مس - مطالب ویژه

  انتظار بهبود نسبی وضعیت بازار مس در ماه‌های آتی؛

  شروع افزایش کانتنگو در بازار پس از کاهش شدید

  بررسی اختلاف قیمت مس سه ماهه و نقدی در بورس فلزات لندن، می‌تواند شمایی کلی از ارزیابی آینده بازار ارایه دهد. رصد وضعیت تقاضای چین، به‌عنوان یکه تاز واردات مس در جهان، همواره برای فعالان بازار فلز سرخ بسیار حیاتی است. یکی از شاخص‌های نمایانگر وضعیت تقاضا در این کشور، آربیتراژ مس است. علی‌رغم حرکت این دو شاخص در جهت نامطلوب از ماه پایانی سال 2019، به‌نظر با عبور از نقطه بحران ناشی از ویروس کرونا، بهبود وضعیت این دو شاخص در میان‌مدت انتظار می‌رود.
  1398/12/5 14:58

  بررسی عملکرد 6 ماهه شرکت ملی صنایع مس ایران؛

  افزایش فروش کنسانتره و کاتد مس

  تولید کاتد و کنسانتره شرکت ملی صنایع مس ایران نسبت به دوره مشابه سال قبل تغییرات اندکی داشته است. در میان محصولات این شرکت مفتول بیشترین نوسان را در میزان تولید و فروش داشته است. فروش کنسانتره این شرکت، پس از کاهش شدید ناشی از مشکلات تحریم، به مسیر عادی خود برگشته است.
  1398/8/27 17:20

  کاهش تولید مس BHP در سه ماهه سوم 2019؛

  کاهش تولید اسکوندیدا برنامه‌ریزی شده بود

  تولید مس شرکت BHP در سه ماهه منتهی به سپتامبر نسبت به سه ماهه ماقبل خود با کاهش سه درصدی روبه‌رو بوده است. این کاهش به‌دلیل انجام تعمیرات پیش‌بینی شده اتفاق افتاده است. تولید مس این شرکت استرالیایی نسبت به مدت مشابه سال قبلی افزایش یافته و همچنین برنامه تولید مس برای سال آتی در تمامی معادن بدون تغییر بوده است. پروژه مس معدن اسپنس این شرکت نیز 74 درصد پیشرفت داشته است.
  1398/8/27 17:14

  55 معدن مس در ایران فعال هستند

  ارزش افزوده 63.5 هزار میلیارد ریالی استخراج مس

  ذخایر مس در سراسر جهان برابر با 830 میلیون تن مس محتوی گزارش شده است که 24 میلیون تن آن در خاک ایران نهفته شده و با سهم 2.9 درصدی، جایگاه نهم از فهرست کشورهای برتر از نظر میزان ذخایر مس را به‌خود اختصاص می‌دهد. در کشور، 131 کانسار مس به‌ثبت رسیده است که 55 واحد از آن‌ها بر اساس آخرین گزارش فعالیت معادن، در حال بهره‌برداری هستند. استخراج سنگ مس در سال 1396، بالغ بر 63.5 هزار میلیارد ریال ارزش افزوده برای کشور به ارمغان داشته است.
  1398/5/12 17:44

  نقش معدن‌کاری کوچک و دستی در صنعت مس

  تولید سمانته در ایران به‌صورت دستی هم انجام می‌شود

  با توجه به‌برنامه‌های دولت و شرکت ملی صنایع مس برای افزایش تولید کاتد مس، نیاز به ماده اولیه به‌ویژه معدنی جهت تحقق این هدف، تشدید خواهد شد. بر این اساس و با توجه به نبود ذخایر بزرگ دیگر نظیر سرچشمه، سونگون و میدوک در کشور، نقش معدن‌کاری کوچک و دستی پررنگ‌تر جلوه می‌کند. در خصوص تولید مس سمانته، علاوه بر معدن‌کاری کوچک، تولید به‌صورت دستی نیز وجود دارد؛ هرچند، اطلاعات مدونی از فعالیت آن‌ها در دست نیست. توسعه معدن‌کاری کوچک با سرمایه‌گذاری دولت و شرکت ملی صنایع مس، قادر به کسری عرضه ماده اولیه تولید کاتد در آینده این صنعت خواهد بود.
  1398/5/12 09:05

  توسعه صنعت مس معدنی حامی رشد اقتصادی

  پیش‌بینی تحقق ظرفیت 2.4 میلیون تنی کنسانتره مس تا 1404

  هدف‌گذاری ظرفیت تولید 700 هزار تن کاتد در سال توسط دولت در چشم‌انداز 1404، سبب شده تا سرمایه‌گذاری‌ها از سوی شرکت‌های معدنی صنعت مس به این بخش جذب شود و به ظرفیت‌های تولید کنسانتره مس در کشور طی سال‌های آتی افزوده شود. از سوی دیگر جذابیت حلقه معدنی از تولید مس نیز در این توسعه بی‌تاثیر نیست و سهم ارزش افزوده بخش معدن‌کاری مس از کل ارزش افزوده معدنی کشور گویای سودآوری قابل ملاحظه این حوزه است.
  1398/5/10 16:08

  رشد تولید مس معدنی در سال 2018

  سهم 1.4 درصدی تولید مس ایران از جهان

  در سال 2018، حدود 21 میلیون تن مس محتوی معدنی تولید شد که حدود 77.5 درصد از حجم تولید جهانی در دست 10 کشور برتر تولیدکننده این محصول بود. بزرگ‌ترین تولیدکننده مس معدنی در جهان، کشور شیلی با سهم 27.6 درصدی است و ایران با حجم تولید بالغ بر 300 هزار تن مس معدنی، تنها سهم 1.4 درصدی از تولید جهانی مس را تشکیل می‌دهد.
  1398/5/10 15:55

  واردات کنسانتره مس چین به 20 میلیون تن رسید

  رشد صادرات کنسانتره مس خاورمیانه، مرهون توسعه صنعت مس ایران

  تقاضای کنسانتره مس به‌عنوان مهم‌ترین ماده اولیه تولید مس تصفیه شده، با رشد روزافزون تقاضای مس تصفیه افزایش یافته است و با توجه به تمرکز ذخایر در برخی مناطق و تمرکز تقاضا در چین و آسیا، تجارت جهانی این محصول معدنی نیز رشد روزافزون داشته است. در سال 2018، بیش از 36 میلیون تن کنسانتره در مسیرهای بین‌المللی جابه‌جا شده است که سهم صادرات ایران تنها، 0.7 درصد است و انتظار می‌رود که با توسعه تولید کاتد، با کاهش همراه باشد.
  1398/5/9 10:40

  فملی در انتظار جرقه‌ای در بازار مس

  رونق از بازار مس رخت بست/ درآمد 34 میلیارد تومانی فملی در هفته چهارم تیر ماه

  با شروع فصل تابستان و اوج گرما در ایران، مصرف برق نیز به‌شدت افزایش پیدا می‌کند که نیاز به رشد تولید در این بخش احساس می‌شود. مس به‌عنوان پرمصرف‌ترین فلز در صنعت برق، به‌نظر می‌رسد که در تابستان دچار افول شدید بازار شده و بسیاری از محصولات مسی در بورس کالا ایران بدون متقاضی و معامله باقی می‌مانند. به‌طوری که شرکت ملی صنایع مس ایران در سومین هفته متوالی مفتول را بدون معامله پشت سر گذاشت و همانند هفته‌های گذشته، مقدار کمی از کاتد این شرکت به فروش رفت. به‌طوری که درآمد شرکت ملی مس تنها 34 میلیارد تومان از فروش محصول بوده است.
  1398/4/26 13:55

  درآمد 27 میلیارد تومانی شرکت مس از بورس کالا

  افت شدید تقاضای مس در گرمای تابستان

  در شرایطی که فلز مس طی بهار سال جاری وضعیت نسبتا مناسبی را در بورس کالا پشت سر گذاشت، اما با فرا رسیدن تابستان به‌نظر می‌رسد از گرمای تقاضای این فلز کاسته شده است و عرضه‌های آن از سوی تولیدکنندگان مورد استقبال خریداران قرار نمی‌گیرد. شرکت ملی مس نیز به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده و عرضه‌کننده محصولات مسی و محصولات جانبی آن در بورس کالا، طی روزهای 16 و 17 تیر ماه کاتد، مفتول، مس کم‌عیار و کنسانتره مولیبدن خود را در بورس کالا عرضه کرد، اما نتوانست معاملات خوبی داشته باشد.
  1398/4/17 17:07
263
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: