بورس - مطالب ویژه

  معامله 6 هزار تنی آلومینیوم در مهر ماه

  معاملات آلومینیوم به بازار سامان دوباره بخشید

  یکی از مهم‌ترین انتقاداتی که صنایع پایین‌دست آلومینیوم از تنظیم این بازار داشتند، کمبود عرضه آلومینیوم در بورس کالا و عدم عرضه برخی تولیدکنندگان بود. هر چند که هنوز به‌زعم مصرف‌کنندگان عرضه آلومینیوم به حد مطلوب نرسیده است، اما عرضه‌های صورت گرفته و معاملات انجام شده تا حدود زیادی به آشفته‌بازار آلومینیوم سامان بخشیده‌اند.
  1397/8/9 08:19

  معامله 17 هزار تنی مس در یک ماه

  12 هزار تن مازاد مس باقی ماند

  پس از مدت‌ها شور و هیجان در بازار مس و خریدهای سنگین و عمده متقاضیان از این بازار، به‌نظر می‌رسد خریداران از مس اشباع شده‌اند و در عین حال با افزایش تدریجی قیمت و برداشتن سقف رقابت، قدرت خرید تولیدکنندگان نیز تا حدودی کاهش یافته است. صد البته که میزان معاملات 6 ماه گذشته بازار مس در تاریخ بی‌نظیر بوده است و همین مسأله موجب شده تا در مهر ماه خریداران از بازار عقب‌نشینی کنند.
  1397/8/6 09:38

  معامله 161 هزار تنی آهن اسفنجی در 6 ماه

  جذابیت ابتدای سال آهن اسفنجی رو به افول رفت

  پس از الزام شرکت‌های تولیدکننده آهن اسفنجی به عرضه در بورس پیش از صادرات، بسیاری از مصرف‌کنندگان از آن استقبال کردند و آن را گامی رو به جلو برای تکمیل زنجیره تولید ارزیابی کردند. در مقابل تولیدکنندگان این محصول، کمبود مصرف‌کننده داخلی را باعث صادرات دانستند؛ از ابتدای سال هر چه زمان پیش رفت از خریداران آهن اسفنجی در بورس کالا کاسته شد و عرضه‌های بسیاری بدون متقاضی بازگشت.
  1397/7/30 15:33

  معامله 80 هزار تنی مس در 6 ماه

  جذابیت معاملات مفتول بیش از کاتد است

  6 ماه ابتدایی سال برای بازار مس در حالی سپری شد که تقاضاهای بسیار شگفت‌انگیزی به این بازار وارد شد. علت اصلی آن هم دیگر بر همگان مشخص است و تفاوت قیمت میان بورس کالا و بازار آزاد است. البته جذابیت مفتول مسی نسبت به کاتد افزایش چشم‌گیری یافت؛ به‌طوری که تقاضای مفتول نسبت به کاتد بسیار بیشتر بود.
  1397/7/29 14:03

  معامله 104 هزار تنی فولاد در یک هفته

  محصولات نهایی فولاد، جذاب‌تر از محصولات میانی

  پس از صدور دستورالعمل‌های فراوان و آخرین دستورالعمل مبنی بر برداشتن سقف رقابت محصولات فولادی، معاملات فولاد در سطح نسبتا گسترده‌ای انجام شد، اما در این بازار به‌نظر می‌رسد که محصولات نهایی جذابیت بیشتری برای مصرف‌کنندگان و معامله‌گران دارند؛ هر چند که فیلتر شدن خریداران فولاد و شرط گذاشتن برای خریداران باعث کم‌رنگ شدن معامله‌گران بازار محصولات میانی فولاد شده است.
  1397/7/29 10:57

  معامله 1500 تنی آلومینیوم در یک هفته

  دستورالعمل‌ها، بلای جان صنایع

  پس از برداشتن سقف رقابت برای عرضه محصولات مختلف فلزی، چندین معامله آلومینیوم انجام شد، اما قیمت پایه همان 4200 تومان در نظر گرفته شده بود. با این حال در اواسط مهر ماه با بررسی‌های صورت گرفته تصمیم بر آن شد که پایه عرضه آلومینیوم، ارز بازار نیما قرار گیرد که در هفته گذشته دو عرضه با دستورالعمل کنونی صورت گرفته و معاملاتی نیز انجام شد.
  1397/7/26 11:44

  معامله 45 هزار تنی آلومینیوم در 6 ماه

  سیاست‌های ارزی اشتباه، بازار آلومینیوم را نامتعادل کرد

  هنگامی که در فروردین ماه سال جاری ارز کشور دچار نوسانات غیر قابل کنترل شده بود، با یک بخشنامه و ابلاغ موسوم به ارز 4200 تومانی، همه بازارها به هم ریخت و شرایطی به‌وجود آمد که هیچ فردی از آن راضی نبود، تولیدکنندگان حاضر به عرضه با ارز دولتی نبودند، مصرف‌کنندگان نیز محصولات را با نرخ 4200 تومانی دریافت نمی‌کردند. در این میان صنعت آلومینیوم به لحاظ وابستگی به واردات، بیشترین ضرر را متحمل شده است.
  1397/7/18 10:53

  معامله 2 هزار و 100 تنی مس در یک هفته

  بازار مس کشش قیمت بسیار بالا را ندارد

  طی هفته‌های اخیر و پس از آزادسازی سقف رقابت معاملات برای مس، شاهد عرضه منظم این فلز از سوی تولیدکنندگان بودیم؛ به‌طوری که هر هفته بیش از 4 هزار تن محصول مسی در بورس کالا مورد معامله قرار می‌گرفت. نکته قابل توجه در مورد بازار مس این است که قیمت آن هر هفته افزایش پیدا می‌کرد و در هفته گذشته به یک رکورد تاریخی رسید.
  1397/7/16 15:51

  معامله 168 هزار تنی فولاد در یک هفته

  اقبال بازار فولاد به برداشتن سقف رقابت

  پس از آزادسازی سقف رقابت، عرضه‌های فولادی که با دستورالعمل‌های گوناگون سرگردان شده بودند، از سر گرفته شد و مجددا این محصول با دست پر به بازار بازگشت. در نتیجه مقرر شد در روزهای معین، محصولات فولادی عرضه شوند. البته تا جا افتادن کامل این شیوه عرضه باید کمی صبر کرد و اثرات آن را در بازار دید.
  1397/7/15 15:20

  بررسی رشد تولید و فروش محصولات چادرملو در 6 ماه نخست سال جاری

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی فلزات آنلاین شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در 6 ماه ابتدایی سال جاری در مجموع از فروش محصولات تولیدی خود شامل سنگ آهن خشک، سنگ دانه‌بندی، گندله، فولاد و آپاتیت مبلغ 27 میلیارد و 377 میلیون ریال درآمد کسب کرد.
  1397/7/9 16:44
157
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
سمپوزیوم فولاد
فولاد آذربایجان
اذرنبش تبریز
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 100 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 100 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سپاس از صد شماره همراهی شما

شماره 99 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 99 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ پدرام سلطانی، نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران/ میزان تاثیرپذیری سیاست‌گذاران از تشکل‌های بخش خصوصی، کم است

شماره 98 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 98 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ رضا رحمانی/ معاون طرح و برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت

شماره 97 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 97 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ اتابک خلیلی/ چرا به مشاوره اقتصادی نیاز نداریم!

شماره 96 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 96 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ مهری علیدوستی/ تعاملات بین‌المللی راهگشای ایران برای خروج آمریکا از برجام

کلیه حقوق این سایت متعلق به ماهنامه اخبار فلزات بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: