عالیه نعمت الهی

  در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی؛

  اهدای کتاب توسط فولاد هرمزگان به مناسبت هفته کتاب‌خوانی

  هفته کتاب و کتاب‌خوانی در شرکت فولاد هرمزگان با اهدای بسته‌های کتاب به سرپرستان، رؤسا، مدیران و‌ معاونین این شرکت، گرامی داشته شد. مدیر آموزش و توسعه منابع انسانی فولاد هرمزگان در این خصوص گفت: در کلیه شرکت‌های معتبر و‌ پیشرو، کتاب و‌کتاب‌خوانی یکی از ابزارهای مهم در حوزه توانمندسازی در سطوح مختلف به ویژه سطوح مدیریتی و رهبری محسوب می‌شود. 
  1399/9/4 18:58

  شکوفایی دانش فنی و کاهش هزینه ارزی در مجتمع فولاد صنعت بناب با بومی‌سازی قطعات

  مجتمع فولاد صنعت بناب در سال جهش تولید با بومی‌سازی بسیاری از قطعات و تجهیزات، علاوه بر خودکفایی در تامین اقلام مورد نیاز، گام مهمی در کاهش هزینه‌های ارزی برداشته است.
  1399/9/4 18:19

  روسیه به ازبکستان 200 میلیون دلار وام داد

  بانک «پروم سویاز بانک» روسیه به «کارخانه ذوب‌آهن نوایی» ازبکستان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان طلا در جهان، معادل 200 میلیون دلار وام اختصاص داد.
  1399/9/4 17:57

  دبیر انجمن سنگ‌آهن ایران:

  برتری نقاط قوت «شیوه‌نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد» بر ضعف‌های آن

  دبیر انجمن سنگ‌آهن ایران گفت: شیوه‌نامه جدید دولت در جهت تنظیم عرضه و تقاضای زنجیره آهن و فولاد، هرچند دارای اشکالاتی است اما به طور کلی مثبت بوده و نقاط قوت فراوانی دارد و گامی موثر در ایجاد توازن و شفافیت در زنجیره خواهد برداشت.
  1399/9/4 17:33

  وزیر راه عنوان کرد:

  خودباوری و شکوفایی در صنعت ریلی

  وزیر راه و شهرسازی با ابراز خوشحالی از راه‌اندازی مجدد خطوط تولید لوکومتیو در شرکت واگن‌سازی پارس، گفت: امروز نخستین لوکومتیو واگن پارس تحت عنوان «پارس٣٣» به شرکت «البرز نیرو» تحویل داده شد که نمونه‌ای از خودکفایی در این صنعت است.
  1399/9/4 17:30

  عملیاتی شدن نخستین واحد پتروشیمی هلدینگ انرژی سپهر

  مدیرعامل هلدینگ انرژی سپهر در مجمع عمومی عادی سالانه هلدینگ انرژی سپهر که به‌ صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، گفت: افزون‌ بر اینکه پتروشیمی سبلان به عنوان نخستین پتروشیمی این مجموعه امسال وارد مدار تولید خواهد شد، پیش‌بینی می‌شود پتروشیمی دنا نیز پیش از موعد مقرر به بهره‌برداری برسد.
  1399/9/4 16:39

  توسعه پتروشیمی در زمینه خودکفایی

  با اجرایی شدن جهش‌های نخست و دوم صنعت پتروشیمی، حال استخوان‌بندی این صنعت آن‌چنان توانمند شده است که در بسیاری از کشورها و شرکت‌های پیشرفته، به ‌عنوان رقیب بلامنازع شناخته می‌شویم.
  1399/9/4 16:36

  بانک مرکزی اعلام کرد:

  ارزش سهام و حق تقدم معامله‌ شده در بهار ۵۰۵ هزار میلیارد تومان

  آمار رسمی حکایت از آن دارد که در فصل بهار ۹۹ که روزهای رونق بورس به شمار می‌روند، ۴۸۸ میلیارد سهم دست به دست شده که ارزش سهام و حق تقدم را به ۵۰۵ هزار میلیارد تومان رسانده است.
  1399/9/4 15:15

  افت شدید اقتصاد اروپا همزمان با محدودیت‌های قرنطینه‌ای جدید

  تحقیقات جدید نشان می‌دهد با وضع محدودیت‌های قرنطینه‌ای جدید در اتحادیه اروپا برای مقابله با ویروس کرونا، اقتصاد این منطقه دوباره در مسیر سقوط شدید قرار گرفته است.
  1399/9/4 15:14

  پشتیبانی قاطع کمیسیون صنایع و معادن مجلس از دولت برای ساماندهی بازار فولاد

  رئیس و جمعی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام حمایت از تصمیم دولت برای ساماندهی بازار فولاد، تاکید کردند که طرح مجلس شورای اسلامی در زمینه فولاد در حقیقت پشتیبانی قانونی از اقدام دولت خواهد بود.
  1399/9/4 12:23

  بزرگ‌ترین صندوق‌های بورسی جهان

  بیشتر صندوق‌های بزرگ بورسی جهان آمریکایی هستند که بخش زیادی از بازارهای بورس را در اختیار دارند.
  1399/9/4 11:58

  افت کیفیت خودرو

  ارزیابی کیفیت خودروهای سواری تولیدی در مهر ماه سال جاری بیانگر این است که خودروسازان علی‌رغم اعلام افزایش تیراژهای تولید خود اما از توجه به کیفیت غافل مانده‌اند. طبق ارزیابی صورت گرفته، پژو ۲۰۰۸ تنها خودرویی است که توانسته هر پنج ستاره کیفی را بگیرد و این در حالی است که تنها سه خودرو موفق به اخذ چهار ستاره شده‌اند. البته از سوی دیگر خودروهای تک ستاره‌ تولید نشده و فقط دو خودرو، دو ستاره‌ای شده‌اند.
  1399/9/4 11:10

  رشد بورس‌ها در آمریکا و آسیا

  به جز «نیک کی ۲۲۵»، سایر شاخص‌های مهم بورسی آمریکا و آسیا سبزپوش شدند. در مادرید هم شاخص «ایبکس ۳۵» ۰.۰۴ درصد بالا رفت و به هفت هزار و ۹۸۱.۲۰ واحد رسید.
  1399/9/4 09:40
1174