فاطمه یعقوبی زاده

  احداث سه کارخانه کنسانتره آهن در استان همدان

  مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان همدان با تاکید بر حمایت از معادن و صنایع معدنی استان برای جلوگیری از خام‌فروشی، گفت: در حال احداث سه واحد کنسانتره آهن هستیم که تا دو سال آینده به چرخه فرآوری معادن این استان اضافه می‌شوند.
  1401/4/6 19:06

  کاهش قیمت‌ در بازار آهن و فولاد

  رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران با اشاره به کم‌رونق بودن معاملات در بازار، گفت: با توجه به کاهش نرخ ارز، قیمت‌های آهن‌آلات در بازار 700 تا یک هزار تومان کاهش پیدا کرده است.
  1401/4/6 18:43

  حمله سایبری به شرکت فولاد خوزستان ناکام ماند

  مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت: صبح امروز 6 تیر ماه، برخی از سیستم‌ها و تجهیزات شرکت فولاد خوزستان مورد حمله سایبری قرار گرفتند که خوشبختانه علی‌رغم حملات صورت گرفته، این توطئه ناکام ماند.
  1401/4/6 12:29

  افزوده شدن 16 هزار و 500 هکتار فضای سبز به ذوب‌ آهن اصفهان

  معاون سرمایه‌های انسانی و توسعه مدیریت ذوب‌آهن اصفهان گفت: سرانه فضای سبز شرکت به ازای کارکنان، بیش از یک هکتار است و این کارخانه ۱۶ هزار و 500 هکتار فضای سبز منحصر به فرد و در دست کاشت دارد.
  1401/4/6 09:25

  قطعی برق فولاد نی‌ریز، تولید را به طور جدی عقب خواهد انداخت

  مدیرعامل مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز گفت: قطعی برق بر میزان تولید و شیفت‌های کاری اثر منفی خواهد داشت و با این اتفاق بهره‌برداری از کارخانه فولادسازی غدیر نی‌ریز که برای تیر ماه برنامه‌ریزی شده بود، به تعویق خواهد افتاد.
  1401/4/5 16:45

  کمبود نیروی انسانی متخصص در کشور

  مدیرعامل شرکت ذوب آذران کاوه، کمبود نیروهای انسانی متخصص در زمینه عیب‌یابی، تعمیر و سرویس دستگاه‌ها را یکی از چالش‌های تولیدکنندگان عنوان کرد و گفت: برای تعمیر دستگاه‌ تولیدی خود مجبور به وارد کردن نیروی متخصص و کارآمد از کشور ترکیه هستیم.
  1401/4/5 16:16

  بهر‌ه‌برداری از مرحله نخست کارخانه فرآوری سنگ‌آهن هماتیتی تنگ زاغ

  استاندار هرمزگان با اشاره به افتتاح خط 300 هزار تنی مرحله نخست کارخانه کنسانتره آهن تنگ زاغ، گفت: خوشبختانه زیرساخت‌های اجرا شده در فاز نخست این کارخانه اعم از برق، سیستم کنترل و آب، بسیار وسیع و کامل دیده شده است و می‌تواند بخشی از فاز دوم را هم پوشش دهد.
  1401/4/5 15:50

  امکان‌سنجی تولید فولاد سبز

  ایمیدرو پروژه امکان‌سنجی تولید فولاد سبز در کشور را با در نظر گرفتن پارامترهای فنی و اقتصادی در دستور کار قرار داده است و این مهم با همکاری شرکت‌های بزرگ زنجیره فولاد، اجرایی می‌شود.
  1401/4/5 15:23

  سید محمد موسوی، معاون بهره‌برداری شرکت آهن و فولاد ارفع در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»؛

  شمارش معکوس اجرای پروژه افزایش ظرفیت ارفع

  افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی یکی از بهترین راهکارها برای حفظ سرمایه شرکت محسوب می‌شود زیرا اگر قرار باشد یک واحد تولیدی دیگر به بهره‌برداری برسد، در این صورت باید سرمایه جدیدی صرف احداث شود که در برخی مواقع با توجه به نقدینگی شرکت و شرایط موجود، امکان توسعه وجود ندارد. از این رو، برخی شرکت‌ها ترجیح می‌دهند ظرفیت تولید خود را در واحد موجود افزایش دهند که هم زمان کمتری می‌برد و هم اینکه به سرمایه کمتری نیاز دارد. در این راستا، پروژه افزایش ظرفیت زیرسقف فولادسازی در راستای افزایش ظرفیت تولید شمش از 800 هزار تن به یک میلیون تن و افزایش تعداد مقاطع ریخته‌گری ازجمله طرح‌های توسعه‌ای ارفع است که در اواسط تیر ماه سال جاری و در مدت زمان یک ماه انجام خواهد شد. در این رابطه خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با سید محمد موسوی، معاون بهره‌برداری شرکت آهن و فولاد ارفع گفت‌وگویی انجام داده است که در ادامه خواهید خواند:
  1401/4/5 14:26

  برگزاری جلسات اختصاصی برای بررسی مسائل زنجیره فولاد

  دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران به تشریح جزئیات جلسه صمت و تشکل‌ها پرداخت و گفت: مقرر شد جلسات اختصاصی برای بررسی مسائل هر یک از رسته‌های فولادی به خصوص رسته‌هایی همچون کارخانه‌های ذوب القایی که مشکلات بیشتری دارند، با حضور وزیر صمت ادامه یابد.
  1401/4/4 17:49

  حمایت از صادرات ذوب آهن، حمایت از تولید ملی است

  رئیس کل گمرک ایران گفت:‌ شرکت ذوب آهن اصفهان یک مجموعه پرتلاش و پرتوان در صنعت کشور محسوب می‌شود که با صادرات چشمگیر محصولات خود نقش مهمی در ارزآوری ایفا کرده است.
  1401/4/4 11:38

  تولید بیش از 18 میلیون و 400 هزار تن محصول فولادی در چادرملو

  معاون مالی و سرمایه انسانی شرکت چادرملو گفت: واحد فولادسازی این شرکت در سال 1400 توانست بیش از ظرفیت اسمی و به میزان یک میلیون و 54 هزار تن فولاد تولید کند. علاوه بر این، چادرملو در سال گذشته یک میلیون و 364 هزار تن آهن اسفنجی، سه میلیون و 809 هزار تن گندله و 12 میلیون و 186 هزار تن کنسانتره سنگ‌آهن نیز تولید کرده است.
  1401/4/4 10:52

  گل به خودی

  سهامدار شرکت تعاونی نورد کوه سیرجان گفت: اکثر شرکت‌هایی که در بخش تولید فعال هستند، با مجموعه‌ای از بروکراسی‌های اداری دست و پنجه نرم می‌کنند که سبب بروز مشکلات دوچندان برای تولیدکنندگان شده و مانع فعالیت صحیح آن‌ها خواهد شد.
  1401/4/2 09:23
2181