سرب و روی

  مدیرعامل شرکت معدنی سرب آشتیان مطرح کرد:

  ضرورت بازخوانی قوانین صنعت سرب با همکاری دولت و بخش خصوصی

  مدیرعامل شرکت معدنی سرب آشتیان گفت: کمبود مواد اولیه تولید شمش سرب مسئله‌ای نیست که بتوان به راحتی آن را کتمان کرد. بسیاری از تولیدکنندگان به واسطه نبود مواد اولیه (کنسانتره سرب و باتری فرسوده) به تعطیلی کارخانه تن داده‌اند و به مشاغلی خارج از صنعت و معدن گرایش پیدا کرده‌اند. از طرفی دولت نظارت چندانی بر قیمت‌گذاری‌ شمش سرب ندارد و عملا دلالان در بازار آزاد، نرخ مورد نظر را بر مشتری تحمیل می‌کنند. اگر دولت عزم جدی برای ثبات در بازار سرب را دارد، باید با همکاری انجمن‌های بخش خصوصی، قوانین جدید و قاطع‌تری تبیین کند.
  1399/7/2 06:29

  فرماندار کوهبنان خبر داد:

  عملیات بهره‌برداری واحد فرآوری سرب و روی در معدن جور

  فرماندار کوهبنان از احداث یک واحد فرآوری سرب و روی در جوار معدن جور شهرستان کوهبنان خبر داد. ظرفیت تولید در معدن سرب و روی جور، ۲۰۰ هزار تن برآورد می‌شود.
  1399/6/31 08:57

  رئیس هیئت عامل ایمیدرو اعلام کرد:

  اتمام فاز پی‌جویی معدن آلبلاغ تا پایان آبان

  رئیس هیئت عامل ایمیدرو در نشست شورای معادن استان خراسان شمالی گفت: این سازمان در سال جاری، ۳۱۵ میلیارد ریال برای توسعه معادن خراسان شمالی اختصاص داده است. در فاز پی‌جویی، ۳۴۰ نمونه به آزمایشگاه مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ارسال شده و در کل فاز پی‌جویی تا پایان آبان به اتمام می رسد.
  1399/6/26 07:15

  مدیر کل صمت خراسان شمالی خبر داد:

  صدور پروانه اکتشاف از معدن آلبلاغ اسفراین

  مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: پروانه اکتشاف از معدن ارزشمند آلبلاغ اسفراین صادر شده و برای حفاظت از این منطقه باید شرکت‌های حفاظتی استان در مناقصه شرکت کنند. سرمایه‌گذاری در استحصال سرب و روی این معدن یک اشتغال پایدار در استان را ایجاد خواهد کرد که بسیار برای استان ارزشمند و درآمدزا است.
  1399/6/26 05:54

  مدیرعامل معدن‌کاران فیاضی:

  توسعه معادن سرب و روی بدون ماشین‌آلات جدید امکان‌پذیر نیست

  مدیرعامل معدن‌کاران فیاضی گفت: در حالی که واردات ماشین‌آلات معدنی به عنوان یک سرمایه‌گذاری مهم جهت تکمیل زیرساخت‌های یک کشور محسوب می‌شود اما متاسفانه با توجه به وضع تعرفه گمرکی 120 تا 160 درصدی در این زمینه و همچنین جهش نرخ دلار، عملا راهی برای واردات ماشین‌آلات به‌روز باقی نمی‌ماند. بنابراین وجود چنین شرایطی باعث شده است که ما معدن‌داران بخش سرب و روی کشور نتوانیم در راستای توسعه فعالیت معدنی از ماشین‌آلات و تجهیزات روز دنیا بهره‌مند شویم.
  1399/6/26 05:03

  عملکرد موفقیت‌آمیز شرکت کالسیمین در سایه سنگین تحریم‌ها

  شرکت کالسیمین به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده شمش روی در خاورمیانه، با وجود سایه سنگین تحریم‌های مستقیم آمریکا، توانسته است در افزایش میزان تولید و حفظ و ایجاد اشتغال به نماد بارزی از حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی و معنا کردن جهش تولید در صنعت روی کشور تبدیل شود.
  1399/6/26 00:58

  اظهارات ضد و نقیض مسئولان از رسیدگی به پسماندهای «روی» زنجان

  با وجود اینکه همه مسئولان از رسیدگی به مسئله حساس دپوی پسماندهای معدن روی خبر می‌دهند اما همچنان خطر سلامتی مردم زنجان را تهدید می‌کند. از بحث آلودگی حاصل از عدم تعویض به موقع فیلترها و ایجاد آلودگی در هوا که بگذریم، مسئله دفع پسماند سال‌ها است که یکی از معضلات اصلی شهروندان زنجانی محسوب می‌شود. مسئله‌ای که بارها با مسئولان کشوری و نظارتی مطرح شد و بعد از سال‌ها بالاخره در سفر رئیس قوه قضائیه دستور تعیین تکلیف آن صادر شد.
  1399/6/25 04:38

  در نشست خبری مدیران گروه صنعتی و معدنی زرین مطرح شد؛

  پشتیبانی از سهام شرکت‌های زیرمجموعه/ سهامداران اسیر هیجانات بازار نشوند

  نشست خبری مدیران گروه صنعتی و معدنی زرین با حضور مدیرعامل این گروه و تعدادی از اعضای هیئت مدیره آن برگزار شد.
  1399/6/24 18:32

  مدیر گروه معدنی و بازرگانی زرمش:

  معدن سرب و روی شمال تنگه دزدان زیرزمینی می‌شود/ چالش افزایش هزینه حمل مواد معدنی

  مدیر گروه معدنی و بازرگانی زرمش گفت: یکی از برنامه‌های گروه زرمش در مسیر توسعه معدن شمال تنگه دزدان، تبدیل این معدن به یک معدن زیرزمینی طی سه سال آینده است تا از این طریق بتوانیم به ذخایر پرعیارتری از سرب و روی دست یابیم. این فرآیند علاوه‌ بر اینکه عملیات هزینه استخراج مواد معدنی را به طور چشمگیری کاهش می‌دهد، میزان باطله‌ کمتری نیز به همراه خواهد داشت و در نتیجه، مخاطرات زیست‌محیطی را نیز تا حد زیادی کاهش می‌دهد.
  1399/6/19 12:25

  مدیرعامل شرکت ذوب فلزات مرتاض:

  نیاز صنعت سرب به مواد اولیه یک مسئله اساسی است/ ضرورت توجه به آینده صنعت سرب

  مدیرعامل شرکت ذوب فلزات مرتاض گفت: به نظر می‌رسد دنیا شاهد وضع سیاست‌های جدید در قبال فلزات استراتژیک همچون سرب است؛ چراکه بسیاری از کشورهای دنیا در راستای برتری پیدا کردن نسبت به سایر کشورها در حوزه صنایع معدنی، رویکرد حفظ مواد منابع و ارتقای صنایع استراتژیک را در پی گرفته‌اند. در همین راستا لازم است که ما نیز در کشور ابتدا نیاز فعالان صنعت سرب به خاک معدنی و باتری فرسوده را تامین کنیم سپس به اکتشافات جدید اهتمام ویژه داشته باشیم که بدون تردید، توجه به این موضوعات می‌تواند آینده جایگاه صنعت سرب کشور را در دنیا ارتقا دهد.
  1399/6/17 15:47
454
گروه صنعتی سدید
بنر صبانور
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: