مطالب مرتبط با واژه 'تجارت جهانی'

  مدیر مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران مطرح کرد:

  ضرورت توجه به بومی‌سازی تکنولوژی صنایع معدنی در دوران تحریم/ توان خدمات مهندسی بالایی در کشور وجود دارد

  مدیر مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران گفت: اگر سیاست‌ها به نحوی تبیین شود که ارتباطات بین‌المللی ایران گسترده شود، بی‌تردید فعالیت اشتراکی با دنیا در راستای ارتقای تکنولوژی مورد استفاده در معادن و صنایع معدنی می‌تواند موجب توسعه بخش معدن شود اما وقتی شرایط به سمتی پیش می‌رود که به شکل همه‌جانبه‌ای مورد تحریم واقع می‌شویم، راهی جز بومی‌سازی و تکیه بر توان داخلی باقی نمی‌ماند. یکی از بزرگ‌ترین مشکلات ما در کشور این است که دقیقا زمانی موضوع بومی‌سازی صنایع کشور مطرح می‌شود که در شرایط تحریمی قرار گرفته‌ایم. این در حالی است که وقتی تحریم‌ها به مرور از تب و تاب می‌افتد و قدری کاهش می‌یابد، به طور کامل بحث بومی‌سازی کنار گذاشته می‌شود.
  1399/6/19 15:00

  رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین عنوان کرد:

  افت تجارت جهانی عامل افزایش نرخ دلار در ایران

  رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین گفت: با توجه به اینکه احتمال می‌رود در سال 2020 شاهد افت 30 درصدی حجم تجارت جهانی باشیم، بنابراین چنین مسائلی، مشکلات و چالش‌های بسیاری برای دولت‌های مختلف به وجود می‌آورد که در این میان کشور ما ازجمله همان کشورهایی است که چنین شرایطی را با افزایش نرخ دلار تجربه می‌کند.
  1399/4/11 15:04

  احتمال سقوط ۲۰ درصدی تجارت جهانی در سال ۲۰۲۰

  پیش‌بینی کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحد (UNCTAD) نشان می‌دهد که تجارت جهانی با فروپاشی صنایعی مانند انرژی و خودروسازی تحت تاثیر تبعات پاندمی ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰، حدود ۲۰ درصد سقوط پیدا خواهد کرد.
  1399/3/24 09:06

  نایب رئیس سابق اتاق بازرگانی ایران عنوان کرد:

  احتمال کاهش ۱۰ تا ۱۲ میلیارد دلاری صادرات ایران

  نایب رئیس سابق اتاق بازرگانی ایران گفت: با توجه به بحران به وجود آمده ناشی از ویروس کرونا که تجارت جهانی را تحت‌الشعاع قرار داده است، لذا پیش‌بینی می‌شود که صادرات ایران بین ۱۰ تا ۱۲ میلیارد دلار کاهش پیدا کند که بیشتر شامل صادرات محصولات پتروشیمی، فولاد، معدن و... می‌شود.
  1399/2/23 09:12

  رئیس سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد:

  کاهش ۲۰ درصدی صادرات کشور

  رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: بر اساس آمار گمرک، از اول بهمن ماه 1398 تا 15 فروردین‌ ماه سال جاری، صادرات کشور از نظر وزنی حدود 20 درصد و از نظر ارزشی حدود 27 درصد کاهش داشته است.
  1399/1/30 17:46

  سخنگوی گمرک:

  در بیشتر گمرکات کشور روند تجارت ادامه دارد

  سخنگوی گمرک گفت: علی‌رغم تاثیر هنگفت ویروس کرونا بر تجارت کشور و نیز قرنطینه شدید و تعطیلی، گمرکات بندری در کشور فعال هستند و روند عادی تجارت شامل صادرات و واردات در بیشتر گمرکات در جریان است.
  1399/1/14 10:58

  مفاد فاز نخست توافق تجاری چین و آمریکا؛

  توافق تجاری چین و آمریکا باعث بهبود تجارت دوجانبه خواهد شد

  چین و آمریکا با شرایط توافق تجاری در فاز نخست موافقت کرده‌اند که برخی از تعرفه‌های آمریکا بر کالاهای چینی را کاهش می‌دهد و از طرف دیگر چین نیز متعهد به افزایش واردات کالاهای تولیدی، انرژی و دامی و کشاورزی از آمریکا شد؛ همچنین، این توافق به مباحث مالکیت معنوی نیز رسیدگی می‌کند.
  1398/9/30 10:19

  برزیل، آمریکا، انگلستان و آلمان بزرگ‌ترین صادرکنندگان قراضه آهن

  کاهش تجارت جهانی قراضه آهن در نیمه دوم سال 2018

  آمار تجارت قراضه آهن در جهان در نیمه دوم سال 2018 روند نسبتا ثابتی داشت. در نیمه دوم سال 2018 در مجموع حدود 58.7 میلیون تن قراضه آهن در جهان تجارت شد که نسبت به نیمه اول سال 2018 حدود 39 درصد کاهش داشت.
  1398/7/3 09:44

  هلند، کره جنوبی، بلژیک و انگلستان بزرگ‌ترین صادرکنندگان فرومولیبدن

  افزایش 6.3 درصدی صادرات جهانی فرومولیبدن در 2018

  آمار تجارت فرومولیبدن در جهان در سال 2018 روند متغیری داشت. در نیمه اول سال 2018 در مجموع 52 هزار و 941 تن فرومولیبدن در جهان تجارت شد که نسبت به نیمه اول سال 2017 حدود 3 درصد افزایش داشت. هم‌چنین میزان تجارت فرومولیبدن در نیمه دوم سال 2018 در مجموع به 52 هزار و 387 تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 9.8 درصد افزایش داشت.
  1398/7/3 09:14

  افزایش صادرات جهانی کنسانتره مولیبدن در نیمه دوم 2018

  پرو، شیلی، ایالات متحده و هلند بزرگ‌ترین صادرکنندگان

  آمار تجارت کنسانتره مولیبدن در جهان در سال 2018 روند متغیری داشت. در نیمه اول سال 2018 در مجموع حدود 74 هزار تن کنسانتره مولیبدن در جهان تجارت شد که نسبت به نیمه اول سال 2017 حدود 11 درصد افزایش داشت. هم‌چنین میزان تجارت کنسانتره مولیبدن در نیمه دوم سال 2018 در مجموع به حدود 86 هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 9 درصد افزایش داشت.
  1398/5/9 09:49
43
آگهی فارسی منطقه ویژه
بنر صبانور
شرکت احیا استیل فولاد بافت
شرکت کانی مس
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: