بورس و اقتصاد - گفت و گو

  جعفر سرقینی، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت

  تشکیل کنسرسیوم صادراتی، منجر به افزایش قدرت رقابت می‌شود

  توجه به پتانسیل‌های بخش معدن و صنایع معدنی در کشور می‌تواند به افزایش قدرت رقابت محصولات تولیدی منجر شود. در نتیجه با افزایش قدرت رقابت محصولات، توان صادراتی تولیدکنندگان نیز افزایش می‌یابد. در رابطه با توسعه صادرات محصولات معدنی، ماهنامه اخبار فلزات با معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت به گفت‌وگو نشسته است. جعفر سرقینی اعتقاد دارد تشکیل کنسرسیوم‌های تخصصی به‌منظور صادرات منظم و هدفمند، یکی از راه‌های توسعه صادرات محصولات معدنی و صنایع معدنی کشور است. وی همچنین می‌گوید مشوق‌های صادراتی بسیار مناسبی برای صادرکنندگان در نظر گرفته شده است متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  1396/12/3 12:22

  پدرام سلطانی، نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران

  کانون‌های قدرت، مانع توسعه بخش خصوصی کوچک هستند

  بنگاه‌های کوچک و متوسط متعلق به بخش خصوصی در کشور با مشکلات و چالش‌هایی مواجه هستند. در این خصوص ماهنامه اخبار فلزات برای بررسی این مشکلات با نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران به گفت‌وگو نشسته است. پدرام سلطانی اعتقاد دارد بنگاه‌های بزرگ دولتی و خصولتی متعلق به کانون‌های قدرت تا حد زیادی مانع از رشد بنگاه‌های کوچک بخش خصوصی می‌شود. چرا که اغلب این شرکت‌های بزرگ بر بخشی از اقتصاد کشور تسلط دارند. وی همچنین می‌گوید در میان مسئولان و نهادها عزمی برای بهبود شرایط به‌منظور توسعه فعالیت‌های بخش خصوصی وجود ندارد و لازم است که تفکر بهبود شرایط کسب‌وکار تقویت شود.
  1396/12/2 17:45

  ناصر تقی زاده، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر

  برجام، جذب سرمایه‌گذاری خارجی را تسهیل کرد

  تحریم‌های چند سال گذشته علیه ایران باعث شده بود تا بسیاری از شرکت‌ها نتوانند خود را با شرایط روز دنیا وفق دهند و در پی آن خرید تجهیزات و ماشین‌آلات روز دنیا با مشکل مواجه شد. ضمن اینکه به‌دلیل تحریم‌های بانکی امکان جذب سرمایه‌گذاری خارجی وجود نداشت. این در حالی است که برجام باعث شد تا زمینه برای ورود تجهیزات و ماشین‌آلات جدید و همچنین سرمایه‌گذاری خارجی فراهم شود. ماهنامه اخبار فلزات در راستای بررسی اثر برجام بر شرکت‌های معدنی با مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر به گفت‌وگو نشسته است. ناصر تقی زاده اعتقاد دارد باید از فرصت پیش آمده ناشی از برجام استفاده کرد و در این راستا شرکت گل‌گهر نیز توانست چندین قرارداد مهم در زمینه تامین مالی و نیز خرید تجهیزات خارجی را به امضا برساند. وی می‌گوید به‌نظر می‌رسد که هنوز سیستم بانکی کشور ما در برخی از بانک‌ها نتوانسته است خود را با سیستم‌های مالی دنیا تطبیق دهد. بنابراین اصلاح سیستم بانکی و تغییر نگرش بانک‌ها در خصوص تامین مالی ضروری به‌نظر می‌رسد. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  1396/11/25 15:47

  صادق نجفی، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران

  توسعه متوازن کشور، نیازمند افزایش بودجه عمرانی است

  هرساله رئیس دولت، بودجه اداره کشور را برای سال آتی جهت بررسی و تصویب به‌دست نمایندگان مجلس می‌سپارد. این بودجه از سوی اقتصاددانان، هیأت دولت، صاحبنظران، سازمان‌ها، ارگان‌ها و نهادهای مختلف مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد. بودجه، عملکرد مالی واحدهای تحت نظارت دولت را شکل می‌دهد و از این جهت حائز اهمیت خواهد بود. بودجه سال آتی با هدف اشتغالزایی، رفع فقر و ایجاد عدالت تقدیم مجلس شده است. ماهنامه اخبار فلزات با هدف بررسی لایحه بودجه پیشنهادی سال 97، با مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به گفت‌وگو نشسته است. صادق نجفی اعتقاد دارد، اقدامات موثری در مسیر شفاف‌سازی این بودجه انجام گرفته است. از دیگر امتیازات این بودجه می‌توان به در نظر گرفتن ردیف بودجه مربوط به مشوق‌های صادراتی اشاره کرد که زمینه خروج از رکود را فراهم می‌آورد. البته نقدهایی همچون کاهش بودجه عمرانی نیز به این لایحه وارد می‌شود. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  1396/11/14 17:07

  محمد کشانی،مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان

  تزریق غیرهدفمند نقدینگی عامل افزایش رکود در سال آتی خواهد شد

  با سوار شدن به هواپیما، سفر من به استان خوزستان آغاز شد. سفری به مقصد شهر اهواز و کارخانه فولاد خوزستان. در ابتدای ورود اهواز، هوا کاملا صاف بود و خبری از گردوغبارهایی که هر روز در اخبار از آن می‌شنیدم نبود و امیدوار شدم یک روز پاکیزه را در اهواز ببینم. از ابتدای ورود به شرکت فولاد خوزستان، خون‌گرمی مردمان خوزستان از درب نگهبانی تا تمامی کارمندان روابط عمومی مشهود بود. با گذشت اندک زمانی از ورودم به فولاد خوزستان طوفان گردوغبار آغاز شد، اما من در میان کارکنانی بودم که باوجود آلودگی و اعلام تعطیلی همچنان مشغول فعالیت بودند. با همانگی روابط عمومی فولاد خوزستان، مقدمات گفتگو با محمد کشانی مدیرعامل شرکت فراهم شد. از همان ابتدا متوجه صراحت و شفاف بودن محمد کشانی شدم، از وی درباره تاثیر بودجه درنظر گرفته شده برای سال آتی برای صنایع کشور پرسیدم و وی، به مشکلات ناشی از کاهش بودجه عمرانی، افزایش بی‌برنامه نقدینگی در کشور و از مشکلات پیش‌روی صنعت فولاد در آینده می گوید. از مزیت‌های اقتصادی و از اینکه چگونه فرصت‌های طلایی را باید درک کرد و بهره برداری نمود و صادرات را یک برگ برنده برای حیات اقتصادی می‌پندارد و از نداستن قدر بازارهای کشورهای همسایه غبطه می‌خورد، اما آینده فولادخوزستان را امیدوارکننده می خواند، متن کامل این گفت‌وگو جالب و خواندنی است.
  1396/11/14 13:30

  مهدی کرباسیان، رئیس هیات عامل ایمیدرو

  بودجه سازمان‌های توسعه‌ای پاسخگوی نیاز کشور نیست

  به عقیده بسیاری از فعالان بخش معدن، بودجه مد نظر دولت برای سازمان‌های توسعه‌ای معادن کافی به‌نظر نمی‌رسد؛ چرا که طرح‌های نیمه‌تمام فراوانی در بخش معادن و صنایع معدنی و به‌ویژه فولاد و آلومینیوم وجود دارد که سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدن ایران (ایمیدرو) موظف است این طرح‌ها را تکمیل کند. برای بررسی بودجه سازمان ایمیدرو، ماهنامه اخبار فلزات با ریاست هیات عامل این سازمان به گفت‌وگو نشسته است. مهدی کرباسیان اعتقاد دارد بودجه‌های اختصاص یافته به این سازمان طی سال‌های گذشته کفاف اجرای طرح‌های توسعه‌ای در کشور را نداده است و حتی با وجود واگذاری شرکت‌های تحت پوشش ایمیدرو به بخش خصوصی، کمتر از یک درصد آن به ایمیدرو بازگشته است و عملا دست این سازمان برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای در بخش معدن و صنایع معدنی بسته ماند. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  1396/11/11 10:18

  حمیدرضا فولادگر، نماینده مجلس شورای اسلامی

  ضرورت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در بودجه

  لایحه بودجه سال 1397 توسط دولت به مجلس تقدیم شد و به‌نظر می‌رسد که در رابطه با آن نقدهای زیادی وجود دارد. بودجه طرح‌های عمرانی کاهش یافته، اما در مقابل هزینه‌های جاری دولت افزایش یافته است. این موضوع ممکن است این ذهنیت را پدید آورد که با کاهش بودجه‌های عمرانی دولت قصد فعال‌سازی آن‌ها را ندارد. در این رابطه ماهنامه اخبار فلزات با نماینده دوره دهم مجلس شورای اسلامی به گفت‌وگو نشسته است. حمیدرضا فولادگر اعتقاد دارد به‌جای اینکه در هر سال هزینه‌های جاری دولت کاهش یابد، از بودجه عمرانی کاسته شده است و این مناسب نیست؛ اما در سوی دیگر دولت قصد دارد این پروژه‌ها را به بخش خصوصی واگذار کند تا مردم نیز در اقتصاد مشارکت داشته باشند. نماینده مجلس دهم همچنین می‌گوید 65 درصد از حقوق دولتی معادن برای بهبود زیرساخت‌ها و جذب سرمایه‌گذار در اختیار دولت قرار گرفته است تا جذب سرمایه‌گذار در معدن تسهیل شود. متن این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  1396/11/11 08:32

  رضا رحمانی، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تولید

  اقتصاد کشور را به دست مردم بسپاریم

  با وجود تمام نگرانی‌ها از نحوه ارائه لایحه بودجه سال 97، سرانجام این لایحه توسط رئیس‌جمهور تقدیم مجلس شد. تدوین بودجه سال آتی در شرایط بسیار حساس حال حاضر کشور توجه بسیاری را به‌خود معطوف کرده است. نیاز شدید کشور به تولید و در پی آن اشتغال دو موضوع مهمی است که به‌نوعی تمامی اقشار جامعه با آن درگیر هستند. بر این اساس ماهنامه اخبار فلزات به گفت‌وگو با قائم مقام وزیر صنعت پرداخته است. رضا رحمانی معتقد است که خصوصی‌سازی صحیح منجر به بارور شدن درخت تولید می‌شود. درختی که ثمره آن اشتغال‌زایی سریع، به‌موقع و به میزان مطلوب و در نهایت رشد اقتصادی کشور است. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  1396/11/9 12:04

  مجتبی خسروتاج رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران

  اعتماد، نخستین شرط در مسیر توسعه صادرات است

  توسعه اقتصادی یکی از اولویت‌های اصلی کشورها است. بدون شک صادرات را باید یکی از اثرگذارترین عوامل اقتصاد دانست و مورد توجه قرار داد. برهمین اساس ماهنامه اخبار فلزات جهت بررسی اهمیت صادرات، چالش‌های فعلی در مسیر آن و راهکارهایی برای توسعه صادرات با رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران به گفت‌وگو نشسته است. مجتبی خسروتاج اعتقاد دارد، کشور به نقشه راهی نیاز دارد تا به‌موجب آن، ظرفیت و پتانسیل‌های کشور شناسایی و با تدوین برنامه‌های زیرساختی، زمینه برای توسعه صادرات فراهم شود. وی اعتقاد دارد، توسعه صادرات برپایه ایجاد فضای اعتماد در روابط سیاسی محقق می‌شود. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  1396/11/5 08:50

  عزیزالله عصاری، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات

  عدم توسعه زیرساخت‌های بندری حلقه مفقوده رشد کشور است

  در دنیا امروز به دلیل اهمیت یافتن تجارت جهانی، حمل‌ونقل از جایگاه ویژه‌ای برخوردار شده است. حمل‌ونقل دریایی نیز به‌دلیل مزیت‌هایی نظیر ارزانی و دسترسی راحت کارآمدترین روش حمل‌ونقل در دنیا شناخته شده است. در سال‌های گذشته کشورهایی که دارای دسترسی به آب‌های آزاد بوده‌اند با هزینه در بخش بنادر خود و ایجاد اسکله‌های بزرگ توانسته‌اند این بخش حمل‌ونقل خود را تقویت کنند و از مزیت‌های پیشرفت این بخش بهره‌مند شوند. ایجاد مبادلات جهانی در توسعه بخش معدن و صنایع معدنی نیز جایگاه ویژه‌ای دارد. بر همین اساس ماهنامه «اخبار فلزات» جهت بررسی نقش بنادر در توسعه اقتصادی کشور و صنایع معدنی با عزیزالله عصاری مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات به گفت‌وگو نشسته است. وی اعتقاد دارد که وجود زیرساخت‌های حمل‌ونقل شاخصی مهم در ارزیابی توسعه اقتصادی کشورها محسوب می‌شود و عدم توسعه زیرساخت‌های بندری موجب عقب ماندن بخش معدن و صنایع معدنی کشور شده است.
  1396/11/3 14:24
121
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: