مطالب مرتبط با واژه 'سرب و روی'

  سیروس میانجی، عضو هیات مدیره انجمن صنایع سرب و روی

  دولت با تسهیلات ارزان، به احیای معادن روی کمک کند

  بهره‌برداری از معدن مهدی‌آباد اتفاق مهمی است که می‌تواند بخشی از نیاز صنعت روی کشور را به خوراک برطرف سازد. اما حتی با بهره‌برداری حداکثری از این معدن، تنها بخشی از ظرفیت خالی واحدهای تولید روی کشور پر خواهند شد و همچنان نیاز به خاک احساس می‌شود. بنابراین لازم است که در وهله اول از احداث واحدهای جدید و توسعه واحدهای قدیمی جلوگیری به‌عمل آید و پس از آن، نسبت به اکتشافات معادن جدید و بهره‌برداری از معادن کوچک اقدام شود. در این رابطه دولت باید به کمک معدنکاران بیاید و به آن‌ها تسهیلات ارزان بدهد.
  1396/11/1 09:37

  محمد حیدرزاده، مدیرعامل شرکت ذوب روی بافق خبر داد:

  معدن انجیره یزد با کمترین هزینه راه‌اندازی شد

  محمد حیدرزاده، مدیرعامل شرکت ذوب روی بافق در خصوص وضعیت تامین مواد اولیه و برنامه‌های این شرکت برای خاک در گفت‌وگو با فلزات آنلاین گفت: پس از سه ماه تلاش، بالاخره شرکت ذوب روی بافق موفق شد استخراج از معدن سرب و روی انجیره را آغاز کند. معدن انجیره، یک معدن سرب و روی نسبتا خوبی است که حدود 80 تا 90 سال پیش روی آن کار می‌شد؛ اما بنا به دلایلی تعطیل شد. با توافقی که با سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد صورت گرفت، این شرکت توانست موافقتنامه استخراج از این معدن را بگیرد و تولید از این معدن را آغاز کند. این معدن در نزدیکی یزد واقع شده است و جزو معادن کوچک محسوب می‌شود.
  1396/10/21 08:49

  کاهش شاخص دلار آمریکا، عامل تقویت قیمت کامودیتی‌ها

  کاهش 30 درصدی موجودی انبارهای بورس لندن از شمش روی طی دو ماه اخیر

  مهمترین پارامترهای موثر بر قیمت شمش روی در هفته گذشته عبارت بودند از کاهش شاخص دلار آمریکا، ادامه روند کاهشی موجودی انبارهای بورسی و مثبت بودن آمار تورم مسکن چین بود که عامل رشد قیمت شمش روی را در هفته گذشته مهیا کرد.
  1396/10/4 08:38

  سعید انجدانی، مدیرعامل شرکت کالسیمین

  با افتتاح کامل طرح BZS در کالسیمین، حدود 25 درصد از مواد اولیه مورد نیاز این شرکت تامین می‌شود

  سعید انجدانی، مدیرعامل شرکت کالسیمین در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین» در خصوص طرح‌های توسعه شرکت کالسیمین گفت: طرح BZS یا تولید کنسانتره روی از باطله یا پسماند، به‌صورت EPC توسط پیمانکار اجرایی و در روزهای آخر شهریور تحویل گرفته شد که در حال حاضر در اختیار شرکت کالسیمین به‌عنوان بهره‌بردار قرار دارد و در حال حاضر نیز به‌طور آزمایشی تولید انجام می‌شود. دلیل تولید آزمایشی این است که این طرح هنوز به‌طور رسمی به تولید انبوه نرسیده است. در نتیجه با 30 درصد از ظرفیت خود فعالیت می‌کند تا محوطه‌سازی‌ها و نیز سایر اقدامات انجام شود تا به تولید انبوه برسد.
  1396/9/27 16:58

  در حاشبه بازدید استاندار یزد از معدن سرب و روی مهدی آباد مطرح شد

  تجهیز و بهره برداری کامل از این معدن به یک میلیارد دلار سرمایه نیاز دارد

  مدیر عامل مجتمع سرب و روی مهدی آباد گفت: این مجتمع معدنی با ظرفیت تولید سالانه 800 هزارتن کنسانتره روی و 80 هزارتن کنسانتره سرب در سه مرحله طی 4 سال به بهره برداری کامل خواهد رسید و مرحله اول آن تا اواخر سال 97 با ظرفیت تولید 200 هزارتن کنسانتره روی به بهره برداری می رسد.
  1396/9/7 15:08

  هفت میلیون تن فیلتر کیک سرب و روی در شهرک صنعتی روی زنجان انبار شده است

  جابجایی پسماندها برای جلوگیری از وقوع حادثه، ضروری است

  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: پسماندهای جدید و نهایی شهرک صنعتی روی این استان با ملاحظات زیست‌محیطی کامل به مکان جدید منتقل می‌شود.
  1396/9/7 14:41

  بررسی قیمت سرب در هفته سوم نوامبر

  افزایش 2.9 درصدی قیمت سرب طی یک هفته

  قیمت فلز سرب در بازار بورس فلزات لندن طی هفته گذشته در مجموع روند صعودی را طی کرد و حدود 2.9 درصد نسبت به روز پایانی هفته قبل افزایش داشت. در کنار کاهش موجودی انبارهای بورس فلزات لندن از سرب و افزایش تقاضا برای این فلز، کاهش شاخص ارزش دلار آمریکا، مهم‌ترین عاملی بود که سبب رشد قیمت این فلز شد.
  1396/9/7 09:30

  مدیر مجتمع معدنی سرب و روی مهدی آباد خبر داد:

  افتتاح فاز اول کارخانه فرآوری سرب و روی مهدی آباد در ابتدای سال 98 با ظرفیت 200 هزار تن کنسانتره

  فاز اول پروژه کارخانه ها فرآوری سرب و روی مهدی آباد با ظرفیت 200 هزار تن کنسانتره روی تا ابتدای سال 98 به بهره برداری خواهد رسید.
  1396/9/4 00:00

  اردشیرسعدمحمدی، مدیرعامل هلدینگ توسعه معادن روی ایران

  باطله ثروت آفرین است

  طی سالیان گذشته بهره‌وری استحصال فلزات از مواد معدنی در صنایع مختلف پایین بود؛ بنابراین مشاهده می‌شود باطله‌های به‌جا مانده از این خاک‌های معدنی حاوی درصد قابل توجهی از فلزات هستند. در موقعیت کنونی و با توجه به پیشرفت تکنولوژی، حتی بهره‌گیری از این باطله‌ها با صرفه اقتصادی کافی همراه خواهد بود. در همین راستا ماهنامه «اخبار فلزات» جهت بررسی باطله‌های به‌جا مانده از خاک سرب و روی با مدیرعامل هلدینگ توسعه معادن روی ایران به گفت‌وگو نشسته است. اردشیرسعدمحمدی معتقد است، باطله می‌تواند ثروت آفرین باشد. بنابراین برخی از واحدهای فعال در این صنعت اقدام به بازیافت باطله‌های خود کرده‌اند و از باطله‌هایی با 6درصد روی، کنسانتره روی با عیار 20 درصد تولید می‌کنند. همچنین باید خاطرنشان ساخت که این واحدها در تلاش هستند عناصر دیگر موجود در این باطله‌ها همچون سرب را نیز استخراج کنند. وی افزود: در حال حاضر دانش فنی برای استحصال کبالت، کادمیوم و نیکل نیز در کشور وجود دارد. اما امید می‌رود که در آینده نزدیک با همکاری هرچه بیشتر با شرکت‌های پیشرفته و به‌روز دنیا در این حوزه و استفاده از تجهیزات جدید در این صنعت، بهره‌وری در استخراج این فلزات افزایش یابد.
  1396/8/29 00:00

  بررسی عملکرد شرکت‌های گروه سرب و روی بورس تهران

  افزایش قیمت سرب و روی، به‌کام شرکت‌های تولید‌کننده تمام شد

  سال 2015 سال چندان مناسبی برای سرب و روی نبود، به‌طوری که تا پایان این سال قیمت سرب تا 1575 دلار به‌ازای هر تن و قیمت روی تا 1483 دلار به‌ازای هر تن کاهش یافت. اما با شروع سال 2016 قیمت فلزات اساس افزایش یافت و شرایط را برای شرکت‌های تولید‌کننده این محصولات تغییر داد.
  1396/2/25 13:19

  یوسف مرادلو در آیین بزرگداشت پیشکسوتان صنعت سرب و روی ایران؛

  درخواست رئیس انجمن سرب و روی ایران برای توزیع عادلانه مواد معدنی

  رئیس انجمن سرب و روی ایران گفت: کمبود مواد معدنی اولیه و توزیع ناعادلانه آن بزرگ‌ترین مشکل صنعت سرب و روی کشور است.
  1396/2/18 16:55
42
گروه صنعتی سدید
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: