بورس و اقتصاد - مطالب ویژه

  بازار پررونق سهام شرکت‌های معدنی

  حرکت کنور در امتداد چراغ پرنور سنگ آهن

  سهام شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور، تا پیش از رشد قیمت جهانی سنگ آهن، در حال کاهش بود؛ اما طی 4 ماه اخیر و پس از رشد افزایش جهانی این کامودیتی، ارزش نماد "کنور" به حدود 680 تومان برای هر سهم نیز رسید که تنها اندکی با رکورد بیشترین میزان ارزش آن در 3 سال گذشته در مهر ماه 1397 فاصله دارد.
  1398/2/26 08:23

  سهام فولاد هرمزگان

  نوسان اندک "هرمز" پیش از صعود ارز

  سهام شرکت فولاد هرمزگان طی 3 ماه منتهی به ماه مِی (اوایل اردیبهشت) با حداقل تغییرات سپری شد. ارزش هر سهم پس از رشد حدود 60 درصدی در آذر و دی 1397، در حدود 600 تومان متوقف ماند. با این وجود رشد اخیر نرخ ارز که منجر به تکان بازار داخلی شده، احتمالا صعود ارزش نماد هرمز را نیز در پی خواهد داشت.
  1398/2/23 17:22

  عرضه کافی نفت در بازار

  ثبات قیمت نفت به دنبال تضمین تولیدکنندگان

  حدود 2 هفته گذشته، سرانجام معافیت‌های خریداران نفت ایران به پایان رسید و عدم تمدید آن اگر چه در ابتدا به ناگهان شوک قیمتی به بازار نفت وارد کرد، اما چند روز بعد جهش اولیه از بین رفت و قیمت مجددا به حدود 70 دلار بازگشت. شواهد نشان می‌دهد اکنون بازار نفت به اطمینان نسبی در خصوص عرضه کافی از سوی تولیدکنندگان رسیده است.
  1398/2/22 17:09

  23 درصد رشد سهام گل‌گهر در 2 ماه

  قیمت جهانی سنگ آهن، محرک رشد کگل

  نماد کگل که معرف سهام شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر در بازار بورس است، طی ماه گذشته از سقف ارزش 749 تومان برای هر سهم عبور کرد و اکنون تنها 3 درصد با ارزش خود در اواخر فروردین فاصله دارد.
  1398/2/21 17:33

  بهبود نرخ کشتیرانی در 2 ماه اخیر

  صعود تدریجی شاخص بالتیک

  پس از یک دوره توقف طولانی، شاخص کالاهای خشک بالتیک که معیاری از نرخ کشتیرانی در جهان است، بار دیگر به حرکت افتاده است. رشد 50 درصدی این شاخص طی 2 ماه اخیر، از اوضاع مساعد کشتیرانی و تقاضای بالا برای کامودیتی‌ها حکایت دارد.
  1398/2/16 19:54

  بازگشت سریع پس از افزایش سرمایه

  "فولاد" ارزش خود را باز می‌یابد

  ارزش نماد فولاد در اواخر سال گذشته به دلیل افزایش سرمایه شرکت فولاد مبارکه، افت کرد؛ با این وجود بازگشت ارزش هر سهم، سریع‌تر از پیش‌بین ‌ها رخ داد. وجود عوامل کلان اقتصاد نظیر صعود نرخ ارز کمک کرد تا با رشد شاخص کلی بورس تهران، هم اکنون ارزش هر سهم تنها اختلاف 7 درصدی با میزان خود قبل از افزایش سرمایه سال 97 داشته باشد.
  1398/2/11 15:10

  تقاضای جهانی اهرم کنترل قیمت اسید سولفوریک

  فروکش قیمت اسید سولفوریک در انتهای سال 2018

  با اتمام سال 2018 قیمت اسید سولفوریک در چین دچار افت شدیدی شد. کاهش تولید داخلی در کشورها که سبب رشد تقاضای بین‌المللی این ماده در نیمه نخست سال شده بود قیمت این ماده شیمیایی را به‌طور فزاینده‌ای افزایش داده بود. کاهش تقاضا در سطح بین‌الملل و عرضه بیش از حد آن در انتهای سال منجر به افت قیمت اسید سولفوریک شد.
  1398/2/10 08:25

  رشد بالای بازارهای سهام در 3 ماهه اول 2019

  نقطه ترمز بورس آمریکا در کجا خواهد بود؟

  بازارهای مالی آمریکا از ابتدای سال 2019، روند بسیار خوبی داشته‌اند؛ به‌طوری که شاخص S&P 500 در 3 ماهه اول سال بهترین عملکرد خود از زمان بحران اقتصادی سال 2008 را تجربه می‌کند. آمارها نشان می‌دهند، رقم فعلی شاخص تا رسیدن به رکورد بیشترین میزان تمام دوران که در تابستان 2018 ثبت شد، فاصله چندانی ندارد.
  1398/2/5 13:24

  معامله 15 هزار تنی مس در اسفند

  مس سال 1397 را به‌خوبی در بورس کالا به پایان رساند

  بازار مس در بورس کالا با توجه به کش و قوس‌های داخلی و حتی بازارهای جهانی، سال 1397 را به‌خوبی پشت سر گذاشت؛ چرا که همه مس عرضه شده در بورس کالا از سوی تولیدکنندگان مورد معامله قرار گرفت و به فروش رفت. همین امر امیدواری‌ها را برای سال 1398 نیز بیشتر کرده است.
  1398/1/31 11:33

  معامله 118 هزار تنی آلومینیوم در سال 1397

  افزایش قیمت ارز و نرخ دستوری، افزایش تقاضا را درپی داشت

  سال 1397 در حالی به پایان رسید که بازارها شرایط عجیبی را تجربه کردند. افزایش نرخ ارز و دستور تثبیت آن در 4200 تومان و دستورالعمل‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت، گمرک و وزارت اقتصاد، باعث سرگردانی بازار و به‌نوعی هرج و مرج در آن شدند.
  1398/1/28 10:37
275
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
اذرنبش تبریز
فولاد متیل
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
بنر صنیع کاوه
بنر صبانور
فولاد آذربایجان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 64 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: