عالیه نعمت الهی

  رئیس سازمان صمت سیستان و بلوچستان:

  سیستان و بلوچستان در حوزه معدن جزو استان‌های شاخص است

  رئیس سازمان صمت سیستان و بلوچستان در دیدار با مدیر کل صدا و سیمای استان گفت: در معدن طی سال‌های اخیر اتفاقات بسیار خوبی رخ داده و ظرفیت‌های معدنی اقتصادی فعال شده و به دنبال صنایعی نیز هستیم که بر اساس مواد اولیه موجود باشد و یا قابلیت صادراتی به بازارهای هدف را داشته باشد.
  1399/8/8 13:57

  استاندار همدان اعلام کرد:

  بازگشت ۲۰ معدن راکد همدان به چرخه تولید

  استاندار همدان در جلسه اعضای شورای معادن با تاکید بر خواسته رئیس‌جمهور درباره توسعه و بهره‌برداری معادن گفت: ۲۰ معدن استان که راکد بود فعال شده و به چرخه تولید و اشتغال بازگشته است.
  1399/8/8 11:29

  مشکلات عرضه فولاد در بورس کالا

  دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: اساس مشکلات عرضه فولاد در بورس کالا را از جانب آن‌هایی است که شمش را از بورس کالا به صورت ۱۰۰ درصدی دریافت کرده اما نهایتا تنها ۳۵ درصد محصول نهایی همچون میلگرد را در بورس عرضه و الباقی را در بازار آزاد به‌ فروش می‌رسانند و در حقیقت مصرف‌کننده نهایی رها شده است. اگر به دنبال کاهش قیمت هستیم، باید تمرکز را بر عرضه‌کننده محصول نهایی گذاشته و عرضه آن در بورس کالا بیشتر شود.
  1399/8/8 10:39

  پیشنهادات قطعه‌سازان به وزیر صمت برای ساماندهی بازار خودرو

  مطالبات جامعه قطعه‌سازان از خودروسازان به بیش از ۳۴ هزار میلیارد تومان و نبود نقدینگی کافی از سوی خودروسازان داخلی برای پرداخت آن‌ها، مسئولان قطعه‌سازی کشور را بر آن داشته تا طی نامه‌ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت سه پیشنهاد، شامل فروش خودرو تحت نظارت وزارت صمت،‌ ایدرو وکمیسیون صنایع و معادن مجلس،‌فروش دارایی‌های خودروسازان و واگذاری خودرو به جای طلب قطعه‌سازان برای ساماندهی بازار خودرو را ارائه کنند.
  1399/8/8 10:18

  کسب و تمدید گواهینامه‌های بین‌المللی نظام HSE شرکت فولاد خوزستان

  برای اولین بار در میان شرکت‌‌های بزرگ صنعتی، گواهینامه‌های بین‌المللی نظام HSE شرکت فولاد خوزستان به صورت مجازی کسب و تمدید شدند.
  1399/8/8 09:43

  واردات کالا در قبال ارز حاصل از صادرات

  پیشنهاد تعدادی از صادرکنندگان این بود که دولت اجازه بدهد کسانی که کالا صادر می‌کنند بتوانند با ارز حاصل از این صادرات، خود و یا واردکنندگان کالا، کالاهایی را که ورود آن‌ها مجاز است وارد کنند و صادرکننده یا خود کالا وارد کند و یا اینکه ارز خود را در بازار به واردکننده بفروشد.
  1399/8/7 18:48

  استاندار قزوین مطرح کرد:

  لزوم برخورد با معادن متخلف بر اساس یک منطق علمی

  استاندار قزوین در جلسه بررسی مشکلات معادن استان‌ گفت: باید بر اساس یک منطق علمی و تحقیقاتی با معادن متخلف برخورد کرد تا در آینده دچار آسیب‌ها و چالش‌های اقتصادی و اجتماعی نشویم. در همین راستا باید بررسی شود که سهم هر یک از فاکتورهای مرتبط با معدن از ماشین‌های سنگین و... در تخریب محیط زیست و راه چقدر است.
  1399/8/7 18:22

  معاون هلدینگ ماهان اعلام کرد:

  رشد 216 درصدی تولید سنگ‌آهن در شرکت ماهان سیرجان

  معاون هلدینگ گسترش صنایع و معادن ماهان گفت: میزان تولید سنگ‌آهن در نیمه نخست امسال در شرکت توسعه فرآوری صنایع و معادن ماهان سیرجان در مجموع به یک میلیون و 224 هزار و 326 تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 216 درصد افزایش را نشان می‌دهد.
  1399/8/7 18:16

  افزایش ۱۷۲ درصدی قیمت آهن‌آلات

  مرکز آمار ایران در گزارش شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در تابستان 99 اعلام کرد: قیمت آهن‌آلات(میلگرد، پروفیل، در و پنجره و نرده) در تابستان ۹۹ نسبت به تابستان سال گذشته ۱۷۲.۲ درصد رشد داشته است.
  1399/8/7 17:42

  گسترش همکاری‌های ایران و بلاروس در بخش سرمایه‌گذاری، صنعتی و تجاری

  رئیس کل سازمان توسعه تجارت با وزیر صنایع بلاروس در یک کنفرانس‌ویدئویی بر افزایش همکاری‌ها در حوزه‌های سرمایه‌گذاری، صنعتی و تجاری تاکید کردند و از برگزاری نشست تجاری بین بازرگانان دو کشور استقبال کردند.
  1399/8/7 16:28

  فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا خبر داد:

  راه‌اندازی پتروپالایشگاه کنار پالایشگاه ستاره خلیج فارس

  فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا گفت: فاز ۴ پالایشگاه ستاره خلیج فارس با مالکیت، ساخت و تامین مالی این قرارگاه در قالب پتروپالایشگاه تمام ایرانی با سرمایه ۴۶۰ میلیون یورو اجرا می‌شود.
  1399/8/7 16:26

  رئیس هیئت عامل ایمیدرو اعلام کرد:

  اقدامات توسعه‌ای ایمیدرو در سیستان و بلوچستان

  معاون وزیر و رئیس هیئت عامل ایمیدرو در یادداشتی گفت: ایمیدرو به عنوان نهاد توسعه‌ای بخش معدن و صنایع معدنی کشور،‌ تاکنون در بیش از 108 شهرستان کم‌برخوردار و کمتر توسعه یافته، در 82 شهرستان اقدام به سرمایه‌گذاری در قالب دو استراتژی کلان «توسعه و توانمندسازی» کرده است.
  1399/8/7 14:01
880