مطالب مرتبط با واژه 'آلومینا'

  تولید آلومینیوم شرکت آلکوا از سال 2020 روند نزولی پیدا کرد

  تولید آلومینا در شرکت آلکوا روند نزولی داشت؛ به طوری که در سه‌ ماهه دوم سال 2022 نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، حدود 4.8 درصد افت پیدا کرد. حاشیه «EBITDA» سه‌ ماهه دوم سال 2022 حدود 21.9 درصد بود که نسبت به سه ماهه اول این سال، 1.3 درصد رشد داشت. تولید آلومینیوم این شرکت از سال 2020 تا 2022 روند نزولی پیدا کرد. میزان تولید آلومینیوم در سه‌ ماهه دوم سال 2022 حدود 499 هزار تن بود که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته (546 هزار تن)، حدود 8.6 درصد افت پیدا کرد. حاشیه «EBITDA» در سه‌ ماهه دوم سال 2022 برای آلومینیوم حدود 23.4 درصد بود. بیشترین سهم در هزینه تولید آلومینا به انرژی اختصاص یافت و برای تولید آلومینیوم، هزینه آلومینا سهم حداکثری داشت.
  1401/6/15 12:26

  گلوگاه صنعت آلومینیوم در اندونزی

  بزرگ‌ترین بندر جابه‌جایی آلومینا و بوکسیت در اندونزی به‌ عنوان گلوگاه صنعت آلومینیوم، در اواسط ماه آگوست سال جاری میلادی افتتاح شد.
  1401/6/14 16:56

  رشد 27 درصدی تولید شمش آلومینیوم

  چهار شرکت تولیدکننده شمش آلومینیوم کشور از ابتدای فروردین تا پایان تیر ماه امسال، 222 هزار و 53 تن شمش آلومینیوم تولید کردند که این رقم در مدت مشابه سال گذشته، حاکی از رشد 27 درصدی است.
  1401/6/12 15:20

  نوسان قیمت آلومینا ناشی از احداث پروژه‌های جدید و کاهش تولید

  میانگین قیمت ماهانه آلومینا طبق آمار «SMM»، حدود دو هزار و 967 یوان بر تن بود که نسبت به ماه گذشته، 10 یوان بر تن افزایش داشت.
  1401/6/7 22:01

  تولید آلومینا در جهان، دامن‌گیر جنگ اوکراین و روسیه شد

  آغاز جنگ اوکراین و روسیه و در پی آن کمبود عرضه گاز طبیعی در اروپا، موجب افزایش شدید قیمت حامل‌های انرژی و در نتیجه منجر به کاهش جهانی تولید آلومینا به‌ ویژه در اروپا و آمریکای جنوبی شد. با توجه به تداوم این شرایط، پیش‌بینی می‌شود بازار این محصول در آینده‌ای بسیار نزدیک دچار مخاطراتی شود. چین به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده و مصرف‌کننده آلومینا در جهان مطرح است که کوچک‌ترین تحولاتی در این کشور بر تولید و عرضه آلومینا جهانی تاثیر قابل توجهی خواهد گذاشت. به‌ همین دلیل هر ساله در ماه فوریه که موعد سال نوی چینی است و در چین تعطیلات گسترده‌ای صورت می‌گیرد، تولید آلومینا در جهان به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد که این میزان در سال ۲۰۲۱ حدود یک میلیون تن بوده است.
  1401/5/25 11:50

  احتمال کاهش عرضه مازاد آلومینا در نیمه دوم سال جاری

  در ‌حال ‌حاضر، قیمت‌ آلومینای تولید داخل و وارداتی چین در وضعیت نوسانی قرار دارد و این در حالی است که این نوسان قیمت، صعودی است. علاوه‌براین، میزان عرضه و تقاضای این محصول در جنوب و شمال چین به حالت معکوس در‌آمده است و انتظار می‌رود که حجم عرضه آن کاهش پیدا کند. بنابراین، موسسه «SMM» پیش‌بینی کرده است که قیمت آلومینای داخلی حول هزینه تمام‌ شده محصول در نوسان باشد.
  1401/5/5 18:08

  تولید 6 میلیون تنی آلومینا در شرکت نورسک هیدرو طی سال ۲۰۲۱

  تولید آلومینا در شرکت «نورسک هیدرو» طی سه ماهه آخر سال ۲۰۲۱ در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۲۰، حدود ۱۳.۵ درصد رشد داشت. میزان فروش آلومینا طی سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۱، بالغ بر دو میلیون تن بود و این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۲۰، حدود ۲۵.۱ درصد رشد داشت.
  1401/5/1 14:13

  تجارت بوکسیت در جهان/ ذخایر بوکسیت در انحصار کشورهای گینه، استرالیا و برزیل

  کشورهای گینه، استرالیا، اندونزی و برزیل بزرگ‌ترین صادرکنندگان بوکسیت در جهان هستند که بیش از 95 درصد کل صادرات آن را در اختیار داشته‌اند. در منطقه خاورمیانه نیز به دلیل نبود معادن بوکسیت غنی و با عیار بالا، عمده صادرات سنگ معدن در کشورهای این منطقه، کارآیی مناسبی جهت تولید آلومینیوم را ندارند. سنگ معدن بوکسیت به دلیل برخورداری از مقادیر بالای آلومینیوم، در سطح جهان بسیار مورد توجه قرار گرفته است. عمده معادن و ذخایر بوکسیت در جهان در سه منطقه آفریقا، اقیانوسیه و آمریکای جنوبی واقع شده است. از این رو سایر کشورها جهت تامین بوکسیت موردنیاز به تجارت این سنگ معدنی پرداخته‌‌اند. در حوزه واردات نیز کشور امارات متحده عربی، بزرگ‌ترین واردکننده بوکسیت در خاورمیانه به‌شمار می‌رود؛ به‌طوری که در سال 2020، حدود 3.5 میلیون تن بوکسیت وارد این کشور شد. بعد از آن کشورهای عمان، ترکیه و کویت با اختلاف بسیار زیادی از امارات متحده عربی، از دیگر واردکنندگان بوکسیت در این منطقه بودند.
  1401/4/2 18:30

  طی دو ماهه نخست 1401 محقق شد؛

  افزایش تولید شمش آلومینیوم

  چهار شرکت تولیدکننده شمش آلومینیوم کشور طی دو ماهه ابتدایی سال جاری، 89 هزار و 718 تن شمش آلومینیوم تولید کردند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 4 درصد رشد داشته است.
  1401/3/19 11:02

  مجلس از طرح تولید آلومینا از نفلین سینیت حمایت می‌کند

  رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس از تکمیل طرح تولید آلومینا از نفلین سینیت حمایت می‌کند و این طرح پیشرفت مناسبی دارد.
  1401/3/8 17:16
112
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: