بورس و اقتصاد - مطالب ویژه

  افزایش ریسک بحران در بازار نفت

  دامنه تنش‌های تجاری به حوزه نفت کشیده شد

  پس از عبور از قله 67 دلار در اوایل ماه جولای، قیمت نفت خام برنت روند نزولی را طی کرد و طی یک‌ماه حدود 16 درصد کاهش داشت. اکنون، با رشد نسبی هفته‌های اخیر به حدود 59 دلار در هر بشکه رسیده است.
  1398/6/3 13:00

  تغییرات 3 ماهه چادرملو در بورس

  رشد تولید، محرک صعود کچاد

  افزایش تولید کنسانتره و شمش شرکت چادرملو در ماه‌های اخیر، منجر به صعود ارزش کچاد در بازار بورس شده است. از طرفی، کاهش شدید قیمت جهانی سنگ آهن در اوایل ماه آگوست میلادی، تاثیر اندکی در قیمت هر سهم کچاد گذاشته است.
  1398/6/3 11:00

  نوسان اقتصاد نفتی ایران با تحریم

  صعود و نزول‌های غیرمنتظره یک اقتصاد بی‌ثبات

  تحت تاثیر قیمت جهانی نفت و تحریم، اقتصاد ایران، رشدی ناهمگن و نوسانی را تجربه کرده است. با توجه به روند کنونی تشدید تحریم و کاهش فروش نفت صادراتی، انتظار می‌رود در سال جاری نیز، روند کاهشی حجم اقتصاد ایران ادامه داشته باشد.
  1398/5/31 18:30

  رشد دلار از نفس ایستاد

  تغییر مسیر نقدینگی از بازار ارز

  طی 3 ماه اخیر، قیمت دلار در بازار آزاد، حدود 23 درصد کاهش پیدا کرده است. این کاهش، بر خلاف پیش‌بینی‌های قبلی در این خصوص صورت گرفته است؛ چرا که با توجه به شدت گرفتن تحریم اقتصادی، به نظر می‌رسید روند کاهش درآمدهای ارزی کشور در سال جاری تشدید شود.
  1398/5/28 16:30

  کاهش ارزش سهام فولاد خوزستان

  تعدیل قیمت فخوز پس از رشد 30 درصدی

  به‌دلیل قرار گرفتن محصولات فولاد خوزستان در زنجیره صنعت فولاد به ویژه فولاد اکسین و نیز دستورالعمل دولت مبنی بر عرضه داخلی فولادسازان، صادرات فولاد خوزستان با افت مواجه شده است که این امر بر ارزش سهام این فولادساز بزرگ تاثیر گذاشت، به‌طوری که در خرداد ماه گذشته میزان صادرات این شرکت 25 درصد و متعاقب آن ارزش سهام آن در بازار بورس با 19 درصد افت مواجه شد.
  1398/5/14 08:59

  آمریکا در تلاش برای کم کردن نفوذ اوپک

  آیا نفت شیل جای اوپک را می‌گیرد؟

  در شرایطی که تولیدکنندگان نفت اوپک و روسیه برای تمدید توافق کاهش تولید، به توافق رسیدند، تولید نفت شیل همچنان در حال ثبت رکوردهای جدیدی است. از طرفی آمریکا سعی در کنترل بازار نفت به کمک بالا بردن ظرفیت تولید خود دارد و از طرف دیگر، نفوذ سیاسی این کشور بر عربستان، بزرگ‌ترین تولیدکننده اوپک، جای مانور چندانی برای مقامات سعودی باقی نگذاشته است.
  1398/5/1 20:30

  سهام شرکت ملی مس، همچنان در حال صعود

  رشد 60 درصدی فملی طی 5 ماه

  ارزش سهام شرکت ملی مس، طی 5 ماه گذشته، حدود 60 درصد رشد کرده است؛ این در حالی است که تحولات جهانی طی این مدت، عمدتا در جهت کاهش ارزش فلز مس در بازار پیش رفته است. تنش‌های تجاری چین و آمریکا و 3 مرحله افزایش نرخ بهره در آمریکا از جمله این عوامل بوده‌اند.
  1398/4/28 20:44

  ترامپ و افول آمارهای اقتصادی آمریکا

  فاز انقباضی تولید در چین و اروپا، به آمریکا کشیده می‌شود

  شاخص مدیران خرید، در آمریکا در آستانه افول و نزدیک شدن به اقتصادهای چین و حوزه یورو است؛ در حالی که تولید در این اقتصادها بیشتر نیمه اول سال 2019 را در فاز انقباضی سپری کرده است..
  1398/4/28 19:54

  رشد 100 درصدی شاخص بالتیک در 3 ماهه دوم 2019؛

  جو مثبت، به رشد بیشتر نرخ کشتیرانی کمک خواهد کرد

  در حالی که در 3 ماهه اول سال 2019، شاخص بالتیک دوره رکود را سپری می‌کرد و کشتیرانی رونق چندانی نداشت، طی 3 ماهه دوم، این شاخص بیش از 100 درصد رشد کرد و اکنون به بالای 1300 واحد رسیده است.
  1398/4/13 08:59

  زور عرضه و تقاضا بر ریسک‌های سیاسی می‌چربد

  تاثیر اندک تنش‌های سیاسی در قیمت نفت

  طی ماه ژوئن گذشته و در پی بروز تنش‌های جدی در خلیج فارس میان ایران و آمریکا، برخی نگرانی‌ها در زمینه آشفتگی بازار نفت وجود داشت، اما رشد قیمت نفت در اثر این بحران جدی، تنها 5 دلار بر هر بشکه در یک ماه اخیر بوده است. به‌نظر می‌رسد از طرفی، انتظار بازار، عدم وقوع یک درگیری جدی در خلیج فارس است و از طرف دیگر، بی‌ثباتی ناشی از تشدید مجدد جنگ تجاری، بر تقاضای جهانی نفت تاثیر جدی گذاشته است.
  1398/4/10 13:14
292
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
بنر صنیع کاوه
فولاد متیل
بنر صبانور
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتادمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتادمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هفتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: