فلزات ‌آلیاژی و آلیاژها

  ضرر سنگین صنایع فروآلیاژ از قطعی برق

  دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنایع فروآلیاژ ضمن تاکید بر تامین زیرساخت‌های لازم در صنایع، گفت: قطعی برق صنایع، حدود دو هزار و 500 میلیارد تومان ضرر به بار آورده و تولید در حوزه فروآلیاژ را نیز متوقف کرده است.
  1401/4/8 14:02

  فعال‌سازی کارخانه فروکروم رفسنجان

  مدیر تولید کارخانه فروکروم رفسنجان گفت: این واحد اواخر سال 1397، به دلایلی همچون تحریم‌ها تعطیل شده بود که خوشبختانه دوباره در حال راه‌اندازی است.
  1401/4/1 18:49

  چین، قلب تپنده بازار آنتیموان/ بررسی تولید و تجارت جهانی آنتیموان

  عمده ذخایر آنتیموان جهان در چین واقع شده و این کشور بزرگ‌‌ترین تولیدکننده آنتیموان در جهان است اما سیاست‌‌های این کشور در راستای جلوگیری از خام‌فروشی از سال 2007، موجب کاهش صادرات جهانی و در پی آن تولید این محصول توسط چین شد. به‌‌ موجب این کاهش، در حال حاضر روسیه به‌‌ عنوان بزرگ‌‌ترین صادرکننده آنتیموان در جهان شناخته می‌‌شود. به دنبال اقدام چین به منظور مقابله با خام‌فروشی، این کشور در مقابل صادرات کنسانتره آنتیموان، به صادرات این محصول به‌‌ صورت شمش روی آورد. مصرف این فلز با توجه به کاربردهای گسترده آن در کشورهای توسعه‌‌یافته بیشتر است. بنابراین می‌‌توان گفت چین کنترل‌‌کننده بازار جهانی آنتیموان است. اگرچه با کاهش ذخایر آنتیموان جهان، پیش‌‌بینی می‌‌شود بازار در آینده با افزایش تقاضا و کسری عرضه مواجه شود.
  1401/4/1 18:26

  چین، پیشتاز در تولید فروآلیاژ/ تولید فروآلیاژ در سطح جهان

  سیلیکومنگنز، یک فروآلیاژ جایگزین برای فروسیلیسیم و فرومنگنز است و همین امر، آن را به اولین فروآلیاژ پرمصرف جهان تبدیل کرده است. در میان فروآلیاژها بعد از سیلیکومنگنز، به‌ ترتیب فروکروم، فروسیلیسیم، فرومنگنز و فرونیکل بیشترین سهم بازار را در میان فروآلیاژها به خود اختصاص داده‌اند. با توجه به اینکه چین بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد خام در جهان است، این کشور به بزرگ‌ترین تولیدکننده فروآلیاژ در سطح جهان نیز تبدیل شده است. مطابق با آخرین آمارهای بین‌المللی، چین با سهم حدود 64 درصدی از تولید سیلیکومنگنز جهان، رتبه اول در تولید این محصول به‌ عنوان اصلی‌ترین فروآلیاژ را در اختیار دارد. همچنین این کشور در مقام بزرگ‌ترین تولیدکننده فروکروم، فروسیلیسیم، فرومنگنز و فرونیکل به‌ ترتیب سهم 39، 61، 36 و 53 درصدی در تولید جهانی این محصولات را در اختیار دارد.
  1401/4/1 18:02

  راه‌اندازی واحد فرآوری میکروسیلیکا

  مدیرعامل شرکت فروسیلیس غرب پارس گفت: پروژه فرآوری و تولید میکروسیلیکا با حجم سرمایه‌گذاری بالغ بر ۱۸۰ میلیارد تومان تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
  1401/3/31 16:53

  صنعت فروسیلیس؛ پیشتاز در تولید و اشتغال

  مدیرعامل شرکت فروسیلیس غرب پارس که گام‌های بلندی را در راستای تولید و اشتغال این شهرستان برداشته و بسیار به آینده این صنعت خوش‌بین است، طرح تولید شمش منیزیم با ظرفیت تولید ۶ هزار تن در سال و سرمایه‌گذاری ۹ میلیون دلار و ۳۰۰ میلیارد تومانی را دستور افتتاح و راه‌اندازی دارد که برای ۱۶۰ نفر اشتغال ایجاد خواهد کرد.
  1401/3/23 18:33

  برآورد میزان نیاز سالانه کشور به تولید سیلیکون

  معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: سالانه ۶۰ هزار تن سیلیکون در کشور مورد نیاز است که با راه‌اندازی شهرک سیلیکون‌ متال بروجرد، ۵۰ درصد نیاز کشور رفع خواهد شد.
  1401/3/21 18:12

  مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد:

  معادن اسفندقه کرمان وارد بورس می‌شود

  مدیرعامل صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد کشور گفت: قرار است شرکت معادن اسفندقه از توابع استان کرمان را طی برنامه کوتاه‌مدت وارد بورس کنیم که این اقدام علاوه بر جذب سرمایه‌گذاران در منطقه ارزوییه کرمان، برند این شرکت را نیز معرفی می‌کند.
  1401/2/26 09:40

  رشد باور نکردنی قیمت لیتیم

  شرکت آمریکایی «لایونت»، تولیدکننده لیتیم در فیلادلفیا، سود سه‌ماهه‌ بهتر از حد انتظار را منتشر و پیش‌بینی درآمد طی سال ۲۰۲۲ را تقویت کرد؛ زیرا از تقاضای بالاتر برای لیتیم مورد استفاده در باتری‌های خودروهای الکتریکی بهره می‌بردکه باعث افزایش ۱۴ درصدی سهام آن شد.
  1401/2/15 09:19

  رشد ذوب جهانی نیکل

  داده‌های ماهواره‌ای نشان می‌دهد که ذوب جهانی نیکل در ماه مارس 2022 با وجود درگیری اوکراین و روسیه افزایش یافته است.
  1401/1/17 17:24
421
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 90 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: