عالیه نعمت الهی

  تا پایان مهر ماه؛

  رشد صدور جواز تاسیس صنعتی و پروانه‌های صنفی

  صدور پروانه‌های صنفی در هفت ماهه امسال افزایش حدود ۵۴ درصدی و صدور جواز تاسیس صنعتی نیز افزایش بیش از ۴۵ درصدی داشته است.
  1399/9/2 11:07

  عبور تولید هفت ماهه گندله سنگ‌‌آهن از 18 میلیون تن

  مجموع تولید گندله شرکت‌های بزرگ کشور طی هفت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 15 درصد افزایش یافت. هفت شرکت بزرگ گندله‌ساز از ابتدای فروردین ماه تا پایان مهر ماه، 9 میلیون و 716 هزار و 650 تن محصول به شرکت‌ها ارسال کردند.
  1399/9/2 09:51

  تعویض کابل‌های سیمی با خودنگهدار

  معاون امور توزیع شرکت توانیر گفت: امسال ۱۵ هزار کیلومتر از کابل‌های سیمی با کابل‌های خودنگهدار در شبکه توزیع فشار ضعیف کشور، تعویض می‌شود.
  1399/9/1 19:39

  گشایشی جدید در فرابورس

  حسین سلاح ورزی، نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: به زودی تابلوی جدیدی در فرابورس با نام بازار هدف راه‌اندازی می‌شود که در آن طیف وسیعی از کسب‌وکارهای نو آفرین و دانش‌بنیان (حتی در مقیاس استارت آپی) امکان پذیرش خواهند داشت. با اجرای این طرح، راه تازه‌ای برای تامین مالی کسب‌وکارهای نوآورانه در ایران گشوده خواهد شد.
  1399/9/1 19:16

  مخالفت اتاق ایران با کلیات طرح مالیات بر عایدی سرمایه

  مرکز پژوهش‌های اتاق ایران در گزارشی ضمن بررسی شرایط فعلی اقتصاد و کاستی‌های موجود در طرح مالیات بر عایدی سرمایه، با کلیات این طرح مخالفت کرد و و هشدار داد که به دلیل وجود چالش‌های اساسی در این طرح، اجرای آن نارسایی‌های جدی در سیستم مالیاتی کشور ایجاد خواهد کرد.
  1399/9/1 19:14

  عضو هیئت رئیسه مجلس:

  راه‌اندازی خط تولید ورق فولادی در شرکت فولاد اصفهان

  شرکت فولاد اصفهان با تولید ماهانه ۱۰ هزار تن شیت ورق فولادی یکی از شرکت‌های فعال شهرک صنعتی اشترجان است. عضو هیئت رئیسه مجلس در بازدید از خط تولید این شرکت، گفت: در صورتی که اداره محیط زیست با راه‌اندازی خط تولید جدید در این شرکت موافقت کند از اواسط ماه آینده خط تولید ورق برای ماشین‌آلات صنعتی در این شرکت راه‌اندازی و علاوه بر جلوگیری از خام‌فروشی فولاد زمینه اشتغال ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم فراهم خواهد شد.
  1399/9/1 18:49

  نایب ‌رئیس هیئت‌مدیره شرکت احیا استیل فولاد بافت عنوان کرد:

  برنامه‌های توسعه‌ای فولاد بافت در نیمه دوم سال

  نایب ‌رئیس هیئت‌مدیره شرکت احیا استیل فولاد بافت گفت: روند تولید در ابتدای سال 1398 با مشکل روبه‌رو شده بود و در یک بازه کوتاه ‌مدت منجر به توقف تولید شد اما در سال 1399 با مدیریت صحیح، تاکنون مشکلی وجود نداشته است.
  1399/9/1 18:33

  مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران:

  واحدهای تولیدی مشمول تشدید محدودیت‌های کرونایی نمی‌شوند

  مدیرعامل شهرک‌های صنعتی استان تهران با تاکید بر اینکه تولید با تمام توان ادامه خواهد یافت، گفت: واحدهای تولیدی در داخل و خارج شهرک‌های صنعتی شامل تشدید محدودیت‌های ستاد ملی کرونا نمی‌شوند.
  1399/9/1 17:49

  مدیرعامل فولاد اکسین خوزستان:

  یکی از اهداف استراتژیک صنعت فولاد کاهش مصرف آب است/ تعریف سه سناریو برای بهینه‌سازی مصرف آب

  امین ابراهیمی، مدیرعامل فولاد اکسین خوزستان در یادداشتی به روش‌های گوناگون برای کاهش مصرف آب در صنعت فولاد ایران پرداخته است. وی معتقد است با کمک به‌روزرسانی تجهیزات و تکنولوژی‌ها، می‌توان اقدامات موثری در این زمینه انجام داد.
  1399/9/1 17:40

  برگزاری نشست هماهنگی فرایندهای صادرات و واردات معدن و صنایع معدنی

  نشست هماهنگی فرایندهای صادرات و واردات معدن و صنایع معدنی با حضور رئیس هیئت عامل ایمیدرو و نمایندگان بانک مرکزی، گمرک و شورای عالی مناطق آزاد برگزار شد.
  1399/9/1 17:34

  تهیه و تدوین گردش کار شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک ویروس کووید 19

  حسین مدرسی‌فر، مدیر بهداشت حرفه‌ای ایمنی و محیط ‌زیست فولاد مبارکه، هدف از تهیه و ابلاغ این گردش کار به کلیه واحدها و نواحی شرکت فولاد مبارکه را ارزیابی ریسک ابتلا به ویروس کرونا در محیط‌های شغلی و کلیه محیط‌‌های کاری، فعالیت‌ها و فرایندها برشمرد و گفت: تعیین خطرات، ریسک‌های ابتلا به این بیماری و ارزیابی فرصت‌های مرتبط با آن ازجمله دیگر اهداف تهیه این گردش کار است.
  1399/9/1 16:56

  توسعه شبکه‌های دانشی در فولاد مبارکه

  در تقویم فولاد مبارکه یکم آذر ماه سالروز کسب جایگاه یازدهم توسط شرکت فولاد مبارکه در بین شرکت‌های دانشی برتر آسیا در سال 1396 است. محمد ناظمی هرندی، مدیر تضمین کیفیت و تعالی سازمانی فولاد مبارکه در راستای این مناسبت گفت: دانش، به ‌عنوان سرمایه ارزشمندی که می‌تواند منبعی برای خلق ارزش باشد، امروزه بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و از عوامل اصلی پیش‌برنده هر سازمان در فضای رقابتی به شمار می‌آید، تا آنجا که از آن به‌ عنوان یکی از مهم‌ترین دارایی‌های نامشهود سازمان یاد می‌شود.
  1399/9/1 16:35

  رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد:

  انجام مذاکرات موافقت‌نامه تجارت آزاد با اتحادیه اوراسیا تا پایان سال میلادی

  رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: اگر ظرف این سه سال موفق شویم موافقت‌نامه تجارت را امضا کنیم، ما یک‌ طرف تجاری اتحادیه خواهیم بود و فعلا بحث عضویت مطرح نیست.
  1399/9/1 15:45
1174