بورس و اقتصاد - گفت و گو

  اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه و معادن فلزات در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  سکان‌داری «ومعادن» در گروه پیشرانان پیشرفت ایران/ ضرورت توسعه هوشمندسازی و معدن‌کاری دیجیتال

  «گروه پیشرانان پیشرفت ایران» با راهبری دولت و مشارکت شرکت‌های فعال در صنایع با ضریب اشتغال‌زا بالا، پروژه‌های جدید خود را در دو حوزه دانش‌بنیان و صنایع مولد آغاز کرده‌اند. شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، یکی از شرکت‌های برجسته عضو این گروه محسوب می‌شود که عهده‌دار اجرای هفت طرح از 48 طرح بزرگ صنعتی شده است. این شرکت با رویکرد سرمایه‌گذاری و بنگاه‌داری، حفظ و ارتقای ثروت سهام‌داران، همواره تلاش کرده است تا ضمن استفاده بهینه از سرمایه‌های انسانی و منابع مالی، در زنجیره ارزش صنایع که دارای مزیت رقابتی هستند، سرمایه‌گذاری کند تا با خلق ارزش در قالب ترکیب سود و یا افزایش ارزش سرمایه‌گذاری، رضایتمندی سهام‌دارن و ذی‌نفعان را محقق سازد. نیروگاه برق سمنان با ظرفیت 360 مگاوات، نخستین پروژه از طرح‌های ۴۸ گانه پیشرانان پیشرفت ایران به شمار می‌آید و «ومعادن» وظیفه اجرای آن را بر عهده دارد که ۱۸۰ مگاوات آن وارد مدار شده است و ۱۸۰ مگاوات دیگر تا اوایل آذر ماه امسال به بهره‌برداری خواهد رسید. در همین راستا، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با اردشیر سعدمحمدی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه و معادن فلزات به گفت‌وگو پرداخته است که مشروح آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/9/5 09:53

  محسن نادری، مدیرعامل شرکت مدیریت بین‌المللی همراه جاده ریل دریا در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  حمل‌ونقل مواد معدنی را متحول خواهیم کرد/ ضرورت توسعه زیرساخت‌های ریلی کشور

  شرکت مدیریت بین‌المللی همراه جاده ریل دریا (هیمکو)، با توجه به مشکلات فعلی و آتی حمل‌و‌نقل مواد معدنی فولادی در سال 1396 تاسیس شد. سهام‌داران این مجموعه را شرکت‌های سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، تجلی توسعه معادن و فلزات، گل‌گهر، چادرملو، گهر‌زمین و گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید تشکیل می‌دهند. چشم‌انداز این شرکت، احداث و توسعه تاسیساتی همچون پایانه تخصصی مکانیزه مواد معدنی، اسکله تخلیه و بارگیری مواد معدنی، زیرساخت‌های جاده‌ای و ریلی و دریایی، تهیه و توسعه تجهیزات و ارائه خدمات حمل ریلی، جاده‌ای، بندری و دریایی به منظور صادرات و واردات مواد و محصولات معدنی به ویژه تولیدات فولادی تا پایان سال 1409 است. همچنین حمل‌و‌نقل ترکیبی به منظور رفع چالش حمل‌و‌نقل سهام‌داران، از دیگر چشم‌انداز تعریف شده برای این شرکت به حساب می‌آید. در این راستا، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» گفت‌و‌گویی را با محسن نادری، مدیرعامل شرکت مدیریت بین‌المللی همراه جاده ریل دریا تدارک دیده است که متن آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/8/18 09:40

  حسن خلج طهرانی، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  قطب نخست تولید فولاد در کشور خواهیم شد/ احداث زیرساخت‌های جدید در راستای توسعه اقتصادی

  مناطق ویژه اقتصادی در سراسر جهان از اهمیت فراوانی برخوردار هستند؛ چراکه ضمن تامین زیرساخت‌های اساسی همچون آب و برق و راه‌های دسترسی برای سرمایه‌گذاران، تجارت نیز با سهولت و سرعت بیشتری در این مناطق صورت می‌پذیرد. هدف از تشکیل مناطق ویژه اقتصادی در ایران، پشتیبانی از فعالیت‌های اقتصادی، برقراری ارتباط تجاری بین‌الملل، تحرک در اقتصاد منطقه‌ای، تولید و پردازش کالا، انتقال فناوری، صادرات محصولات نفتی و غیر نفتی، ایجاد اشتغال مولد، جلب و تشویق سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی، صادرات مجدد و عبور خارجی است. در داخل کشور چند منطقه ویژه اقتصادی قرار دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج ‌فارس اشاره کرد. این منطقه با وسعت تقریبی پنج هزار هکتار در شهرستان بندرعباس و در مجاورت خلیج فارس واقع شده است. مزیت‌های ویژه این منطقه در زمینه دسترسی به آب‌های بین‌المللی، نزدیکی به ذخایر سنگ‌آهن بزرگ کشور و قرارگیری در مجاورت ذخایر انرژی در کنار سرمایه‌گذاری‌های صورت‌گرفته در حوزه توسعه ظرفیت‌های زیرساختی، منطقه ویژه خلیج ‌فارس را به مکانی امن برای سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع مختلف تبدیل کرده است. در همین راستا، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» گفت‌وگویی را با حسن خلج طهرانی، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج ‌فارس تدارک دیده است که در ادامه متن کامل آن را می‌خوانید:
  1401/7/23 09:26

  بازیار بهمن‌نژاد، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  توسعه زیرساخت‌های لجستیکی و زیست‌محیطی در منطقه ویژه/ نیازمند حمایت برای تامین تاسیسات زیربنایی هستیم

  با توجه به نقش و اهمیت مناطق ویژه اقتصادی در پیشبرد اهداف کلان کشور، ضرورت دارد اجرای طرح‌های توسعه‌ای در این مناطق با سرعت و شتاب بیشتری صورت پذیرد. اگرچه تحقق این امر مستلزم سرمایه‌گذاری کافی و همچنین حمایت دولت و بخش‌های مرتبط است اما خوشبختانه این مناطق تا به امروز توانسته‌اند اثرگذاری قابل توجهی در بخش معدن و صنایع فلزی کشور داشته باشند. با توجه به ضرورت اجرای طرح‌های توسعه‌ای در این مناطق، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با بازیار بهمن‌نژاد، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس به گفت‌‎وگو پرداخته است که متن کامل آن را در زیر خواهید خواند:
  1401/6/21 15:42

  محمدحسین قائمی‌راد، معاون برنامه‌ریزی و نظارت بر امور شرکت‌های سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  «ومعادن»، حافظ منافع سهامداران/ به دنبال تکمیل زنجیره ارزش و برقراری توازن هستیم

  هر بنگاه اقتصادی یا کسب و کار، برای تعیین انواع استراتژی‌های مختلف در سطح کلان شرکت یا سازمان، باید چشم‌انداز و ماموریت سازمان و عوامل محیطی و داخلی آن را در نظر گیرد و متناسب با آن‌ها، اهداف سازمان را به صورت شفاف مشخص کند که نتیجه آن، رشد و ارتقای آن سازمان به شمار می‌آید. بر این اساس، سیاست هلدینگ توسعه معادن و فلزات برای هر یک از شرکت‌­های زیرمجموعه متفاوت است. در این رابطه، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با محمدحسین قائمی‌راد، معاون برنامه‌ریزی و نظارت بر شرکت‌های «ومعادن» گفت‌وگویی انجام داده که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/4/25 18:03

  محمدحسین بصیری، مدیرعامل شرکت گسترش صنایع و معادن ماهان در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  توسعه سرمایه انسانی در معدن نیازمند تغییر نگرش و تسریع در جبران کاستی‌های ایجاد شده است

  مسئله منابع انسانی و شرایط حاکم بر آن در بخش معدن و صنایع معدنی بیش از همه حوزه‌ها با چالش‌ها و مشکلات عدیده مواجه شده که تنها با برنامه‌ریزی صحیح و تغییر نگرش سیاست‌گذاران و صاحبان کسب و کارهای این عرصه قابل اصلاح است. نگاه نسبتا سنتی به فعالیت در معادن و مغفول ماندن برنامه‌ریزی و توسعه زیرساخت‌های لازم در این عرصه موجب شده است که کاستی‌های نیروی انسانی در حوزه معادن بیش از همه به چشم بخورد. استفاده از ابزارهای مدیریت سرمایه‌های انسانی مبتنی بر دانش و تجربه به ویژه از طریق بازتعریف فرایندهای ارتباطی با دانشگاه باعث می‌شود از نیروهای انسانی فارغ‌التحصیل دانشگاهی بهتر بتوان در بخش معدن و صنایع معدنی استفاده کرد. در این راستا، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با محمدحسین بصیری، مدیرعامل شرکت گسترش صنایع و معادن ماهان گفت‌وگویی انجام داده است که در ادامه آن را خواهید خواند:
  1401/3/19 17:26

  علی قبادی، مدیرعامل شرکت چند وجهی فولاد لجستیک در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  هدف‌گذاری حمل 15 میلیون تن مواد معدنی در بلند مدت/ از همه ظرفیت‌ها برای دستیابی به اهداف استفاده می‌کنیم

  ایران دارای مزیت‌ها و پتانسیل‌های زیادی در زمینه لجستیک است که مهم‌ترین آن‌ها، قرار گرفتن در منطقه خاورمیانه و در مسیر پنج کریدور اصلی ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی، امکان استفاده از همه روش‌های حمل و نقل و دسترسی به آب‌های آزاد به شمار می‌روند اما متاسفانه تاکنون توسعه لجستیک در کشور به طور جدی مورد توجه قرار نگرفته است. با این حال، کشور ما به دلیل برخورداری از این مزیت‌ها، توانایی تبدیل شدن به یکی از مراکز مهم تجارت در منطقه و حتی دنیا را دارد و می‌تواند با کمک شرکت‌های بزرگ به ویژه در بخش معدن و صنایع معدنی و نیز شرکت‌های حمل و نقل، بخشی از پتانسیل‌های یاد شده را شکوفا کند. در این راستا، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با علی قبادی، مدیرعامل شرکت چند وجهی فولاد لجستیک به گفت‌وگو نشسته است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/2/10 12:47

  محسن نادری، مدیرعامل شرکت بین‌المللی همراه جاده ریل دریا در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  به دنبال ایجاد تحول در حمل و نقل مواد معدنی هستیم/ ساخت اسکله مکانیزه مواد معدنی در بندر شهید رجایی

  وجود زیرساخت‌های مناسب حمل و نقل یکی از موارد ضروری برای رونق اقتصادی و به ویژه توسعه و رشد صنایع کشورها به شمار می‌رود و بر تمامی فعالیت‌ها در حوزه تولید، توزیع و عرضه محصولات به بازار مصرف و ... تاثیر مستقیم دارد. در بسیاری از کشورهای صنعتی پیشرفته، سرمایه‌گذاری‌های فراوانی برای توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل اعم از جاده‌ای، ریلی و دریایی صورت گرفته است و اثرگذاری این بخش در توسعه سایر صنایع آن کشورها نیز کاملا مشاهده می‌شود. اهمیت بخش حمل و نقل به قدری است که بعضی از شرکت‌های تراز اول به سمت توسعه و احداث زیرساخت‌های این بخش در کشورهای کمتر توسعه‌یافته حرکت کرده‌اند. در کشور ما نیز توجه به تقویت حمل و نقل در برنامه‌های پنج‌ساله دولت‌ها مشاهده می‌شود اما این امر مطابق با انتظار، برنامه‌ریزی‌ها و توسعه صنایع پیش نرفته است. در این راستا، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با محسن نادری، مدیرعامل شرکت مدیریت بین‌المللی همراه جاده ریل دریا به گفت‌وگو نشسته است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/1/20 12:20

  محمود علی حریم‌کیش، رئیس هیئت مدیره منطقه ویژه اقتصادی لامرد در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  استقبال از سرمایه‌گذاران با تکمیل زیرساخت‌های لازم/ نگاه به توسعه صنعت آلومینیوم

  مناطق ویژه اقتصادی در سراسر جهان از جنبه‌‎های مختلفی حائز اهمیت هستند. این مناطق بیشتر در سواحل دریاهای آزاد قرار دارند و به عنوان محلی امن برای جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی محسوب می‌شوند. چراکه از بک سو، زیرساخت‌های اساسی مانند آب، برق، گاز، راه دسترسی و... در این مناطق برای سرمایه‌گذاران فراهم خواهد شد و از سوی دیگر، سرمایه‌گذاران در این مناطق از معافیت‌های مالیاتی برخوردار هستند و تجارت به آسانی و سرعت بیشتری انجام می‌شود. در کشور ما نیز مناطق ویژه اقتصادی متعددی وجود دارند که در میان آن‌ها، منطقه ویژه لامرد با توجه به موقعیت استراتژیکی و جغرافیایی خاص توانسته است از نظر جذب سرمایه‌گذاری عملکرد مطلوبی را داشته باشد و به محلی مناسب جهت سرمایه‌گذاری تبدیل شود. مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب (سالکو) به عنوان پیشرفته‌ترین واحد تولید آلومینیوم در کشور در این منطقه قرار دارد و منطقه ویژه لامرد به نمایندگی از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، برنامه‌های متعددی را برای صنایع پایین‌دستی آلومینیوم در نظر گرفته است. در این راستا، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با محمود علی حریم‌کیش، رئیس هیئت مدیره منطقه ویژه اقتصادی لامرد به گفت‌وگو نشسته است که متن کامل آن را در زیر می‌خوانیم:
  1400/10/25 13:40

  علی قبادی، مدیرعامل شرکت چندوجهی فولاد لجستیک در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  رشد 330 درصدی عملکرد فولاد لجستیک

  حمل و نقل یکی از گلوگاه‌های صنعت فولاد کشور محسوب می‌شود و مهم‌ترین ضعف در این حوزه، کمبود زیرساخت‌های حمل و نقلی است. تولیدکنندگان بزرگ با توجه به نیازهای اساسی خود به حمل مواد اولیه و محصولات در مقیاس بالا، اقدام به تاسیس شرکت‌های حمل و نقلی کرده‌اند و توانسته‌اند با این اقدام، علاوه بر اینکه مواد اولیه خود را تامین کنند، سهمی در بهبود شاخص‌های حمل و نقلی کشور داشته باشند. در این خصوص خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با علی قبادی، مدیرعامل شرکت چند وجهی فولاد لجستیک گفت‌وگویی انجام داده است. وی می‌گوید شرکت فولاد لجستیک در سال جاری توانسته است تمامی رکوردهای حمل و نقل را جابه‌جا کند که این مهم علی‌رغم وجود مشکلاتی همچون قطعی برق، شیوع ویروس کرونا و مشکلات زیرساختی رقم خورده است. متن این گفت‌وگو را در ادامه خواهید خواند:
  1400/9/21 16:19
125
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: