مس - گفت و گو

  جهانگیر رضوی، مدیر مجتمع مس سونگون در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  سونگون در تولید رکورد زد/ آغاز مگاپروژه‌های توسعه

  ایران جزو 10 کشور برتر دارنده ذخایر مس جهان به شمار می‌آید و از آنجایی که این فلز نقش کاربردی در سایر صنایع ایفا می‌کند و قیمت آن روند رو به رشدی داشته است، بنابراین لازم است بهره‌برداری از ذخایر معدنی و اجرای طرح‌های توسعه، بیش از پیش در دستور کار فعالان صنعت مس قرار بگیرد. مجتمع مس سونگون به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان کنسانتره مس کشور، همواره نگاه ویژه‌ای به اجرای پروژه‌های توسعه داشته که این مهم پس از سفر استانی رئیس جمهور به آذربایجان شرقی و بازدید از مجتمع مس سونگون، اهمیت بیشتری پیدا کرده است. در این رابطه، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با جهانگیر رضوی، مدیر مجتمع مس سونگون به گفت‌وگو نشسته است که متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه خواهید خواند:
  1401/3/21 09:44

  مجید رحیمی، مدیرعامل شرکت دانش پرتو نقش جهان در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  آموزش؛ حلقه مفقوده توسعه صنعت

  نیروی انسانی، مهم‌ترین عامل دستیابی به توسعه در جوامع مختلف به شمار می‌آید و در واقع همان موتور محرک توسعه و پیشرفت است. در حال حاضر با وجود اینکه پیشرفت‌های فراوانی در زمینه دانش و تکنولوژی تولید حاصل شده است اما نه تنها از اهمیت نیروی انسانی کاسته نشده بلکه ضرورت رسیدگی و توجه به این مقوله مهم به عنوان ایجادکننده فناوری، بیش از پیش احساس می‌شود. شرکت دانش پرتو نقش جهان، از جمله شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در صنعت کشور است که همواره برنامه‌ریزی مدونی در خصوص به کارگیری از نیروی انسانی متخصص و کارآمد داشته است. در این راستا، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید رحیمی، مدیرعامل شرکت دانش پرتو نقش جهان گفت‌وگو کرده است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/3/17 15:10

  کیهان گوهرین، مدیرعامل شرکت توسعه و فرآوری مس مسکنی در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  نیازمند بازنگری در حقوق دولتی معادن هستیم

  کاتد مس، اصلی‌ترین محصول زنجیره تولید این فلز است که فعالیت تولیدکنندگان محصولات مسی به تولید این ماده اولیه وابستگی دارد. تولیدکنندگان کاتد در کشور ما، انگشت‌شمار هستند و تکنولوژی در این زمینه اهمیت زیادی دارد زیرا رقابت‌پذیری محصول را افزایش می‌دهد. شرکت مس مسکنی یکی از شرکت‌های فعال در این حوزه است که ماده اولیه خود را نیز از طریق معدن‌کاری تامین می‌کند. در این رابطه، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با کیهان گوهرین، مدیرعامل شرکت توسعه و فرآوری مس مسکنی به گفت‌وگو نشسته که متن کامل آن در ادامه آمده است:
  1401/2/31 11:03

  محسن بهزادی، مدیرعامل گروه صنعتی پارس نوین در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  صادرات بر لبه پرتگاه

  افزایش بی‌رویه قیمت مواد اولیه، نوسان نرخ ارز و صدور بخشنامه‌های پی‌درپی دولت در حوزه تجارت خارجی، بسیاری از تولیدکنندگان را با چالش‌های فراوانی مواجه کرده است اما در چنین شرایط سخت اقتصادی نیز بعضی شرکت‌های دانش‌بنیان با تکیه بر تکنولوژی روز و اعتماد به مختصصان ایرانی، اقدام به تولید محصولاتی کرده‌اند که پش از این به کشور وارد می‌شد. در این خصوص، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با محسن بهزادی، مدیرعامل گروه صنعتی پارس نوین که یکی از شرکت‌های فعال در زمینه تولید انواع مقاطع مسی است، به گفت‌وگو نشسته است. وی ضمن انتقاد به وضع عوارض بر صادرات فلزات و محصولات فلزی، پیامد این تصمیم را محرومیت از رقابت در بازارهای بین‌المللی دانست. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه خواهید خواند:
  1401/2/4 11:02

  مجید رحیمی، مدیرعامل شرکت دانش پرتو نقش جهان در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  به‌کارگیری نخبگان برای تولید محصولات تخصصی

  اعمال تحریم‌های ظالمانه اقتصادی و نوسان نرخ ارز طی سالیان اخیر، باعث شده است عملکرد بسیاری از صنایع مهم و استراتژیک کشور همچون فولاد و مس با مشکلات فراوانی مواجه شود و تامین بعضی از قطعات مورد نیاز این صنایع با صرف هزینه‌های هنگفت از طریق واردات صورت پذیرد. این در حالی است که امکان تولید این قطعات توسط بعضی شرکت‌های دانش‌بنیان در داخل کشور وجود دارد و در این زمینه، با بومی‌سازی و به‌کارگیری از دانش تخصصی متخصصان داخلی، گام‌های مثبتی برداشته شده است. شرکت دانش پرتو نقش جهان ازجمله شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در صنعت کشور است که اقدامات ویژه‌ای را در راستای تامین نیاز صنایع فلزی کشور به بعضی قطعات و تجهیزات انجام داده است. جهت آشنایی با این شرکت، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مجید رحیمی، مدیرعامل شرکت دانش پرتو نقش جهان گفت‌‎وگو کرده است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1400/12/14 15:11

  متین فرزین، مدیرعامل شرکت اعتماد کابل البرز در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  در بازار کشورهای توسعه‌یافته نفوذ خواهیم کرد

  صنعت سیم و کابل کشور به پشتوانه منابع غنی مس، تولید کیفیPVC در داخل و بهره‌گیری از تکنولوژی روز، توانسته است جایگاه مطلوبی را به دست آورد؛ تا جایی که گسترش سبد محصولات در این صنعت و کیفیت استاندارد آن، زمینه مناسبی را برای صادرات سیم و کابل فراهم کرده است. ضمن اینکه میزان تولید سیم و کابل در ایران بیشتر از نیاز برآورد می‌شود که این امر نیز به صادرات‌محور بودن این صنعت کمک کرده است. عمده صادرات سیم و کابل کشور به کشور عراق انجام می‌شود اما تولیدکنندگان این محصولات در نظر دارند تا بازارهای کشورهای برتر جهان را نیز فتح کنند. در این خصوص، با متین فرزین، مدیرعامل شرکت اعتماد کابل البرز گفت‌وگو شده که شرح کامل در ادامه آمده است:
  1400/9/27 14:42

  بهروز رحمتی، معاون توسعه و اکتشافات شرکت ملی صنایع مس ایران در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  اکتشاف، مهم‌ترین بخش در توسعه‌ پایدار است/ رکوردشکنی «فملی» در تولید و فروش

  صنعت مس کشور یکی از صنایع پیشرو در اجرای طرح‌های توسعه‌ای پایدار است؛ چراکه ایران با داشتن ذخایر هفت میلیارد تنی مس و دارا بودن 5 درصد از ذخایر مسی دنیا، می‌تواند عقب‌ماندگی تاریخی خود را در این حوزه جبران کند. شرکت ملی صنایع مس ایران در مقام متولی صنعت مس کشور در حوزه بالادست، عملکرد قابل توجهی در نیمه نخست سال جاری در زمینه تولید و فروش داشته است و بر همین اساس، اقدام به تعریف طرح‌های توسعه‌ای متعددی، هم در حوزه اکتشاف و هم تولید کنسانتره و کاتد مس کرده است که اجرای این طرح‌ها می‌تواند منافع بسیاری را نصیب سهامداران این شرکت و صنایع مصرف‌کننده کشور کند. در این خصوص خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با بهروز رحمتی، معاون توسعه و اکتشاف شرکت ملی صنایع مس ایران گفت‌وگو کرده است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1400/9/17 09:19

  اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  شرکت ملی مس، جزو 10 شرکت برتر دنیا قرار خواهد گرفت

  صنعت مس کشور یک از صنایع پیشرو در اجرای طرح‌های توسعه‌ای است. چراکه ایران با داشتن ذخایر هفت میلیارد تنی مس و دارا بودن 5 درصد از ذخایر مسی دنیا، می‌تواند عقب‌ماندگی تاریخی خود را در این حوزه جبران کند. شرکت ملی صنایع مس ایران به عنوان متولی صنعت مس کشور در حوزه بالادست، اقدام به تعریف طرح‌های توسعه‌ای متعددی، هم در حوزه معدنکاری و هم تولید کنسانتره و کاتد مس کرده است که اجرای این طرح‌ها می‌تواند منافع بسیاری را نصیب سهامداران این شرکت و صنایع مصرف‌کننده کشور کند. در این خصوص خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت‌وگو کرده است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1400/8/22 12:29

  بهروز رحمتی، معاون توسعه و اکتشافات شرکت ملی صنایع مس ایران در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»؛

  پروژه تولید اسید فسفریک، استراتژیک و ارزش‌آفرین است

  از کوره‌های ذوب تمام واحدهای تولیدی فلزات غیر آهنی نظیر مس، گازهایی ازجمله SO2 خارج می‌شود که در راستای رعایت مسائل مربوط به ایمنی، محیط زیست و تولید پایدار، بهتر است این گاز به اسید سولفوریک تبدیل شود اما با بررسی بازار این اسید در داخل و خارج کشور در خواهیم یافت که تولید محصولات دیگری با استفاده از آن، نظیر اسید فسفریک و در ادامه کودهای شیمیایی، می‌تواند ارزش افزوده بالاتری را برای تولیدکنندگان به ارمغان بیاورد. با توجه به اینکه شرکت ملی صنایع مس ایران با سرمایه‌گذاری مناسب اقدام به نوسازی و توسعه ظرفیت تولید اسید سولفوریک کرده و ظرفیت تولید این محصول را به بیش از 1.5 میلیون تن افزایش داده، طرح تولید اسید فسفریک نیز در دستور کار این شرکت قرار گرفته است. در این خصوص با بهروز رحمتی، معاون توسعه و اکتشاف شرکت ملی صنایع مس ایران به گفت‌وگو نشسته‌ایم که مشروح آن در ادامه آمده است:
  1400/6/10 13:35

  علی بیات ماکو، مدیرعامل مجتمع مس سونگون در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  انتظار حمایت همه‌جانبه از طرح‌های توسعه‌ای مس را داریم/ 20 هزار میلیارد تومان پروژه در دست اقدام است

  ایران که یکی از کشورهای غنی از منابع معدنی به شمار می‌رود، در جهت پیشروی به سمت اقتصاد غیرنفتی، توسعه بخش معدن و صنایع معدنی را در برنامه قرار داده که در این زمینه موفقیت‌های بزرگی حاصل شده است. با توجه به وجود ذخایر قابل توجه مس در کشور و اقبال فزاینده جهانی نسبت به مس و همچنین روند رو به رشد قیمت این فلز، به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاری در این صنعت بتواند نقش اساسی در جهت رشد اقتصادی این مرز و بوم ایفا کند. اخیرا بزرگ‌ترین ذخیره مس کشور در منطقه آذربایجان کشف شده و بنا بر آمارهای جدید، ایران در میان 10 کشور برتر دارنده ذخایر مس دنیا قرار گرفته است؛ از این رو باید تلاش کرد تا از این ذخایر خدادادی به بهترین وجه استفاده شود. در این رابطه، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با علی بیات ماکو، مدیرعامل مجتمع مس سونگون به گفت‌وگو نشسته است؛ وی می‌گوید صنعت مس کشور با توجه به پتانسیل‌ها و ذخایری که اخیرا کشف شده، انتظار حمایت همه‌جانبه را از سوی مسئولان دارد. ضمن اینکه مجتمع مس سونگون اجرای 20 هزار میلیارد تومان طرح‌ توسعه‌ای را در دستور کار قرار داده که در صورت تحقق آن‌ها، قدم بزرگی در جهت اشتغال‌زایی و ارزش‌آفرینی برداشته خواهد شد. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه خواهید خواند:
  1400/6/6 14:53
42
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 90 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: