سرب و روی - مطالب ویژه

  بررسی تولید کنسانتره روی کشور در 3 ماه ابتدایی سال جاری

  سهم کمتر کنسانتره روی سولفیدی از تولید کنسانتره روی کشور

  در 3 ماه ابتدایی سال جاری بیش از 59 هزار تن کنسانتره روی توسط 5 شرکت بزرگ معدنی روی کشور تولید شد. در این میان کالسیمین بیشترین تولید معدنی این محصول را انجام داد و توانست نزدیک به دو سوم عرضه داخلی این محصول را در اختیار داشته باشد.
  1398/6/21 10:50

  رشد عرضه سرب در بازارهای جهانی در نیمه دوم سال 2019

  قیمت سرب به اوج خود در 4 ماه اخیر رسید

  شمش سرب در ماه جولای روند رو به رشد قیمتی را طی کرد و در نهایت نیز در 25 جولای به بیشترین رقم قیمتی در 4 ماه اخیر رسید. باوجود روند رو به‌رشد مثبتی که بازارهای جهانی برای این فلز در ماه اخیر شاهد بودند، اما پیش‌بینی میان‌مدت و بلندمدت برای این فلز مثبت نیست.
  1398/5/26 09:29

  کاهش سود ودانتا در اثر افزایش هزینه‌های تولید

  ودانتا برای سال 2019 کاهش درآمد و EBITDA را پیش‌بینی کرد

  شرکت ودانتا براساس برنامه‌ریزی تولید محصول خود در سال 2019 و همچنین پیش‌بینی قیمت‌های فروش محصولات در این سال میزان درآمد و EBITDA خود را پیش‌بینی کرد. مطابق این پیش‌بینی میزان EBITDA این شرکت در سال جاری میلادی کاهش 14 درصدی پیدا خواهد کرد.
  1398/5/26 09:25

  افزایش تعرفه‌های ذوب و پالایش کنسانتره روی در نیمه اول 2019

  کاهش قیمت شمش روی، موجب شد تا معدنکاران از سود خود به نفع واحدهای ذوب بکاهند

  براساس گزارش منتشر شده از سوی متا‌ل بولتن، میزان تعرفه ذوب و پالایش محموله‌های صادراتی کنسانتره روی به منطقه آسیا پسفیک (به‌صورت CIF) در نیمه ابتدایی سال 2019 نیز به روند افزایشی خود ادامه داد و در ماه مارس 2019 از مرز 300 دلار به‌ازای هر تن نیز عبور کرد. ادامه روند کاهشی قیمت شمش روی و در کنار آن افزایش هزینه‌های تولید، اصلی‌ترین عاملی است که سبب شده در این زمان بخش معدن به‌منظور حفظ وضعیت تولیدکنندگان شمش بر میزان تعرفه‌‌های ذوب و پالایش بیفزاید.
  1398/5/12 20:33

  عدم تحقق پیش‌بینی‌های مثبت بازار روی

  قیمت روی در سراشیبی ناامیدی از آینده قرار دارد

  شمش روی در یک ماه منتهی به هفته پایانی ژولای 2019، در بازارهای بزرگ دنیا با کاهش قیمت درعین کاهش موجودی روبه‌رو بود. همچنان تاثیرات کاهش رشد اقتصادی دنیا مهم‌ترین عامل تاثیرگذار در بازار کامودیتی‌هاست و تجار انتظار بهبود بازار را ندارند.
  1398/5/10 16:05

  نگاهی به تولید معدنی و فلزی سرب در 3 ماه ابتدایی سال 2019

  کاهش عرضه و تقاضای جهانی سرب

  میزان تقاضا برای فلز سرب در 3 ماه ابتدایی سال 2019 میلادی کاهش داشت. همچنین تولیدکنندگان این فلز نیز از تولید خود در مدت یادشده کاستند. کاهش تولید و تقاضای انواع کامودیتی‌ها عموما در ماه‌های ابتدایی هر سال میلادی رخ می‌دهد؛ اما بازارهای جهانی در ابتدای سال جاری میلادی شاهد کاهش بیشتری در تولید و تقاضا برای سرب حتی نسبت به ماه‌های ابتدایی سال 2018 بودند. عدم ثبات در بازار و مشخص نشدن نتیجه جنگ‌های تجاری را باید مهم‌ترین عامل کاهش تقاضا برای این محصول دانست.
  1398/4/29 11:51

  بررسی عملکرد شرکت ودانتا در نیمه دوم سال 2018

  فلز مس بیشترین سهم از درآمد ودانتا را به خود اختصاص داد

  ودانتا یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان فلز روی تصفیه شده در دنیا به‌شمار می‌رود که علاوه بر فعالیت در زمینه تولید این محصول، به تولید مس، آلومینیوم، نفت و گاز و... نیز می‌پردازد. میزان درآمد و EBITDA این شرکت در نیمه دوم سال 2018 نسبت به همین زمان در سال 2017 رشد داشت، اما نسبت به نیمه ابتدایی سال 2018 کاهش نشان می‌دهد. افزایش تولید اصلی‌ترین عامل رشد درآمد شرکت در سال 2018 بود؛ اما روند کاهشی قیمت انواع کامودیتی‌ها در سال 2018 سبب شد تا در نیمه دوم سال 2018 میزان درآمد شرکت نسبت به نیمه اول اندکی کاهش یابد.
  1398/4/17 12:36

  بررسی میزان تولید فلز سرب در 3 ماه ابتدایی سال 2019 در چین؛

  کاهش تولید سرب در چین

  براساس گزارش انجمن بین‌المللی سرب و روی میزان تولید فلز سرب تصفیه شده دنیا در 3 ماه ابتدایی سال 2019 نسبت به همین زمان در سال 2018 کاهش حدود 1 درصدی داشت. چین به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده سرب معدنی و سرب تصفیه شده دنیا که تولید حدود 50 درصد از سرب دنیا را در اختیار دارد، در این زمان از میزان تولید خود کاسته است و همین امر عاملی به‌سزا در کاهش تولید جهانی سرب بود.
  1398/4/15 21:51

  بررسی میزان تولید فلز روی چین در 3 ماه ابتدایی 2019؛

  کاهش تولید روی در چین موجب افزایش کسری موجودی بازارهای دنیا شد

  در 3 ماه ابتدایی سال 2019 میلادی برابر یک میلیون و 300 هزار تن روی در چین تولید شد که از این مقدار بیش از 3 درصد یعنی معادل 3 هزار و 266 تن به مقاصدی همچون تایوان، بنگلادش، روسیه و سایر کشورها ارسال شد. گفتنی است که میزان تولید انواع کامودیتی‌ها از جمله روی در 3 ماه ابتدایی سال 2019 در بسیاری از نقاط دنیا از جمله چین کاهش محسوسی پیدا می‌کند. علت این امر نیز تعطیلات سال نو و همچنین آب‌وهوای زمستانی در بسیاری از نقاط دنیا است که امکان انواع فعالیت‌های زیرساختی را می‌کاهد و نیاز به انواع فلزات اساسی کاهش پیدا می‌کند.
  1398/4/15 21:49

  بررسی تجارت جهانی شمش سرب؛

  کاهش صادرات سرب در نیمه دوم سال 2018

  براساس اطلاعات سازمان تجارت جهانی کره جنوبی، استرالیا، کانادا به‌ترتیب بزرگ‌ترین صادرکنندگان شمش سرب دنیا و کشورهای آمریکا، چین و آلمان به‌ترتیب بزرگ‌ترین واردکنندگان این محصول در دنیا هستند. در این میان کره جنوبی و هند جزو بزرگ‌ترین مراکز صادرات مجدد این محصول در دنیا به‌شمار می‌روند.
  1398/4/9 17:25
162
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: