بورس - گفت و گو

  حامد سلطانی‌نژاد، مدیر عامل بورس کالای ایران

  بورس کالا، صحنه بازیگران صنعت است

  بورس کالا به‌دلیل تنوع‌ در ارائه و عرضه محصولات می‌تواند در توسعه و رشد اقتصاد کشور بسیار موثر باشد. دو بُعد شفافیت و تخصیص از شاخصه‌های بزرگ بورس کالا محسوب ‌می‌شوند. در بعد شفافیت صحبت‌‌های بسیار زیادی شده است، اما قابلیت‌های بورس کالا درباره تخصیص کالا به‌ویژه در صنایع پایین‌دستی کمتر بررسی شده است. در این راستا مدیر عامل بورس کالای ایران معتقد است بورس کالا نقش تخصیصی بسیار مناسبی را برای متقاضیان ایفا می‌کند. در این بورس در عرض چند دقیقه چندین معامله از طرف خریدار و فروشنده و با توجه به در نظر گرفتن همه الزامات قانونی انجام می‌شود، در نتیجه سرعت تخصیص کالا در بورس با جای دیگری قابل مقایسه نیست.
  1397/5/30 14:24

  حامد سلطانی‌نژاد، مدیر عامل بورس کالای ایران

  بستر معامله محصولات جدید در بورس کالا طی سال 97 مهیا است

  بورس کالا یکی از نهادهایی است که در دنیا برای انجام معاملات کالایی مورد استفاده بسیاری از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد. در ایران نیز این نهاد در تلاش است تا با توجه به زمینه‌های موجود و نیز تولید محصولات معدنی و فلزی، پذیرای گروه‌های مختلف کالایی باشد. برای بررسی شرایط معاملات کالاهای معدنی در سال 1397، ماهنامه اخبار فلزات با مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران به گفت‌وگو نشسته است. حامد سلطانی نژاد می‌گوید در سال آینده ابزارهای جذابی برای معاملات تعریف شده است و طیف وسیع‌تری از محصولات معدنی مانند گندله و کنسانتره سنگ آهن به معاملات بورس کالا اضافه خواهد شد. ضمن اینکه در سال 1396 نیز شرایط برای عرضه و معاملات محصولات مختلف مهیا بود و رونق خوبی را شاهد بودیم. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  1397/2/6 11:50

  امیرهامونی، مدیرعامل فرابورس ایران

  فرابورس در ابتدای راه جذب شرکت‌های کوچک و متوسط

  یکی از مشکلاتی که این روزها گریبان‌گیر بنگاه‌های کوچک و متوسط شده است، مشکل تامین سرمایه و نقدینگی برای این واحدهاست. از آنجایی‌که شرکت‌های کوچک و متوسط نقش به‌سزایی در تولید ناخالص داخلی، اشتغال و... کشور دارند، رفع مشکلات این واحدها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. ماهنامه اخبار فلزات برای مشخص شدن نقش فرابورس در تامین سرمایه واحدهای کوچک و متوسط به گفت‌وگو با مدیرعامل فرابورس ایران پرداخت. امیرهامونی یکی از اهداف اولیه فرابورس را فراهم کردن امکان ورود شرکت‌ها به بازار سرمایه و بهره‌بردن از فضای شرکت‌ها دانست. وی در ادامه بیان کرد، فرابورس درحال حاضر در ابتدای راه جذب شرکت‌های کوچک و متوسط به بازار سرمایه و تامین مالی آن‌ها و ایجاد سازوکارهای نظام‌مند در این بازار است. و آینده روشنی در انتظار این واحدهاست.
  1396/12/5 10:49

  شاپور محمدی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار کشور

  رونق بازار سرمایه در گرو شناخت شرکت‌ها است

  یکی از معضلات تولیدکنندگان در ایران، تامین مالی برای احداث واحدهای تولیدی است.
  1396/3/25 00:00

  حامد سلطانی‌نژاد، مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران

  توسعه روابط، زمینه‌ساز رونق مبادلات تجاری

  رایزنی‌ در خصوص مبانی قیمت‌گذاری نهایی محصولات سنگ آهن در حال انجام است تا در آینده نزدیک سیستم مناسب و منصفانه‌ای برای تعیین قیمت سنگ آهن، تعریف و مورد استفاده قرار گیرد.
  1396/3/23 00:00

  بهرام شکوری، نایب‌رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ‌آهن

  تولد دوباره صنعت سنگ‌آهن در آغوش بورس کالا

  شکوری یکی از چالشی‌ترین اخبار سال گذشته حوزه معدن، خبر اخذ عوارض صادرات برای سنگ‌آهن بود که این موضوع با مخالفت گسترده فعالان صنایع معدنی رو به رو شد؛ همین موضوع باعث شد تا ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، بیش از پیش مورد توجه مسئولان حوزه صنعت و معدن قرار گیرد.
  1396/2/12 00:00

  شاپور محمدی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار

  ۹۶، سال تامین مالی بخش خصوصی

  روز بازگشایی نماد بانک‌ها از نظر رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، یکی از روزهای پرچالش و تاثربرانگیز سال ۹۵ بوده است. صیانت از حقوق سهامداران، تاثیر رویدادهای بین‌المللی، تامین نقدینگی صنایع، تامین مالی بخش خصوصی و تجهیز به ابزارهای مالی مرسوم و بزرگ‌تر کردن بازارسرمایه، دغدغه و برنامه اصلی این سازمان در سال ۹۶ است.
  1395/12/23 00:00

  حامد سلطانی نژاد، مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران

  استراتژی جذب سرمایه‌ها در صنعت فولاد

  مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران معتقد است، اگرچه تحریم‌ها سبب شد تا صنعت فولاد ایران مدتی از فناوری خارجی محروم بماند، اما همین اتفاق از طرف دیگر قدرت این بخش و اتکا به نفس آن را افزایش داد.
  1395/12/16 00:00

  امیر هامونی، مدیرعامل فرابورس ایران

  لزوم گذر از اقتصاد بانک‌محور به اقتصاد بازار‌محور

  در نگاه نخست به‌نظر می‌رسد که ساده‌ترین و در دسترس‌ترین روش برای تامین مالی، دریافت تسهیلات از سیستم بانکی است، اما در طول سال‌های اخیر مشکلات فراوان در اخذ تسهیلات از بانک‌ها به‌علت محدودیت منابع بانکی،موجب شده تا بازار پول آنچنان که باید نتواند پاسخ‌گوی نیاز تمامی بنگاه‌های اقتصادی در کشور باشید.
  1395/8/24 00:00

  حامد سلطانی نژاد، مدیر عامل شرکت بورس کالای ایران

  بورس کالا، محل رویارویی واقعی عرضه و تقاضا

  بورس کالا در بسیاری از کشورها بهترین و مطمئن‌ترین راه برای تامین منابع مالی است زیرا در این بورس، شرکت‌ها می‌توانند محصولات خود را قبل از تولید به فروش برسانند و منابع مالی خود را برای سرمایه در گردش شرکت تامین کنند.
  1395/5/1 00:00
10
بنر صنیع کاوه
بنر صبانور
فولاد متیل
فولاد آذربایجان
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
اذرنبش تبریز
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام سبحانی/ رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ منصور یزدی‌زاده/ مدیرعامل شرکت ذوبآهن اصفهان

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

کلیه حقوق این سایت متعلق به ماهنامه اخبار فلزات بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: