مطالب مرتبط با واژه 'شیلی '

  پیش‌بینی تحول در میزان واردات آتی کنسانتره مس در چین

  حدود ۳ درصد از کنسانتره مس تولید شده در دنیا به چین صادر می‌شود. در سال ۲۰۲۱، بیش از ۲۳ میلیون تن سنگ معدنی و کنسانتره مس به این کشور وارد شده که شیلی و پرو مهم‌ترین تامین‌کننده‌های سنگ معدن و کنسانتره مس آن بودند. پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد تقاضا برای مس در چین همواره رو به افزایش است و تا سال ۲۰۵۰ به بیشترین حد خود می‌رسد. با توجه به سیاست‌های جدید چین برای کاهش آلودگی آب و هوا از سال ۲۰۱۸، واردات قراضه کثیف به این کشور کاهش پیدا کرده و بازیافت مس موجود در بازار در اولویت قرار داده شده است. با این حال حتی اگر چینی‌ها بتوانند با بهبود تکنولوژی‌های مربوطه به نرخ بازدهی ۹۰ درصد در بازیافت دست پیدا کنند، باز هم نیاز به استخراج و واردات مس اولیه به این کشور وجود خواهد داشت.
  1401/8/23 10:26

  افزایش بی‌ثباتی‌ها، عاملی مضاعف در بازار متشنج شیلی

  در چندین ماه گذشته، انجام معاملات تنش‌زا در دارایی‌های کشور شیلی، این کشور را هم‌تراز با بی‌ثبات‌ترین بازارهای نوظهور جهان قرار داد و به همین دلیل شهرت این کشور را به‌ عنوان باثبات‌ترین کشور آمریکای لاتین خدشه‌دار کرد.
  1401/7/27 19:11

  بلاتکلیفی معدنچیان شیلی

  سهامداران کلیدی در روز 31 ماه آگوست به موسسه‌‌ «Fastmarkets» اعلام کردند که صنعت معدن در شیلی، بزرگ‌ترین تولیدکننده مس جهان، احتمالا بدون توجه به نتیجه همه‌پرسی ملی در مورد تصویب و اجرای قانون اساسی جدید در سطح ملی، با عدم قطعیت و بلاتکلیفی مواجه خواهد شد.
  1401/7/4 20:00

  جایگاه متزلزل شیلی در تجارت جهانی کاتد مسی، در حال افول است

  شیلی طی 10 سال گذشته جایگاه نخست خود را در بازار جهانی تجارت محصول بالادستی مس یعنی کاتدهای مسی حفظ کرده و 30 درصد از تجارت این محصولات در جهان را به خود اختصاص داده است اما با وجود رونق بیشتر تجارت مس، میزان رشد سهم صادرات شیلی در جهان کاهش یافت. کشورهای شیلی، ژاپن و روسیه از مهم‌ترین کشورهای فعال در حوزه صادرات کاتد مسی در جهان به‌ شمار می‌آیند. در طول 10 سال گذشته به‌ طور متوسط، نزدیک به 43 درصد از صادرات کل این محصولات بالا دستی مسی جهان توسط این سه کشور صورت گرفته است.
  1401/6/24 12:03

  چشم‌انداز تولید مس در شیلی در ادامه سال 2022

  در هفدهمین اجلاس سران مس موسسه «SMM» چین در سال 2022، مدیر سیاست و تحقیقات شرکت کودلکو و رئیس کمیته دائمی گروه بین‌المللی مطالعات مس «ICSG»، جدیدترین دیدگاه‌های خود را در خصوص عرضه بلندمدت و کوتاه‌مدت مس به ‌ویژه عرضه مس شیلی بیان کرد.
  1401/5/10 15:07

  پیش‌بینی بهبود تولید مس شیلی نسبت به بازده ماه ژانویه

  رئیس انجمن معدن‌کاری شیلی گفت: انتظار می‌رود تولید مس این کشور نسبت به ضعیف‌ترین ماه ژانویه در طول بیش از یک دهه اخیر، بهبود پیدا کند و رقم کل تولید سال جاری مشایه سال گذشته شود.
  1400/12/14 11:05

  طی هفت ماه نخست سال جاری میلادی رخ داد؛

  تولید بیش از 3.2 میلیون تن مس در شیلی

  شیلی طی هفت ماهه نخست سال 2021 میلادی، سه میلیون و 260 هزار تن مس تولید کرد؛ این رقم اندکی کمتر از مدت مشابه سال گذشته بوده که ناشی از افت و خیز تولید در معادن بزرگ این کشور است.
  1400/6/16 17:45

  در شیلی به عنوان بزرگ‌ترین تولید‌کننده مس جهان رخ داد؛

  افت تولید در ماه مارس برای دهمین ماه متوالی

  سازمان آمار دولتی شیلی INE، اعلام کرد این کشور به عنوان بزرگ‌ترین تولید‌کننده مس جهان شاهد کاهش تولید خود برای دهمین ماه متوالی در ماه مارس بود.
  1400/2/15 14:40

  زمزمه برای فعال‌سازی پروژه مس-آهن دومینگا

  یک دادگاه محیط زیستی شیلی با کنار نهادن تصمیم قبلی اتخاذ شده توسط یکی از سازمان‌های مربوطه که شرکت آندز آیون را محق به گرفتن مجوزهای اصلی ندانسته بود، حیات تازه‌ای به پروژه معدن‌کاری 2.5 بیلیون دلاری مس و آهن دومینگای مورد مناقشه این شرکت دمید.
  1400/1/30 19:17

  کندتر شدن تولید مس شیلی در ماه‌های آغازین سال 2021

  تولید مس شیلی به پایین‌ترین سطح تولید ماهانه در طول دو سال گذشته تنزل یافت؛ چراکه به گفته سازمان مس دولتی کوچیلکو، تولید فوریه به 425 هزار و 500 تن رسید که 6.9 درصد کمتر از رقم ثبت شده در ماه ژانویه و 5 درصد کمتر از رقم ثبت شده 448 هزار تنی فوریه سال 2020 بوده است.
  1400/1/21 15:50
76
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: