مطالب مرتبط با واژه 'ویروس کرونا'

  افول نبض تجارت چین

  چین، تنها اقتصاد بزرگ جهانی است که به سیاست ضد کووید صفر پایبند است و اجرای قرنطینه در همین راستا، محدودیت‌های سفر و آزمایش‌های انبوه کسب‌ و کارها را مختل کرده و رشد را کاهش داده است.
  1401/6/9 14:40

  تامین اکسیژن بیمارستان‌های اهواز از سوی فولاد خوزستان

  قائم‌ مقام مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان در امور ستادی و مسئولیت‌های اجتماعی گفت: به دنبال اوج گرفتن دوباره‌ شیوع کرونا، تامین اکسیژن با شتاب‌دهی بیشتری انجام می‌شود.
  1401/5/22 13:10

  آمریکا در جایگاه بزرگ‌ترین صادرکننده سرب تصفیه شده جهان

  میزان تجارت جهانی سرب طی سال ۲۰۲۱، با افزایش قابل ملاحظه‌ای روبه‌رو بوده است و بخشی از افت سنگین اتفاق افتاده در تجارت این فلز در سال ۲۰۲۰ را جبران کرده است. هرچند کماکان حجم تجارت با بیشینه مقدار صادرات در سال ۲۰۱۸ با نقش موثر چین، فاصله محسوسی دارد. به‌ دلیل اینکه کره جنوبی دارای ذخایر معدنی سرب نیست، ماده اولیه مورد نیاز برای تولید شمش سرب را از طریق واردات تامین می‌کند اما این کشور در تجارت جهانی شمش سرب نقش اساسی دارد. در عین حال، کشور استرالیا دارای بیشترین ذخایر معدنی سرب دنیا بوده است و پس از چین، دومین تولیدکننده معدنی سرب به‌شمار می‌رود. با این حال دو کشور در رقابت برای جایگاه رتبه اول صادرکننده هستند.
  1401/5/19 17:02

  سایه کرونا بر بازار سنگ‌آهن چین

  قیمت سنگ‌آهن وارداتی روز گذشته در چین کاهش داشت؛ چراکه دولت چین اعلام کرد کنترل شیوع کرونا همچنان اولویت اصلی این کشور است.
  1401/5/9 10:36

  تاثیر شیوع مکرر ویروس کرونا بر عرضه و تقاضای بازار نیکل

  اگرچه جانب عرضه بهبودهایی را برای تقاضا تجربه کرده است اما پریمیوم‌های بالا منجر به کاهش فروش نیکل شرکت چینی جینچوان شده است. واحد‌های تولیدکننده چدن نیکل «NPI» قیمت‌های خود را ثابت نگه داشته‌اند. افزایش نیافتن قیمت به این دلیل بود که واحدهای تولیدکننده چدن نیکل، مقداری سنگ معدن نیکل را پیش‌تر با قیمت بالا خریداری و از فروش آن‌ها خودداری کرده بودند.
  1401/5/9 09:16

  سویه جدید اومیکرون؛ عامل افت قیمت سنگ‌آهن در ماه‌های گذشته

  طی ماه‌های اخیر در سال ۲۰۲۲، به‌ دلیل شیوع دوباره کرونا در چین و اعمال قرنطینه‌های جدید، محدودیت‌های این کشور منجر به کاهش رشد اقتصادی شد و قیمت سنگ‌آهن با کاهش همراه بود. گفتنی است در ماه جولای قیمت سنگ‌آهن حدود ۱۷ درصد کاهش نسبت به ماه قبل از آن یعنی ژوئن را رقم زد. بخش اعظمی از سنگ‌آهن استخراجی در سطح دنیا، در صنعت فولادسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در بیشتر موارد، شرایط حاکم بر کشورهای اصلی عرضه‌ کننده و خریدار سنگ‌آهن، ممکن است منجر به افزایش یا افت قیمت آن شود. بنابراین توجه به این فاکتورها و ارزیابی مدت زمان آن‌ها، اغلب در برنامه‌ریزی زمان و میزان خرید سنگ معدن در هر مقطع زمانی مفید خواهد بود. به‌ طور کلی، وضعیت و عملکرد فولادسازهای چینی به‌ عنوان اصلی‌ترین و بزرگ‌ترین مصرف‌ کننده سنگ‌آهن در سطح جهان، از مهم‌ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت سنگ آهن بوده است.
  1401/5/5 16:44

  در‌هم شکستن تعادل بازار توسط چین و آمریکا/ بررسی تجارت جهانی روی تصفیه‌شده

  در حدود 30 تا 40 درصد از تولید روی تصفیه‌شده در جهان تجارت می‌شود که کشورهای کانادا، کره‌جنوبی، استرالیا، هلند و هند به‌ عنوان بزرگ‌ترین کشورهای صادر‌کننده و کشورهای آمریکا، چین، هلند، آلمان، ترکیه و بلژیک به‌عنوان بزرگ‌ترین کشورهای واردکننده روی تصفیه‌شده در جهان شناخته می‌شوند. با توجه به رشد روز افزون صنایع مصرف‌کننده روی تصفیه‌شده در جهان و به‌ خصوص تولید آهن گالوانیزه، تقاضای آن در حال افزایش است. تنها برخی از کشورها، از ذخایر غنی این ماده معدنی برخوردار هستند و به همین دلیل، تجارت روی تصفیه‌شده، یکی از ابزارهای مهم در تامین روی تصفیه‌شده است. با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته، تجارت روی تصفیه‌شده در جهان در سال‌های آتی افزایش خواهد یافت.
  1401/4/1 17:26

  کرونا، عامل اصلی کاهش تولید مس/ آسیا، غول تولید نیمه‌ساخته‌های مسی و آلیاژی

  میزان تولید نیمه‌ساخته‌های مسی و آلیاژی در سال 2020، به‌ ترتیب برابر پنج میلیون و 800 هزار تن و 23 میلیون و 31 هزار تن بود. تولید نیمه‌ساخته‌های مسی تقریبا چهار برابر تولید نیمه‌ساخته‌های آلیاژی جهان در این سال بود. آسیا بیش از نیمی از تولید نیمه‌ساخته‌های مسی و آلیاژی دنیا را در سال 2020 در اختیار داشته است. به جرات می‌توان گفت تمام تولید مس جهان در تولید نیمه‌ساخته‌های مسی به مصرف می‌رسد. با این وجود، نیمه‌ساخته‌های آلیاژی سهم 90 درصدی از کل تولید آلیاژ جهان را در اختیار دارند. در بین مناطق مختلق دنیا، آفریقا نقشی در تولید نیمه‌ساخته‌های لوله آلیاژی و محصولات تخت آلیاژی ندارد و اقیانوسیه نیز محروم از تولید لوله‌های آلیاژی است.
  1401/4/1 16:40

  تلاش طلا در راستای بازگشت به مدار صعود

  ریزش قیمت ۷۰ دلاری طلا که به دنبال اعلام نتیجه نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا در هفته گذشته رخ داد، سرمایه‌گذاران را ناامید کرد اما توجه بازارها اکنون به سمت آمار اقتصادی جلب شده که ممکن است به حدی نامطلوب باشد که روند نزولی این فلز ارزشمند را معکوس کند.
  1400/11/10 12:52

  نوسان در بورس‌های آسیا و اقیانوسیه

  روز دوشنبه، 20 دی ماه بازارهای آسیا و اقیانوسیه با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا و افزایش نرخ بهره در ایالات متحده آمریکا، معاملات نوسانی را تجربه کردند.
  1400/10/20 12:59
148
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: