آهن و فولاد - گفت و گو

  مدیرعامل شرکت فولاد شادگان:

  پرچمدار تغییرات نوین در صنعت فولاد کشور هستیم

  شرکت صنعت فولاد شادگان یکی از هفت طرح فولادی کشور است که در سال 85 کلنگ زنی شد. 65 درصد سهام این شرکت در سال 93 به فولاد خوزستان واگذار و از آن پس، عملیات اجرایی این مجموعه با سرعت هرچه بیشتر دنبال که به افتتاح واحد آهن اسفنجی آن در سال 96 منتهی شد. با محمدطاهر احمدیان، مدیرعامل شرکت فولاد شادگان درخصوص عملکرد اجرایی این مجموعه طی سال‌های اخیر به گفت‌وگو نشستیم. احمدیان معتقد است ادغام شرکت‌های فولاد می‌تواند مزیت‌های بسیاری به‌ویژه برای واحدهای کوچکتر به همراه داشته باشد. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  1397/12/28 08:36

  عضو هیأت مدیره شرکت فولاد خوزستان:

  24 درصد طرح جامع فولاد کشور را محقق می‌کنیم

  استان خوزستان از پتانسیل‌های قابل توجهی برای توسعه صنعت فولاد کشور برخوردار است. شرکت فولاد خوزستان جزو نخستین واحدهای فولادی کشور به‌شمار می‌رود که در اهواز احداث شد. این شرکت نقش اثرگذاری در توسعه صنعت فولاد کشور و همچنین توسعه پایدار منطقه داشته است. با محمد حسن عرفانیان آسیایی، عضو هیأت مدیره شرکت فولاد خوزستان درخصوص حضور این شرکت در خوزستان به گفت وگو نشسته‌ایم. محمد حسن عرفانیان در این گفت‌ و گو تاکید کرد: این شرکت قصد دارد تا 24 درصد از این تولید را مدیریت کند. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  1397/12/27 09:29

  معاون خرید شرکت فولاد خوزستان:

  پشتیبان تولید هستیم

  فرایند تامین در هر مجموعه صنعتی، نقش اثرگذاری در تمامی مراحل تولید بر عهده دارد. تامین و تحویل پایدار مواد اولیه و مصرفی، قطعات و تجهیزات تولید و خرید خدمات برای سایر بخش‌ها از وظایف این حوزه به‌شمار می‌رود، همچنین مدیریت ارتباط با تأمین کنندگان اعم از داخلی و خارجی به عنوان زیربنای فرایند تأمین نیز در این مجموعه صورت می‌گیرد که عملکرد آن به ویژه در شرایط کنونی کشور و با شروع مجدد تحریم‌ها اهمیت دوچندانی یافته است. بر همین اساس گفت‌وگویی را با محمد نادری معاون خرید شرکت فولاد خوزستان ترتیب داده‌ایم. وی که واحد خرید را پشتیبان تولید می‌داند در این گفت‌وگو تاکید کرد که شرکت فولاد خوزستان تامین تمام مواد اولیه استراتژیک مورد نیاز خود را تا پایان سال 98 برنامه ریزی کرده است. این شرکت همچنین با هدف کاهش وابستگی به بازار خارجی، بومی‌سازی قطعات و تجهیزات را در اولویت قرار داده است. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  1397/12/26 09:17

  مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان عنوان کرد:

  بر تحریم‌ها غلبه کردیم

  شرکت فولاد خوزستان که از قدیمی‌ترین واحدهای فولادی و دومین فولادساز کشور است، طی 2 سال گذشته گامی مهم در جهت تکمیل زنجیره تولید خود برداشته است. از این‌رو به سراغ مدیرعامل این شرکت رفتیم تا گفت‌وگویی با وی در زمینه چرایی این امر داشته باشیم. محمد کشانی معتقد است: شرکت فولاد خوزستان سرآمد واحدهای فولادی این استان و حتی کشور است و استراتژی‌های این شرکت بر حفظ این سرآمدی تدوین می‌شود. وی می‌گوید: باوجودی که متاسفانه در سالی که گذشت بسیاری از واحدهای تولیدکننده و ازجمله برخی واحدهای فولادی با مشکل روبرو بودند، اما اخذ سیاست‌های مناسب سبب شد تا این شرکت بتواند علاوه بر تامین نیاز منابع انسانی خود با حفظ تولید و صادرات به ارزآوری برای کشور نیز کمک کند. در ادامه متن کامل این گفت‌وگو را می‌خوانید.
  1397/12/22 11:59

  معاون فروش و بازاریابی شرکت فولاد خوزستان عنوان کرد:

  صادرات هنریست نیازمند حمایت دولت

  در سال‌های اخیر نام فولاد خوزستان و صادرات با یکدیگر عجین شده‌اند و موفقیت این شرکت در زمینه صادرات بر فعالان این حوزه پوشیده نیست. این شرکت حتی در ماه‌های اخیر که شرایط سیاسی، صادرات را با مشکلاتی مواجه کرده بود نیز موفق عمل کرد. از این رو به سراغ معاون فروش و بازاریابی این شرکت رفتیم تا علل موفقیت این شرکت در امر صادرات را جویا شویم. بهمن تجلی‌زاده می‌گوید: بسته ارزشی پیشنهادی فولاد خوزستان، عامل موفقیت این شرکت در بازارهای جهانی است. وی اعتقاد دارد فرهنگ صادرات در این شرکت جا افتاده و تمامی فرآیندهای شرکت در همین راستاست. وی می‌گوید: در شرایط فعلی، صادرات هنر است و تنها با تکیه بر توانایی و پتانسیل‌های یک مجموعه قوی امکان‌پذیر خواهد بود و دولت باید با تشویق، صادرکنندگان را حمایت کند.
  1397/12/21 11:15

  معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت فولاد خوزستان:

  توسعه، متضمن تداوم حضور در بازارهای بین‌المللی است

  تولید گندله، آهن‌اسفنجی و شمش فولاد به عنوان طرح ابتدایی شرکت فولاد خوزستان درنظر گرفته شده بود در همین راستا طی سال‌های گذشته این شرکت، طرح‌های توسعه‌ای را به‌منظور افزایش ظرفیت در زمینه تولید این محصولات اجرایی کرد و با عملکرد مناسب توانست بازار محصولات خود در کشور و بازارهای بین‌المللی را تثبیت کند. دراین میان شرکت طرح‌های توسعه متعددی از جمله طرح‌های زیست‌محیطی، پایداری تولید، ایجاد زیرساخت و... را نیز در سال‌های گذشته اجرایی کرده است اما همچنان محصولات تولیدی فولاد خوزستان در میان حلقه زنجیره تولید فولاد قرار دارد و از انتهای زنجیره (محصولات نهایی) فاصله دارد. از این‌رو به گفت‌وگو با معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت فولاد خوزستان نشستیم. مهران خرم‌نیا می‌گوید: در سال‌های گذشته نیز اقداماتی به‌منظور تکمیل زنجیره تولید در فولاد خوزستان اجرایی شد که بنا به دلایل مختلف نتیجه بخش نشد. اما خوشبختانه در 2 سال اخیر تلاش‌ها در جهت تکمیل زنجیره تولید نتیجه بخش بوده و فولاد خوزستان به حلقه ابتدایی یعنی معدن متصل شده است. در زمینه تولید محصول نهایی نیز، باید بگویم، شرکت فولاد اکسین، طرح توسعه شرکت فولاد خوزستان بود و تملک مجدد این شرکت در دستور کار مجموعه قرار دارد. بدین ترتیب زنجیره تولید محصول در فولاد خوزستان تکمیل شده و ارزش افزوده بسیار بالاتری برای استان خوزستان ایجاد خواهد شد. در ادامه متن کامل این گفت‌وگو را می‌خوانید.
  1397/12/20 10:09

  مسعود ابکا، مدیرعامل شرکت GMI آلمان:

  صنعت فولاد کشور از توسعه بی‌مطالعه رنج می‌برد

  در سال‌های گذشته صنعت فولاد کشور رشد مناسبی را طی کرد و توانست با افزایش ظرفیت و تولید کشور را از واردکننده به صادرکننده تبدیل کند. اما با این وجود به‌نظر می‌رسد که این رشد در برخی موارد بدون مطالعه صورت گرفته و همین امر نیز امروز صنعتگران این حوزه را با مشکلاتی مواجه کرده است. در همین راستا خبرنگار پایگاه خبری-تحلیلی فلزات آنلاین گفت‌وگویی با مدیرعامل شرکت GMI آلمان داشت. مسعود ابکا عدم توجه مناسب و صحیح به نیروی انسانی، عدم توازن در بخش‌های مختلف زنجیره تولید فولاد، توسعه بدون مطالعه و... را از مهم‌ترین مشکلات پیش‌روی این صنعت می‌داند. در ادامه متن کامل این گفت‌وگو را می‌خوانید.
  1397/12/8 08:41

  نیلوفر شجاعی، کارشناس صادرات شرکت صنایع فولاد کاوه تیکمه داش

  تولیدکننگان نیازمند شفاف‌سازی و ثبات در قوانین هستند

  صنعت فولاد جزو صنایع مادر محسوب می‌شود و صنایع بسیاری به آن وابسته هستند و بعد از نفت، گاز و صنایع پتروشیمی بیشترین تجارت کشور مربوط به صنعت فولاد است. از طرفی رشد صنعت فولاد رشد سایر صنایع را نیز به‌همراه دارد و از طرف دیگر وجود این صنعت لازمه توسعه صنعتی است و همین اوامر بر اهمیت این صنعت افزوده است. صادرات یکی از راه‌هایی است که می‌تواند توسعه این صنعت را نیز به‌دنبال داشته باشد. خبرنگار پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین به‌سراغ نیلوفر شجاعی، کارشناس صادرات شرکت صنایع فولاد کاوه تیکمه داش رفت و نظر وی نسبت به راهکارهای افزایش سهم کشور در بازارهای صادراتی را جویا شد. در ادامه متن کامل این گفت‌وگو را می‌خوانید.
  1397/10/27 09:41

  مدیرعامل «شرکت توکا رنگ فولاد سپاهان» در گفت‌‌وگو با «فلزات آنلاین»؛

  توسعه سبد محصول عامل موفقیت توکا رنگ است

  مدیرعامل شرکت توکا رنگ فولاد سپاهان گفت: سالیانه تعدادی از محصولات جدیدی در سبد محصولات رنگ‌های صنعتی این شرکت اضافه می‌شود. این مجموعه از سال 1385 فعالیت خود را آغاز کرده و از همان زمان نیز بحث بومی‌سازی دانش فنی رنگ‌های خاص را در دستور کار خود قرار داد. در راستای این مهم، واحد «تحقیق و توسعه» خود را با تیمی مجرب و متخصص به‌همراه آزمایشگاه‌های مجهز ارتقا بخشید.
  1397/10/25 19:57

  مدیرعامل منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در گفت‌وگو با فلزات آنلاین:

  بهره‌برداری از سه طرح بزرگ در منطقه ویژه خلیج فارس

  احداث و راه‌اندازی طرح‌های بزرگ و حیاتی در کشور از اقداماتی به‌شمار می‌روند که نه تنها موجب پیشرفت و توسعه کشور، بلکه منجر به اشتغالزایی و انجام مسئولیت‌های اجتماعی خواهند شد.
  1397/9/18 17:46
32
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
اذرنبش تبریز
بنر صنیع کاوه
فولاد متیل
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
بنر صبانور
فولاد آذربایجان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام سبحانی/ رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ منصور یزدی‌زاده/ مدیرعامل شرکت ذوبآهن اصفهان

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

کلیه حقوق این سایت متعلق به ماهنامه اخبار فلزات بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: