عالیه نعمت الهی

  رشد بورس‌ها در آمریکا و آسیا

  به جز «نیک کی ۲۲۵»، سایر شاخص‌های مهم بورسی آمریکا و آسیا سبزپوش شدند. در مادرید هم شاخص «ایبکس ۳۵» ۰.۰۴ درصد بالا رفت و به هفت هزار و ۹۸۱.۲۰ واحد رسید.
  1399/9/4 09:40

  رئیس هیئت عامل ایمیدرو خبر داد:

  اجرای شیوه‌نامه جدید فولاد از ابتدای هفته آینده

  رئیس هیئت عامل ایمیدرو خبر از تصمیم ستاد اقتصادی دولت برای اجرای شیوه‌نامه ساماندهی بازار زنجیره فولاد کشور داد و گفت: این دستورالعمل مزیت‌های متعددی برای حوزه معدن و صنایع معدنی دارد.
  1399/9/3 18:12

  رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازان:

  امکان تولید ۱.۴ میلیون دستگاه خودرو وجود دارد

  رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور گفت: دستیابی به رکورد تولید یک میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه خودرو، مشروط به تحقق خواسته‌های قطعه‌سازان، تعدیل قراردادهای آنان و تامین نقدینگی مورد نیاز، امکان‌پذیراست.
  1399/9/3 18:11

  مدیرکل صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت اعلام کرد:

  الزام نصب شناسه کالا روی قطعات یدکی و مصرفی وسایل نقلیه

  مدیرکل صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت گفت: گروه کالایی قطعات یدکی و مصرفی وسایل نقلیه مشمول الزام اخذ و نصب شناسه کالا هستند. عواقب عدم اجرای این امر توسط واحدهای تولیدی (صنعتی و صنفی)، زنجیره تامین، خدمات پس از فروش و بازرگانی متوجه خود واحدها خواهد بود.
  1399/9/3 17:29

  افزایش قیمت جهانی طلا

  قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر ضعیف شدن ارزش دلار و امیدواری به اقدامات محرک مالی بیشتر در آمریکا که خوش‌بینی نسبت به ساخت واکسن کووید ۱۹ را تحت‌الشعاع خود قرار داد، افزایش یافت.
  1399/9/3 16:02

  معاون بهره‌برداری فولاد هرمزگان:

  دومین رکورد تولید ماهانه، نشان از عزم راسخ در کسب رکورد سالیانه دارد

  شرکت فولاد هرمزگان توانست در آبان ماه میزان ۱۳۸ هزار و ۲۲۶ تن تختال را تولید و رکوردهای جدیدی در تولید روزانه و ماهانه تولید تختال و همچنین تعداد ذوب‌های تخلیه شده و ریخته‌گری شده روزانه و ماهانه ثبت نماید.
  1399/9/3 15:46

  رئیس مجمع نمایندگان یزد:

  پیگیری خط دوم انتقال آب به یزد در اولویت کار نمایندگان مجلس است

  رئیس مجمع نمایندگان یزد در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: طرح‌هایی از انتقال آب از سرشاخه‌های کارون و خلیج فارس در حال بررسی و در دست اجرا است.
  1399/9/3 14:46

  مدیرکل دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد:

  صادرات 692 میلیون دلاری به کشورهای مشترک‌‌المنافع

  مدیرکل دفتر اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت ایران گفت: بر اساس آمارها در 6 ماهه نخست امسال، میزان صادرات ایران به 13 میلیارد و 566 میلیون دلار رسید که 692 میلیون دلار آن به کشورهای مشترک‌المنافع صادر شده است.
  1399/9/3 14:41

  گام جدید شرکت‌های معدن و صنایع معدنی برای تامین مالی

  رئیس هیئت عامل ایمیدرو گفت: شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی، «شرکت سهامی عام پروژه» تشکیل می‌دهند و این امر، روشی جدید برای تامین مالی طرح‌های توسعه است. پیش از این، با افزایش سرمایه شرکت‌ها، بخشی از نیاز پروژه‌ها به منابع مالی برطرف شده، اکنون مسیری تازه برای تامین مالی در آستانه اجرا شدن است.
  1399/9/3 14:36

  معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی اعلام کرد:

  الزام‌های صدور مجوز طرح‌های پتروشیمی

  معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی، توسعه متوازن، هوشمند و پایدار را سه الزام صدور مجوزهای جدید برای طرح‌های توسعه‌ای صنعت پتروشیمی اعلام کرد و گفت: طرح‌هایی مجوز می‌گیرند که افزون بر قابلیت اجرایی، تاب‌آوری بیشتری در صنعت داشته باشند.
  1399/9/3 13:06

  اکتشافات معدنی در دولت‌های یازدهم و دوازدهم

  اکتشافات معدنی از اقدامات اساسی و زیربنایی برای توسعه بخش معدن به شمار می‌رود که در سال‌های گذشته، تقریبا به فراموشی سپرده شده و فعالیت کم‌رمقی در این بخش انجام می‌شد، اما در سال‌های ۹۳ تا ۹۶ حرکتی ارزشمند در این زمینه شکل گرفت که در دولت دوازدهم نیز تداوم یافت.
  1399/9/3 12:12

  معاون طرح و برنامه وزارت صمت اعلام کرد:

  ضرورت سرمایه‌گذاری در صنعت خودروسازی برای رسیدن به فناوری‌های نوین جهانی

  معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در نشست با مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو، با تاکید بر لزوم سرمایه‌گذاری در توسعه صنعت خودرو از طریق روش‌های نوین تامین مالی گفت: از اقدامات توسعه‌ای در صنعت خودرو حمایت می‌کنیم و سرمایه‌گذاری در توسعه صنعت خودرو دغدغه جدی است زیرا اگر اقدامی در این زمینه صورت نگیرد، شکاف فناوری در این حوزه، روز به روز با شرکت‌های بزرگ جهانی بیشتر می‌شود.
  1399/9/3 10:15

  در آغاز معاملات هفته؛

  رشد اغلب سهام آسیایی

  اغلب سهام آسیا اقیانوسیه امروز، دوشنبه در شروع معاملات هفتگی بازارها در حالی رشد کردند که سرمایه‌گذاران با نگرانی تحولات مربوط به بحران کرونا را دنبال می‌کنند.
  1399/9/3 10:10
1174