سرب و روی - مطالب ویژه

  بررسی تجارت جهانی شمش روی در سال 2018

  کدام کشورها در صدر صادرات شمش روی دنیا قرار دارند؟

  در سال‌های گذشته، کره جنوبی در رتبه اول صادرات شمش روی در دنیا  قرار گرفت. این کشور یکی از بزرگترین تولیدکنندگان شمش روی در دنیا است که ماده اولیه اصلی مورد نیاز برای این صنعت (کنسانتره روی) را از طریق واردات تامین می‌کند. بخشی از شمش روی تولیدی این کشور در صنایع داخلی آن همچون صنعت گالوانیزه به مصرف رسیده و بخشی نیز صادر می‌شود.
  1398/2/22 16:56

  بررسی تجارت جهانی کنسانتره سرب در سال 2018

  پرو، بزرگ‌ترین صادرکننده کنسانتره سرب دنیا

  در سال گذشته میلادی، به ترتیب کشورهای چین، کره‌جنوبی، آلمان و قزاقستان در رتبه‌های اول واردات کنسانتره سرب دنیا قرار گرفتند. در این میان چین با واردات بیش از 1.2 میلیون تن کنسانتره و سنگ معدنی سرب، بیش از 45 درصد واردات دنیا را به خود اختصاص داد. همچنین کشورهای پرو، روسیه، مکزیک، آمریکا و استرالیا بزرگ‌ترین صادرکنندگان کنسانتره و سنگ معدنی سرب دنیا در سال 2018 بودند.
  1398/1/31 08:58

  نگاهی به عملکرد شرکت کالسیمین در سالی که گذشت

  سیاست‌گذاری نادرست دولتی، عامل تضعیف تولیدکنندگان روی کشور

  سالی که گذشت کشور با نوسانات متعدد اقتصادی روبرو شد. این تغییرات بر بسیاری از صنایع کشور اثرگذار بودند. درکنار این امر، بخش صنعت گاه و بیگاه شاهد اخذ تصمیم‌گیری‌های متعددی از سوی مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه قیمت‌گذاری و صادرات بود که اثرات نامطلوبی بر تولیدکنندگان داشت. تولیدکنندگان شمش روی نیز از این قاعده مستثنی نبودند و مشکلات ذکر شده موجب کاهش تولید و فروش آن‌ها شد. دراین میان تولیدکنندگان بزرگ‌تری همچون شرکت کالسیمین با تکیه بر توان خود کمتر از شرایط نامساعد بازار متاثر شده و آسیب دیدند. امید است که تغییر نگاه مسئولات وزارت صمت در سال جاری وضعیت این صنعت را بهبود بخشد.
  1398/1/25 17:27

  کاهش جهانی قیمت روی، موجب کاهش سود شرکت Teck شد

  شرکت Teck از تولید روی خود در سال 2019 خواهد کاست

  شرکت تک یکی از بزرگترین تولیدکنندگان معدنی روی در دنیا است. معادن تحت بهره‌برداری این شرکت در ایالات متحده آمریکا و پرو واقع شده‌اند. همچنین این شرکت یکی از بزرگترین تولیدکنندگان شمش روی تصفیه شده در دنیا است و تجهیزات ذوب و پالایش سرب و روی این شرکت در کانادا واقع شده است؛ این مجتمع واقع در شهر تریل ایالت بریتیش کلمبیای کانادا، یکی از بزرگترین مراکز ذوب و پالایش سرب و روی در دنیا به‌شمار می‌رود.
  1398/1/21 19:01

  5 صادرکننده برتر کنسانتره روی دنیا کدام کشورها هستند؟

  افزایش 22 درصدی واردات کنسانتره روی چین

  در سال 2018 میلادی به ترتیب کشورهای پرو، استرالیا، ترکیه، آمریکا، بولیوی 5 صادرکننده بزرگ کنسانتره روی دنیا بودند. همچنین کشورهای چین، کره جنوبی، بلژیک، اسپانیا و ژاپن به ترتیب در جایگاه بزرگترین واردکنندگان کنسانتره روی دنیا قرار گرفتند.
  1398/1/19 15:14

  رشد بی‌سابقه تعرفه ذوب و پالایش کنسانتره روی چین در 6 ماه پایانی سال 2018

  سال 2019، سالی امیدوارکننده برای بخش معدن روی در چین

  در 6 ماه پایانی سال 2018، تعرفه ذوب و پالایش روی چین روند افزایشی پیدا کرد و به بیشترین رقم پس از سال 2016 رسید. کاهش رشد اقتصادی چین و جنگ تعرفه‌ای را باید مهم‌ترین عامل این افزایش دانست.
  1397/12/28 13:22

  نگاهی به عملکرد تولید سرب شرکت نایرستار در 3 ماه سوم سال 2018

  افزایش تولید نایرستار، توقفات تعمیرات را جبران کرد

  شرکت Nyrstar یکی از تولیدکنندگان فلز سرب تصفیه شده در دنیا است که سهمی حدود 1.5 درصدی از تولید شمش سرب دنیا را در اختیار دارد. این شرکت در 3 ماه ابتدایی سال 2018 با افت تولید مواجه شد. این کاهش تولید به علت تعمیرات بود که باعث توقف خط تولید این شرکت برای مدت زمان نسبتا زیادی شد. بنابراین انتظار می‌رود که مجموع تولید این شرکت در سال 2018 رشد مناسبی نسبت به سال قبل کسب کرده باشد.
  1397/12/28 10:39

  بررسی تولید فلز سرب در 3 ماه پایانی سال

  رشد اندک تولید فلز سرب در سال 2018

  در سال گذشته میزان تولید و تقاضا برای فلز سرب رشد داشت. همچنین برای سال جاری نیز رشد در تولید و تقاضای شمش سرب پیش‌بینی می‌شود، اما از آنجایی که سرعت رشد تولید این فلز از رشد تقاضا بیشتر است، انتظار می‌رود که شرایط بازار فلز سرب به بالانس عرضه و تقاضا نزدیک شود.
  1397/12/27 17:43

  رشد 4 درصدی قیمت شمش سرب در ماه‌های ابتدایی سال 2019 میلادی

  سرب، فلزی بازنده در آینده‌ای بلندمدت

  قیمت شمش سرب از ابتدای سال جدید میلادی تا نیمه ماه مارس رشد 3.9 درصدی را تجربه کرد و مجدد به بالای 2 هزار دلار به‌ازای هر تن رسید. باوجودی که در چند ماه ابتدای سال 2019 این فلز روند رو به رشدی را در بازارهای بزرگ بورسی دنیا همانند بازار بورس فلزات لندن و بازار شانگهای طی کرده است اما نمی‌توان به آینده این فلز در بلندمدت امید داشت.
  1397/12/26 16:27

  میزان تولید معدنی سرب در سال 2019 چه روندی را طی خواهد کرد؟

  بزرگترین تولیدکننده معدنی سرب دنیا از تولید خود خواهد کاست

  درحالیکه در 5 سال اخیر میزان تولید معدنی سرب در دنیا روند کاهشی را دنبال کرده است اما با آغاز به کار چند معدن جدید سرب در ماه‌های پایانی سال 2018، می‌تواند محرک رشد تولید معدنی این در سال جاری باشد. با این حال، باتوجه به افزایش مقررات زیست‌محیطی در چین نسبت به تولید معدنی و ثانویه این فلز در مجموع نمی‌توان انتظار داشت که تغییر چندانی در تولید جهانی این فلز در سال جاری میلادی ایجاد شود.
  1397/12/26 16:26
147
بنر صبانور
اذرنبش تبریز
فولاد متیل
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد آذربایجان
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 64 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: