بورس و اقتصاد - مطالب ویژه

  رشد 100 درصدی شاخص بالتیک در 3 ماهه دوم 2019؛

  جو مثبت، به رشد بیشتر نرخ کشتیرانی کمک خواهد کرد

  در حالی که در 3 ماهه اول سال 2019، شاخص بالتیک دوره رکود را سپری می‌کرد و کشتیرانی رونق چندانی نداشت، طی 3 ماهه دوم، این شاخص بیش از 100 درصد رشد کرد و اکنون به بالای 1300 واحد رسیده است.
  1398/4/13 08:59

  زور عرضه و تقاضا بر ریسک‌های سیاسی می‌چربد

  تاثیر اندک تنش‌های سیاسی در قیمت نفت

  طی ماه ژوئن گذشته و در پی بروز تنش‌های جدی در خلیج فارس میان ایران و آمریکا، برخی نگرانی‌ها در زمینه آشفتگی بازار نفت وجود داشت، اما رشد قیمت نفت در اثر این بحران جدی، تنها 5 دلار بر هر بشکه در یک ماه اخیر بوده است. به‌نظر می‌رسد از طرفی، انتظار بازار، عدم وقوع یک درگیری جدی در خلیج فارس است و از طرف دیگر، بی‌ثباتی ناشی از تشدید مجدد جنگ تجاری، بر تقاضای جهانی نفت تاثیر جدی گذاشته است.
  1398/4/10 13:14

  رشد 100 درصدی سهام ایرالکو در 6 ماه گذشته

  فایرا پیوسته در حال صعود

  برخلاف روند کلی قیمت جهانی فلز آلومینیوم در نیمه اول سال 2019 میلادی (از دی‌ماه 1397)، ارزش سهام شرکت ایرالکو پیوسته در حال صعود بوده است؛ به‌طوری‌ که ارزش نماد فایرا ، طی این مدت حدود 100 درصد افزایش یافته است.
  1398/4/6 14:05

  سیر آهسته "حکشتی" در بازار بورس

  غل و زنجیر تحریم، مانع جهش کشتیرانی

  طی 6 ماه اخیر، سهام کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) حداکثر 30 درصد افزایش داشت که حدود نصف میانگین رشد کلی بازار سرمایه طی این مدت بوده است. کاهش درآمدهای این شرکت ناشی از کاهش حمل و نقل دریایی اتفاق افتاده است. در این میان، افزایش نرخ بین‌المللی کشتیرانی (شاخص پانامکس) در ماه‌های اخیر، تا حدی به افزایش درآمد این شرکت و رشد ارزش سهام آن در بازار بورس کمک کرد.
  1398/4/2 08:37

  تلاطم ناگهانی پس از چند ماه ثبات

  طوفان "فخاس" پس از آرامش

  سهام فولاد خراسان که طی چند ماه پایانی سال گذشته تقریبا ثابت مانده بود، اواخر فروردین ماه و با افزایش نرخ ارز و قیمت محصولات فولادی، بیش از 50 درصد طی یک ماه رشد کرد. اگرچه اکنون با بازگشت نرخ دلار به نقطه قبلی، روند کاهشی ارزش "فخاس" نیز آغاز شده است.
  1398/3/27 17:24

  کاهش 2 درصدی شاخص دلار طی یک هفته

  صعود ارزش دلار در ژوئن متوقف شد

  طی 3 ماه اخیر، شاخص دلار نزدیک به 1.6 درصد رشد داشته است که مهم‌ترین دلیل آن، اقدام فدرال رزرو در خصوص افزایش نرخ بهره وام بانکی در آمریکا بوده است. با این حال، این روند در پایان ماه مِی متوقف شد.
  1398/3/21 08:24

  شدت گرفتن مجدد جنگ‌ تجاری

  افت شاخص‌های بورس آمریکا در ماه مِی

  شاخص‌های اصلی بازارهای بورس در آمریکا نظیر S&P 500 و NASDAQ که بی وقفه در حال صعود بودند، سرانجام به قله خود رسیده و اکنون در حال طی کردن روند نزولی هستند. با روند فعلی، چند ماه خوش‌بینی ایجاد شده در بازارهای سهام سرانجام با آغاز ماه می به پایان رسید؛ زمانی که دونالد ترامپ سرانجام تصمیم گرفت که آتش جنگ تجاری با چین که در حال خاموش شدن بود را مجددا شعله‌ور کند.
  1398/3/19 14:19

  صعود شاخص بالتیک پانامکس

  رشد نرخ کشتیرانی به کمک تجارت سنگ آهن

  شاخص کشتیرانی بالتیک پانامکس طی 2 ماه اخیر روند رو به رشدی را طی کرده و محرک اصلی این رشد، تقاضای انبوه برای سنگ آهن بوده است. در حالی که هم اکنون قیمت سنگ آهن از 100 دلار بر هر تن عبور کرده است، با توجه به حجم بالای تقاضا در چین، انتظار می‌رود در کوتاه‌مدت نرخ کشتیرانی همچنان رشد داشته باشد.
  1398/3/11 12:37

  قیمت 69 دلار برای هر بشکه نفت خام برنت

  روند کاهشی قیمت نفت ادامه دارد

  نفت برنت که طی ماه‌های مارس و آوریل حدود 14.5 درصد رشد کرد و به حدود 74.5 دلار در هر بشکه رسیده بود، با این حال، طی ماه مِی و علی‌رغم لغو معافیت‌های نفتی تحریم ایران و ادامه تحریم ونزوئلا، حدود 8 درصد کاهش داشته است.
  1398/3/11 12:36

  کاهش مصرف زغال‌سنگ آمریکا با وجود خروج از معاهده اقلیمی پاریس

  کاهش مصرف زغال‌سنگ در دومین مصرف‌کننده انرژی جهان

  ایالات متحده آمریکا که با مصرف انرژی سالانه بیش از 2،200 میلیون تن نفت معادل (واحد مصرف انرژی که معادل میزان انرژی آزاد شده از سوختن یک تن نفت خام است) در دنیا به عنوان دومین مصرف‌کننده بزرگ انرژی شناخته می‌شود، طی 5 سال گذشته میزان تولید و مصرف زغال‌سنگ، آلاینده‌ترین منبع تولید انرژی در جهان را حدود 25 درصد کاهش داده است.
  1398/3/8 08:57
284
بنر صنیع کاوه
اذرنبش تبریز
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد متیل
فولاد آذربایجان
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
بنر صبانور
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هفتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: