عالیه نعمت الهی

  وانت‌ها کیفیت لازم را ندارند

  ارزیابی کیفیت وانت‌های تولیدی در مهر ماه سال جاری بیانگر این است که علی‌رغم اینکه طبق آمار، وانت‌ها ازجمله خودروهایی هستند که ماهانه با تیراژ بالایی تولید می‌شوند اما کیفیت آن‌‌ها چندان مورد نظر سازندگان نیست. طبق ارزیابی صورت گرفته، پنج وانت موفق به اخذ سه ستاره کیفی شده‌اند و یک مدل وانت هم دو ستاره شده است.
  1399/9/5 17:30

  تفاهم‌نامه کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و قطر

  با حضور رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران، سند تفاهم‌نامه کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و قطر در شهر اصفهان امضا شد. در سند این تفاهم‌نامه در زمینه تشکیل کارگروه مشترک تجاری و همچنین تاسیس مراکز تجاری بین بخش‌های خصوصی ایران و قطر، استقرار وابسته بازرگانی در سفارتخانه‌های دو کشور در تهران و دوحه و استفاده از بندرگاه‌های دو کشور برای توسعه تجارت توافق شده است.
  1399/9/5 17:27

  ۲۳ طرح توسعه برق به بهره‌برداری خواهد رسید

  مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران گفت: ۲۳ طرح توسعه و احداث شبکه‌های شرکت برق منطقه‌ای تهران تا پایان سال جاری و در قالب پویش «هر هفته الف_ ب_ ایران» به بهره‌برداری خواهد رسید.
  1399/9/5 16:18

  سرپرست معاونت توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌های وزارت صمت اعلام کرد:

  راه‌اندازی میز خدمت الکترونیکی وزارت صمت/ سلامت اداری پیش‌فرض همه فعالیت‌ها

  معاون طرح و برنامه و سرپرست معاونت توسعه مدیریت، منابع و امور استان‌های وزارت صمت گفت: میز خدمت الکترونیکی برای پاسخگویی غیرحضوری مراجعان در سامانه بهین‌یاب ایجاد شد. پیوند نظام بودجه‌ریزی وزارتخانه با برنامه‌ها از دیگر اقداماتی است که مبنای سازمان‌ها قرار می‌گیرد.
  1399/9/5 16:11

  مدیرعامل کشتیرانی دریای خزر مطرح کرد:

  پیشنهاداتی برای کاهش تعرفه حمل محموله‌های دریایی

  مدیرعامل کشتیرانی دریای خزر گفت: افزایش همکاری‌ دستگاه‌های مختلف ازجمله وزارت نفت، سازمان بنادر و دریانوردی، وزارت امور خارجه و بانک مرکزی با کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران زمینه را برای تعدیل هرچه بیشتر نرخ‌های کرایه حمل فراهم می‌سازد.
  1399/9/5 14:58

  تشریح پیشرفت بخش دریایی طرح گوره-جاسک

  مدیر مهندسی و ساختمان شرکت بهره‌برداری از بخش دریایی خط لوله گوره-جاسک گفت: بر اساس برنامه زمان‌بندی فشرده‌ای که پیش‌بینی و برنامه‌ریزی کرده‌ایم، امیدوار هستیم که نخستین مرحله راه‌اندازی و بهره‌برداری زودهنگام را تا اواخر بهمن ‌ماه به انجام برسد.
  1399/9/5 14:20

  تصویب افزایش سرمایه ۳۴ درصدی گل‌گهر

  هیئت‌مدیره شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، افزایش سرمایه ۳۴ درصدی این شرکت از محل آورده نقدی سهامداران، مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به را مورد تصویب قرار داد.
  1399/9/5 12:29

  مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان اعلام کرد:

  افزایش ۷۵ درصدی درآمد‌های عملیاتی فولاد خوزستان

  مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت: جمع کل درآمد‌های عملیاتی شرکت فولاد خوزستان در دوره هشت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال، ۷۵ درصد رشد را نشان می‌دهد.
  1399/9/5 12:28

  دردسر معافیت گمرکی ماشین‌آلات برای تولیدکنندگان

  درحالی که استفاده از معافیت گمرکی برای ماشین‌آلات خط تولید باید منوط به تایید عدم ساخت داخل باشد، دبیر انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران (ستصا) گفت: در حال حاضر، بسیاری از شرکت‌ها بر اساس یکی از بندهای قانون امور گمرکی و بدون پرداخت حقوق ورودی و مالیات بر ارزش افزوده، ماشین‌آلاتی که در داخل ساخته می‌شود را هم به کشور وارد می‌کنند.
  1399/9/5 12:25

  قائم مقام ایمیدرو اعلام کرد:

  حمایت ایمیدرو از سرمایه‌گذاران حوزه پتروشیمی در منطقه پارسیان

  قائم مقام ایمیدرو بر لزوم برنامه‌ریزی با هدف تسریع در شروع عملیات اجرایی، تعیین مدل، تامین مالی، انعقاد قرار داد مهندسی و همچنین تامین زیرساخت‌های مورد نیاز سرمایه‌گذاران حوزه پتروشیمی در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان تاکید کرد.
  1399/9/5 11:01

  وال‌استریت رکورد زد

  در وال‌استریت، همه شاخص‌ها صعودی بودند تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح بالاتری از روز قبل خود بسته شدند. شاخص داوجونز برای نخستین بار از ۳۰ هزار واحد گذشت.
  1399/9/5 09:59

  نایب رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران مطرح کرد:

  استقبال از روح حاکم بر «شیوه‌نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد»/ لزوم اصلاحات شیوه‌نامه با نظر بخش خصوصی

  نایب رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق ایران با استقبال از «شیوه‌نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد» که اخیرا از سوی معاون اقتصادی رئیس‌جمهوری ابلاغ شده است، گفت: این شیوه‌نامه هرچند نیاز به اصلاحاتی دارد که می‌توان با استفاده از نظرات بخش خصوصی و تشکل‌های تخصصی نسبت به رفع آن‌ها اقدام کرد اما روح حاکم بر آن، در مسیر منافع ملی حرکت کرده است.
  1399/9/4 19:10

  در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی؛

  اهدای کتاب توسط فولاد هرمزگان به مناسبت هفته کتاب‌خوانی

  هفته کتاب و کتاب‌خوانی در شرکت فولاد هرمزگان با اهدای بسته‌های کتاب به سرپرستان، رؤسا، مدیران و‌ معاونین این شرکت، گرامی داشته شد. مدیر آموزش و توسعه منابع انسانی فولاد هرمزگان در این خصوص گفت: در کلیه شرکت‌های معتبر و‌ پیشرو، کتاب و‌کتاب‌خوانی یکی از ابزارهای مهم در حوزه توانمندسازی در سطوح مختلف به ویژه سطوح مدیریتی و رهبری محسوب می‌شود. 
  1399/9/4 18:58
1174