محمدرضا طارمی

  احتمال کاهش عرضه مازاد آلومینا در نیمه دوم سال جاری

  در ‌حال ‌حاضر، قیمت‌ آلومینای تولید داخل و وارداتی چین در وضعیت نوسانی قرار دارد و این در حالی است که این نوسان قیمت، صعودی است. علاوه‌براین، میزان عرضه و تقاضای این محصول در جنوب و شمال چین به حالت معکوس در‌آمده است و انتظار می‌رود که حجم عرضه آن کاهش پیدا کند. بنابراین، موسسه «SMM» پیش‌بینی کرده است که قیمت آلومینای داخلی حول هزینه تمام‌ شده محصول در نوسان باشد.
  1401/5/5 18:08

  اعمال فشار شدید چین بر شاهرگ بازار جهانی فلز منیزیم

  چین ۹۰ درصد فلز منیزیم را در جهان تولید و صادر می‌کند و می‌توان گفت انحصار این فلز را در اختیار دارد و کوچک‌ترین تغییری در تولید این فلز در چین، منجر به تغییرات قابل توجهی در سطح جهان خواهد. این کشور در راستای کاهش مصرف برق و قوانین زیست‌محیطی، تولید منیزیم را کاهش داده است. با اتمام ذخایر منیزیم در اروپا و تامین نشدن کافی منیزیم فلزی توسط چین، بازار جهانی این محصول با کسری مواجه شده است و صنایع کشورهای اصلی واردکننده فلز منیزیم که کشورهای پیشرفته در زمینه خودروسازی و هواپیماسازی هستند، در آینده‌ای نه‌ چندان دور با بحران جدی مواجه خواهند شد که این امر، ناشی از پیش‌بینی کاهش تولید آلومینیوم‌سازی و فولادسازی در این کشورها خواهد بود.
  1401/5/5 17:20

  سویه جدید اومیکرون؛ عامل افت قیمت سنگ‌آهن در ماه‌های گذشته

  طی ماه‌های اخیر در سال ۲۰۲۲، به‌ دلیل شیوع دوباره کرونا در چین و اعمال قرنطینه‌های جدید، محدودیت‌های این کشور منجر به کاهش رشد اقتصادی شد و قیمت سنگ‌آهن با کاهش همراه بود. گفتنی است در ماه جولای قیمت سنگ‌آهن حدود ۱۷ درصد کاهش نسبت به ماه قبل از آن یعنی ژوئن را رقم زد. بخش اعظمی از سنگ‌آهن استخراجی در سطح دنیا، در صنعت فولادسازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در بیشتر موارد، شرایط حاکم بر کشورهای اصلی عرضه‌ کننده و خریدار سنگ‌آهن، ممکن است منجر به افزایش یا افت قیمت آن شود. بنابراین توجه به این فاکتورها و ارزیابی مدت زمان آن‌ها، اغلب در برنامه‌ریزی زمان و میزان خرید سنگ معدن در هر مقطع زمانی مفید خواهد بود. به‌ طور کلی، وضعیت و عملکرد فولادسازهای چینی به‌ عنوان اصلی‌ترین و بزرگ‌ترین مصرف‌ کننده سنگ‌آهن در سطح جهان، از مهم‌ترین عوامل تاثیر گذار بر قیمت سنگ آهن بوده است.
  1401/5/5 16:44

  یکصد و هشتاد و سومین جلسه تولید هلدینگ میدکو برگزار شد

  یکصد و هشتاد و سومین جلسه تولید هلدینگ میدکو با حضور مدیرعامل هلدینگ، معاونان، مدیران و مشاوران مجتمع‌های تولیدی در تهران، کرمان و اصفهان برگزار و در آن گزارش‌های تولید و مالی شرکت‌های زیرمجموعه میدکو ارائه شد.
  1401/5/5 16:08

  رشد ۱۵ درصدی تولید در فولاد مبارکه

  مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان، از افزایش تولید فولاد خام در خرداد ماه امسال در این مجتمع عظیم صنعتی خبر داد.
  1401/5/5 14:49

  جای خالی دانش صادراتی

  مدیرعامل شرکت پارس لحیم گفت: با توجه به اهمیت ارزآوری به داخل کشور، ضرورت دارد توسعه صادرات در دستور کار دولت و بخش خصوصی قرار بگیرد که این مهم، نیازمند آموزش دانش صادراتی و بازاریابی بین‌المللی است.
  1401/5/5 13:49

  مسیر صعود طلا هموار شد

  قیمت طلا امروز چهارشنبه پنجم مرداد ماه، با کاهش اندک ارزش دلار در بازارهای جهانی افزایش یافت.
  1401/5/5 13:00

  افزایش اندک قیمت آلومینیوم

  قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن در روز سه‌شنبه چهارم مرداد ماه 1401، با 0.2 درصد رشد نسبت به روز معاملاتی قبل از آن، به دو هزار و 437 دلار رسید.
  1401/5/5 09:40

  قیمت مس 1.9 درصد رشد پیدا کرد

  روز سه‌شنبه چهارم مرداد ماه، قیمت مس در LME نسبت به روز معاملاتی پیشین، 143 دلار افزایش یافت و به هفت هزار و 591 دلار و 50 سنت رسید.
  1401/5/5 09:22

  برگزاری جلسه شورای عالی فرهنگی شرکت فولاد خوزستان

  جلسه شورای عالی فرهنگی شرکت فولاد خوزستان به ریاست قائم مقام مدیرعامل در امور ستادی و مسئولیت‌های اجتماعی برگزار شد.
  1401/5/5 08:51

  دبیر انجمن زغال‌سنگ ایران:

  وزارت صمت، مانع ایجاد رقابت در زنجیره تولید می‌شود

  دبیر انجمن زغال‌سنگ ایران گفت: مهم‌ترین چالش صنعتگران این است که وزارت صمت وارد حوزه رقابت در بخش‌های مختلف، به خصوص زنجیره تولید فولاد می‌شود.
  1401/5/4 19:47

  طاهرزاده:

  به دنبال هم‌افزایی در چادرملو خواهیم بود

  مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو گفت: بدون شک با هم‌افزایی میان ارکان شرکت، تلاش خواهیم کرد زنجیره تولید را توسعه بدهیم.
  1401/5/4 16:36

  کاهش 975 واحدی شاخص بورس

  روند نزولی همچنان در بازار سرمایه ادامه دارد و امروز سه‌شنبه چهارم مرداد ماه، شاخص‌های بورسی قرمزپوش شدند.
  1401/5/4 14:33
1354