عالیه نعمت الهی

  رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد:

  انجام مذاکرات موافقت‌نامه تجارت آزاد با اتحادیه اوراسیا تا پایان سال میلادی

  رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: اگر ظرف این سه سال موفق شویم موافقت‌نامه تجارت را امضا کنیم، ما یک‌ طرف تجاری اتحادیه خواهیم بود و فعلا بحث عضویت مطرح نیست.
  1399/9/1 15:45

  قدردانی از اقدامات فولاد مبارکه در حوزه پدافند غیرعامل

  در سومین جلسه کمیته پدافند غیرعامل ایمیدرو که به‌ صورت ویدئوکنفرانس و با حضور سردار جلالی، فرمانده پدافند غیرعامل کشور و خداداد غریب‌پور، معاون وزیر و رئیس هیئت عامل ایمیدرو برگزار شد، با اهدای لوح تقدیر از اقدامات فولاد مبارکه در حوزه پدافند غیرعامل تجلیل صورت گرفت.
  1399/9/1 15:24

  مشاور امور بین‌الملل و توافق‌نامه‌های تجاری سازمان توسعه تجارت ایران خبر داد:

  برگزاری نشست بزرگ تجاری «ایران اروپا»

  مشاور امور بین‌الملل و توافق‌نامه‌های تجاری سازمان توسعه تجارت ایران گفت: سازمان توسعه تجارت ایران در همکاری با مرکز بین‌المللی (ITC) و با حمایت اتحادیه اروپا، همایش بزرگ تجاری ایران-اروپا (Iran-Europe Business Forum) را با هدف ایجاد بستر لازم برای همکاری‌های تجاری، علمی و فناوری در جهت افزایش صادرات غیرنفتی ایران به اروپا، در روزهای 24، 25 و 26 آذر ماه سال 1399 به صورت وبیناری برگزار می‌کند.
  1399/9/1 14:59

  مدیرعامل فولاد هرمزگان:

  اقدامات قابل توجه فولاد هرمزگان در حوزه‌های مختلف پدافند غیرعامل

  مدیرعامل فولاد هرمزگان پدافند غیرعامل را مجموعه‌ای از اقدامات دفاعی غیرمسلحانه دانست که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب‌پذیری، تداوم فعالیت‌های ضروری و ارتقای پایداری و تسهیل مدیریت بحران در برابر تهدیدها می‌شود.
  1399/9/1 12:18

  روند رو به رشد تولید لوازم‌خانگی در کشور

  بررسی آمارهای رسمی منتشره وزارت صمت از ابتدای امسال تا پایان مهر ماه حاکی از تداوم روند رو به رشد تولید انواع لوازم خانگی در کشور است؛ به‌ طوری که در دو حوزه تولید ماشین ‌لباسشویی و یخچال و فریزر به ترتیب رشدهای ۵۲.۹ درصدی و ۲۴.۶ درصدی مشاهده می‌شود.
  1399/9/1 11:43

  قائم‌‌مقام ایمیدرو اعلام کرد:

  صدور پروانه اکتشاف سه محدوده معدنی ایلام

  قائم‌مقام ایمیدرو در جلسه ویدئوکنفرانسی پایش طرح‌های معدنی استان ایلام گفت: سه محدوده معدنی استان ایلام در مرحله صدور پروانه اکتشاف عمومی و تفصیلی است. طبق تعامل ایجاد شده با مسئولان منطقه، قرار است به محض صدور پروانه‌های اکتشاف این محدوده‌ها، ایمیدرو عملیات اکتشاف را با سرعت آغاز کند.
  1399/9/1 11:03

  رشد بورس‌ها در اروپا و آسیا

  در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص «کک ۴۰» بورس پاریس با جهش ۰.۳۹ درصدی در سطح پنج هزار و ۴۹۵.۸۹ واحد بسته شد و در معاملات آسیایی، شاخص «شانگهای کامپوزیت» صعود ۰.۴۱ درصدی را تجربه کرد و در سطح چهار هزار و ۹۴۳.۲۹ واحد بسته شد.
  1399/9/1 10:39

  رئیس‌جمهور خبر داد:

  افتتاح ۹ پروژه بزرگ حمل‌و‌نقلی تا پایان دولت

  رئیس‌جمهور در سی و سومین آیین گشایش بهره‌برداری از ۱۳ پروژه آزادراهی و فرودگاهی گفت: تا پایان دولت، ۹ پروژه بزرگ در زمینه راه و حمل‌ونقل افتتاح می‌شود. در زمینه خطوط ریلی، کار بسیار بزرگی در دولت یازدهم و دوازهم انجام شده و در ساخت واگن‌ها و حتی بخش بزرگی از تولید لوکوموتیو به خودکفایی رسیده‌ایم.
  1399/8/29 13:21

  مدیر روابط‌ عمومی و امور بین‌الملل شرکت گل‌گهر:

  گل‌گهر ۲۰۳۰، آینه تمام‌قد جهانی شدن

  محمد ایرانمنش، مدیر روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر گفت: شرکت گل‌گهر، با داشتن نزدیک به ۴۰ میلیون تن باطله معدنی، ظرفیت مناسبی برای بازفرآوری آن‌ها به منظور افزایش میزان تولید بر اساس چشم‌انداز «گل‌گهر ۲۰۳۰» دارد.
  1399/8/29 13:08

  معاون امور صنایع وزارت صمت خبر داد:

  ترخیص مواد اولیه اقلام واسطه‌ای و اجزای قطعات تجهیزات مورد نیاز واحدهای تولیدی

  معاون امور صنایع وزارت صمت با اشاره به اقدام فوری وزارت صمت و بانک مرکزی برای ترخیص مواد اولیه، ماشین‌آلات و اجزای قطعات مورد نیاز واحدهای تولیدی از گمرکات کشور گفت: به دنبال مصوبه اخیر ستاد اقتصادی دولت، ردیف‌های تعرفه مربوط به مواد اولیه، کالاهای واسطه‌ای، ماشین‌آلات و تجهیزات از سوی وزارت صمت به گمرک اعلام شد و روند ترخیص کالاهای معطل مانده در گمرک تسهیل شد.
  1399/8/29 12:17

  رئیس سازمان صمت استان ایلام:

  سالانه ۹ میلیون تن مواد معدنی در استان ایلام استخراج می‌شود

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام گفت: ۸۲ واحد معدنی دارای مجوز بهره‌برداری در استان ایلام وجود دارد که 61 مورد آن‌ها فعال است. سالانه ۹ میلیون تن انواع مواد معدنی از معادن این استان برداشت می‌شود.
  1399/8/29 12:13

  اعتراض تولیدکنندگان به ترخیص لوازم خانگی «بوش»

  سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی ضمن اعتراض به بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، گفت: با وجود اینکه ماه‌ها طول کشیده تا به مواد اولیه و قطعات لوازم‌خانگی ارز تخصیص داده شود و همه تولیدکنندگان از عدم تخصیص و تاخیر در تخصیص ارز گله‌مند هستند، ۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی خارجی در آستانه ترخیص است.
  1399/8/29 12:11

  لزوم تدوین راهبرد توسعه صادرات با محوریت اتحادیه اوراسیا

  مشاور توافق‌نامه‌های تجاری سازمان توسعه تجارت با تاکید بر تدوین راهبرد توسعه صادرات با محوریت اتحادیه اوراسیا، گفت: بالا بودن هزینه‌های حمل‌ونقل و تولید کالا در ایران، فقدان برندسازی محصول و شناسایی نشدن بازار هدف از مهم‌ترین مشکلات صادرات کالا است.
  1399/8/29 11:52
1174