عالیه نعمت الهی

  مدیر امور نظارت و برنامه‌ریزی شرکت ملی صنایع مس ایران:

  معادن سودده هستند

  مدیر امور نظارت و برنامه‌ریزی شرکت ملی صنایع مس ایران در سومین همایش فلزات غیرآهنی با ارائه آماری از وضعیت معادن کشور به خصوص ذخایر معادن مس ایران، گفت: شرکت ملی صنایع مس ایران در حوزه «قیمت تمام شده» شانه به شانه شرکت‌های پیشرو دنیا از جمله گلنکور حرکت می‌کند به طوری که بر پایه آمار، قیمت تمام‌شده محصولات این شرکت به رقمی کمتر از یک هزار و 750 دلار بر تن رسیده است که دستاوردی افتخارآمیز برای کشور و شرکت ملی صنایع مس ایران است.
  1399/10/16 16:17

  رئیس هیئت عامل ایمیدرو عنوان کرد:

  اقدامات خوب شرکت مس در حوزه اکتشافات

  رئیس هیئت عامل ایمیدرو در سومین همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنایع فلزات غیرآهنی ایران و فناوری‌های وابسته با نگاهی به تولید و بازار با بیان اینکه افزایش سهام شرکت‌هاى معدنى و صادرات نشان از عملکرد موفق ما است، گفت: معادن حبس شده باید به چرخه بازگشته و این نیازمند بازنگرى در روش‌هاى واگذارى است تا ذخایر به بهره‌بردارى برسد.
  1399/10/16 16:13

  معاون طرح و برنامه وزارت صمت خبر داد:

  نقش معدن و صنایع معدنی در نجات اقتصاد در دوره تحریم/ نیاز کشور به شکل‌گیری بنگاه‌های بزرگ

  معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در سومین همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنایع فلزات غیرآهنی ایران و فناوری‌های وابسته گفت: معدن و صنایع معدنی یکی از بخش‌های نجات‌دهنده اقتصاد در دوران تحریم بوده است.
  1399/10/16 15:16

  رئیس سازمان صمت استان اردبیل مطرح کرد:

  پیش‌بینی تولید بیش از ۱۰ هزار تن کنسانتره مس از معادن شهرستان مشگین‌شهر

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از احداث و بهره‌برداری فاز اول کارخانه کنسانتره مس مولبیدن در روستای دوست بیگلو مشگین شهر خبر داد و گفت: مقدار محصول تولیدی بخش معدن این طرح در سال بیش از 10 هزار تن کنسانتره مس و ۱۰۰ تن کنسانتره «مولیبدن» پیش‌بینی شده است.
  1399/10/16 15:04

  رئیس سازمان صمت استان مرکزی اعلام کرد:

  فعال‌سازی ۶۷ معدن راکد در استان

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: ۶۰۵ معدن پروانه‌دار در سطح استان مرکزی فعال هستند و در راستای برنامه‌های مربوط به سال جهش تولید از ابتدای سال تاکنون ۶۷ معدن متوقف شده در استان احیا شدند.
  1399/10/16 15:01

  معاون وزیر صنعت:

  افزایش تولید خودروسازان کوچک باعث رفع انحصار از صنعت خودرو می‌شود

  معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، استراتژی این وزارتخانه برای رفع انحصار از صنعت خودرو را افزایش تولید خودرو با توجه ویژه به خودروسازان کوچک برشمرد.
  1399/10/16 14:56

  معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت اعلام کرد:

  رسیدن محصولات فولادی با قیمت مناسب به دست مردم

  معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت، تصویب قیمت پایه عرضه محصولات فولادی در بورس کالا بر اساس ۷۰ درصد CIS را سبب رسیدن محصولات با قیمت مناسب به دست مردم دانست.
  1399/10/16 12:56

  استخراج 12 هزار تن ماده معدنی در چهارمین مرحله آتشباری مجتمع معادن مس تکنار

  مدیرعامل شرکت مجتمع معادن مس تکنار گفت: چهارمین مرحله آتشباری در مجتمع معادن مس تکنار در شهرستان برداسکن استان خراسان رضوی به مرحله اجرا درآمده و ماحصل آن دستیابی به ۱۲ هزار تن ماده معدنی با عیار حدود ۳۵ درصد است.
  1399/10/16 11:10

  قائم مقام ایمیدرو مطرح کرد:

  توسعه زیرساخت معادن زغال‌سنگ طبس در دستور کار ایمیدرو

  قائم مقام ایمیدرو در نشست بررسی الزامات طرح‌های توسعه زیرساخت زغال‌سنگ طبس ضمن اشاره به برنامه توسعه زیرساخت‌ها در معادن زغال‌سنگ طبس توسط ایمیدرو، از نیاز 351 میلیارد تومانی برای تحقق این مهم، مطابق با طرح جامع این ماده معدنی خبر داد.
  1399/10/16 09:51

  وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:

  قیمت پایه عرضه شمش فولادی در بورس بر اساس ۷۰ درصد قیمت CIS

  وزیر صنعت، معدن و تجارت قیمت پایه شمش فولادی در بورس را بر اساس ۷۰ درصد قیمت CIS اعلام کرد و از دستگاه‌های نظارتی و بازرسان وزارت صمت خواست تا بازرسی از انبارها را برای جلوگیری از احتکار شمش، میلگرد و دیگر محصولات فولادی در دستور کار قرار دهند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقدامات لازم را مبذول دارند.‌
  1399/10/16 09:05

  پیامد سیاست‌های اشتباه در بازار فولاد

  عضو انجمن فولاد گفت: قیمت‌گذاری به شکل دستوری و کنترل بازار از این طریق از جمله سیاست‌های اشتباه برای مدیریت صحیح بازار تلقی می‌شود. محصولات فولادی همچون سایر فلزات، یک نوع کامودیتی به شمار می‌روند که نرخ آن‌ها مبتنی بر قیمت‌های بین‌المللی است.
  1399/10/15 19:25

  معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد:

  ساخت ٥ میلیون واحد مسکونی تا ٥ سال آینده

  معاون وزیر راه و شهرسازی در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از ابلاغ برنامه پنج سال آتی حوزه مسکن برای ساخت پنج میلیون واحد مسکونی خبر داد و گفت: وزارت جهادکشاورزی ۷۵۰ هزار هکتار زمین برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن واگذار می‌کند.
  1399/10/15 19:07

  معاون بهره‌برداری ذوب ‌آهن اصفهان تاکید کرد:

  افزایش توان صادراتی و بهبود ارزش‌افزوده ذوب ‌آهن با راه‌اندازی کوره شماره یک

  معاون بهره‌برداری ذوب‌ آهن اصفهان با اشاره به بهره‌برداری از کوره شماره یک بعد از پنج سال توقف خاموشی در ۲۳ دی ماه، گفت: با بهره‌برداری از کوره شماره یک ذوب‌ آهن، در مجموع سه کوره تولید آن‌ها به سه میلیون تن خواهد رسید.
  1399/10/15 18:58
1742