عوارض صادراتی اعمال عوارض صادراتی

محسن بهزادی، مدیرعامل گروه صنعتی پارس نوین در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

صادرات بر لبه پرتگاه

افزایش بی‌رویه قیمت مواد اولیه، نوسان نرخ ارز و صدور بخشنامه‌های پی‌درپی دولت در حوزه تجارت خارجی، بسیاری از تولیدکنندگان را با چالش‌های فراوانی مواجه کرده است اما در چنین شرایط سخت اقتصادی نیز بعضی شرکت‌های دانش‌بنیان با تکیه بر تکنولوژی روز و اعتماد به مختصصان ایرانی، اقدام به تولید محصولاتی کرده‌اند که پش از این به کشور وارد می‌شد. در این خصوص، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با محسن بهزادی، مدیرعامل گروه صنعتی پارس نوین که یکی از شرکت‌های فعال در زمینه تولید انواع مقاطع مسی است، به گفت‌وگو نشسته است. وی ضمن انتقاد به وضع عوارض بر صادرات فلزات و محصولات فلزی، پیامد این تصمیم را محرومیت از رقابت در بازارهای بین‌المللی دانست. متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه خواهید خواند:
1401/2/4 11:02

دوستی خاله خرسه!

وضع عوارض صادراتی، یکی از راه‌های کنترل بازار توسط دولت‌های مختلف در دنیا است. در ایران نیز اواخر سال 1400، زمزمه‌هایی مبنی بر وضع عوارض صادراتی از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت مطرح شد که در آن زمان به مرحله اجرا نرسید.
1401/2/4 10:42

رئیس انجمن تولیدکنندگان سنگ‌آهن ایران:

بازنده، مصرف‌کننده نهایی است/ امیدواریم مجلس وارد عمل شود

رئیس انجمن تولیدکنندگان سنگ‌آهن ایران گفت: وضع عوارض صادراتی بر محصولات معدنی و فلزی برخلاف تصور دولت، خسارت‌های جبران‌ناپذیری را به بدنه صنعت فولاد و سایر صنایع معدنی کشور وارد خواهد کرد.
1401/2/1 10:19

تصمیم خطرآفرین

رئیس سندیکای صنایع آلومینیوم ایران گفت: از آنجایی که صادرات محصولات آلومینیومی می‌تواند زمینه اشتغال‌ و درآمدزایی قابل توجهی را فراهم کند، بنابراین وضع عوارض صادراتی در چنین شرایط اقتصادی خطرآفرین خواهد بود.
1401/1/30 15:24

دبیر انجمن مس ایران:

ترمز قطار توسعه کشیده شد

دبیر انجمن صنایع مس ایران گفت: وضع عوارض صادراتی بر محصولات فلزی و معدنی، ترمز قطار توسعه صنعتی را خواهد کشید و خسارات جبران‌ناپذیری را بر بدنه اقتصاد کشور وارد خواهد کرد.
1401/1/30 12:23

عضو هیئت مدیره انجمن نوردکاران فولادی ایران:

بازار را با دستور نمی‌توان کنترل کرد

عضو هیئت مدیره انجمن نوردکاران فولادی ایران گفت: با صدور دستورالعمل‌های یک شبه و غیر کارشناسی نمی‌توان بازار را کنترل کرد و قیمت‌ها را پایین آورد زیرا بازار و اقتصاد دستورپذیر نیست.
1401/1/29 17:37

معاون اجرایی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران مطرح کرد:

درآمدزایی دولت از اعمال عوارض صادراتی

معاون اجرایی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: وزارت صمت مبنای وضع عوارض بر قیمت کالاهای صادراتی ایران را از هفته اول دی‌ ماه ۱۴۰۰ که قیمت جهانی فولاد در کف قیمتی خود قرار گرفته بود، مشخص کرد و به نظر می‌رسد قصد درآمدزایی برای خود را دارد.
1401/1/29 16:07

عبدالله تیموری‌نیا، مدیرعامل شرکت ذوب روی اصفهان در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

سایه شوم عوارض بر صنعت روی

تولیدکنندگان شمش روی علی‌رغم اعمال تحریم‌های شدید اقتصادی طی سالیان اخیر، عملکرد رو به رشدی را در زمینه صادرات به ثبت رسانده‌اند اما در حالی که شرکت‌های بزرگ تولیدکننده شمش روی عزم خود را برای رشد و توسعه صادرات هرچه بیشتر این محصول جذب کرده‌اند، وزارت صنعت، معدن و تجارت اخیرا با صدور بخشنامه‌ای، عوارض صادراتی برای محصولات معدنی و فلزی وضع کرده است که واکنش بسیاری از فعالان حوزه صنعت و معدن کشور را به همراه داشته است. شرکت ذوب روی اصفهان، یکی از شرکت‌های برجسته در زمینه تولید شمش روی است که با صادرات این محصول، زمینه اشتغال و ارزآوری مناسبی را برای کشور فراهم ساخته است. اجرای بخشنامه ابلاغ شده از سوی وزارت صمت، می‌تواند تاثیر منفی بر عملکرد این شرکت داشته باشد. خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» در این زمینه با عبدالله تیموری‌نیا، مدیرعامل شرکت ذوب روی اصفهان گفت‌وگو کرده است که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید:
1401/1/29 16:04

رئیس انجمن نوردکاران فولادی ایران عنوان کرد:

از دست رفتن بازارهای صادراتی

رئیس انجمن نوردکاران فولادی ایران گفت: دریافت عوارض صادراتی از تولیدکنندگان فولاد آن هم در شرایطی که بازارهای منطقه‌ای و جهانی با کمبود مواجه شده، منطقی نیست و ممکن است همین بازارهای کنونی را نیز از دست دهیم.
1401/1/29 15:56

آتش صادرات فولاد سرد شد

در شرایطی که همگان انتظار داشتند با افزایش قیمت محصولات معدنی و فلزی در بازارهای جهانی، میزان صادرات آن‌ها از کشور افزایش یابد و بتوانیم از این فرصت طلایی استفاده کنیم اما وزارت صنعت، معدن و تجارت طی بخشنامه‌ای بر صادرات محصولات معدنی به ویژه فولادی عوارض وضع کرد.
1401/1/25 11:33
10
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
شماره 106 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 106 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ محمدرضا بهرامن/ رئیس خانه معدن ایران

شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 105 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام سبحانی/ رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 104 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ منصور یزدی‌زاده/ مدیرعامل شرکت ذوبآهن اصفهان

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 103 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ بهرام شکوری/ رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 102 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عبدالوهاب سهل‌آبادی/ رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

شماره 101 ماهنامه اخبار فلزات منتشر شد

سرمقاله/ عزیزاله عصاری/ مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: