فلزات ‌آلیاژی و آلیاژها

  مدیرعامل شرکت یکتا ذوب ایرانیان مطرح کرد:

  کربن‌زدایی فروآلیاژها به همت نیروهای متخصص داخلی

  مدیرعامل شرکت یکتا ذوب ایرانیان گفت: سیاست‌های نادرست چین در راستای اجرای قوانین کووید صفر در سال جاری میلادی، منجر به رکود شدیدی در بازار جهانی فروآلیاژ شد و قیمت انواع فروآلیاژها افت چشمگیری پیدا کرد که بر همین اساس ما نتوانستیم رقابت چندانی در بازارهای بین‌المللی در سال جاری داشته باشیم.
  1401/9/13 19:33

  تجارت اکسید منیزیم، تحت تاثیر تولید جهانی فولاد

  اکسید منیزیم در سنگ‌های معدنی منیزیت یافت می‌شود و در صنایع نسوز، کشاورزی، شیمیایی و … کاربرد دارد. صنعت نسوز به عنوان بزرگ‌ترین صنعت مصرف‌کننده این محصول شناخته می‌شود که در تولید بوته‌های ریخته‌گری در صنایع فولاد و همچنین در صنایع سیمان، نفت‌ و‌ گاز مورد استفاده قرار می‌گیرد. کشور چین با در اختیار داشتن ۵۷ درصد از سهم بازار صادرات اکسید منیزیم و تجارت سه میلیون و 200 هزار تنی در سال ۲۰۲۱، بزرگ‌ترین صادرکننده و آمریکا با در اختیار داشتن ۱۲ درصد از سهم بازار واردات اکسید منیزیم و تجارت ۵۶۸ هزار تن محصول، بزرگ‌ترین واردکننده آن در سال ۲۰۲۱ محسوب می‌شوند.
  1401/9/5 10:59

  نیکل؛ نجات‌دهنده خاموش صنعت دنیا

  تولید معدنی نیکل از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۱ به‌ طور متوسط سالانه ۶ درصد رشد داشته‌ و در سال ۲۰۲۱ به حدود دو میلیون و 700 هزار تن رسیده‌ است. میزان ذخایر معادن نیکل جهان ۹۵ میلیون تن اعلام شده‌ است که استرالیا و اندونزی هر یک با ۲۱ میلیون تن، دارای بیشترین ذخیره از این ماده معدنی در جهان هستند. بیشترین میزان تولید معدنی نیکل در سال ۲۰۲۱، متعلق به کشورهای اندونزی، فیلیپین، روسیه، کالدونیا و استرالیا است. تولید نیکل با افزایش مصرف درحال افزایش است. ۷۰ درصد مصرف نیکل جهان در ساخت فولادهای ضدزنگ، ۸ درصد در آبکاری، ۹ درصد در آلیاژهای فولاد و ریخته‌گری، ۳ درصد در ساخت باتری و مابقی در موارد دیگر کاربرد دارد.
  1401/9/5 10:41

  تامین مواد اولیه؛ چالشی برای پاسخگویی به تقاضای باتری‌سازان

  از آنجایی که کشورهای غربی به دنبال افزایش ظرفیت باتری‌سازی هستند، یکی از چالش‌های پیش روی این صنعت، تامین مواد اولیه کافی برای تامین حجم تقاضای باتری‌ها تا سال 2030 است.
  1401/9/2 12:32

  توسعه بخش مواد معدنی حیاتی در آمریکا

  وزارت انرژی ایالات متحده آمریکا خبر اختصاص 39 میلیون دلار یارانه جدید را با هدف توسعه زنجیره تامین داخلی «مواد معدنی حیاتی» این کشور اعلام کرد.
  1401/9/2 11:55

  فرصت را غنیمت بشماریم

  به طور کلی فروآلیاژها، آلیاژهایی دارای آهن هستند که برای ایجاد تغییرات دلخواه در خواص فولاد و برخی فلزات به صورت آمیژان و مواد افزودنی به مذاب حاصل از فلزات و فولادها افزوده می‌شوند که از جمله آن‌ها می‌توان به فروسیلیس، فرومنگنز و فروکروم اشاره کرد.
  1401/8/28 11:18

  بیسموت چشم‌ به راه تولید سرب

  بزرگ‌ترین صادرکنندگان بیسموت کشورهای چین، هنگ‌کنگ، بلژیک و آمریکا و بزرگ‌ترین مقاصد صادراتی این فلز هنگ‌کنگ، آمریکا، آلمان و بلژیک است. بلژیک و آمریکا، از جمله کشورهایی هستند که بیسموت ناخالص را از چین وارد می‌کنند و آن را به‌ صورت بیسموت تصفیه‌ شده دوباره عرضه می‌کنند. بیسموت، فلزی است که در فرایند ذوب سرب به‌ عنوان محصول جانبی تولید می‌شود. این فلز دارای مصارف دارویی، رنگ‌دانه‌ای و متالورژیکی است. نکته قابل تامل در خصوص بیسموت این است که این فلز در مبادلات تجاری در شکل‌های معدنی، تصفیه‌ شده و همچنین آلیاژهای آن، تحت یک کد تعرفه مورد بررسی قرار می‌گیرد. بنابراین برخی از بزرگ‌ترین واردکنندگان بیسموت ناخالص، در زمره بزرگ‌ترین صادرکنندگان بیسموت تصفیه‌ شده نیز قرار دارند.
  1401/8/26 11:15

  بازیافت باتری‌ها ضروری اما ارزش‌گذاری آن دشوار است

  به گفته یکی از شرکت‌های برتر در این زمینه، یافتن مکانیزم قیمت‌گذاری استاندارد فلزات بازیافت شده در باتری‌های فرسوده و مقدار تولید از بازیافت باتری خودروهای الکتریکی، می‌تواند چالش برانگیز باشد.
  1401/8/25 18:43

  به منظور رقابت با دیگر خودروسازان الکتریکی؛

  از پروژه معدن لیتیوم فرانسه رونمایی شد

  شرکت صنایع معدنی فرانسوی «Imerys» روز دوشنبه 24 اکتبر از برنامه‌های خود برای توسعه یک معدن لیتیوم در منطقه مرکزی فرانسه پرده‌برداری کرد که به گفته این شرکت می‌تواند یکی از عوامل تاثیرگذار برای تامین لیتیوم مورد تقاضای اروپا برای استفاده در باتری خودروهای الکتریکی باشد.
  1401/8/25 11:19

  ترمیم زخم کرونا بر بازار تجاری کنسانتره کروم

  تجارت جهانی سنگ و کنسانتره کروم از سال ۲۰۱۷ تا سال ۲۰۲۱، به‌ طور میانگین سالانه ۲ درصد رشد داشته و در سال ۲۰۲۱، به مقدار ۱۷ میلیون تن رسیده است. تجارت کروم پس از تحمل یک سال رکود شدید در سال ۲۰۲۰ ناشی از همه‌گیری کرونا، در سال ۲۰۲۱ بهبود نسبی یافته است. برآورد می‌شود که بحران انرژی در سال ۲۰۲۲ و تورم ناشی از آن، موجب افزایش قیمت کروم در سال ۲۰۲۲ و متاثر شدن مصرف و تجارت این محصول شود که بر روند بهبود آسیب همه‌گیری کرونا تاثیرگذار است. چین، یکه‌تاز واردات کنسانتره کروم با سهم بیش از ۸۰ درصدی از کل واردات جهانی و آفریقای جنوبی، بزرگ‌ترین صادرکننده این محصول با سهم بیش از ۷۰ درصدی از تجارت جهانی است.
  1401/8/18 19:49
489
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: