بورس و اقتصاد - یادداشت

  سعید خادمی پور، مدیر روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس

  روابط عمومی، بازوی اطلاع‌رسانی سازمان

  هر سازمان در برنامه‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت خود اهداف توسعه‌ای را دنبال می‌کند که باید برای رسیدن به آن برنامه‌ریزی‌های متعددی را صورت دهد. در راه توسعه هر سازمان به‌طور حتم موانع و چالش‌های درونی و بیرونی وجود خواهد داشت که سازمان باید با آن‌ها مقابله کند و بر آن‌ها فائق آید.
  1398/2/28 10:36

  علیرضا ناصرپور، مدیر توسعه بازارهای مشتقه بورس کالای ایران

  لزوم بهبود فضای کسب و کار الکترونیک

  یکی از تسهیلات تجارت الکترونیک برای صنایع، بستر مناسب اطلاعاتی و ارتباطی است که درباره هر کالا چه از نظر فنی و چه به لحاظ تجاری در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. امکانی که در دنیای واقعی، ارزش تجاری زیادی دارد اما بدون صرف هزینه و زمان قابل‌توجهی به‌دست نمی‌آید. کاهش واسطه‌ها یکی از ارزشمندترین دستاوردهای تجارت الکترونیک به‌‌شمار می‌رود که باعث کاهش بی‌سابقه قیمت کالاها و خدمات در جهان شده است. تجارت الکترونیک فرصتی را در اختیار خریداران قرار می‌دهد که بتوانند با طیف گسترده‌ای از تولیدکنندگان جهان ارتباط برقرار کنند و از این طریق به تقاضای مورد نظر خود از بین پیشنهاد‌های مختلف برسند و در مقابل فروشندگان قدرت چانه‌زنی بالایی برای کسب امتیاز و مزایای بیشتر داشته باشند. در صورتی‌که در دنیای حقیقی به علت محدودیت‌های ناشی از فاصله جغرافیایی، مشتریان چنین قدرت انتخابی ندارند. البته این ساختار برای صنایع هم دارای امتیازات فراوانی است که از جمله آن‌ها می‌توان به امکان عرضه و فروش محصولات به تمام مردم جهان اشاره ‌کرد.
  1398/2/24 09:51

  تحریم نفت، تهدید یا فرصت

  با توجه به موقعیت ژئوپلوتیک، جمعیت، انرژی، جاده و راه‌آهن و دسترسی به آب‌های بین المللی و ...، ایران در وضعیت خاصی قرار گرفته که امکان تحریم موثر را از بین برده است و به همین دلایل تحریم‌ها تاکنون نتوانسته‌اند کشور را فلج کنند. اما سوال اصلی این است که ما در مقابل تحریم ها فقط مقاومت کنیم یا اینکه باید راهکار دیگری را جستجو کنیم؟
  1397/10/29 14:53

  «فلزات آنلاین» پیشنهاد می‌دهد؛

  دستورالعمل ارزی بانک مرکزی به نفع صنایع صادرکننده بازنگری شود

  بیش از 4 ماه است که از دستورالعمل بانک مرکزی به شماره 208421‏/97 مورخ 18‏/06‏/1397 در خصوص «برگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور» می‌گذرد و صادرکنندگان مکلف به بازگرداندن 95 درصد ارز حاصل از صادرات به سامانه نیما در مهلتی 3 ماهه از تاریخ صدور پروانه صادراتی گمرکی شده‌اند.
  1397/10/25 15:35

  یحیی آل اسحاق، رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق طی یادداشتی در فلزات آنلاین اعلام کرد:

  صادرکنندگان در انتظار حمایت دولت در فضای پر ریسک صادرات

  صادرات در شرایط کنونی، امری بسیار پر ریسک محسوب می‌شود. در شرایطی که فضای کلی به سمتی می‌رود که صادرکنندگان ایرانی با محدودیت‌های تحریم مواجه هستند، قوانین و مقررات دست وپا گیر در این حوزه عملا دست فعالان این حوزه در داخل کشور را از هر دو سو تحت فشار فزاینده‌ای قرار داده است. نمونه بارز این مشکل، صنعت فولاد کشور است که ظرفیت بالای تولید در داخل، بازار کافی پیدا نکرده و عدم ایجاد ظرفیت کافی صادرات در این بخش، می‌تواند به کاهش تولید منجر شود. در این راستا، تخصیص و اجرایی شدن بودجه پروژه‌های عمرانی که مصرف عمده صنعت فولاد است، می‌تواند تلاش موثری در حمایت از تولید در کشور باشد.
  1397/10/24 15:19

  مجیدرضا حریری، نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین طی یادداشتی در فلزات آنلاین اعلام کرد:

  نداشتن جهت گیری، آفت برنامه‌ریزی در اقتصاد کشور

  از گذشته تا به امروز، بودجه‌ریزی در کشور با یک مشکل جدی روبروست و آن عدم وجود یک نگاه کلان به توسعه و برنامه‌ریزی براساس یک نسخه اقتصادی جامع است. در فقدان این نگاه، بودجه‌ریزی در کشور بدون جهت‌گیری در اقتصاد انجام می‌شود و صرفا تعیین درآمدها و هزینه‌ها شده است.
  1397/10/19 15:18

  محمود جام ساز، اقتصاددان طی یادداشتی در فلزات آنلاین اعلام کرد:

  واحدهای تولیدی از مالیات معاف شوند

  در بودجه سال 98، به رویه سال‌های گذشته، سهم عمده‌ای برای نهادهای غیرمولد در اقتصاد ایران تعریف شده است. در شرایطی که به نظر می‌رسد با فشارهای جهانی، نفت نیز رمق چندانی برای خلق درآمد برای دولت نداشته باشد، سازوکار مالیاتی به‌عنوان منبع درآمد اصلی علیرغم بسیاری از کشورهای توسعه یافته، در ایران جدی گرفته نمی‌شود و عمده درآمد مالیاتی دولت‌ها، به‌جای ثروتمندان از حقوق بگیران و تولیدکنندگان اخذ می‌شود. بنا به این دلایل، پیش‌بینی می‌شود دولت نه تنها قادر به کاهش وابستگی به نفت نباشد، بلکه در تامین منابع مالی ضرورى نیز با مشکل روبرو خواهد بود. اگرچه راهکار نهایی، تنظیم بودجه مستقل از نفت است؛ نخست دولت باید یک سازوکار نوین مالیاتی تدوین کند.
  1397/10/18 16:03

  عزیزاله عصاری، مدیرعامل سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات طی یادداشتی اختصاصی در فلزات آنلاین اعلام کرد:

  عزم جدی معدنی‌ها در تأمین انرژی و توسعه زیرساخت‌ها

  در سفر هفته گذشته رئیس‌جمهور و اعضای هیات دولت به استان سمنان شاهد آغاز عملیات اجرایی 78 طرح در مسیر توسعه این استان بودیم. بدون تردید یکی از مهم‌ترین این طرح‌ توسط بخش خصوصی که موردتوجه ویژه رئیس‌جمهور، مردم و رسانه‌ها قرار گرفت؛ طرح توسعه دو نیروگاه سمنان و شاهرود با اعتباری بالغ‌بر 2800 میلیارد تومان است. شاید کمتر کسی بداند که این طرح‌ها فراتر از آن‌که تنها یک برنامه نیروگاهی به‌حساب آید، حرکتی در راستای تأمین زیرساخت‌های بخش فولاد به شمار می‌رود که متعلق به هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات است.
  1397/9/20 11:45

  سید مهدی نیازی، مدیر کل دفتر آمار و فرآوری داده‌ها وزارت صمت

  سامانه بهین‌یاب، پایگاه اطلاعات تولید و تجارت کشور است

  احداث و راه‌اندازی سامانه‌های کنترلی و نظارتی یکی از مصادیق شفاف‌سازی اطلاعات و داده‌ها به‌شمار می‌رود. اهداف کلی سامانه‌های یادشده موجب پیشرفت و تعالی حوزه صنعت و معدن خواهد شد. وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت به‌عنوان متولی اصلی و راهبردی نظارت و نحقق اهداف کلان در کشور با راه‌اندازی سامانه‌های گوناگون سعی در انجام رسالت خود دارد. یکی از این سامانه‌های کاربردی، «سامانه بهین‌یاب» است که از آن به‌عنوان یکی از بازوهای تولید و تجارت کشور یاد می‌شود. ماهنامه «اخبارفلزات» قصد دارد در این مطلب، خوانندگان خود را با وظایف و بخش‌های مختلف این سامانه آشنا کرده و زمینه‌های همکاری افراد و نهادهای مختلف جامعه را با این سامانه فراهم آورد.
  1397/8/29 13:59

  فعالان صنعتی در ماهنامه اخبار فلزات

  کارآمدی دولت در سایه تشکل‌های بخش خصوصی

  طبق قانون بهبود فضای کسب‌وکار، دولت موظف است در مراحل بررسی موضوعات مربوط به محیط کسب‌وکار برای اصلاح و تدوین مقررات و آئین‌نامه‌ها، نظر کتبی اتاق‌ها، تشکل‌های اتاق بازرگانی و آن دسته از تشکل‌های ذی‌ربطی که عضو اتاق‌ها نیستند، اعم از کارفرمایی و کارگری را درخواستو بررسی کند و هرگاه لازم دید، آن‌ها را به جلسات تصمیم‌گیری دعوت کند. اما باید دید که آیا این امر در عمل اتفاق می‌افتد یا خیر. در ادامه نظرات برخی از مسئولان تشکل‌های بخش معدن و صنایع معدنی را می‌خوانید.
  1397/8/24 09:24
122
بنر صبانور
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
اذرنبش تبریز
فولاد متیل
فولاد آذربایجان
بنر صنیع کاوه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 68 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 64 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

شصت و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 62 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: