادامه آمده است:
  1400/7/7 09:21

  آریا صادق‌نیت حقیقی، مدیرعامل شرکت قم آلیاژ در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»؛

  ضعف‌های زیرساختی صنعت، غیر قابل چشم‌پوشی است

  شاید تصور عموم بر این باشد که واحدهای تولیدی که در شهرک‌های صنعتی قرار دارند، از زیرساخت‌های لازم برای تولید برخوردار هستند اما طی هفته‌های اخیر با قطعی پیاپی برق، خسارت‌ها و مشکلات متعددی، گریبان‌گیر این تولیدکنندگان نیز شد. این در حالی است که سال گذشته اثرات ناشی از شدت‌گیری ویروس کرونا، جهش ناگهانی نرخ ارز و تشدید تحریم‌ها، صنایع را با خسارت و افت تولید مواجه کرده بود و آن‌ها برای جبران وضعیت سال قبل و رسیدن به سود مطلوب به سال 1400 امیدوار بودند. در این راستا، گفت‌وگویی با آریا صادق‌نیت حقیقی، مدیرعامل شرکت قم آلیاژ داشتیم که در ادامه شرح آن را خواهید خواند:
  1400/4/26 15:25
49
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: