فلزات ‌آلیاژی و آلیاژها

  بهروز رادفر، مجری طرح تیتانیوم کهنوج

  توسعه کهنوج در گرو پیشرفت صنعت تیتانیوم

  در ایران ذخایر معدنی از تیتانیوم به‌صورت فراوان وجود دارد که می‌توان با استفاده از آنها نیاز کشور به محصولات تیتانیومی را رفع کرد و همچنین می‌توان زمینه‌های صادرات را نیز فراهم آورد. هر چند که برخی از این پتانسیل‌ها به‌طور کامل مورد شناسایی قرار نگرفته‌اند.
  1398/2/24 09:16

  تقاضای نیوبیوم جهان وابسته به برزیل

  کانادا 10 درصد نیوبیوم جهان را تولید می‌کند

  صنایع همواره به دنبال مواد جدید برای بهبود کیفیت تولیدات و کاهش هزینه‌های تعمیرات و نگهداری هستند. نیوبیوم با خواص ویژه فیزیکی، شیمیایی و مکانیکی منحصر به‌فرد در چند سال اخیر به شکل فرونیوبیوم جای خود را در تولید فولادهای آلیاژی و سوپرآلیاژی به‌عنوان افزودنی باز کرده است. بیشتر ذخایر نیوبیوم دنیا در برزیل واقع شده‌اند و کانادا نیز دومین کشور غنی از ذخایر نیوبیوم محسوب می‌شود. برزیل در 3 سال اخیر تولیدکننده بیش از 88 درصد نیوبیوم دنیا بوده است. کانادا نیز با تولید سالانه 6 تا 7 هزار تن نیوبیوم، نزدیک به 10 درصد نیوبیوم دنیا را تولید می‌کند.
  1398/2/21 17:31

  کاهش سطح تجارت فروآلیاژها با آغاز جنگ تجاری چین-آمریکا

  هند سهم 31 درصدی در صادرات جهانی فروسیلیکومنگنز دارد

  مواد خام فولادسازی بخش مهمی از زنجیره تامین فولاد را تشکیل می‌دهند. فروآلیاژها از جمله مواد خام فولادسازی هستند که در ذوب و آلیاژسازی فولاد مورد استفاده قرار می‌گیرند. حجم صادرات این محصولات به ندرت به یک میلیون تن می‌رسد. چین به‌عنوان بزرگ‌ترین مصرف‌کننده و تولیدکننده محصولات فولادی دنیا در بازار این محصولات نیز نقش ویژه‌ای ایفا می‌کند. در سال 2018 و از ماه مارس با آغاز جنگ تجاری چین و آمریکا، همانند سایر محصولات فلزی و غیر فلزی، بازار صادرات فروآلیاژها نیز با کاهش روبه‌رو شد.
  1398/2/18 17:05

  بررسی تجارت جهانی شمش قلع در سال 2018

  اندونزی رتبه یک صادرات قلع را حفظ کرد

  شمش قلع در 2 دسته آلیاژی و غیر آلیاژی قرار می‌گیرد که در این میان سهم کمتری به شمش آلیاژی از تجارت جهانی اختصاص می‌یابد. به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی فلزات آنلاین و بر اساس اطلاعات سازمان تجارت جهانی، حدود 93 درصد تجارت شمش قلع دنیا مربوط به شمش غیر آلیاژی بوده و اندونزی در سال‌های اخیر همواره در رتبه اول صادرات این محصول قرار داشته است.
  1398/2/17 17:15

  بخش قابل توجه بازار کنسانتره قلع در اختیار کشورهای آفریقایی

  چین درصدر جدول واردات کنسانتره قلع دنیا

  قلع فلزی است که با توجه به چشم‌انداز رشد صنایعی همچون خودروهای الکتریکی، انتظار می‌رود با جهش تقاضا مواجه شود و در آینده‌ای نه‌چندان دور در مصارف پیشرفته از جایگاهی ویژه برخوردار شود. در حال حاضر استرالیا، رواندا، کنگو و برزیل بزرگترین صادرکنندگان کنسانتره قلع دنیا هستند. چین نیز بزرگترین واردکننده این محصول است.
  1398/2/8 15:48

  بررسی بزرگترین صادرکنندگان و واردکنندگان شمش نیکل در دنیا

  هلند جایگاه روسیه در بازار شمش نیکل دنیا را تصاحب کرد

  عمده مصرف نیکل تولیدی در دنیا به تولید فولادهای زنگ‌نزن می‌رسد و همین امر نیز سبب شده تا کشورهای تولیدکننده فولاد زنگ‌نزن بیشترین مصرف شمش نیکل را داشته باشند. شمش نیکل به 2 صورت شمش آلیاژی و غیر آلیاژی عرضه و تجارت می‌شود که شمش غیر آلیاژی عمده تجارت این محصول را به خود اختصاص داده است. هلند، روسیه و مالزی بزرگترین صادرکنندگان و چین، آمریکا، آلمان و ژاپن نیز بزرگترین بازارهای واردات شمش نیکل دنیا هستند.
  1398/2/5 13:11

  بیش از 64 درصد سنگ و کنسانتره منگنز صادراتی آفریقای جنوبی به چین صادر می‌شود

  افزایش 30 درصدی واردات سنگ و کنسانتره منگنز چین در سال 2018

  چین یکی از قدرت‌های بزرگ تجارت جهانی همواره نقش تعیین‌کننده‌ای در بازار محصولات معدنی داشته است. این کشور به عنوان مقصد اصلی سنگ و کنسانتره منگنز صادرشده دنیا نیز محسوب می‌شود. آفریقای جنوبی با صادرات بیش از 17 میلیون تن سنگ و کنسانتره منگنز در سال 2018 به‌عنوان بزرگ‌ترین تامین‌کننده جهانی این محصولات شناخته می‌شود. کشورهای آفریقای جنوبی و استرالیا با تامین 60 درصد سنگ و کنسانتره منگنز وارداتی چین در سال 2018 نقش مهمی در این بازار ایفا می‌کنند.
  1398/1/26 18:07

  بیشترین ذخایر معدنی قلع متعلق به کدام کشورها است؟

  بزرگ‌ترین تولیدکنندگان قلع دنیا

  بخش عمده‌ای از ذخایر معدنی فلز قلع دنیا متعلق به کشورهای آسیای شرقی است و در این میان چین به‌عنوان بزرگترین تولیدکننده معدنی قلع دنیا بیشترین سهم از ذخایر معدنی این فلز را نیز در اختیار دارد. اندونزی، بولیوی و برزیل در ادامه در رتبه‌های بعدی تولید معدنی این فلز قرار دارند.
  1398/1/25 17:55

  بررسی تجارت جهانی سنگ و کنسانتره نیکل در سال 2018

  کاهش صادرات بزرگ‌ترین صادرکننده کنسانتره نیکل دنیا

  بزرگ‌ترین کشورهای صادرکننده کنسانتره نیکل در دنیا کشورهای آسیای شرقی و آفریقایی هستند. چین نیز بزرگ‌ترین واردکننده معدنی نیکل در دنیا است که واردات آن حدود 80 درصد از کل تجارت این محصول در جهان را شامل می‌شود.
  1398/1/25 17:23

  بزرگترین تولیدکنندگان نیکل دنیا

  اندونزی، بار رشد تولید معدنی نیکل را به دوش کشید

  نیکل فلزی است که تحلیل‌گران بازار به اتفاق معتقدند در دهه آتی بسیار مورد توجه قرار خواهد گرفت و مصرف آن روند افزایشی را با سرعت بالایی طی خواهد کرد. در این گزارش نگاهی اجمالی به کشورهایی با بالاترین ذخایر معدنی نیکل و بیشترین سهم از تولید معدنی این فلز شده است.
  1398/1/18 09:31
206
بنر صبانور
فولاد متیل
فولاد آذربایجان
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
اذرنبش تبریز
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 64 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: