فلزات ‌آلیاژی و آلیاژها - مطالب ویژه

  افزایش بی‌سابقه موجودی شمش قلع در بازارهای بزرگ دنیا؛

  پیش‌بینی‌های بازار قلع تحقق نیافت

  در حالی که انتظار می‌رفت سال 2019 سال خوبی برای فلز قلع باشد، اما هیچ یک از این پیش‌بینی‌ها به وقوع نپیوست و بازار شاهد افت قیمت فروش این فلز، با وجود افزایش کسری عرضه بود. کاهش تولید معدنی قلع میانمار به‌علت افت عیار ذخایر معدنی این کشور، کاهش تولید قلع اندونزی به‌علت افزایش تدابیر زیست‌محیطی این کشور از جمله مهم‌ترین عوامل کاهش موجودی این فلز بود که در 5 ماه ابتدایی سال 2019 موجب افت موجودی این فلز شد، اما همچنان نتوانست رشد قیمتی مورد انتظار این فلز را محقق کند.
  1398/4/2 20:38

  افت قیمت شمش نیکل ادامه‌دار خواهد بود؟

  موجودی انبارهای نیکل به کمترین میزان پس از سال 2013 رسید

  در 3 ماه اخیر، با وجود اخباری مبنی بر رشد بیشتر تقاضا نسبت به عرضه نیکل، بازار شاهد کاهش قیمت این محصول بود. علت این امر را بیش از هر عاملی می‌توان در جنگ‌های تجاری ابرقدرت‌ها دنبال کرد. از آنجایی که عمده مصرف نیکل به فولاد زنگ‌نزن اختصاص دارد، هرگونه تغییر در این بازار به‌طور مستقیم بر این بازار اثرگذار خواهد شد.
  1398/3/23 10:56

  بررسی تجارت جهانی کبالت معدنی در سال 2018

  بیش از 95 درصد صادرات کبالت معدنی دنیا در اختیار کنگو است

  در سال‌های گذشته همواره بیش از 90 درصد صادرات وزنی سنگ و کنسانتره کبالت دنیا در اختیار کنگو بوده است. این کشور در چند سال اخیر به‌سمت احداث واحدهای فرآوری کبالت پیش رفته و همین امر نیز سبب شده است تا باوجود افزایش تولید معدنی کبالت در این کشور، شاهد باشیم که از میزان صادرات سنگ و کنسانتره کبالت این کشور کاسته شود و همین امر نیز موجب کاهش تجارت جهانی این محصول شد.
  1398/3/18 12:29

  مقایسه عملکرد شرکت نورنیکل در سال 2018 و 2017

  رشد 56 درصدی EBITDA نورنیکل

  نورنیکل شرکتی فعال در حوزه معدنکاری و تولید فلزات در روسیه و بزرگ‌ترین تولیدکننده نیکل و پالادیوم در دنیا است. مس و پلاتین نیز از دیگر محصولات مهم این شرکت به‌شمار می‌رود. زمینه کاری این شرکت فعالیت‌های زمین‌شناسی و اکتشاف، تولید معدنی فلزات، تدارکات و فروش را شامل می‌شود. گفتنی است که میزان درآمد این شرکت در سال 2018 رشد 28 درصدی داشت.
  1398/3/11 13:14

  اقیانوس‌ها بستری غنی از کبالت

  کنگو، ثروتمندترین کشور دنیا به لحاظ ذخایر معدنی کبالت

  براساس اطلاعات سازمان زمین‌شناسی ایالات متحده آمریکا (USGS)، میزان ذخایر معدنی قابل برداشت کبالت در دنیا حدود 6 میلیون و 900 هزار تن محتوی و میزان منابع جهانی آن حدود 25 میلیون تن (صرف نظر از اقتصادی بودن برداشت از آن) برآورد می‌شود. گفتنی است که بخش قابل توجهی از ذخایر این فلز در بستر برخی اقیانوس‌ها شناسایی شده است.
  1398/3/11 13:09

  تقاضای نیوبیوم جهان وابسته به برزیل

  کانادا 10 درصد نیوبیوم جهان را تولید می‌کند

  صنایع همواره به دنبال مواد جدید برای بهبود کیفیت تولیدات و کاهش هزینه‌های تعمیرات و نگهداری هستند. نیوبیوم با خواص ویژه فیزیکی، شیمیایی و مکانیکی منحصر به‌فرد در چند سال اخیر به شکل فرونیوبیوم جای خود را در تولید فولادهای آلیاژی و سوپرآلیاژی به‌عنوان افزودنی باز کرده است. بیشتر ذخایر نیوبیوم دنیا در برزیل واقع شده‌اند و کانادا نیز دومین کشور غنی از ذخایر نیوبیوم محسوب می‌شود. برزیل در 3 سال اخیر تولیدکننده بیش از 88 درصد نیوبیوم دنیا بوده است. کانادا نیز با تولید سالانه 6 تا 7 هزار تن نیوبیوم، نزدیک به 10 درصد نیوبیوم دنیا را تولید می‌کند.
  1398/2/21 17:31

  کاهش سطح تجارت فروآلیاژها با آغاز جنگ تجاری چین-آمریکا

  هند سهم 31 درصدی در صادرات جهانی فروسیلیکومنگنز دارد

  مواد خام فولادسازی بخش مهمی از زنجیره تامین فولاد را تشکیل می‌دهند. فروآلیاژها از جمله مواد خام فولادسازی هستند که در ذوب و آلیاژسازی فولاد مورد استفاده قرار می‌گیرند. حجم صادرات این محصولات به ندرت به یک میلیون تن می‌رسد. چین به‌عنوان بزرگ‌ترین مصرف‌کننده و تولیدکننده محصولات فولادی دنیا در بازار این محصولات نیز نقش ویژه‌ای ایفا می‌کند. در سال 2018 و از ماه مارس با آغاز جنگ تجاری چین و آمریکا، همانند سایر محصولات فلزی و غیر فلزی، بازار صادرات فروآلیاژها نیز با کاهش روبه‌رو شد.
  1398/2/18 17:05

  بررسی تجارت جهانی شمش قلع در سال 2018

  اندونزی رتبه یک صادرات قلع را حفظ کرد

  شمش قلع در 2 دسته آلیاژی و غیر آلیاژی قرار می‌گیرد که در این میان سهم کمتری به شمش آلیاژی از تجارت جهانی اختصاص می‌یابد. به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی فلزات آنلاین و بر اساس اطلاعات سازمان تجارت جهانی، حدود 93 درصد تجارت شمش قلع دنیا مربوط به شمش غیر آلیاژی بوده و اندونزی در سال‌های اخیر همواره در رتبه اول صادرات این محصول قرار داشته است.
  1398/2/17 17:15

  بخش قابل توجه بازار کنسانتره قلع در اختیار کشورهای آفریقایی

  چین درصدر جدول واردات کنسانتره قلع دنیا

  قلع فلزی است که با توجه به چشم‌انداز رشد صنایعی همچون خودروهای الکتریکی، انتظار می‌رود با جهش تقاضا مواجه شود و در آینده‌ای نه‌چندان دور در مصارف پیشرفته از جایگاهی ویژه برخوردار شود. در حال حاضر استرالیا، رواندا، کنگو و برزیل بزرگترین صادرکنندگان کنسانتره قلع دنیا هستند. چین نیز بزرگترین واردکننده این محصول است.
  1398/2/8 15:48

  بررسی بزرگترین صادرکنندگان و واردکنندگان شمش نیکل در دنیا

  هلند جایگاه روسیه در بازار شمش نیکل دنیا را تصاحب کرد

  عمده مصرف نیکل تولیدی در دنیا به تولید فولادهای زنگ‌نزن می‌رسد و همین امر نیز سبب شده تا کشورهای تولیدکننده فولاد زنگ‌نزن بیشترین مصرف شمش نیکل را داشته باشند. شمش نیکل به 2 صورت شمش آلیاژی و غیر آلیاژی عرضه و تجارت می‌شود که شمش غیر آلیاژی عمده تجارت این محصول را به خود اختصاص داده است. هلند، روسیه و مالزی بزرگترین صادرکنندگان و چین، آمریکا، آلمان و ژاپن نیز بزرگترین بازارهای واردات شمش نیکل دنیا هستند.
  1398/2/5 13:11
147
فولاد آذربایجان
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
بنر صبانور
اذرنبش تبریز
فولاد متیل
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هفتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: