مطالب مرتبط با واژه 'اکتشاف '

  وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح کرد:

  رشد چشمگیر تولید ماشین‌آلات معدنی

  وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در حوزه تولید ماشین‌آلات معدنی در 6 ماه اول سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، 100 درصد رشد داشته‌ایم.
  1401/9/6 15:22

  تجلی روی ریل توسعه و پیشرفت

  امروز چهارشنبه دوم آذر ماه 1401، نشست رسانه‌ای شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات با حضور مدیرعامل و مدیران ارشد این شرکت و جمعی از اهالی رسانه برگزار شد.
  1401/9/2 21:18

  اکتشاف حوزه‌های جدید معدنی در زرند

  فرماندار زرند گفت: اکتشاف حوزه‌های جدید معدنی، معافیت‌های معدنی و توسعه معادن در دستور کار قرار گرفته است.
  1401/8/28 12:30

  وحید سیدعلی، مدیرعامل شرکت توسعه معادن فولاد خوزستان در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  ضرورت یکپارچه‌سازی اکتشاف در بخش معدن/ تامین پایدار مواد اولیه اولویت ماست

  علی‌رغم اهمیت حوزه معدن در سراسر جهان، سهم این بخش مهم و تاثیرگذار در اقتصاد کشور بسیار ناچیز است و بر همین اساس ضرورت توسعه و گسترش عملیات‌های مختلف معدنی به ویژه اکتشاف طی سالیان اخیر بیش از پیش احساس می‌شود. با این وجود، بخش‌های مختلف اعم از دولتی و خصوصی در این حوزه تاثیرگذار، به صورت جزیره‌ای عمل می‌کنند و همین مسئله باعث افت سرعت و پیشرفت اکتشاف و در ادامه استخراج مواد معدنی و در نهایت تامین خوراک صنایع معدنی به ویژه فولاد شده است. در همین راستا، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با وحید سیدعلی، مدیرعامل شرکت توسعه معادن فولاد خوزستان گفت‌وگویی را تدارک دیده است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/8/16 09:00

  علیرضا ضیایی، مدیرعامل شرکت کاوند نهان زمین در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  بر دانش فنی و توانمندی شرکت‌های دانش‌‌بنیان داخلی تکیه کرده‌ایم/ اکتشاف معادن مغفول مانده است

  اکثر ذخایر معدنی کشور در مناطق دورافتاده و محروم واقع شده‌اند و با توجه به کوچک‌مقیاس بودن، کمتر مورد توجه قرار گرفته‌اند. در این میان، ذخایر بسیار بزرگی نیز که به بهره‌برداری رسیده‌اند، صنایع معدنی چندان بزرگی در کنار آن‌ها شکل نگرفته است. اکتشاف، مقوله بسیار مهمی است که علی‌رغم اهمیت بالای آن طی سالیان اخیر مهجور واقع شده و این در حالی است که صنایع معدنی کشور به ویژه فولاد جهت تامین ماده اولیه مورد نیاز خود در آینده نزدیک ، نیازمند تامین هرچه بیشتر خوراک از معادن هستند. از سوی دیگر، تحریم‌های ظالمانه به سدی بزرگ جهت واردات برخی مواد اولیه و همچنین تجهیزات و ماشین‌آلات مورد نیاز تبدیل شده و بحران انرژی نیز فعالان معدن و صنایع معدنی را در تنگنای شدید اقتصادی قرار داده است. با این وجود، برخی شرکت‌های داخلی با تکیه بر دانش و تخصص متخصصان داخلی و همچنین مهندسی معکوس و بومی‌سازی، توانسته‌اند گام‌های مثبتی در راستای توسعه هرچه بیشتر بخش معدن و صنایع معدنی کشور بردارند. شرکت کاوند نهان زمین به عنوان زیرمجموعه شرکت‌های معدنی و صنعتی گل‌گهر و چادرملو، یکی از شرکتهای پیشرو در کشور در این حوزه است که فعالیت خود را از سال 1391 در سطح ملی و برون‌مرزی آغاز کرده است. هدف از راه‌اندازی این شرکت، اجرای فعالیت‌های مرتبط با صنایع معدنی از جمله اکتشاف، استخراج، تملک و بهره‌برداری و سرمایه‌گذاری و خرید معادن بوده است. در همین راستا، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی«فلزات آنلاین» با علیرضا ضیایی، مدیرعامل شرکت کاوند نهان زمین به گفت‌وگو پرداخته است که متن کامل آن را در ادامه خواهیم خواند:
  1401/8/7 14:48

  ضرورت ایجاد بانک اطلاعاتی معادن در استان

  نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی گفت: ضرورت دارد راهکار‌های رسیدن به وضعیت مطلوب معادن تدوین شود و یکی از مباحث مهم، اکتشافات جدید است که در این زمینه خوب عمل نکرده‌ایم.
  1401/8/2 13:56

  رئیس هیئت عامل ایمیدرو:

  هیچ محدودیت مالی در اکتشاف معادن ایجاد نمی‌شود

  رئیس هیئت عامل ایمیدرو گفت: ایمیدرو به دنبال این است که در مناطقی که کمتر توسعه یافته و به‌ نوعی پتانسیل دارند، اکتشاف انجام دهد.
  1401/7/30 12:26

  پرش سه‌گام در تکنولوژی تولید مس

  مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: به منظور اشتغال‌زایی و توسعه تولید و استحکام اقتصادی، باید از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم و رتبه خود را در تولید کاتد مس بهبود بخشیم که برای نیل به این هدف، باید اکتشاف و تولید چهار برابر شود.
  1401/7/28 10:44

  افزایش صدور پروانه‌های اکتشاف در کشور

  طبق جدیدترین آمار طی چهار ماه نخست امسال، میزان صدور پروانه‌های اکتشاف 3.5 درصد و میزان اشتغال پروانه‌های بهره‌برداری 61 رشد داشته است.
  1401/7/18 20:46

  نوسان صدور مجوزهای معدنی و اشتغال در معادن

  آمار وزارت صمت در چهار ماهه نخست امسال در حوزه صدور مجوزهای معدنی و اشتغال در معادن، صدور پروانه بهره‌برداری و گواهی کشف نشان می‌دهد که برخی حوزه‌ها با رشد و برخی با روند نزولی همراه بوده است.
  1401/7/10 15:10
253
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: