مس - مطالب ویژه

  فملی در انتظار جرقه‌ای در بازار مس

  رونق از بازار مس رخت بست/ درآمد 34 میلیارد تومانی فملی در هفته چهارم تیر ماه

  با شروع فصل تابستان و اوج گرما در ایران، مصرف برق نیز به‌شدت افزایش پیدا می‌کند که نیاز به رشد تولید در این بخش احساس می‌شود. مس به‌عنوان پرمصرف‌ترین فلز در صنعت برق، به‌نظر می‌رسد که در تابستان دچار افول شدید بازار شده و بسیاری از محصولات مسی در بورس کالا ایران بدون متقاضی و معامله باقی می‌مانند. به‌طوری که شرکت ملی صنایع مس ایران در سومین هفته متوالی مفتول را بدون معامله پشت سر گذاشت و همانند هفته‌های گذشته، مقدار کمی از کاتد این شرکت به فروش رفت. به‌طوری که درآمد شرکت ملی مس تنها 34 میلیارد تومان از فروش محصول بوده است.
  1398/4/26 13:55

  درآمد 27 میلیارد تومانی شرکت مس از بورس کالا

  افت شدید تقاضای مس در گرمای تابستان

  در شرایطی که فلز مس طی بهار سال جاری وضعیت نسبتا مناسبی را در بورس کالا پشت سر گذاشت، اما با فرا رسیدن تابستان به‌نظر می‌رسد از گرمای تقاضای این فلز کاسته شده است و عرضه‌های آن از سوی تولیدکنندگان مورد استقبال خریداران قرار نمی‌گیرد. شرکت ملی مس نیز به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده و عرضه‌کننده محصولات مسی و محصولات جانبی آن در بورس کالا، طی روزهای 16 و 17 تیر ماه کاتد، مفتول، مس کم‌عیار و کنسانتره مولیبدن خود را در بورس کالا عرضه کرد، اما نتوانست معاملات خوبی داشته باشد.
  1398/4/17 17:07

  معامله 520 تنی کاتد فملی در 11 تیر؛

  تقاضای کاتد با شروع تابستان کاهش یافت

  شرکت ملی صنایع مس ایران به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده محصولات مس شامل کاتد و مفتول، عرضه این محصولات را در بورس کالا انجام می‌دهد. این شرکت توانسته بود در بهار سال جاری حدود 3 هزار و 200 میلیارد تومان محصول در بورس کالا به فروش برساند و بهترین بهار تاریخ خود را از نظر فروش پشت سر بگذارد. اما با آغاز فصل داغ تابستان به‌نظر می‌رسد از داغی معاملات مس کاسته شده و بخش عمده‌ای از عرضه‌های کاتد شرکت ملی مس به فروش نمی‌رسد. نمونه آن در 11 تیر ماه بود که از عرضه 3 هزار تنی کاتد در بورس کالا تنها 520 تن آن مورد معامله قرار گرفت.
  1398/4/11 20:16

  رشد صادرات مقاطع مسی و آلیاژی ترکیه 3 برابر سریع‌تر از واردات؛

  ایتالیا و بلغارستان، بزرگ‌ترین بازارهای هدف صادرات مقاطع مسی ترکیه

  پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا، در دهه 2010 موجبات تحرک بیشتر چرخ توسعه این کشور را فراهم کرده است. قوانین حمایتی از صنایع خاص نیز موجب افزایش تولید و در پی آن افزایش صادرات ترکیه شد. محصولات مسی همواره جزء لاینفک پیشرفت و توسعه صنایع و زیرساخت‌ محسوب می‌شوند. افزایش ظرفیت تولید مقاطع مسی در سال‌های اخیر موجب شده تا ترکیه در این زمینه از خالص واردکننده به خالص صادرکننده در سال‌های اخیر تبدیل شود.
  1398/4/11 20:13

  تامین مصرف داخلی، تنها با واردات کاتد مس؛

  یونان کشوری با ذخایر چند میلیون تنی مس و بدون تولید مس معدنی

  مطالعه تراز تجاری کاتد مس طی سال‌های 2001 تا 2017، یونان را یک کشور خالص واردکننده نشان می‌دهد. صادرات اندک کاتد مس از یونان سبب شده تا مصرف ظاهری آن تقریبا برابر با خالص واردات کاتد مس باشد. بنابراین با توجه به صادرات ناچیز مس تصفیه شده از یونان، می‌توان اذعان داشت این کشور تولیدکننده کاتد مس به شمار نمی‌آید.
  1398/4/11 20:08

  جهش تقاضای سیم و کابل برقی ترکیه؛

  شکوفایی اقتصاد و صنعت ترکیه، محرک مصرف سیم و کابل

  سیم و کابل، یکی از ملزومات توسعه صنعتی و اقتصادی است و با گسترش روند برقی‌شدن کلیه صنایع و جوامع، بر تقاضای سیم و کابل به‌طور روزافزون افزوده می‌شود. ترکیه نیز به عنوان یکی از اقتصادهای در حال پیشرفت و توسعه، برای تامین این حجم از تقاضای در حال افزایش، روند توسعه ظرفیت و صنعت سیم و کابل برقی را فراهم آورده است. علاوه بر این، توسعه واردات کابل‌های فشار قوی و فشار ضعیف به‌همراه احداث و بهره‌برداری هر چه بیشتر از تولیدکنندگان سیم و کابل در ترکیه، در تامین تقاضای داخلی نقش‌آفرین بوده است.
  1398/4/11 17:07

  روند صعودی صادرات لوله مسی ترکیه در سال‌های اخیر؛

  مناطق ویژه اقتصادی یا صنعتی مقصد لوله مسی ترکیه

  در زمینه تجارت لوله مسی، به دلیل حجم صادرات اندک، ترکیه به عنوان یک کشور خالص واردکننده محسوب می‌شود که حجم صادرات در در دوره 11 ساله مورد مطالعه با افزایش همراه بوده است. به دلیل معافیت‌ها و مشوق‌هایی که به واحدهای مستقر در مناطق ویژه اقتصادی یا صنعتی تعلق می‌گیرد، 24 درصد از صادرات لوله مسی ترکیه به این مناطق در سراسر جهان صادر می‎شود.
  1398/4/4 19:14

  جولان شیلی و قزاقستان در بازار مس یونان،

  بحران مالی و رکود اقتصادی، چوب لای چرخ صنعت مس یونان گذاشت

  یونان از جمله کشورهای کمتر توسعه‌یافته در منطقه اروپا است که در تولید برخی از مواد معدنی، نام خود را در فهرست برترین تولیدکنندگان جهان به ثبت رسانده است. با این حال، صنعت مس یونان، از این قافله جا مانده و این کشور، برای توسعه صنعتی وابسته به واردات کاتد شده است. تقاضای کاتد مس یونان طی دهه 2000 بالغ بر 110 هزار تن در سال بود که با وقوع بحران مالی جهانی و رکود اقتصادی در اروپا و یونان به حدود نصف رسید. بزرگ‌ترین مصرف‌کننده مس تصفیه شده در یونان، شرکت هالکور، تولیدکننده محصولات مسی و آلیاژی است که حجم تولیدات آن در پی بحران مالی و رکود صنایع مصرفی در یونان، کاهش یافت و عامل افت تقاضای کاتد یونان شد.
  1398/4/4 19:10

  فروش 3 هزار و 198 میلیارد تومانی شرکت مس در بورس کالا

  درآمد سرشار شرکت مس از فروش در بورس کالا

  شرکت ملی صنایع مس ایران به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده محصولات مسی از معدن تا محصولات نهایی، تقریبا همه تولیدات خود را در بورس کالا عرضه می‌کند. محصولات قابل عرضه این شرکت در بورس کالا شامل، کاتد و مفتول مسی، کنسانتره مولیبدن، کنسانتره فلزات گرانبها، سرباره مسی و اسیدسولفوریک هستند. این شرکت در 3 ماه ابتدای سال جاری بالغ بر 57 هزار تن از محصولات خود را در بورس کالا به فروش رساند و از این طریق حدود 3 هزار و 198 میلیارد تومان درآمد کسب کرد.
  1398/4/3 18:34

  افزایش واردات جهانی بلیستر و آند در نیمه دوم 2018؛

  تنش‌های تجاری و افت شدید واردات قراضه آمریکایی به چین

  آمار تجارت بلیستر و آند مسی در جهان طی نیمه دوم سال 2018 روند متغیری داشت. اعلام مقررات تجاری جدید در خصوص ممنوعیت و محدودیت واردات قراضه به چین و همچنین تنش‌های تجاری میان چین و ایالات متحده سبب شد تا مس تصفیه نشده در جهان پس از ثبت یک رکورد در ماه سپتامبر در باقی‌مانده ماه‌های سال 2018 به محدوده متوسط خود در ماه‌های گذشته بازگردد.
  1398/3/27 17:08
255
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
بنر صبانور
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
فولاد متیل
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هفتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: