سرب و روی - مطالب ویژه

  بررسی عملکرد شرکت ودانتا در نیمه دوم سال 2018

  فلز مس بیشترین سهم از درآمد ودانتا را به خود اختصاص داد

  ودانتا یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان فلز روی تصفیه شده در دنیا به‌شمار می‌رود که علاوه بر فعالیت در زمینه تولید این محصول، به تولید مس، آلومینیوم، نفت و گاز و... نیز می‌پردازد. میزان درآمد و EBITDA این شرکت در نیمه دوم سال 2018 نسبت به همین زمان در سال 2017 رشد داشت، اما نسبت به نیمه ابتدایی سال 2018 کاهش نشان می‌دهد. افزایش تولید اصلی‌ترین عامل رشد درآمد شرکت در سال 2018 بود؛ اما روند کاهشی قیمت انواع کامودیتی‌ها در سال 2018 سبب شد تا در نیمه دوم سال 2018 میزان درآمد شرکت نسبت به نیمه اول اندکی کاهش یابد.
  1398/4/17 12:36

  بررسی میزان تولید فلز سرب در 3 ماه ابتدایی سال 2019 در چین؛

  کاهش تولید سرب در چین

  براساس گزارش انجمن بین‌المللی سرب و روی میزان تولید فلز سرب تصفیه شده دنیا در 3 ماه ابتدایی سال 2019 نسبت به همین زمان در سال 2018 کاهش حدود 1 درصدی داشت. چین به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده سرب معدنی و سرب تصفیه شده دنیا که تولید حدود 50 درصد از سرب دنیا را در اختیار دارد، در این زمان از میزان تولید خود کاسته است و همین امر عاملی به‌سزا در کاهش تولید جهانی سرب بود.
  1398/4/15 21:51

  بررسی میزان تولید فلز روی چین در 3 ماه ابتدایی 2019؛

  کاهش تولید روی در چین موجب افزایش کسری موجودی بازارهای دنیا شد

  در 3 ماه ابتدایی سال 2019 میلادی برابر یک میلیون و 300 هزار تن روی در چین تولید شد که از این مقدار بیش از 3 درصد یعنی معادل 3 هزار و 266 تن به مقاصدی همچون تایوان، بنگلادش، روسیه و سایر کشورها ارسال شد. گفتنی است که میزان تولید انواع کامودیتی‌ها از جمله روی در 3 ماه ابتدایی سال 2019 در بسیاری از نقاط دنیا از جمله چین کاهش محسوسی پیدا می‌کند. علت این امر نیز تعطیلات سال نو و همچنین آب‌وهوای زمستانی در بسیاری از نقاط دنیا است که امکان انواع فعالیت‌های زیرساختی را می‌کاهد و نیاز به انواع فلزات اساسی کاهش پیدا می‌کند.
  1398/4/15 21:49

  بررسی تجارت جهانی شمش سرب؛

  کاهش صادرات سرب در نیمه دوم سال 2018

  براساس اطلاعات سازمان تجارت جهانی کره جنوبی، استرالیا، کانادا به‌ترتیب بزرگ‌ترین صادرکنندگان شمش سرب دنیا و کشورهای آمریکا، چین و آلمان به‌ترتیب بزرگ‌ترین واردکنندگان این محصول در دنیا هستند. در این میان کره جنوبی و هند جزو بزرگ‌ترین مراکز صادرات مجدد این محصول در دنیا به‌شمار می‌روند.
  1398/4/9 17:25

  به گزارش انجمن جهانی سرب و روی، میزان کسری روی در بازارهای جهانی تداوم دارد؛

  کاهش تولید معدنی و فلز روی در 3 ماه ابتدایی سال 2019

  در 3 ماه ابتدایی سال جاری میلادی میزان تولید معدنی و در ادامه میزان تولید فلز روی نسبت به همین زمان در سال 2018 کاهش داشت. همچنین در این بازه زمانی بازارهای جهانی نیز با کاهش تقاضا برای شمش روی روبه‌رو بودند. با وجود کاهش تقاضای جهانی برای شمش روی در این زمان، اما میزان کسری بازار در این دوره نسبت به مدت مشابه سال 2018 افزایش داشت.
  1398/4/4 09:55

  بررسی عملکرد شرکت تریوالی در 3 ماه چهارم 2018؛

  کاهش درآمد و سود تریوالی

  تریوالی یک شرکت معدنی است که عمده فعالیت آن بر استخراج فلز روی متمرکز شده است. معادن تحت بهره‌برداری این شرکت عبارت هستند از: معدن سانتادر (Santander) در پرو، معدن کاریبو (Caribou) در شمال نیو برانزویک (New Brunswick) و 90 درصد سهام معدن Rosh Pinah در نامیبیا و 90 درصد سهام معدن Perkoa در بورکینافاسو. باوجود افزایش تولید معدنی این شرکت در سال گذشته، اما میزان درآمد این شرکت در 3 ماه پایانی سال 2018 کاهش داشت و درنهایت نیز EBTDA آن منفی شد.
  1398/4/3 18:32

  بررسی عملکرد تولید و فروش روی شرکت Teck در 3 ماه ابتدایی سال 2019؛

  کاهش سود با وجود کاهش هزینه‌های تولید Teck

  شرکت تک (Teck) یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان معدنی روی در دنیا است. این شرکت عملیات معدن‌کاری در زمینه معادن روی را در ایالات متحده آمریکا، پرو و همچنین کانادا انجام می‌دهد و دارای یکی از بزرگ‌ترین واحدهای تصفیه و ذوب سرب و روی دنیا در کانادا است. این شرکت در سال 2018 معادل 705 هزار تن روی محتوی کنسانتره و 303 هزار تن روی تصفیه شده تولید کرد. بنا بر پیش‌بینی، این شرکت بنا دارد تا در سال 2019، معادل 635 هزار تن کنسانتره روی و 307 هزار تن روی تصفیه شده تولید کند.
  1398/4/3 08:57

  بررسی قیمت شمش روی در 3 ماه گذشته

  موجودی شمش روی در بورس فلزات لندن در کمترین میزان خود قرار گرفت

  با توجه به کمبود عرضه‌ای که در بازار فلز روی در سال‌های گذشته و حتی سال جاری وجود داشته است، در میان‌مدت باید بازار خوبی برای این فلز را انتظار داشت؛ اما عواملی همچون افت فروش خودرو در چین و افزایش تعرفه ذوب کنسانتره به شمش روی (TC) در چین موجب افت قیمت این فلز در کوتاه‌مدت هستند.
  1398/4/2 11:11

  نگاهی به بازار شمش سرب در بزرگ‌ترین بورس‌های دنیا؛

  افزایش قیمت در کوتاه‌مدت و کاهش مصرف در بلند مدت در انتظار سرب خواهد بود

  در 3ماه گذشته قیمت شمش سرب در بورس فلزات لندن و بورس آتی شانگهای روندی در مجموع کاهشی داشت که خوشبختانه این روند در ماه ژوئن ادامه پیدا نکرد و بازار این فلز متاثر از کاهش شاخص دلار آمریکا، کاهش تولید شرکت Nyrstar و وضع تعرفه توسط دولت چین بر روی واردات کنسانتره سرب آمریکا روند رو به رشدی را آغاز کرد.
  1398/4/2 08:31

  بررسی تجارت جهانی شمش روی در سال 2018

  کدام کشورها در صدر صادرات شمش روی دنیا قرار دارند؟

  در سال‌های گذشته، کره جنوبی در رتبه اول صادرات شمش روی در دنیا  قرار گرفت. این کشور یکی از بزرگترین تولیدکنندگان شمش روی در دنیا است که ماده اولیه اصلی مورد نیاز برای این صنعت (کنسانتره روی) را از طریق واردات تامین می‌کند. بخشی از شمش روی تولیدی این کشور در صنایع داخلی آن همچون صنعت گالوانیزه به مصرف رسیده و بخشی نیز صادر می‌شود.
  1398/2/22 16:56
156
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
اذرنبش تبریز
بنر صبانور
فولاد آذربایجان
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هفتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: