فلزات ‌آلیاژی و آلیاژها

  طی سال 2019 میلادی؛

  تولید جهانی منگنز افزایش یافت/ آفریقای جنوبی در صدر تولیدکنندگان منگنز جهان

  میزان تولید جهانی منگنز از 18 میلیون و 900 هزار تن در سال 2018 میلادی، با رشد جزئی به 19 میلیون تن در سال 2019 افزایش یافت که در این میان کشور آفریقای جنوبی با تولید پنج میلیون و 500 هزار تن منگنز همچنان در صدر تولیدکنندگان جهانی این فلز قرار دارد.
  1399/1/17 16:07

  در سال 2019 میلادی رقم خورد؛

  افزایش تولید 2.7 میلیون تنی نیکل در جهان

  میزان تولید جهانی نیکل با رشد 300 هزار تنی از دو میلیون و 400 هزار تن در سال 2018 میلادی به دو میلیون 700 هزار تن در سال گذشته میلادی افزایش یافت. طی این مدت، اندونزی میزان تولید این ماده معدنی را از 606 هزار تن در سال 2018 میلادی به 800 هزار تن در سال 2019 افزایش داد و توانست همچنان در صدر تولیدکنندگان جهان قرار گیرد.
  1399/1/11 09:06

  افت ۲۱ درصدی واردات مواد اولیه کبالت چین در فوریه؛

  چشم‌انداز ضعیف تقاضا باعث کاهش قیمت کبالت خواهد شد

  واردات مواد اولیه کبالت چین شامل کانسنگ و محصولات میانی در ماه فوریه به پنج هزار تن فلز محتوی رسید که نسبت به ماه پیش از آن ۲۱ درصد افت داشت. مجموع واردات دو ماه نخست سال ۲۰۲۰ با ۲۴ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۱۲ هزار تن فلز محتوی رسید.
  1399/1/10 17:33

  تقاضای صنایع پایین‌دستی، محرک اصلی بازار عناصر نادر خاکی بود

  قیمت عناصر نادر خاکی سبک در هفته منتهی به ۱۶ مارس به روند نزولی خود ادامه داد، اما قیمت عناصر سنگین و متوسط مقاومت خوبی داشتند. با این حال، ممکن است قدرت روند صعودی قیمت عناصر نادر خاکی سنگین و متوسط با کاهش جو مثبت ناشی از نگرانی در خصوص عرضه، به تدریج کاهش یابد.
  1399/1/6 10:06

  روش جدید برای تولید لیتیم تنها در چند ساعت

  طبق یک پژوهش توسط گروهی از دانشمندان بین‌المللی، روش جدید فیلتراسیون می‌تواند زمان تولید مواد اولیه لیتیم را در برکه‌های عظیم تبخیر آمریکای جنوبی از چندین ماه به چند ساعت کاهش دهد.
  1398/12/28 13:10

  پیش‌بینی تولید نیکل تصفیه شده در مارس

  تولید نیکل تصفیه شده چین در ماه فوریه با افت ۶.۹۶ درصدی نسبت به ژانویه به ۱۳ هزار و ۴۰۰ تن رسید؛ با این وجود، این حجم تولید در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۱.۱۲ درصد رشد داشت.
  1398/12/25 15:09

  رشد تولید فروکروم جغتای به 44 درصد رسید

  مجتمع فروکروم جغتای از ابتدای فروردین ماه تا پایان بهمن ماه سال جاری، حدود 19 هزار و 27 تن فروکروم پرکربن تولید کرد که این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 13 هزار و 172 تن بود.
  1398/12/21 12:27

  پتاسیم رقیب جدید باتری‌های لیتیم-یونی؛

  پژوهش جدید با استفاده از پتاسیم برای حل مشکلات باتری‌ها

  محققان طی یک پژوهش جدید نشان دادند که با غلبه بر چالش «دندریت» در فلز مورد استفاده در باتری‌ها، می‌توان باتری‌هایی با عملکرد تقریبا مشابه باتری لیتیم-یونی تولید کرد.
  1398/12/20 11:56

  کاهش تقاضا و سقوط تولید جهانی منگنز

  آمارهای جهانی نشان می‌دهد که تولید جهانی سنگ منگنز طی ژانویه 2020 میلادی با افت 19 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته همراه بوده است و در این میان دو کشور چین و مالزی باعث به وجود آمدن افت تولید شده‌اند.
  1398/12/13 15:06

  مدیرعامل شرکت یکتا ذوب ایرانیان:

  باید برای ارزش افزوده فروکروم فکر شود

  مدیرعامل شرکت یکتا ذوب ایرانیان گفت: تولید فروکروم کم‌کربن ارزش افزوده‌ای را نصیب کشور خواهد کرد که اکنون به کشورهای تولیدکننده این فروآلیاژ می‌رسد؛ در حالی که تمام مواد اولیه مورد نیاز برای راه‌اندازی این خط تولید و دستیابی به محصول نهایی در کشور ما وجود دارد.
  1398/12/10 17:52
300
گروه صنعتی سدید
بنر صبانور
فولاد سیرجان ایرانیان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 86 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: