مطالب مرتبط با واژه 'روی'

  دو روی صنعت روی

  تولید واحدهای ذوب روی در اروپا به‌ دلیل کاهش ظرفیت ناشی از قیمت بالای انرژی، تحت فشار قرار گرفته است و همین موضوع سبب افزایش قیمت روی در پاییز خواهد بود.
  1401/6/7 11:03

  افزایش مجدد تولید معدنی روی در سال ۲۰۲۱ با ردپای چین

  تولید جهانی روی معدنی در سال ۲۰۲۱، به‌ حدود ۱۲ میلیون و 700 هزار تن رسید که رشد حدود ۴ درصدی را نسبت به سال قبل از آن نشان می‌دهد. اگرچه تولید معدنی در این سال رشد داشت اما کاهش میزان تولید بازیافتی موجب شد تا مجموع تولید روی تصفیه‌ شده در سال ۲۰۲۱، تفاوت چندانی با سال ۲۰۲۰ نداشته باشد. افزایش تولید معدنی در سال ۲۰۲۱، در واقع جبران افتی بود که با شیوع ویروس کرونا در ۳۱ دسامبر سال ۲۰۲۰ و با اعمال قرنطینه‌های سراسری با هدف محدود کردن گسترش همه‌گیری رخ داد. کاهش شدید فعالیت‌های اقتصادی در نتیجه اعمال قرنطینه‌ و تعطیلی‌های سراسری، بازار روی را نیز مانند بسیاری دیگر از فلزات تحت فشار قرار داده بود که کاهش این فشارها در سال ۲۰۲۱، تولید معدنی روی را به‌ سطوح قبل از همه‌گیری بازگرداند.
  1401/5/10 12:35

  غیر منتظره؛ کره جنوبی نقش اول تجارت روی در جهان

  کره جنوبی به‌ دلیل مصرف قابل توجه روی برای تولید ورق گالوانیزه، یکی از بزرگ‌ترین مصرف‌ کنندگان روی در جهان به‌شمار می‌رود. این کشور علی‌رغم دسترسی نداشتن به منابع معدنی روی، بزرگ‌ترین صادرکننده روی خالص در جهان است. چین، هند، ویتنام و اندونزی، از مهم‌ترین مقاصد صادراتی کره جنوبی به‌ شمار می‌روند. تجارت روی در جهان پس از یک دوره طولانی رشد، از سال ۲۰۱۹ با افت مواجه شده است؛ به‌ طوری که با افت ۴۰۰ هزار تنی نسبت به بیشینه مقدار ۱۰ ساله، به‌ حدود پنج میلیون و 200 هزار تن در سال ۲۰۲۱ رسیده است. کشورهای کانادا، کره جنوبی، بلژیک، استرالیا و هلند، بزرگ‌ترین صادرکنندگان و کشورهای آمریکا، چین، آلمان، ترکیه و هلند، بزرگ‌ترین واردکنندگان شمش روی طی سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۱ محسوب می‌شوند.
  1401/5/10 11:36

  مدیرعامل شرکت مواد شیمیایی پارس شفق تبریز:

  صنعت روی پتانسیل خوبی برای ارزاوری دارد

  مدیرعامل شرکت مواد شیمیایی پارس شفق تبریز گفت: صنعت روی طی دو دهه اخیر، روند رو به رشدی داشته است و در صورت حمایت دولت از واحدهای کوچک فعال در این صنعت و همچنین صادرکنندگان، می‌توان شاهد شکوفایی در این عرصه بود.
  1401/2/20 15:34

  جای خالی تکنولوژی

  روی، چهارمین فلز پرکاربرد کشور پس از آهن، آلومینیوم و مس است که 90 درصد منشاء تولید آن از کنسانتره و 10 درصد آن از طریق بازیافت انجام می‌شود. بزرگ‌ترین ذخایر روی دنیا به ترتیب در کشورهای استرالیا، چین، مکزیک و پرو قرار دارد و ایران با داشتن بیش از 11 میلیون تن ذخیره روی، سهم کمتر از 5 درصدی از کل ذخایر روی دنیا را دارا است.
  1401/2/10 10:15

  عبدالله تیموری‌نیا، مدیرعامل شرکت ذوب روی اصفهان در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  سایه شوم عوارض بر صنعت روی

  تولیدکنندگان شمش روی علی‌رغم اعمال تحریم‌های شدید اقتصادی طی سالیان اخیر، عملکرد رو به رشدی را در زمینه صادرات به ثبت رسانده‌اند اما در حالی که شرکت‌های بزرگ تولیدکننده شمش روی عزم خود را برای رشد و توسعه صادرات هرچه بیشتر این محصول جذب کرده‌اند، وزارت صنعت، معدن و تجارت اخیرا با صدور بخشنامه‌ای، عوارض صادراتی برای محصولات معدنی و فلزی وضع کرده است که واکنش بسیاری از فعالان حوزه صنعت و معدن کشور را به همراه داشته است. شرکت ذوب روی اصفهان، یکی از شرکت‌های برجسته در زمینه تولید شمش روی است که با صادرات این محصول، زمینه اشتغال و ارزآوری مناسبی را برای کشور فراهم ساخته است. اجرای بخشنامه ابلاغ شده از سوی وزارت صمت، می‌تواند تاثیر منفی بر عملکرد این شرکت داشته باشد. خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» در این زمینه با عبدالله تیموری‌نیا، مدیرعامل شرکت ذوب روی اصفهان گفت‌وگو کرده است که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید:
  1401/1/29 16:04

  مدیرعامل شرکت امین صنعت پویا:

  محرومیت از خاک سولفیدی گران تمام می‌شود

  مدیرعامل شرکت امین صنعت پویا گفت: در حالی که کشورهای پیشرفته همچون چین و آمریکا برای تولید شمش روی، از خاک سولفیدی استفاده می‌کنند، دانش و تکنولوژی تولید این خاک در ایران وجود ندارد و به جرات می‌توان گفت با پایان یافتن ذخایر اکسیدی در آینده نزدیک، صنعت روی در کمای مطلق فرو خواهد رفت.
  1401/1/23 16:58

  کاهش تولید روی دومین تولیدکننده بزرگ جهان

  وزارت انرژی و معادن پرو گفت: ۱۱۶ هزار و ۸۸۴ تن روی در فوریه ۲۰۲۲ در این کشور تولید شده که در مقایسه با ۱۳۴ هزار و ۹۲ تن استخراج شده در فوریه ۲۰۲۱، ۱۲.۸ درصد کاهش داشته است.
  1401/1/20 14:55

  ضعیف‌‌ها از بین خواهند رفت!

  مدیرعامل شرکت آذر شیمی رازی گفت: سیاست‌های مربوط به قیمت‌گذاری‌ و عرضه خاک و شمش روی که توسط دولت انجام می‌شود، موجب به حداقل رسیدن تولید و فروش واحدهای تولیدی کوچک شده و حتی توان این تولیدکنندگان برای تامین ماه اولیه به حداقل رسیده است.
  1401/1/8 17:58

  مدیرعامل شرکت میلاد روی زنجان:

  تیشه به ریشه صنعت روی زده‌اند!

  مدیرعامل شرکت میلاد روی زنجان گفت: با توجه به اوضاع نابسامان معدن انگوران و عرضه خاک معدنی در بورس کالای ایران با قیمت بالاتر از بازار آزاد، بیشتر تولیدکنندگان شمش روی هم با چالش کمبود نقدینگی شده‌اند و هم نمی‌توانند به میزان کافی ماده اولیه تهیه کنند.
  1400/12/9 17:33
144
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سی‌ و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: