محمدرضا طارمی

  دویست و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

  دویست و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.
  1401/5/29 21:09

  اقتصاد ایران در انتظار احیای برجام

  اتاق بازرگانی ایران در جدیدترین گزارش خود اعلام کرده است که در صورت کنار رفتن تحریم‌ها، اقتصاد ایران آماده جهش در حوزه‌های مختلف خواهد بود که می‌تواند به بهبود نسبی شرایط منجر شود.
  1401/5/29 20:44

  جلسه ارزیابی عملکرد سه ماهه «فباهنر» برگزار شد

  جلسه ارزیابی عملکرد سه ماهه شرکت صنایع مس شهید باهنر با حضور مدیران شرکت و مدیران ارشد تاصیکو به صورت حضوری و ویدئو کنفرانسی برگزار شد.
  1401/5/29 19:58

  اعطای نشان درجه یک ایمنی به شرکت ملی مس

  شرکت ملی صنایع مس ایران موفق به کسب نشان درجه یک ایمنی در آیین نشان ایمنی در منطقه جنوب شرق کشور شد.
  1401/5/29 19:11

  بازیافت فلزات به فراموشی سپرده شده است

  مدیرعامل شرکت تعاونی یکتا بلور سیرجان گفت: در حالی با تعطیلی روزافزون واحدهای مجاز بازیافت فلزات اعم از آهنی و غیر آهنی در داخل مواجه هستیم که توسعه این صنعت در دستور کار کشورهای پیشرفته قرار گرفته است.
  1401/5/27 15:37

  مدیرعامل شرکت صنعت فولاد شادگان مطرح کرد:

  ناکارایی آموزش، عامل جدایی دانشگاه از صنعت

  مدیرعامل شرکت صنعت فولاد شادگان گفت: یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش‌ روی صنعت، مبحث آموزش است. امروزه در کشورهای صنعتی و توسعه یافته ارتباط تنگاتنگی بین دانشگاه و صنعت شکل گرفته و به این مسئله بسیار پرداخته شده است و نتیجه این امر رشد و شکوفایی صنعت آن کشور بوده است. متاسفانه سیستم آموزشی کشور، یر پایه مشتری‌مداری لحاظ نشده است. باید در دانشگاه‌ها آموزش کاریردی صنعتی مورد توجه قرار گیرد تا دانشجو در حین تحصیل بتواند نیازهای صنعت را تشخیص دهد، در دهه گذشته تلاش‌هایی مبنی بر ارتباط بین صنعت و دانشگاه در کشور شکل گرفت اما این مسئله همچنان به عنوان حلقه مفقوده صنعت به شمار می‌رود.
  1401/5/27 13:56

  افت 28 دلاری قیمت آلومینیوم

  قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن در روز چهارشنبه 26 مرداد ماه 1401، با کاهش 1.2 درصدی نسبت به روز معاملاتی قبل از آن، به دو هزار و 414 دلار رسید.
  1401/5/27 09:18

  قیمت مس 0.5 درصد کاهش یافت

  روز چهارشنبه 26 مرداد ماه، قیمت مس در LME نسبت به روز معاملاتی پیشین، 37 دلار افت پیدا کرد و به هفت هزار و 955 دلار رسید.
  1401/5/27 08:58

  عبدالله تیموری‌نیا، مدیرعامل شرکت ذوب روی اصفهان در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  مسیر ناهموار آموزش در صنایع معدنی و فلزی

  آموزش، همواره به عنوان ابزاری کارآمد و مطمئن در جهت بهبود کیفیت عملکرد و حل مشکلات سازمان‌ها مدنظر قرار می‌گیرد و فقدان آن نیز یکی از مسائل اساسی و حاد هر سازمان را تشکیل می‌دهد. بنابراین به منظورر تجهیز نیروی انسانی سازمان و بهسازی و بهره‌گیری هر چه بیشتر از نیروی انسانی، بدون شک آموزش یکی از مهم‌ترین و موثرترین تدابیر و عوامل برای بهبود امور سازمان به شمار می‌رود. آموزش، یک وظیفه اساسی در سازمان‌ها و فرایند مداوم و همیشگی است که باید در دستور کار مدیران قرار بگیرد. در همین ارتباط، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با عبدالله تیموری‌نیا، مدیرعامل شرکت ذوب روی اصفهان به گفت‌وگو پرداخته است که متن کامل آن را در زیر خواهیدخواند:
  1401/5/26 21:23

  آرش شفیعی، مدیر آموزش و توسعه سرمایه‌های انسانی شرکت ذوب آهن اصفهان در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  ذوب آهن، پیشرو در حوزه آموزش است

  آموزش نیروی انسانی، رکن اصلی فعالیت شرکت‌های معدنی و صنعتی کشور محسوب می‌شود و امروزه آموزش در سازمان هزینه محسوب نمی‌شود بلکه سرمایه‌گذاری است که باعث رشد و ماندگاری آن سازمان می‌شود. با توجه به اهمیت این موضوع، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با آرش شفیعی، مدیر آموزش و توسعه سرمایه‌های انسانی شرکت ذوب آهن اصفهان به گفت‌وگو نشسته است که متن کامل این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:
  1401/5/26 20:02

  آستانه تحمل صنعت سرب رو به پایان است

  مدیرعامل شرکت رادمان صنعت سرب آذر گفت: در حالی با کاهش چشمگیر مواد اولیه مورد نیاز خود اعم از باتری فرسوده و کنسانتره معدنی مواجه هستیم که بسیاری از واحدهای تولیدی شمش سرب در داخل، تعطیل شده‌اند و یا تولید خود را به حداقل ممکن کاهش داده‌اند و ضروری است تمهیدات لازم برای واردات مواد اولیه شرکت‌های فعال اندیشیده شود.
  1401/5/26 19:09

  غلامرضا ملاطاهری، مدیر آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  ایمیدرو؛ موتور محرک آموزش در بخش خصوصی/ استراتژی تقاضامحوری در ایمیدرو عملیاتی شده است

  نیل به اهداف یک سازمان بستگی به توانایی کارکنان در انجام وظایف محوله و انطباق با محیط متغیر دارد. اجرای آموزش و بهسازی نیروی انسانی سبب می‌شود تا افراد بتوانند متناسب با تغییرات سازمانی و محیط، به طور موثر فعالیت‌های خو را ادامه دهند و برکارایی خود بیفزایند. بر همین اساس آموزش و بهسازی، کوشش مداوم و برنامه‌ریزی شده به وسیله مدیریت برای بهبود سطوح شایستگی کارکنان و عملکرد سازمانی است. سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در راستای توسعه زنجیره معدن و صنایع معدنی با رویکرد توسعه پایدار، همواره نگاه ویژه‌ای به اهمیت آموزش نیروی انسانی و همچنین جانشین‌پروری در سازمان داشته است. در همین راستا، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با غلامرضا ملاطاهری، مدیر آموزش، پژوهش و فناوری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران به گفت‌وگو پرداخته است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/5/26 13:28

  کمبود نیروی انسانی به آلمان رسید

  موسسه اقتصادی ایفو گزارش داد که تولیدکنندگان ماشین‌آلات و تجهیزات آلمانی، به طور فزاینده‌ای با کمبود نیروی ماهر مواجه هستند.
  1401/5/26 10:04
1549