مس - مطالب ویژه

  افت شدید تجارت جهانی مس در ماه سپتامبر

  شیلی در فراز و نشیب صادرات مس

  تجارت کنسانتره مس در جهان که متاثر از صادرات کنسانتره مس از شیلی و واردات آن به چین است، در سال‌های 2017 و 2018 با نوساناتی همراه بود. از دلایل مهم این نواسانات می‌توان به اعتصابات کارگری در معادن مختلف جهان از جمله اسکوندیدای شیلی و وقفه‌های تولیدی در سال 2017 و شرایط نامساعد آب و هوایی شیلی در سه ماهه نخست سال و همچنین وقوع تنش‌های تجاری میان چین و ایالات متحده در سال 2018 اشاره کرد.
  1398/2/24 18:09

  رشد تقاضای مس چین در گروی توسعه اقتصادی

  واردات کاتد مس چین در سال 2018 افزایش یافته است

  تجارت جهانی کاتد مس در سال‌های 2017 و 2018 به‌صورت تقریبا یکنواخت بوده و با شیب ملایمی رشد کرده است. درصد بالایی از این رشد به‌دلیل افزایش رشد اقتصادی کشورهای در حال توسعه و متعاقبا افزایش نیاز به کاتد مس آن‌ها است. جمهوری خلق چین، بزرگ‌ترین واردکننده کاتد مس در جهان، علی‌رغم تلاش‌های زیاد برای خودکفایی در تولید کاتد مس، به‌دلیل رشد اقتصادی بالا و ممنوعیت واردات قراضه کم‌عیار مسی در سال 2018 ناچار به افزایش واردات این محصول شده است.
  1398/2/24 18:07

  تجارت نوسانی بلیستر و آند مسی در جهان

  تغییر روند واردات بلیستر و آند در آسیا در پی مشکلات تامین آن

  بسیاری از کشورهای جهان به‌منظور تامین نیاز صنعت مس و محصولات وابسته به آن، بخش زیادی از تقاضای داخلی خود را از طریق واردات تامین می‌کنند. کشور چین که عنوان بزرگ‌ترین مصرف‌کننده مس جهان را با خود یدک می‌کشد، بیشتر از نیمی از واردات آند را به خود اختصاص داده است. این در حالی است که چین، ظرفیت‌های قابل توجه ذوب مس دارد؛ اما تقاضای بالای مس در این کشور، سبب شده تا نه‌تنها واردکننده کنسانتره و کاتد، بلکه واردکننده بلیستر و آند مسی نیز باشد.
  1398/2/24 18:04

  رونق تولید جهانی مس تصفیه شده

  اقدام مشترک کشورهای جهان به رشد تولید کاتد

  تولید مس تصفیه شده از منابع معدنی و قراضه در نیمه نخست سال 2018 در جهت جبران کاهش تولید پیش آمده در سال 2017 پیش رفت. کشور شیلی که مهم‌ترین تاثیر در کاهش تولید مس در جهان را داشت در این مدت تولید خود را افزایش داد. در آسیا و آفریقا نیز کشورهای چین، کنگو و زامبیا با توسعه ظرفیت‌های موجود توانستند تولید مس تصفیه شده را رونق بخشند. علی‌رغم پیشرفت‌های حاصل شده در زمینه تولید کاتد مس در نیمه نخست سال 2018، افت تولید در برخی کشورها که دلایل مختلفی از جمله ممانعت‌های زیست‌محیطی، باعث بروز نوسان در روند تولید جهانی شد.
  1398/2/24 15:14

  بهبود روند تولید مس معدنی در نیمه نخست 2018

  افزایش سطح تولید بزرگ‌ترین تولیدکنندگان مس

  روند تولید مس معدنی در نیمه نخست سال 2018 با حرکت صعودی، نگرانی درباره عرضه این فلز را کاهش داد. معادن واقع شده در شیلی و اندونزی که بزرگ‌ترین و مهم‌ترین تامین‌کنندگان این فلز در بازار جهانی هستند، با از سرگیری تولید پس از تعطیلی‌های پیش آمده در سال 2017، سبب شدند حجم تولید مس معدنی تا پایان نیمه نخست سال 2018 نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن، رشد 5 درصدی داشته باشد.
  1398/2/24 15:05

  کاهش درآمد شرکت معدنی کودلکو در سال 2018

  هزینه‌های بالای تولید مانع از رشد سودآوری کودلکو شد

  شرکت معدنی کودلکو که به استخراج معادن مس شیلی فعالیت دارد، در سال گذشته با کاهش حاشیه سود مواجه شد. عوامل بسیاری در کاهش سود این شرکت دخیل بودند؛ وقفه‌های تولیدی که منجر به کاهش تولید شد همراه با افزایش هزینه معدنکاری در کنار کاهش ارزش پول این کشور، مواردی بودند که مانع از تاثیر مثبت افزایش قیمت مس و مولیبدن بر روی درآمدهای این شرکت شدند.
  1398/2/24 14:50

  روند یکنواخت تولید شرکت آروبیس

  نگاه آروبیس به توسعه طرح‌ها و یافتن بازارهای جدید

  یکی از شرکت‌های فعال در زمینه تولید و عرضه محصولات مسی شرکت Aurubis است. این شرکت توانسته با جلب اعتماد خریداران به رشد تولید خود طی نیمه دوم سال 2018 ادامه دهد و با شناسایی بازارهای جدید و بالقوه به دنبال توسعه طرح‌های خود باشد. میزان تولید این شرکت در مقایسه با مدت مشابه سال قبل اگرچه رشدی نداشته و یا حتی در مواردی با افت چند درصدی همراه بوده است اما همچنان این شرکت با تولید میانگین بیشتر از 270 هزار تن در نیمه دوم سال 2018 تامین‌کننده بزرگ کاتد مسی برای بازارهای اروپا و آمریکا محسوب می‌شود.
  1398/2/24 14:29

  رشد اندک تولید مس تصفیه شده در سال 2018

  افزایش مصرف از منابع معدنی در تولید مس تصفیه شده

  الگوی تولید مس تصفیه شده در سال 2018 دچار تغییر چشمگیری شد. مس تصفیه شده جهان در این سال با اندکی رشد نسبت به سال پیش از آن همراه شد و در این میان، قراضه مسی با افت شدید، جایگاه خود را در تامین ماده اولیه تولید مس تصفیه شده از دست داد. مهم‌ترین دلیل این امر، افت واردات قراضه چین بود که سبب شد تا این کشور سهم منابع معدنی در تولید را افزایش دهد.
  1398/2/23 17:31

  تولید آمریکای شمالی در خلاف جهت روند جهانی

  رشد نسبی تولید مس معدنی جهان

  سال 2018 به لحاظ پیوستگی روند تولید، سال خوبی برای معدن‌کاران بخش مس بود. در این سال نه‌تنها معادن مهم جهان فعالیت خود را متوقف نکردند بلکه برخی از معادن تعطیل‌شده نیز مجددا به مدار تولید بازگشتند. به‌طور کلی، با وجود کاهش تولید در برخی مناطق، نتایج مثبتی برای تولید مس معدنی به ثبت رسید که نشان از وضعیت مطلوب معادن مس جهان دارد.
  1398/2/23 17:28

  چین بزرگ‌ترین واردکننده کاتد مسی در دنیا

  رشد مصرف کاتد مسی همپای روند صنعتی‌سازی

  با افزایش تمایل دولت‌ها به توسعه روند صنعتی‌سازی به منظور حفظ جایگاه خود در عرصه اقتصاد و صنعت، طی دو دهه اخیر، صنایع مصرفی کلیدی با پیشرفت زیادی روبه‌رو بوده‌اند. به دنبال توسعه این روند، تقاضای فلزات اساسی نیز سیر صعودی را در پیش گرفته‌اند که از این میان می‌تواند به مس اشاره کرد. بررسی تجارت جهانی کاتد مسی نشان می‌دهد که کشورهای چین، ایتالیا و آمریکا، بیشترین حجم از واردات کاتد مس را به خود اختصاص می‌دهند.
  1398/2/21 17:27
239
بنر صبانور
فولاد متیل
اذرنبش تبریز
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد آذربایجان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 64 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: