آلومینیوم - گفت و گو

  رئیس سندیکای صنایع آلومینیوم ایران در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  وضعیت بازار ورق آلومینیوم نسبت به گذشته بهتر شده است

  بازار ورق آلومینیوم با توجه به حضور تولیدکنندگان سنتی این حوزه و مصرف‌کنندگان نه‌چندان پیشرفته در کشور، از داخل تامین می‌شود و تنها در بخش‌های بسیار خاص واردات ورق صورت می‌گیرد. برای بررسی چند و چون بازار ورق آلومینیوم کشور خبرنگار پایگاه خبری «فلزات آنلاین» با هوشنگ گودرزی، رئیس سندیکای صنایع آلومینیوم ایران به گفت‌وگو نشسته است.
  1398/2/23 10:00

  مدیرعامل گروه شرکت کارخانه‌های نورد آلومینیوم:

  سواستفاده از کد تعرفه‌های واردات ورق آلومینیومی مشکل‌ساز شده است

  شرکت نورد آلومینیوم در سال 1351 به عنوان تولیدکننده انواع ورق و کویل آلومینیومی تاسیس شد و در سال 1364 به بهره‌برداری رسید. شرکت نورد آلومینیوم به عنوان تولیدکننده‌ای مطرح در صنعت آلومینیوم، به تدریج توسعه یافت و محصولات خود را در ضخامت‌ها و آلیاژهای متفاوت گسترش داد. شرکت نورد آلومینیوم هم‌اکنون تولیدکننده انواع ورق، تسمه و کویل آلومینیومی است که محصولاتش در صنایع مختلف مانند ساختمان، خودرو، پتروشیمی، نفت و گاز، سرمایشی، گرمایشی، الکتریکی و خانگی مصرف می‌شود. یکی از ویژگی‌های این شرکت تولید انواع محصولات با آلیاژهای متفاوت از گروه 1000، 3000، 4000، 5000 و 7000 و 8000 بر اساس سفارش مشتریان است. توانمندی شرکت نورد آلومینیوم در تولید آلیاژهای مختلف به دلیل وجود کارگاه و کوره‌های ریخته‌گری در پروسه تولید است. در حال حاضر این شرکت حدود 90 درصد بازار ورق آلومینیوم ایران را پوشش می‌دهد و نزد مصرف‌کنندگان این محصول به عنوان برندی با کیفیت و قدیمی شناخته شده است. برای اطلاع از وضعیت بازار ورق آلومینیوم، مشکلات و چالش‌های پیش پای تولید و آینده این صنعت با «حسنعلی رضایی مقدم» مدیرعامل گروه شرکت کارخانه‌های نورد آلومینیوم گفت‌وگو می‌کنیم که سابقه 25 سال مدیریت مالی شرکت‌های مختلف را دارد و از 7 سال پیش به عنوان مدیرعامل شرکت کارخانه‌های نورد آلومینیوم مشغول به فعالیت شده است.
  1398/2/21 17:03

  مدیرعامل شرکت چاپ طلای ارومیه:

  گرانی فویل آلومینیوم، راه را برای فیلم‌های متالایز باز کرده است

  در رقابت تنگاتنگی که بین صنایع بسته‌بندی مصرف‌کننده فویل آلومینیوم وجود دارد، شرکت‌های ضعیف‌تر حذف می‌شوند و بازار آن‌ها را شرکت‌های بزرگ و قوی می‌گیرند. از سوی دیگر «رقابت منفی» آفتی شده است به جان صنایع بسته‌بندی مصرف‌کننده فویل آلومینیوم تا جایی که برخی از محصولات این صنعت به مرز «میرایی» رسیده‌اند و در نهایت «تعطیلی» سرنوشت شوم آن واحد صنعتی شده است. در این زمینه مدیرعامل شرکت چاپ طلای ارومیه که نخستین تولیدکننده صنعتی فویل پک در ایران به شمار می‌رود و تا امروز تولیدات آن حدود 100 درصد بازار فویل پک ایران را پوشش می‌دهد، به «فلزات آنلاین» گفت:  گران بودن قیمت فویل آلومینیوم، زمینه جایگزینی آن را با فیلم‌های متالایز ایجاد کرده است. در مطلب پیش‌رو با «رستا توسلی بنابی» به گفت‌وگو پرداختیم که مدیرعاملی یک گروه تولیدی‌ را بر عهده دارد که با سه شرکت «چاپ طلای ارومیه» به عنوان شرکت مادر، «شرکت پلیمر روکش افرا» و «شرکت فیلم طلای آذربایجان» فعالیت می‌کند و مواد اولیه رقبای داخلی را تامین کرده و به کشورهای همسایه نیز صادرات دارد. آنچه در ادامه می‌خوانید، بررسی شرایط حاکم بر بازار فویل آلومینیوم ایران و به طور ویژه در حوزه مصرفی لفاف‌ها و آینده این صنعت است.
  1398/2/2 09:53

  مدیرعامل آلومراد با تاکید بر نبود عزم جدی برای رفع مشکلات، به فلزات آنلاین گفت:

  افزایش پیوسته مشکلات در سایه ناکارآمدی و غیر واقع‌بینی

  وزنه‌ سنگین «رکود»، صنعت آلومینیوم را نیز پاگیر کرده است. تولیدکنندگان این صنعت در بی ثباتی حاکم بر همه وجوه بازار، بدون حمایت دولت رها شده‌اند. در حالی صنعت‌گران آلومینیوم و به‌طور ویژه تولیدکنندگان مفتول آلومینیوم در آینده‌ای مبهم گام می‌گذارند که چشم امیدشان از دولت و بسترهایی که برای فعالیت بهتر آن‌ها باید فراهم کند، برداشته شده است. سیاست‌گذاری‌های بدون مطالعه و مقطعی دولت‌مردان، ناهمواری مسیر تولید را برای تولیدکنندگان صنعت مفتول آلومینیوم بیشتر کرده است. حال آنکه به گفته «جواد قاسمی» مدیرعامل شرکت آلومراد، مردم هزینه دولت‌ها را تامین می‌کنند تا آنها نیز برای تعادل اجتماعی در همه ابعاد، بسترسازی کنند. اما تولیدکنندگان در این زمینه احساس تعادل نمی‌کنند که دلیل آن نیز تغییرات نرخ مواد، تهیه مواد اولیه و در مجموع رکود کسب‌وکار است. وی که بر تامین برق، آب و مخابرات توسط دولت صحه می‌گذارد، بااین‌حال تصریح می‌کند که این موارد فقط بخش بسیار کوچکی از هزینه‌های صنعت آلومینیوم را شامل می‌شود و عمده هزینه‌ها، هزینه‌های تامین مواد اولیه است که در حال حاضر در بازار برای آن ثباتی وجود ندارد. آنچه در ادامه می‌خوانید، حاصل ساعتی گفتگو با جواد قاسمی، مدیرعامل شرکت آلومراد از وضعیت حاکم بر صنعت آلومینیوم به خصوص مفتول آلومینیومی است.
  1398/1/18 13:14

  مهدی ثقفی، مدیر عامل شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو)

  حلقه‌های اتصال چرخه تولید در صنعت آلومینیوم منقطع است

  یکی از مهم‌ترین پیش‌نیازهای توسعه، تامین منابع مالی مناسب و به‌هنگام صنایع کشور است. در شرایطی که اقتصاد کشور با مشکلات و معضلات بسیاری همراه است، یافتن مسیرهای مناسب برای تامین منابع مالی طرح‌های توسعه‌ای می‌تواند به ‌بهبود شرایط اقتصادی کمک کند. در این راستا ماهنامه اخبار فلزات با مدیرعامل شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) به گفت‌وگو نشسته است. مهدی ثقفی معتقد است که با توجه به محدودیت‌های بسیار زیاد صنایع کشور و مخصوصا آلومینیوم، تامین منابع مالی صحیح می‌تواند بخشی از مشکلات موجود را کاهش دهد. شرح مفصل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  1397/3/28 10:32

  مهدی ثقفی، مدیرعامل شرکت آلومینیوم ایران

  نوسانات ارزی، صنعت آلومینیوم را تخریب می‌کند

  طی یکی دو ماه گذشته شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) چندین نوبت محصولات خود را در بورس کالا عرضه کرد، اما خریداری برای آن پیدا نشد. در آن زمان شرکت ایرالکو مدیریت آن به خریداران و مصرف‌کنندگان آلومینیوم در بورس کالا اعتراض کرد که چرا در ابتدای هفته تقاضا برای آلومینیوم به دفتر این شرکت منتقل می‌شود، اما هنگام عرضه در بورس هیچ خریداری برای آن یافت نمی‌شود. بر این اساس «فلزات آنلاین» گفت‌وگویی را با مدیرعامل شرکت ایرالکو انجام داده است. مهدی ثقفی معتقد است که نوسانات ارزی و برخی از تجار سودجو مانع از انجام معاملات شده‌اند. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  1396/12/21 12:26

  محمد نصوری، مدیرعامل شرکت المهدی ـ هرمزال

  صادرات، تنها مسیر موفق برای توسعه اقتصادی کشور است

  صادرات در توسعه تمامی صنایع از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده و موجب رشد و توسعه پایدار صنایع کشور می‌شود. آلومینیوم نیز یکی از فلزات پرمصرف دنیا بوده که بیشترین نرخ رشد را طی سال‌های اخیر داشته است. توسعه صادرات همچنین اهمیت بسیار بالایی بر حفظ تولید مستمر و پایدار صنایع کشور دارد. در همین راستا ماهنامه اخبار فلزات برای روشن شدن اهمیت صادرات بر حفظ تولید مستمر صنعت آلومینیوم کشور و چالش‌های پیش‌روی تولیدکنندگان برای صادرات به گفت‌وگو با مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی-هرمزال پرداخته است. در این گفت و گو محمد نصوری به بیان اهمیت توسعه صادرات کشور پرداخت. وی معتقد است مهمترین عوامل توسعه پایدار یک صنعت، حضور کالاهای ساخت یک کشور در بازارهای بین‌المللی است. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  1396/11/8 16:30

  سید عباس حسینی، مدیرعامل آلومینیوم کاوه خوزستان

  افتتاح آلومینیوم کاوه خوزستان گامی مهم در ایجاد اشتغال در منطقه

  در حاشیه مراسم افتتاح رسمی فاز 1 آلومینیوم کاوه خوزستان، خبرنگار فلزات آنلاین به گفت‌وگو با مدیرعامل آلومینیوم کاوه خوزستان پرداخت، مهندس سید عباس حسینی به شرح وضعیت این کارخانه و برنامه‌های آتی  درنظر گرفته شده پرداخت. وی بیان کرد باوجود مشکلات موجود در صنعت آلومینیوم کشور، این واحد با تکیه بر مزیت‌های خود آینده‌ای روشن پیش‌روی دارد.
  1396/9/23 10:13

  Wang Jian، مدیرعامل شرکت ساینواستیل

  اجرای سیاست‌های باز از سوی دولت ایران، پیش‌شرط جذب سرمایه‌گذاران است

  ساینواستیل یک شرکت چینی دولتی است که در زمینه صنایع معدنی و فلزی همچون فولاد و فلزات غیر آهنی فعالیت می‌کند. این واحد با 60 کشور دنیا فعالیت مشترک دارد؛ گفتنی است که ایران نیز در زمره کشورهایی با همکاری مشترک قرار دارد.
  1396/9/4 00:00

  مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان در گفت‌وگو با «اخبار فلزات»:

  دولت یازدهم، سیاست‌گذاری صنعت فولاد را سامان داد

  طی سال 1394 شرایط بازار فولاد به‌گونه‌ای پیش رفت که به عقیده فعالان و دست‌اندرکاران این صنعت، بسیاری از شرکت‌ها زیان‌های هنگفتی را متحمل شدند. در این میان تنها آن شرکت‌هایی توانستند به فعالیت خود ادامه دهند که اولاً زنجیره تولید فولاد در آن‌ها پیوسته بود و ثانیاً بهره‌وری را در دستور کار خود قرار دادند.
  1396/6/1 13:49
13
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
بنر صبانور
فولاد آذربایجان
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
اذرنبش تبریز
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 64 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: