فاطمه حفیظی

  در هفت ماهه امسال ثبت شد؛

  ارزش سه میلیارد دلاری صادرات بخش معدن و صنایع معدنی

  بررسی کارنامه تجارت خارجی در دوره هفت ماهه امسال ( فروردین لغایت مهر) گویای آن است ارزش صادرات بخش معدن و صنایع معدنی به سه میلیارد و ۴۹.۴ میلیون دلار رسیده که ۱۶.۷ درصد از ارزش صادرات غیرنفتی را به خود اختصاص داد.
  1399/9/8 18:15

  نحوه فعالیت شهرک‌های صنعتی در شرایط کرونا

  وزارت صمت اعلام کرد که فعالیت واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و مناطق ویژه تابعه، بدون وقفه ادامه می‌یابد و حضور کارکنانی که به تشخیص سرپرست، معاونان و مدیران مستقل سازمان و مدیران عامل شرکت‌های تابعه ضروری است، حداکثر تا میزان یک‌چهارم مجاز خواهد بود.
  1399/9/8 18:13

  در جلسه ویدئوکنفرانسی ایمیدرو و استاندار جدید خراسان جنوبی مطرح شد؛

  اقدامات ایمیدرو در آماده‌سازی طرح «آهن اسفنجی قائنات»

  رئیس هیئت ‌عامل ایمیدرو در جلسه ویدئوکنفرانسی با استاندار خراسان جنوبی، گزارشی از اقدامات متعدد ایمیدرو و شرکت‌های تابعه در راه‌اندازی کارخانه آهن اسفنجی قائنات، توسعه زیربناها، اکتشاف و احیای معادن کوچک استان ارائه داد.
  1399/9/8 17:50

  سخنگوی گمرک خبر داد:

  تراز تجاری ایران در آبان ماه مثبت شد

  سخنگوی گمرک گفت: سهم صادرات ایران در هشتمین ماه از سال، سه میلیارد و ۲۱۰ میلیون دلار بوده است.
  1399/9/8 17:22

  رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران عنوان کرد:

  دریافت اطلاعات به‌روز تجارت خارجی کشور با استفاده از سامانه جامع تجارت

  رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، شفاف‌سازی تجارت خارجی و جلوگیری از فساد را از مزایای سامانه جامع تجارت دانست و گفت: این سامانه، کشور را در استانداردهای نظام بین‌المللی تجارت قرار خواهد داد.
  1399/9/8 16:18

  دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو:

  تداوم داخلی‌سازی در صنعت خودرو نیازمند سرمایه‌گذاری بیشتر است

  دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو گفت: این روزها داخلی‌سازی‌ها در صنایع خودرو و قطعه‌سازی، برخلاف ابتدای راه که به سرعت پیش می‌رفت، سخت‌تر شده و تداوم روند عمق ساخت داخل نیازمند سرمایه‌گذاری بیشتر است.
  1399/9/8 16:16

  ۴۳۰ رول ورق استیل احتکار شده در شهرستان ری کشف شد

  رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ری اعلام کرد: ۴۳۰ رول ورق استیل احتکاری به ارزش تقریبی ۱۰ میلیارد و ۱۱۰ میلیون ریال در انبارهای این شهرستان کشف شد.
  1399/9/8 16:07

  امیدواری به کاهش قیمت‌ها با ساماندهی عرضه زنجیره فولاد

  بر اساس تصمیم ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، «شیوه‌نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد» جهت اجرا ابلاغ شد. این شیوه‌نامه در واقع گامی در مسیر تنظیم و ساماندهی بازار فولاد محسوب می‌شود که هم تولیدکننده و هم مصرف‌کننده چشم امید به آن بسته‌اند.
  1399/9/8 16:04

  با امید به واکسن کرونا؛

  شاخص سهام اس‌اندپی آمریکا رکورد جدیدی ثبت کرد

  سهام وال‌استریت از یک سو تحت تاثیر امید به واکسن کرونا و از سوی دیگر تحت تاثیر برطرف شدن ابهامات سیاسی آمریکا قرار گرفتند و رشد کردند.
  1399/9/8 14:05

  معاون گمرک خبر داد:

  گمرکات تعطیل نیستند/ بخش‌های مرتبط با رویه‌های تجاری فعال هستند

  معاون گمرک گفت: فعالیت‌های مرتبط با تجارت خارجی در گمرک، به ‌ویژه ترخیص کالاهای اساسی و نهاده‌های تولید در هفته جاری، تعطیل نیست.
  1399/9/8 13:32

  مدیرعامل شرکت سیم و کابل نورا الکتریک:

  نیازمند تبیین سیاست‌های تازه برای صادرات هستیم

  مدیرعامل شرکت سیم و کابل نورا الکتریک گفت: در شرایطی که اقتصاد کشور با بحران مواجه شده و بازار با رکود مواجه است، صادرات می‌تواند هم برای تولیدکنندگان گره‌‌گشا باشد و هم درآمد ارزی قابل توجهی را برای کشور به ارمغان آورد.
  1399/9/8 11:41

  در بورس فلزات لندن؛

  رشد 13.5 دلاری قیمت آلومینیوم

  روز جمعه هفتم آذر ماه، قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن نسبت به روز معاملاتی قبل، یعنی پنج‌شنبه 6 آذر ماه، با رشد 13.5 دلاری، به یک هزار و 975 دلار رسید.
  1399/9/8 09:46
272