مطالب مرتبط با واژه 'میلگرد'

  مدیرعامل شرکت پیشگام توسعه آدنیس مطرح کرد:

  اجرای پروژه 300 هزار تنی میلگرد، شاید وقتی دیگر

  مدیرعامل شرکت پیشگام توسعه آدنیس گفت: شرکت ما در بخش ساخت مسکن فعالیت می‌کند و به‌دلیل نیاز پروژه‌های خود، در سال 92 تصمیم به احداث یک پروژه 300 هزار تنی میلگرد گرفت تا با این اقدام، نسبت به تامین محصول یاد شده، اطمینان داشته باشد. متاسفانه زمان شروع پروژه، احساس کردیم که بازار اشباع شده و با وجود تامین زیرساخت‌ها مانند آب، برق، دیوارکشی، سوله‌سازی و صرف هزینه‌های فراوان، در نهایت به این نتیجه رسیدیم که پروژه را متوقف کنیم. ضمن اینکه فضای کلی کشور در این زمینه چندان مساعد به‌‎نظر نمی‌رسید و حمایت‌هایی که قرار بود از پروژه صورت گیرد نیز انجام نشد.
  1398/7/25 20:00

  مدیر مهندسی کل نورد کارخانه ذوب آهن اصفهان مطرح کرد:

  ذوب آهن اصفهان، نامی آشنا در تولید میلگردهای ساختمانی

  مدیر مهندسی کل نورد کارخانه ذوب‌آهن اصفهان گفت: کارخانه ذوب‌آهن در ایران با توجه به قدمت 50 ساله خود، تبدیل به نامی آشنا در صنعت فولاد شده و استفاده از محصولات آن، در میان مصرف‌کنندگان تبدیل به یک فرهنگ شده است؛ هر جا که قرار به استفاده از میلگردهای ساختمانی باشد، نام ذوب‌آهن اصفهان حتما شنیده می‌شود.
  1398/7/22 12:36

  رئیس هیئت مدیره شرکت فولاد ماهان زرندیه:

  دولت در قبال توقف پروژه‌ها مسئول است

  رئیس هیئت مدیره شرکت فولاد ماهان زرندیه، یکی از دارندگان پروژه 420 هزار تنی میلگرد، گفت: پروژه ما با وجود پیشرفت بیش از 60 درصد، ورشکسته محسوب می‌شود زیرا قرار بود 60 درصد از تامین مالی توسط شرکت و 40 درصد آن توسط دولت و بانک‌ها انجام شود اما بانک‌ها پس از گذشت چند سال، هیچ وامی را در اختیار شرکت نگذاشتند و پروژه به‌ نوعی به حال خود رها شد.
  1398/7/15 12:35

  مدیر مجتمع پارس آرمان شفق:

  با صدور دستورالعمل‌های نابه‌جا، سرنوشت صنایع تعطیلی است

  مدیر مجتمع پارس آرمان شفق یکی از تولیدکنندگان میلگرد، گفت: دولت با صدور دستورالعمل‌های اشتباه، خود به جنگ با تولیدکنندگان رفته است زیرا این اقدامات تنها باعث ورشکستگی صنایع و بیکاری بسیاری از افراد جامعه می‌شود. در حالی که صادرات شمش فولادی آزاد است اما صادرات محصولات پس از آن، همچون میلگرد با سختی انجام می‌شود. این چه نوع تصمیم‌گیری است که برای صادرات میلگرد با ارزش افزوده بیشتر باید مانع‌تراشی کنند؟
  1398/7/14 09:21

  مدیرعامل شرکت صنایع فولاد پیمان آلیاژ یزد:

  وام نمی‌خواهیم، عطایش را به لقایش بخشیدیم

  مدیرعامل شرکت صنایع فولاد پیمان آلیاژ یزد به‌عنوان یکی از تولیدکنندگان میلگردهای آلیاژی، گفت: در سال جاری پس از مراجعات فراوان به بانک‌ها و ادارات استانی برای دریافت وام کم‌بهره جهت رونق تولید، مشخص شد که هنوز بخشنامه سال جدید ابلاغ نشده و باید منتظر ابلاغ این بخشنامه باشیم و حتی پس از آن نیز ممکن است این وام به شرکت ما تعلق نگیرد.
  1398/7/13 19:23

  عضو هیئت مدیره شرکت جهان فولاد غرب:

  قیمت‌گذاری دستوری باعث ورشکستگی صنایع می‌شود

  عضو هیئت مدیره شرکت جهان فولاد غرب به‌عنوان یکی از تولیدکنندگان میلگرد، گفت: بازار میلگرد وضعیت خوبی ندارد و تا زمانی که این بازار، دستوری کنترل می‌شود، امیدی به بهبودی این وضع نیست. دخالت دولت نه‌تنها در بازار میلگرد، بلکه در کل زنجیره فولاد وجود دارد که متاسفانه با ادامه این شرایط، بسیاری از صنایع پایین‌دست فولاد رو به ورشکستگی می‌روند.
  1398/7/1 09:39

  تاثیر ثبات قیمت مسکن بر صنایع فلزی

  ثبات قیمت مسکنی که کارشناسان از آن سخن می‌گویند تا چه حدی می‌تواند درست باشد و چه تاثیری در آینده کوتاه مدت این صنعت خواهد داشت، با توجه به تاثیر بسزایی که صنعت ساختمانی بر مصرف محصولات فلزی دارد اگر این تحلیل‌ها درست از آب درآیند؛ شاهد رونق صنایع فلزی در چند سال آینده خواهیم بود.
  1398/6/23 16:20

  احمد خوروش، مدیرعامل مجتمع فولاد کویر در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  صادرات مواد اولیه، منوط به تامین نیاز داخلی باشد

  وضعیت بازار فولاد کشور طی یکی دو سال اخیر به‌دلیل نوسانات ارزی دچار مشکل شده و از یک سو برخی صنایع پایین‌دستی مانند تولیدکنندگان میلگرد و نوردکاران نسبت به کمبود مواد اولیه و صادرات شمش فولاد ابراز نارضایتی می‌کنند و از سوی دیگر تولیدکنندگان شمش نیز ادعا دارند که تقاضای این محصول در کشور به اندازه تولید نیست و مازاد تولید باید صادر شود. اگر صادرات حتما باید انجام شود، رفع نیاز داخلی از آن مهم‌تر است و ابتدا باید مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی در کشور به‌طور کامل تامین شود و سپس صادرات انجام شود. در غیر این صورت، صنایع پایین‌دستی به‌دلیل کمبود مواد اولیه مجبور به کاهش تولید می‌شوند و این کاهش میزان تولید می‌تواند کارخانه‌ها را به مرز ورشکستگی و تعطیلی بکشاند. در همین خصوص برای بررسی وضعیت بازار میلگرد، با احمد خوروش، مدیرعامل مجتمع فولاد کویر به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده میلگردهای ساختمانی در کشور به گپ‌وگفت نشسته‌ایم که در ادامه می‌خوانید.
  1398/6/16 11:17

  سیاست‌های متضاد با اهداف نهایی توسعه صنعت فولاد

  سیاست دولت نسبت به توسعه زنجیره ارزش فولاد را می‌توان در رویکردهایی مانند تامین کامل نیاز داخل در کل زنجیره، افزایش تولید با تمرکز بر مسائل اجتماعی و سیاسی تا مسائل اقتصادی، تقسیم حاشیه سود قابل توجه بخش معدن درکل زنجیره به منظور افزایش جذابیت سرمایه‌گذاری در حلقه فولاد همراه با حفظ نفوذ در شرکت‌های بزرگ خصوصی شده به منظور در اختیار داشتن ابزارهای کنترلی خلاصه کرد. این سیاست کاملا متناقض با اصول بازار آزاد که با هدف اصلی توسعه صنعت فولاد اجرا می‌شود، نتایج دلخواه لازم را نداشته، زیرا از یک سو میزان دخالت دولت در بازار را افزایش داده و از سوی دیگر انتظاراتی فراتر از وظایف ذاتی دولت را در فعالین صنعت فولاد ایجاد کرده است؛ اساسا منافع یک حلقه درتضاد با منافع حلقه دیگر خواهد بود و کنترل این تضاد در آشفتگی‌های بازار مانند نوسانات نرخ ارز و افزایش قیمت آن در ساختار معیوب اقتصادی کشور سخت و در مواردی غیر ممکن است. در چنین مواردی دولت چاره‌ای جز استفاده از ابزار مقررات‌گذاری خود نداشته و به همین دلیل، دست به صدور بخشنامه‌ها، ابلاغیه‌ها و مصوبات متعددی می‌زند.
  1398/6/16 09:43

  پرونده 8200 تُن میلگرد در دستور کار‌ کمیسیون اصل نود مجلس

  نایب رییس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: صادرات‌ها که با دور زدن بخشنامه‌ها و مقررات صورت می‌گیرد، می‌تواند به تنظیم بازار داخلی آسیب رساند.
  1398/6/5 17:08
36
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: