انرژی

  قیمت برق، نیازمند تصمیم شجاعانه

  کمبود انرژی برق در کشور طی دو سه سال گذشته به یکی از معضل‌های بزرگ صنعت تبدیل شده است. به دلیل قیمت‌گذاری دولتی و نبود سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در صنعت برق، متاسفانه این صنعت متناسب با نیاز و افزایش تقاضا، رشد نکرده و همین امر موجب شده است که در فصل‌های گرم سال همواره شاهد خاموشی‌های گسترده در کشور باشیم. اوایل خرداد ماه سال گذشته، شرکت‌های فولادی با قطعی‌های پراکنده برق مواجه شدند اما از اوایل تیر ماه، با مصوبه شورای امنیت ملی کشور، برق صنعت فولاد به جهت پایداری شبکه توزیع مشترکان خانگی به طور کامل قطع شد و فولادسازان می‌توانستند تنها با 10 درصد دیماند برق مصرفی خود فعالیت کنند. این یعنی به طور عملی تولید فولاد کشور حتی در واحدهای فولادی بزرگ متوقف شد.
  1401/2/31 11:31

  مدیرعامل شرکت گاز:

  افزایش تولید روزانه گاز طبیعی در سال 1401

  مدیرعامل شرکت ملی گاز از افزایش روزانه ۴۵ میلیون مترمکعب گاز خبر داد و اعلام کرد که بهره‌مندی شهرهای ایران از گاز طبیعی به 99 درصد و روستاها به 89 درصد می‌رسد.
  1401/2/26 13:35

  معاون معدن و فرآوری مواد وزیر صنعت:

  نیاز صنایع معدنی به توسعه فناوری در حوزه انرژی

  معاون معدن و فرآوری مواد وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: امروز در همه صنایع به‌ ویژه صنعت معدن، فناوری می‌تواند علاوه بر حل مشکل‌ها تا حد زیادی بهره‌وری را نیز افزایش دهد و یکی از بخش‌هایی که صنایع معدنی به آن نیاز دارند، توسعه فناوری در حوزه انرژی است.
  1401/2/24 11:47

  افزایش 12 هزار مگاواتی تولید برق کشور

  مدیرکل دفتر توسعه نظام‌های فنی، ‌بهره‌برداری و دیسپاچینگ برق‌آبی شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: تعمیرات سالانه 132 واحد نیروگاه‌های برق‌آبی کشور به ظرفیت 12 هزار و 161 مگاوات به پایان رسید.
  1401/2/19 18:23

  قطعی برق در راه است

  ابلاغیه‌های وزارت نیرو در محدودیت مصرف برق در حال ارسال به واحدهای بزرگ فولادی کشور و حاکی از قطعی برق است.
  1401/2/19 16:57

  معاون هماهنگی توزیع توانیر:

  انتظار رعایت مصرف از بخش‌های اداری و عمومی بالاتر است

  معاون هماهنگی توزیع توانیر، با تاکید بر عزم وزارت نیرو برای بهره‌گیری کامل از ظرفیت همکاری صنایع در دوران اوج بار تابستان 1401، از تجهیز مشترکان صنعتی و کشاورزی حوزه توزیع به کنتورهای هوشمند تا پایان ماه‌ جاری خبر داد.
  1401/2/7 17:38

  مدیرعامل توانیر:

  افزایش نیاز مصرف برق به 70 هزار مگاوات در تابستان

  مدیرعامل توانیر در خصوص وضعیت مصرف برق در تابستان امسال گفت: بر اساس برآوردهای صورت گرفته، نیاز مصرف برق در تابستان امسال به 70 هزار مگاوات خواهد رسید که این میزان نسبت به پیک سال گذشته 4.46 درصد رشد نشان می‌دهد.
  1401/1/22 17:21

  تکذیب آغاز قطع برق صنایع از اردیبهشت ماه

  سخنگوی صنعت برق با تکذیب احتمال قطعی برق شرکت‌های فولادی از اردیبهشت ماه گفت: محدودیتی برای مصرف صنایع طی نیمه فصل بهار اعمال نمی‌شود.
  1401/1/22 13:08

  اعطای زمین رایگان به سرمایه‌گذاران در حوزه تامین برق

  تامین برق واحدهای تولیدی همواره یکی از محوری‌ترین نیازمندی‌های لازم در فرایند ایجاد و توسعه واحدهای صنعتی و معدنی است و در این راستا بهره‌گیری از ظرفیت بخش خصوصی، علاوه بر روش‌ها و فرایندهای موجود تامین برق می‌تواند بسیار موثر واقع شود.
  1401/1/17 09:39

  وزیر نیرو:

  ۵۰۰ مگاوات نیروگاه‌ تجدیدپذیر تا تابستان امسال وارد مدار می‌شود

  وزیر نیرو گفت: احداث نیروگاه‌های جدید تجدیدپذیر در کشور ۴۶ درصد پیشرفت دارد و ۵۰۰ مگاوات نیروگاه‌ تجدیدپذیر تا اوج بار مصرف تابستان امسال‌ وارد مدار خواهد شد.
  1401/1/11 11:23
183
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: