مطالب مرتبط با واژه 'سنگ ‌آهن'

  چین،سنگ‌آهن را به ارزشمندترین کالای جهان تبدیل کرد

  اقدامات کشور چین باعث شده که طی روزهای گذشته سنگ‌آهن یکی از ارزشمندترین کالاهای اساسی در جهان باشد.
  1400/3/29 15:47

  چرا به ذخایر سنگ‌آهن هماتیتی توجه نمی‌شود؟

  توسعه صنایع استراتژیک و بخش معدن در اهداف و چشم‌اندازهای بلندمدت کشور به عنوان یک هدف بزرگ مطرح شده است. در این رابطه، توسعه صنایع بزرگی مانند پتروشیمی، خودروسازی، لوازم خانگی، فولاد، آلومینیوم، مس و... در قالب سند چشم‌انداز 1404 کشور هدف قرار گرفت تا رتبه اقتصادی ایران در منطقه خاورمیانه و غرب آسیا به رده نخست ارتقا یابد و در میان، جزو 10 قدرت برتر اقتصادی دنیا قرار بگیریم. در این زمینه هر یک از صنایع یاد شده به صورت کلی و جزئی به دنبال تدوین طرح‌ها و اسنادی هستند که بتوانند در قالب آن تا افق یاد شده مسیر توسعه را بپیمایند.
  1399/12/9 14:28

  کم‌عیارها، خوراک آینده صنعت فولاد

  طبق آمارها، میزان سرمایه‌گذاری در بخش معدن به ویژه معادن کوچک‌مقیاس سنگ‌آهن به شدت افت کرده و نه تنها سرمایه‌گذاری‌های جدیدی در این حوزه انجام نمی‌شود بلکه هر روز شاهد تعطیلی معادن کوچک‌مقیاس سنگ‌آهن نیز هستیم. این در حالی است که یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های صنایع فولادی به عنوان مصرف‌کننده سنگ‌آهن، کمبود مواد اولیه است.
  1399/7/12 04:21

  سرپرست وزارت صمت:

  ذخایر استراتژیک کالایی کشور در شرایط کاملا مناسبی قرار دارد

  سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاح همزمان سه طرح صنعتی و معدنی در کشور با بیان اینکه تولید محصولات منتخب صنعتی و معدنی در چهار ماه اول سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با رشد بسیار مناسبی مواجه بوده است، گفت: در راستای کاهش خام‌فروشی، صادرات 22 میلیون تنی سنگ ‌آهن در سنوات گذشته، به کمتر از سه میلیون تن در سال 98 رسید.
  1399/6/4 16:34

  رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران:

  هرگونه تغییر در ضرایب فعلی زنجیره فولاد، بحران می‌آفریند

  رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: فولادسازان در مقاطعی سنگ ‌آهن را حتی بالاتر از نرخ‌های صادراتی خریداری می‌کنند؛ ضمن اینکه قیمت کنسانتره سنگ ‌آهن برای فولادسازان داخلی، تابعی از قیمت شمش است و با واقعی شدن قیمت شمش، قیمت کنسانتره سنگ ‌آهن نیز به همان نسبت افزایش می‌یابد. بنابراین از مسئولان ذی‌ربط می‌خواهیم در شرایط کنونی از هرگونه اقدام شتاب‌زده در زنجیره فولاد پرهیز نمایند.
  1399/4/29 15:49

  در یک اطلاعیه؛

  شرایط جدید برای صادرات محصولات فولادی اعلام شد

  بر اساس اعلام وزارت صمت و در راستای حمایت از زنجیره فولاد و صنایع پایین‌دستی، صادرات سنگ ‌آهن، کنسانتره و گندله به شرطی مجاز است که نیاز تولیدکنندگان فولاد در داخل کشور به طور کامل تامین شود. در واقع صادرکنندگان پس از اینکه اطمینان حاصل کردند که این محصولات فولادی مذکور مورد استفاده تولیدکنندگان فولاد قرار نمی‌گیرد، صرفا با اخذ مجوز از معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت و پرداخت عوارض، مجاز به صادرات این محصولات هستند.
  1399/4/7 13:26

  مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه‌گذاری ایمیدرو:

  دولت باید قیمت‌ سنگ آهن را اصلاح کند

  مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه‌گذاری ایمیدرو گفت: همان‌طور که قیمت فولاد به قیمت‌های بین‌المللی و صادراتی ایران وصل شد، قیمت سنگ ‌آهن نیز می‌تواند اصلاح و ضریبی از قیمت‌های جهانی و صادراتی شود.
  1399/2/7 10:41

  بررسی قیمت مواد اولیه فولادسازی در سال 2019

  قیمت مواد اولیه فولادسازی در ماه‌های پایانی سال 2019، افزایش یافت

  قیمت مواد اولیه فولادسازی در سال 2019 به ویژه در دو ماه آخر سال روند پر فراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است. با این حال، در اواخر سال، با افزایش تولید فولاد و تسهیل محدودیت‌های زمستانه فولادسازی در چین، تقاضا برای بسیاری از مواد اولیه افزایش یافت و از رشد قیمت آن‌ها حمایت کرد.
  1398/10/25 19:20

  مدیرعامل شرکت ستاره طلایی نیک پی:

  مجبور به تغییر شغل شدیم

  مدیرعامل شرکت ستاره طلایی نیک پی از تولیدکنندگانی است که سال‌ها قبل در حوزه تولید سنگ‌آهن فعالیت می‌کرد که درخصوص وضعیت کلی این صنعت گفت: ما پیش از این در حوزه فرآوری سنگ‌آهن به ویژه خردایش آن، فعالیت می‌کردیم اما با شروع نوسانات قیمتی فعالیت برای ما دشوار شد و نتوانستیم این مسیر را ادامه دهیم؛ در حال حاضر در حوزه تولید شن و ماسه فعالیت می‌کنیم که دشواری‌های خاص خود را دارد اما نسبتا وضعیت این صنعت بهتر از صنایع مرتبط با سنگ‌آهن است.
  1398/5/30 09:46

  مدیرعامل شرکت سنگ‌آهن احیاء سپاهان:

  تصمیمات غلط دولت دلیل کمبود کنسانتره سنگ‌آهن

  مدیرعامل شرکت سنگ‌آهن احیاء سپاهان گفت: دولت با بیان اینکه در کشور با کمبود کنسانتره و سنگ‌آهن دانه‌بندی مواجه هستیم، بخشنامه‌های صادراتی را به معادن ابلاغ کرده است اما این کمبود، ناشی از تصمیمات غلط دولت بوده که سبب تحت فشار قرار گرفتن بخش خصوصی و عقب ماندن بخش دولتی در تولید شده است.
  1398/5/15 11:38
26
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: