بازار ارز صنعت نظاره گر بازار ارز

قطع دسترسی بانک مرکزی و چند موسسه مالی ایرانی به سوئیفت

وزارت خزانه‌داری آمریکا مدعی شد جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی (سوئیفت) دسترسی موسسه‌های ایرانی که در فهرست تحریم‌ها قرار داشتند را قطع کرده است.
1397/8/22 08:39

حسین سلاح‌ورزی، نایب رییس اتاق بازرگانی ایران

عرضه ارز صادراتی بخش خصوصی به فعالان این بخش واگذار شود

رییس کل بانک مرکزی در جلسه با استانداران از انجام تغییرات در نحوه برگشت ارز حاصل از صادرات طی روزهای آینده خبر داد که در این زمینه فعالان بخش خصوصی تاکید دارند که مسوولان دولت پیش از صدور بخشنامه‌های جدید، نظرات بخش خصوصی را شنیده و اعمال کنند تا مجددا مجبور به اصلاح دستوالعمل‌ها نشوند.
1397/8/20 12:54

همتی اعلام کرد:

بخشنامه جدید ارزی برای صادرات در راه است

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه به زودی تمهیدات نحوه بازگشت ارز صادرات به چرخه اقتصاد کشور را اعلام خواهیم کرد، تاکید کرد: صادرات ریالی به مثابه خروج سرمایه از کشور است.
1397/8/19 12:27

مصوبات شورای عالی هماهنگی اقتصادی درباره برگشت ارز حاصل از صادرات

رئیس شورای عالی همانگی‌های اقتصادی، مصوبات چهاردهمین جلسه این شورا درباره برگشت ارز حاصل از صادرات را ابلاغ کرد.
1397/8/7 14:02

خسروتاج، رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران:

صادرکنندگان به افغانستان و عراق ملزم به واگذاری امتیاز ارز صادراتی هستند

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: ما باید با تعدد بخشنامه‌ها کنار بیایم زیرا این امر ذات نظام چند نرخی ارز است که مدام نظارت و تغییر سیاست‌ها را می‌طلبد.
1397/8/5 12:05

بانک مرکزی به سازمان توسعه تجارت نامه نوشت

بازگشت ارز حاصل از صادرات به افغانستان و عراق الزامی شد

سرپرست معاونت ارزی بانک مرکزی در نامه‌ای به رئیس سازمان توسعه تجارت تمامی صادرکنندگان کالا به عراق و افغانستان باید طبق ضوابط اجرایی ارز ناشی از صادرات را به چرخه اقتصادی کشور بازگردانند.
1397/7/23 11:39

نادر خطیبی، مدیر روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری توکا فولاد

نوسانات ارزی، تولیدکنندگان را دچار سردرگمی کرده است

بازار کشور تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد؛ یکی از مهم‌ترین این پارامترها، بحث نوسانات ارزی و تحریم‌های بین‌المللی است. دولت با اقدامات اشتباه خود در ماه‌های گذشته نه‌تنها تحریم‌ها را خنثی نکرده بلکه به آن‌ها دامن نیز زده است. شرکت‌های تولیدکننده فولاد و محصولات فولادی علاوه بر تاثیرات خارجی، به‌نوعی با مداخله‌های داخلی نیز همراه هستند. در این راستا، خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی فلزات آنلاین، گفت‌وگویی را با نادر خطیبی، مدیر روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری توکا فولاد انجام داده است. وی اعتقاد دارد که اقدامات دولت مانند قیمت‌گذاری دستوری موجب ایجاد رانت و واسطه‌گری در حوزه فولاد شده که ضررهای شدیدی را نه تنها به تولیدکننده بلکه به مصرف کننده نیز وارد کرده است. متن کامل این گفت و گو را ادامه بخوانید.
1397/7/22 11:59

رییس اتاق بازرگانی ایران:

جو روانی عامل گرانی و ارزانی دلار است

بازار ارز طی هفته گذشته، روند معکوسی را طی کرد و یکباره ضرب افزایشی آن گرفته شد که به گفته رییس اتاق بازرگانی ایران گرانی و ارزانی سریع و شدید ارز در بازار، خارج از منطق اقتصادی بوده و عامل روانی دارد که ثبات و آرامش آن نیازمند بازگشت اعتماد عمومی و پیش‌بینی پذیر کردن بازار برای فعالان اقتصادی است.
1397/7/14 15:10

رئیس‌جمهور در جلسه هیات دولت:

ادعای نقش دولت در بالا رفتن قیمت ارز تهمت است

رئیس‌ جمهور با بیان اینکه آمریکا در اقداماتی که از دی‌ماه سال گذشته تا به امروز علیه ایران شروع کرده، قطعاً از لحاظ سیاسی شکست بزرگی را متحمل شده است، تاکید کرد: آمریکا امروز در دنیا منزوی است و کسی شیوه‌های آمریکایی‌ها را نپذیرفته و قبول نخواهد کرد.
1397/7/11 14:47

عصبانیت فعالان اقتصادی از اظهارات نوبخت/ اینجا کلاس درس نیست!

فعالان اقتصادی منتظر بودندحرف‌های مهمی درباره سیاست‌های جدید ارزی از زبان نوبخت بشنوند، اما وی به ارایه آمار سوخته اشتغال بسنده کرد و از بازار ارز و شرایط فعلی اقتصاد، کوتاه عبور کرد.
1397/7/9 10:30

با دستور رئیس کل بانک مرکزی؛

لیست تمام دریافت‌کنندگان ارز وارداتی منتشر می‌شود

با دستور رئیس‌کل بانک مرکزی، فهرست تمام دریافت‌کنندگان ارز دولتی و دریافت‌کنندگان ارز از سامانه نیما، روز شنبه (7 مهر ماه) برای اطلاع عموم منتشر می‌شود.
1397/7/5 10:45

در نشست هیات رئیسه اتاق ایران با مسوولان دستگاه‌های اجرایی، مطرح شد:

نظام بازار جایگرین ارز 4200 تومانی شود

بی‌توجهی دولت به پیشنهادهای بخش خصوصی در مورد مدیریت بازار ارز موجب شد تا هیات رئیسه اتاق ایران در نشستی با نماینده بانک مرکزی، رئیس سازمان توسعه تجارت، رئیس کمیسیون اقتصاد مجلس و رئیس‌کل گمرک، مجموعه دیدگاه‌های خود را در مورد لزوم حذف دلار 4200 تومانی و آزاد کردن نرخ ارز ارائه دهد.
1397/7/2 11:20
60

کلیه حقوق این سایت متعلق به ماهنامه اخبار فلزات بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: