بورس و اقتصاد - گفت و گو

  الله‌مراد عفیفی‌پور، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان

  سازمان بنادر کشور در پی جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی است

  حمل‌ونقل دریایی به‌علت مزایای فراوان از جایگاه ویژه‌ای در تجارت جهانی امروز برخوردار شده است و عمده تجارت جهانی از طریق دریا صورت می‌گیرد. کشورهایی که در این سال‌ها در زمینه بهبود صنعت حمل‌ونقل دریایی خود تلاش کرده‌اند، توانسته‌اند که سود بالایی را از این راه کسب کنند. بر همین اساس ماهنامه اخبار فلزات، جهت بررسی نقش بنادر در توسعه اقتصادی کشور و وضعیت فعلی بنادر کشور به گفت‌وگو با مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان نشسته است. الله‌مراد عفیفی‌پور، ضمن بیان اهمیت بنادر در توسعه تجارت جهانی، معتقد است که طی سال‌های اخیر اقدامات مناسبی جهت بهبود وضعیت بنادر و صنعت حمل‌ونقل دریایی کشور صورت گرفته است. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  1396/11/3 09:54

  بهرام سبحانی، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان

  زیرساخت‌ کشور، آماده صادرات 20 میلیون تنی فولاد نیست

  ایجاد تسهیلات لازم درخصوص توسعه تجارت دریایی از مهمترین مواردی به‌شمار می‌رود که رونق صنایع را به‌همراه دارد. چرا که این دست مبادلات، زمینه را برای گسترش صادرات و واردات فراهم می‌آورد. این مهم در صنایع معدنی و فلزی به‌ویژه صنعت فولاد با توجه به حجم بالای تجارت اهمیت دوچندانی را به خود اختصاص داده است. بر همین اساس ماهنامه «اخبار فلزات» جهت بررسی نقش بنادر در توسعه اقتصادی کشور و صنعت فولاد با مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان به گفت‌وگو نشسته است. بهرام سبحانی اعتقاد دارد، با توجه به اهداف توسعه‌ای کشور مطابق با سند چشم‌انداز 1404، توسعه بنادر و اسکله‌ها حائز اهمیت به‌نظر می‌رسد. وجود مرز آبی بسیار طولانی در جنوب کشور، به‌منزله پتانسیل قدرتمند در حوزه بنادر است. بدون شک با سرمایه‌گذاری در این حوزه، این پتانسیل بالقوه به مزیت تبدیل می‌شود.
  1396/10/6 14:59

  محمدحسین مقیسه، مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری‌های کوچک خبرداد:

  رشد 114 درصدی ضمانت‌نامه‌های صندوق سرمایه‌گذاری کوچک

  صنایع کوچک و متوسط در تمام دنیا، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند، این صنایع سهم عمده‌ای در  تولید و اشتغال‌ کشورها دارند. صنایع کوچک در ایران نیز از جایگاه مهمی برخوردارند، اما به‌دلیل مشکلات خود نتوانسته‌اند به جایگاهی  که این صنایع در دنیا دارند، دست یابند. یکی از این مهم‌ترین مشکلات این صنایع در کشور، مشکل تامین نقدینگی این صنایع است. صندوق ضمانت صنایع کوچک، با هدف کمک به این صنایع در جهت رفع مشکل تامین سرمایه ایجاد شده است. جهت مشخص شدن خدمات ارائه شده توسط این صندوق، فلزات آنلاین به گفت‌وگو با مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری‌های کوچک پرداخت. محمد حسین مقیسه به افزایش بیش از 100 درصدی ضمانت‌نامه‌های صادرشده توسط این صندوق درسال جاری اشاره کرد.
  1396/10/2 13:38

  محمدحسین مقیسه، مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری‌های کوچک

  تضمین سرمایه‌گذاری از بیمه سرمایه‌گذاری قوی‌تر است

  طی سال‌های گذشته یکی از مشکلات اساسی صنایع در کشور ما، نبود تضمین یا بیمه برای سرمایه‌گذاری بوده است و در این رابطه بسیاری از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی به مقوله سرمایه‌گذاری در ایران با احتیاط وارد می‌شدند. چرا که در ایران ابزارهای تضمین و بیمه سرمایه‌گذاری وجود نداشت. اما در سال‌های اخیر با تاسیس چندین سازمان و صندوق، امکاناتی برای تضمین سرمایه‌گذاری ایجاد شده است. ماهنامه «اخبار فلزات» برای بررسی وضعیت تضمین و بیمه سرمایه‌گذاری در ایران با مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری‌های کوچک به گفت‌وگو نشسته است. محمدحسین مقیسه اعتقاد دارد که میان دو موضوع تضمین و بیمه سرمایه‌گذاری، بسیاری از افراد و شرکت‌ها ترجیح می‌دهند تا سرمایه‌گذاری آن‌ها تضمین شود تا بیمه، چرا که تضمین هیچ قید و شرطی ندارد. وی همچنین می‌گوید برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی باید بیمه‌های سرمایه‌گذاری به ویژه در مورد ارز در کشور ما تعریف شوند. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  1396/9/8 10:09

  مهدی کرباسیان، رئیس هیات عامل ایمیدرو

  نگاه دولت باید صادرات محور باشد

  یکی از مهم‌ترین مباحث مطرح شده برای بهبود وضعیت کالاهای تولید داخل، صادرات محور بودن آن است. در این میان محصولات معدنی طیف بزرگی از صادرات کشور را دربر می‌گیرند که باید برای توسعه صادرات این محصولات از سوی مسئولان اقداماتی صورت گیرد. بر این اساس ماهنامه «اخبار فلزات» با رئیس هیات عامل ایمیدرو به گفت‌وگو نشسته است. مهدی کرباسیان اعتقاد دارد صادرات محور نبودن کالاهای معدنی و عدم وجود حمایت‌های صادراتی از تولیدکنندگان دو مانع اصلی توسعه صادرات محسوب می‌شوند. وی همچنین می‌گوید دولت باید رویکرد خود را صادرات قرار دهد تا تولیدکنندگان کشور بتوانند با دیگر کشورها رقابت کنند. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  1396/9/4 00:00

  علی‌اصغر پورمند، مدیرعامل هلدینگ میدکو

  جای بیمه سرمایه‌گذاری در ایران خالی است

  بانک‌ها مهم‌ترین منابع تامین مالی در کشور ما به‌شمار می‌روند. اما طی سال‌های اخیر تامین مالی از بانک‌ها دشوار شده است و بسیاری از فعالان اقتصادی معتقدند که بانک‌ها رویکرد تجاری دارند و کمتر از بخش تولید حمایت می‌کنند. ماهنامه «اخبار فلزات» برای بررسی وضعیت تامین مالی از بانک با مدیرعامل شرکت هلدینگ توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) به گفت‌وگو نشسته است. علی اصغر پورمند اعتقاد دارد که بدون یک پشتیبان قوی و دارای اعتبار همانند بانک، تشکیل شرکت‌های بزرگ ممکن نیست. ضمن اینکه برای تشکیل شرکت‌های بزرگ باید به مقوله‌های اقتصادی بودن پروژه، تامین مالی از بازار پول و سرمایه و نیز بیمه سرمایه‌گذاری توجه کرد. وی همچنین می‌گوید به یک پروژه زمانی وام تعلق می‎گیرد که از نظر اقتصادی سودده و شرکت مورد نظر صلاحیت دریافت وام را داشته باشد. پورمند همچنین اظهار کرد مهم‌ترین تضمین سرمایه‌گذاری در یک پروژه سودده بودن است و البته در کنار آن باید فعالیت شرکت بیمه شود که بورس‌های بزرگ و بین‎المللی چنین وظیفه‎ای را برعهده دارند البته بیمه سرمایه‌گذاری در ایران وجود ندارد و لازم است به این مقوله نیز پرداخته شود. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  1396/9/1 00:00

  محمد نصوری، مدیرعامل شرکت المهدی ـ هرمزال

  ساختار محدود بازار پولی و مالی کشور موجب عدم رشد صنعت بیمه است

  بررسی‌های انجام شده در زمینه وضعیت صنعت آلومینیوم کشور نشان می‌دهد که با وجود داشتن مزیت‌های نسبی فراوان برای توسعه، همچنان این صنعت در کشور فاصله بسیار زیادی با اهداف تعیین شده دارد و از کشورهای همسایه بسیار عقب مانده است. وضعیت سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف از جمله صنعت آلومینیوم در سال‌های اخیر رشد جالبی نداشته است. در همین راستا ماهنامه «اخبار فلزات» برای روشن شدن وضعیت سرمایه‌گذاری در این بخش و تاثیر حضور بیمه سرمایه‌گذاری در کشور به گفت‌وگو با مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی-هرمزال پرداخته است. محمد نصوری به بیان اهمیت و لزوم سرمایه‌گذاری خارجی در صنعت آلومینیوم کشور پرداخت. وی معتقد است ارتباط تنگاتنگی بین حضور بیمه‌ها در جذب سرمایه‌گذاران وجود دارد. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
  1396/8/29 00:00

  پدرام سلطانی، نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران

  تفکیک وزارتخانه بیهوده و بازگشت به عقب است

  موضوع تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت در حالی طی یکی دو ماه اخیر مطرح شده است که 5 سال پیش این وزارتخانه از ادغام دو وزارتخانه پدید آمد.
  1396/7/2 00:00

  سید محمد اتابک، مدیرعامل هلدینگ گسترش صنایع معدنی کاوه پارس

  تفکیک مجدد وزارت صنعت، معدن و تجارت عقبگرد نیست؛ نشانه شهامت اصلاح است

  قضاوت امری ناظر به گذشته است؛ بد عهدی‌های دولت در خصوصی‌سازی، اطمینان را از این حوزه سلب کرد
  1396/6/20 00:00

  ناصر سبحانی، مدیرعامل شرکت بین‌المللی توسعه صنایع و معادن غدیر

  اقتصاد کشور سرطانی و نیازمند درمان است

  ​ایجاد موقعیت‌های شغلی پایدار یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های اصلی دولتمردان در سال‌های اخیر به‌شمار می‌رود. هرچند که در موارد متعددی مشاهده شده که به‌جای حل اصولی آن، به جذب نیروی مازاد در صنایع بزرگ همچون زنجیره تولید مواد معدنی و فلزی مبادرت کرده‌اند.
  1396/5/18 00:00
121
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: