فلزات گرانبها - مطالب ویژه

  آینده‌ای درخشان در انتظار فلز نیکل

  رشد مصرف نیکل برای سال جاری محقق نخواهد شد

  در سال گذشته میلادی، فلز نیکل روند قیمتی پر فراز و نشیبی را طی کرد. در نیمه ابتدایی سال این فلز روند صعودی داشت و از مرز 15،000 دلار به‌ازای هر تن نیز عبور کرد اما تحت تأثیر تقاضا، در نیمه دوم سال وارد سیر نزولی شد و در ماه پایانی سال 2018 میانگین قیمتی آن به 10 هزار و 800 دلار به‌ازای هر تن رسید. با وجودی که در ماه‌های ابتدای سال شاهد رشد قیمتی این فلز بودیم، اما برخی تحلیل‌گران بازار، برای سال جاری انتظار روند به‌نسبت ثابتی برای قیمت این فلز دارند.
  1397/12/27 14:42

  مروری بر اتفاقات بازار نقره در سال 2018

  2018، سال نقره داغِ نقره

  سال 2018 با تمام فراز و نشیب‌ها از جنگ تجاری گرفته تا بحران‌های اقتصادی در برخی از کشورها و مخصوصا بسیاری از کشورهای در حال توسعه رو به پایان است. در این سال بازار فلزات اساسی و نیز فلزات گران‌بها دستخوش تغییرات بسیاری شد که مهم‌ترین عامل تأثیرگذار بر آن، جنگ تجاری آمریکا و چین بوده است. باید دید در سال آتی چه سرنوشتی در انتظار بازار کامودیتی‌ها خواهد بود. در این گزارش نگاهی به بازار نقره در سال 2019 انداخته می‌شود.
  1397/10/3 14:28

  روند رو به رشد بازار جهانی فلزات گرا‌‌‌ن‌بها

  سبقت پالادیوم از طلا پس از 16 سال

  طی روزهای اخیر پالادیوم به بیشترین میزان قیمتی خود رسیده است؛ به‌نحوی که قیمت آن به سرعت، طلا را پشت سرگذاشته است. این اولین باری است که طی 16 سال اخیر پالادیوم از طلا جلو میزند. آنالیز بازارهای جهانی حاکی از آن دارد که رشد شدید تقاضای جهانی برای تولید کاتالیست‌های مورد نیاز در صنعت خودرو‌سازی، اصلی‌ترین دلیل برای این افزایش قیمتی بوده است. قیمت نقدی پالادیوم طی روزهای اخیر به رکورد تاریخی 1250 دلار برای هر اونس نزدیک می‌شود. این در حالی است که قیمت طلا به 1237 دلار برای هر اونس رسید.. گفتنی است که قیمت پالادیوم برای اولین بار در سال 2002 از طلا پیشی گرفته است.
  1397/9/22 08:18

  افت قیمت طلا در مقابل رشد دلار در روزهای گذشته

  بازار جهانی فلزات گرانبها در انتظار اجلاس گروه 20

  طی هفته گذشته قیمت طلا و سایر فلزات گرانبها در بازارهای جهانی در پی افزایش ارزش دلار، افت نسبی را شاهد بود. اجلاس گروه 20 که به‌زودی در آرژانتین برگزار می‌شود، می‌تواند تعیین‌کننده جهت مذاکرات تجاری بین ابر قدرت‌های اقتصادی جهان (چین و آمریکا) باشد و از این طریق در بازار بسیاری از فلزات گرانبها تأثیر داشته باشد.
  1397/9/6 14:27

  پالادیوم جایگزین طلا می‌شود؟

  خیز پالادیوم برای افزایش قیمت

  طلا به‌عنوان یکی از کالاهای اساسی برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. برخی فلزات گران‌بها مانند پالادیوم، نقره و پلاتین نیز از قابلیت‌های فراوانی برای کاربردهای سرمایه‌گذاری برخورددار هستند، اما نسبت به طلا کمتر مورد اقبال واقع می‌شوند. برخی کارشناسان معتقدند که فلزی مانند پالادیوم این امکان را دارد تا ظرف سال‌های آینده خود را جایگزین طلا کند؛ باوری که می‌تواند تا 16 سال آینده تحقق یابد.
  1397/7/16 08:38

  نگاهی به برترین تولیدکنندگان الماس صنعتی در دنیا

  جمهوری کنگو در صدر تولیدکنندگان الماس

  اکثر افراد با شنیدن نام الماس بلافاصله جواهرات تزیینی به یاد می‌آورند، اما حقیقتی که در دنیای صنعت وجود دارد، فراتر از این‌ است. امروز چیزی بیش از 80 درصد الماس‌هایی که از استخراج معدنی حاصل می‌شوند برای استفاده در کاربردهای تزیینی و تجملاتی مناسب نیستند. این نوع الماس‌ها به الماس‌های صنعتی شهره هستند. این مواد سخت برای برش قطعات و نیز به‌عنوان ساینده‌ در صنعت کاربردهای فراوانی دارند و امروزه تقاضا برای این نوع الماس در سراسر دنیا در حال افزایش است.
  1397/7/5 12:06

  رشد تولید پالادیوم در شرکت کانادایی نورث آمریکن

  رشد مداوم قیمت پالادیوم در بازارهای جهانی

  شرکت کانادایی نورث امریکن پالادیوم (North American Palladium) که در زمینه فلزات گرانبها فعال است به تازگی دست به امضای قراردادهای تازه‌ای برای فعالیت‌های معدنی خود زده است. این قراردادها در راستای افزایش ظرفیت تولید در عرصه فلزات با ارزش صورت گرفته است.
  1397/6/19 14:38

  اتمام پیش مطالعات امکان‌سنجی شرکت Endeavor Silver در پروژه معدن Terronera

  درخشش نقره، سهام شرکت Endeavor را رشد داد

  شرکت Endeavor Silver در حال انجام مطالعات امکان‌سنجی استخراج نقره در معدن Terronera است. به‌نظر می‌رسد درآمد‌زایی بالای این معدن توجه شرکت Endeavor را به خوبی جلب کرده است.
  1397/6/17 16:38

  نگاهی به تولید طلا در جهان طی سال 2017

  ایالت نوادای آمریکا پیشرو در تولید طلا

  از نظر زمین‌شناسی ایالت نوادای آمریکا یکی از بزرگ‌ترین ذخایر طلای جهان را در اختیار دارد. ایالت نوادا شاید یکی از بزرگ‌ترین مناطق زمین‌شناسی از نظر معادن طلا باشد. در ضمن این ایالت یکی از مهم‌ترین منابع فلزات اساسی مانند مس، روی، مولیبدن و لیتیوم در جهان است. این ایالت علاوه بر تولید نقره، یکی از 5 تولیدکننده برتر طلا در جهان به‌شمار می‌رود.
  1397/5/30 09:30

  افزایش قیمت جهانی پالادیوم و کاهش قیمت پلاتین

  پالادیوم مسیر خود را از پلاتین جدا می‌کند

  دو فلز پالادیوم و پلاتین در صنعت خودروسازی در اگزور وسایل نقلیه و به‌عنوان کاتالیست تجزیه آلاینده‌های هوا مصرف می‌شوند. در نتیجه صنعت خودروسازی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین متقاضایان این 2 فلز محسوب می‌شود. در این گزارش نگاهی به وضعیت بازار این 2 فلز انداخته می‌شود. هر چند قیمت‌های هر 2 فلز از ابتدای سال 2018 تاکنون نزولی بوده است، اما به‌نظر می‌رسد که پالادیوم مسیر متفاوتی را در پیش خواهد گرفت.
  1397/3/7 14:58
44
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد متیل
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام سبحانی/ رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ منصور یزدی‌زاده/ مدیرعامل شرکت ذوبآهن اصفهان

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

کلیه حقوق این سایت متعلق به ماهنامه اخبار فلزات بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: