مطالب مرتبط با واژه 'اخبار فلزات'

  تاثیر ساختار سازمانی بر تغییرات استراتژیک

  سازمان‌ها در برابر تغییر آسیب‌پذیر هستند. آن‌ها نیاز به تدوین استراتژی‌هایی برای رقابت در بازار داخلی و جهانی دارند. اگر سازمان‌ها می‌خواهند در بلندمدت پایدار بمانند، مجبورند به طور مداوم در استراتژی‌های خود تغییراتی ایجاد کنند. بازار رقابتی سازمان‌ها را تحت فشار قرار می‌دهد تا تغییراتی سریع در استراتژی‌های خود ایجاد کنند. اما به‌روزرسانی‌های مداوم در استراتژی‌ها بر فرهنگ، ساختار، بهره‌وری و نتایج سازمان تاثیر می‌گذارد. تغییر در استراتژی تغییرات عظیمی را در ساختار سازمان ایجاد می‌کند. این مقاله موارد مختلفی نظیر نقش استراتژی در سازمان‌ها، لزوم انجام اصلاحات مداوم در استراتژی‌ها توسط سازمان‌ها، ساختار سازمانی و مزیت آن در سازمان‌ها، تغییر در ساختار سازمانی در نتیجه تغییر در استراتژی‌ها و مزایا و مشکلات ناشی از تغییر استراتژی تاثیرگذار بر ساختار سازمانی را بررسی می‌کند.
  1400/5/24 16:23

  در فروردین ماه 98

  شماره 106 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

  سرمقاله/ محمدرضا بهرامن/ رئیس خانه معدن ایران
  1398/1/29 09:29

  محمدسعید سیف، مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم،تحقیقات و فناوری

  تحقیق و توسعه، پیش‌شرط رقابت‌پذیری

  هنگامی که صحبت از نوآوری می‌شود، نخستین موضوعی که به ذهن می‌رسد چگونگی فرآیند نوآوری است. بی‌شک نوآوری نیازمند حرکت در مرزهای دانش و تکنولوژی است تا بتواند خود را با نیاز‌های روزافزون جوامع بشری همگام کند. یکی از مهمترین مسیرها برای دستیابی به این امر، تعامل سازنده دانشگاه و صنعت است. دانشگاه به‌عنوان خط مقدم و پیشرو در کشف مرزهای علمی و صنعت به‌عنوان بازوی محرک و محل استفاده از تحقیقات علمی، تنها در صورت ارتباط موثر و هم‎افزا می‌توانند زمینه‌های پیشرفت‌ اقتصاد کشور را فراهم کنند. اکوسیستم نوآوری در کشور نیازمند یک بازنگری برای بهبود فرآیندهای توسعه‌ است. اکوسیستمی به‌عنوان هم‌افزایی پیچیده بین طیف متنوعی از تلاش‌های همکارانه شرکت‌های کوچک و بزرگ، دانشگاه‌ها، موسسات و آزمایشگاه‌های تحقیقاتی و شرکت‌های سرمایهگذار جسور است که بتواند نوآوری را به بازار برساند. مسلما هدف اصلی بسیاری از تحقیقات شرکت‌ها نیز بررسی تقاضاهای اصلی بازار و یافتن راهکاری برای تامین این نیازها است.
  1398/1/18 20:00

  محمد اسفندیارپور، مدیر توسعه منابع انسانی شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر

  آموزش، رکن نخست بهره‌وری سازمان‌ها

  رسیدن به اهداف سازمان بستگی به توانایی کارکنان در انجام وظایفی که به آن‌ها محول شده است و میزان انطباق آن‌ها با تغییرات محیطی دارد. اجرای آموزش و به‌سازی نیروی انسانی سبب می‌شود افراد بتوانند متناسب با تحولات سازمانی و تغییرات محیطی به‌طور موثر فعالیت‌شان را ادامه دهند و بر کارآیی خود بیفزایند. از سوی دیگر، از آنجا که مهم‌ترین خصیصه سازمان‌های امروزی تغییر و تحول است، در چنین شرایط محیطی پیچیده و متنوعی که با تحولات سریع نیز همراه شده، اگر شرکت نتواند متناسب با این تغییرات، سازمان، مدیران و کارکنان را همگام کند، قربانی آن خواهد شد.
  1397/12/28 10:38

  محسن بازارنوی، معاون مالی و اقتصادی شرکت ملی صنایع مس ایران

  مس در مسیر توسعه

  موضوع افزایش سرمایه برای شرکت‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است. توسعه، بخش‌ جدایی‌ناپذیر از روند رشد یک صنعت است و شرکت‌ها برای انجام پروژه‌های توسعه‌ای خود که در نهایت منجر به افزایش درآمد یا کاهش هزینه‌ها می‌شود باید به‌دنبال منابع مالی جدید باشند. شرکت‌های بزرگ با طرح افزایش سرمایه در مجامع عمومی و فوق‌العاده خود این موضوع را به رای‎گیری می‌گذارند تا قسمتی از منابع مالی مورد نیاز خود را تامین کنند. محل‌ تامین این افزایش سرمایه می‌تواند آورده نقدی شرکت، اندوخته و سود انباشته یا ترکیبی از این دو باشد. شرکت ملی صنایع مس ایران نیز از این قاعده مستثنی نبوده و در زمان‌های مشخصی اقدام به تامین مالی با این روش‎ها کرده است.
  1397/12/27 17:16

  سیدمحمد صاحب‌کار خراسانی، رئیس مرکز شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  توسعه بازار شرکت‌های دانش‌بنیان در گرو تعامل با صنایع بزرگ

  مهم‌ترین برنامه معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان است و در این زمینه تلاش می‌شود علاوه‌بر تصویب قانون‌های حمایتی در حوزه بازارسازی و تعامل با بازار، بین این شرکت‌ها با شرکت‌های صنعتی و مصرف‌کنندگان نهایی، ارتباطاتی برقرار شود و این روابط با کمک تمام فعالان صنایع فلزی و معدنی، به‌طور روزافزون گسترش یابد.
  1397/12/25 11:40

  ایاز اسماعیلی، معاون نیروی انسانی و سازماندهی شرکت فولاد مبارکه

  آموزش مستمر، کلید رقابت‌پذیری در صنعت

  بهره‌وری نیروی انسانی در مدیریت سرمایه‌های انسانی سازمان‌ها مزیت رقابتی ایجاد می‌کند. در ادبیات موضوع، تعاریف متعددی برای بهره‌وری نیروی انسانی ارائه شده است. براساس دیدگاه سازمان بهره‌وری ملی ایران، بهره‌وری یک نگرش عقلانی به کار و زندگی است. این تعریف مشابه یک فرهنگ بوده که هدف آن هوشمندانه‌تر کردن فعالیت‌ها برای یک زندگی بهتر و متعالی است؛ بنابراین برای رسیدن به بهره‌وری باید در زمینه آموزش نیروی انسانی به‌طور کارآ و موثر عمل کرد. بهره‌وری بالا لازمه رشد و پیشرفت سازمان بوده و به نهادینه شدن بهبود در ابعاد مختلف آن منجر خواهد شد. بدین منظور شرکت فولاد مبارکه با برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارکنان خود سعی در افزایش بهره‌وری در راستای اهداف متعالی سازمان دارد.
  1397/12/21 10:45

  منوچهر نیک‌فر، معاون تکنولوژی شرکت فولاد مبارکه

  شرکت‌های پیشرو در تکنولوژی موفق‌ترند

  صنعت فولاد دنیا با سرعت رو به پیشرفت است و کوچک‌ترین غفلت می‌تواند به عقب‌ماندن از تکنولوژی‌های روز جهان و در نتیجه واگذاری رقابت به دیگر تولیدکنندگان منجر شود. در این شرایط باید با پایش و پژوهش مستمر در صنعت فولاد، نسبت به نو‌سازی و به‌روزرسانی تکنولوژی و محصولات اقدام کرد. در این زمینه بخش تحقیق و توسعه نقش موثری را ایفا می‌کند و پیگیری بسیاری از پروژه‌های تکنولوژیکی برعهده این واحد است. در نتیجه رویکرد شرکت‌ها در قبال تکنولوژی می‌تواند تعیین‌کننده جایگاه آن‌ها باشد. شرکت فولاد مبارکه نیز برای پیشرو بودن در صنعت فولاد ایران و جهان، پروژه‌های گوناگونی را با مراکز علمی معتبر داخلی به‌ویژه دانشگاه‌ها در زمینه تکنولوژی و تحقیق و توسعه به مرحله اجرا گذاشته و خوشبختانه بخش عمده‌ای از آن‌ها به نتیجه مطلوب رسیده که از جمله آن‌‌ها می‌توان به تولید فولادهای مقاوم به زلزله اشاره کرد.
  1397/12/20 09:44

  حسام‌الدین معین‌زاده، مدیر پژوهشکده سنگ آهن و فولاد گل‌گهر

  مهم‌ترین پیش‌شرط موفقیت تحقیق و توسعه، شناخت جایگاه آن است

  عبارت تحقیق و توسعه یا Research & Development اولویت‌بندی در دل خود دارد که از ظاهر عبارت نیز پیداست. در حقیقت پیش از هر ‌توسعه‌ای،Research یا همان تحقیق و پژوهش قرار دارد و باید فونداسیون محکمی به لحاظ فنی و اقتصادی برای ‌توسعه‌ای با ‌بهره‌وری بهینه فراهم آورد. مرور تاریخچه شرکت‌های موفق دنیا در صنایع معدنی، اهمیت بالای تحقیق و پژوهش را در تمام ابعاد پیشرفت آن‌ها نشان می‌دهد. بخش دوم این عبارت به ‌توسعه‌ می‌پردازد که دقیقا متکی بر نتایج بخش ابتدایی یعنی تحقیق و پژوهش است. ابتدا ایده توسعه از دل تحقیق و پژوهش خلق می‌شود و در کوره تحقیق و پژوهش شکل می‌گیرد، چکش‌کاری و مدل‌سازی شده و تمام جزئیات آن پیش از ورود به مراحل اجرا تحت آزمایش و بررسی قرار می‌گیرد. نتیجه این بررسی دقیق در مرحله تحقیق، طراحی مسیر هدفمندی خواهد بود که در ورود به مرحله پرهزینه اجرا، بهینه‌ترین ‌بهره‌وری را برای سیستم به ارمغان می‌آورد. واحد تحقیقات شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر که یک پژوهشکده برای سنگ آهن و فولاد گل‌گهر است، به‌عنوان پلی میان صنعت و دانشگاه تلقی شده و توانسته بخش‌های عمده‌ای از نیازهای گل‌گهر را به تحقیق و توسعه تامین کند.
  1397/12/19 10:50

  محمدجعفر پارسی، معاون بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان

  تامین‌کنندگان داخلی، شریک راهبردی فولادسازان

  موضوع بومی‌سازی در صنعت فولاد از آن جهت اهمیت دارد که برخی اقلام مصرفی زنجیره فولاد کشور از خارج تامین می‌شود و ما در این صنعت هنوز وابستگی‌هایی به تامین‌کنندگان خارجی داریم. تامین خارجی علاوه بر اینکه به واحدهای تولیدی هزینه گزافی را تحمیل می‌کند و باعث خروج ارز از کشور می‌شود، از ارتباط دوسویه تولیدکنندگان تجهیزات و ماشین‌آلات داخلی با صنعت فولاد جلوگیری می‌کند و مانع از تعامل صنایع داخلی با یکدیگر می‌شود. در شرکت فولاد هرمزگان از سال‌ها قبل بومی‌سازی و توجه به تامین‌کنندگان داخلی همواره مطرح بوده و در حال حاضر نیز این مهم در این شرکت با قدرت در حال پیگیری است؛ به‌گونه‌ای که فولاد هرمزگان تامین‌کنندگان داخلی را شرکای راهبردی خود می‌داند.
  1397/12/15 09:16
555
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: