فلزات ‌آلیاژی و آلیاژها - یادداشت

  وقتی‌ همه ناراضی هستند!

  اینکه گاهی در مسیر یک سفر، چند نفر از تازه‌کاران راه‌نپیموده از سختی راه و دوری مقصد و خستگی گلایه کنند، اتفاقی عادی بوده که ممکن است همیشه رخ دهد اما وقتی همه کهنه‌سواران همسفر، از مسیر بنالند، نقل دیگری است...
  1398/11/26 13:27

  بهروز رادفر، مجری طرح تیتانیوم کهنوج

  توسعه کهنوج در گرو پیشرفت صنعت تیتانیوم

  در ایران ذخایر معدنی از تیتانیوم به‌صورت فراوان وجود دارد که می‌توان با استفاده از آنها نیاز کشور به محصولات تیتانیومی را رفع کرد و همچنین می‌توان زمینه‌های صادرات را نیز فراهم آورد. هر چند که برخی از این پتانسیل‌ها به‌طور کامل مورد شناسایی قرار نگرفته‌اند.
  1398/2/24 09:16

  محمدرضا پیرحسینلو، مدیر مجتمع فروکروم جغتای

  خصوصی‌سازی صنعت فروکروم را رقابتی می‌کند

  صنایع فروکروم در دنیا از اهمیت بسیاری برخوردار هستند و ماده اولیه فولادهای پیشرفته و آلیاژی و ضد زنگ را در دنیا تامین می‌کنند. این صنعت در ایران نیز از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و می‌تواند محل اتصال معادن کرومیت با صنایع پیشرفته‌ای همچون فولادسازی‌های آلیاژی به‌شمار رود. صنعت فروآلیاژ در ایران با تامین به‌موقع مواد اولیه و نیز افزایش مصرف داخلی می‌تواند بیش از پیش شکوفا شود. اما مشاهده می‌شود که اغلب کرومیت تولیدی در ایران به خارج صادر شده و به‌عبارت بهتر خام‌فروشی انجام می‌شود. بنابراین لازم است که اقداماتی در جهت جلوگیری از خام‌فروشی از سوی دولت صورت گیرد. در عین حال با خصوصی‌سازی نیز می‌توان تولید محصول را رقابتی‌تر از گذشته کرد و مجتمع فروکروم جغتای نیز با واگذاری به بخش خصوصی توانسته است جایگاه نسبتا بهتری را کسب کند. این جایگاه با توجه بیشتر صنایع فولادی پیشرفته به مواد اولیه‌ای مانند فروکروم و نیز فولادهای ضد زنگ در کشور بهبود خواهد یافت.
  1397/1/22 17:22

  اینفوگرافیکی جالب از تاریخ فلزات

  داستان فلزات

  هزاران سال است که انسان‌ها فلزات را مورد استفاده قرار می‌دهند. فلز، کالایی شگفت‌انگیز است که طبیعت به انسان هدیه داده است. ساخت ابزار برای تجهیزات جنگی و بعد زندگی از اولین روزهای آشنایی بشر با فلز اتفاق افتاده است. سایت فلزات آنلاین اینفوگرافیک زیبایی را از این تاریخچه در ادامه تقدیم می‌کند.
  1396/10/27 15:33

  محمدعلی ناظرف، مدیر بازرگانی هلدینگ صنعتی معدنی پارس گستر چیروک

  مواد فروآلیاژی؛ پلی برای توسعه صنایع فلزی

  اخیراً نیز حرکت‌هایی در زمینه خودکفایی فروسیلیس انجام و در حدود پنج کارخانه فروسیلیس در ایران تاسیس شد. این امر به خروج از حالت انحصاری بودن فروسیلیس کمک کرده و شرایط دست‌یابی به این ماده را بهبود بخشیده است.
  1395/11/30 03:00
5
بنر صبانور
فولاد سیرجان ایرانیان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: