محمدرضا طارمی

  گرفتار در هزارتوی تولید

  مدیرعامل شرکت آلومینیوم آذر پروفیل فیضی گفت: افزایش مالیات و رکود حاکم بر بازار پروفیل آلومینیومی باعث شده است ضمن تعدیل نیروی انسانی، تولید خود را کاهش دهیم و ادامه این شرایط، بدون شک منجر به تعطیلی روزافزون واحدهای تولیدی کوچک‌مقیاس خواهد شد.
  1401/5/10 20:13

  کاهش قیمت محصولات عناصر نادر خاکی در نیمه دوم سال 2022

  در نیمه نخست سال 2022، بازار عناصر نادر خاکی نوسانات بسیاری را تجربه کرد. قیمت اکسید «PrNd» کمترین و بیشترین میزان را به رقم 810 هزار یوان بر تن و یک میلیون و 100 هزار یوان بر تن ثبت کرد و با اختلاف قیمت 290 هزار یوان بر تنی کاهش یافت.
  1401/5/10 15:33

  چشم‌انداز تولید مس در شیلی در ادامه سال 2022

  در هفدهمین اجلاس سران مس موسسه «SMM» چین در سال 2022، مدیر سیاست و تحقیقات شرکت کودلکو و رئیس کمیته دائمی گروه بین‌المللی مطالعات مس «ICSG»، جدیدترین دیدگاه‌های خود را در خصوص عرضه بلندمدت و کوتاه‌مدت مس به ‌ویژه عرضه مس شیلی بیان کرد.
  1401/5/10 15:07

  ابهام قیمت‌گذاری فولاد در بورس کالا

  عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد از اعتراض تولیدکنندگان به پایین بودن قیمت پایه محصولات فولادی در بورس کالا خبرداد.
  1401/5/10 14:45

  طلا از افزایش بیشتر قیمت بازماند

  قیمت طلا امروز دوشنبه 10 مرداد ماه، در نزدیکی بالاترین قیمت بیش از سه هفته‌ای خود ثابت ماند.
  1401/5/10 14:26

  بازگشایی مسیر بزرگراه کرمان -باغین- رفسنجان با همت مس باهنر

  محور سیل زده بزرگراه کرمان -باغین- رفسنجان به همت نیروهای شرکت صنایع مس شهید باهنر بازگشایی شد.
  1401/5/10 13:21

  افزایش مجدد تولید معدنی روی در سال ۲۰۲۱ با ردپای چین

  تولید جهانی روی معدنی در سال ۲۰۲۱، به‌ حدود ۱۲ میلیون و 700 هزار تن رسید که رشد حدود ۴ درصدی را نسبت به سال قبل از آن نشان می‌دهد. اگرچه تولید معدنی در این سال رشد داشت اما کاهش میزان تولید بازیافتی موجب شد تا مجموع تولید روی تصفیه‌ شده در سال ۲۰۲۱، تفاوت چندانی با سال ۲۰۲۰ نداشته باشد. افزایش تولید معدنی در سال ۲۰۲۱، در واقع جبران افتی بود که با شیوع ویروس کرونا در ۳۱ دسامبر سال ۲۰۲۰ و با اعمال قرنطینه‌های سراسری با هدف محدود کردن گسترش همه‌گیری رخ داد. کاهش شدید فعالیت‌های اقتصادی در نتیجه اعمال قرنطینه‌ و تعطیلی‌های سراسری، بازار روی را نیز مانند بسیاری دیگر از فلزات تحت فشار قرار داده بود که کاهش این فشارها در سال ۲۰۲۱، تولید معدنی روی را به‌ سطوح قبل از همه‌گیری بازگرداند.
  1401/5/10 12:35

  تاثیر شرایط جوی در سوددهی شرکت‌های معدنی جهان

  بارندگی‌های شدید، خشکسالی‌های جدی و دیگر تغییرات آب و هوایی غیر معمول در سراسر جهان، سود شرکت های معدنی را کاهش داده است.
  1401/5/10 12:07

  غیر منتظره؛ کره جنوبی نقش اول تجارت روی در جهان

  کره جنوبی به‌ دلیل مصرف قابل توجه روی برای تولید ورق گالوانیزه، یکی از بزرگ‌ترین مصرف‌ کنندگان روی در جهان به‌شمار می‌رود. این کشور علی‌رغم دسترسی نداشتن به منابع معدنی روی، بزرگ‌ترین صادرکننده روی خالص در جهان است. چین، هند، ویتنام و اندونزی، از مهم‌ترین مقاصد صادراتی کره جنوبی به‌ شمار می‌روند. تجارت روی در جهان پس از یک دوره طولانی رشد، از سال ۲۰۱۹ با افت مواجه شده است؛ به‌ طوری که با افت ۴۰۰ هزار تنی نسبت به بیشینه مقدار ۱۰ ساله، به‌ حدود پنج میلیون و 200 هزار تن در سال ۲۰۲۱ رسیده است. کشورهای کانادا، کره جنوبی، بلژیک، استرالیا و هلند، بزرگ‌ترین صادرکنندگان و کشورهای آمریکا، چین، آلمان، ترکیه و هلند، بزرگ‌ترین واردکنندگان شمش روی طی سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۱ محسوب می‌شوند.
  1401/5/10 11:36

  گره خوردن تقاضای جهانی کریولیت به تولید آلومینیوم در جهان

  میزان صادرات جهانی کریولیت سنتز شده در سال ۲۰۲۱، حدود ۱۱۰ هزار تن برآورد شده است که کانادا با در اختیار داشتن ۲۱ درصد از سهم بازار، بزرگ‌ترین صادرکننده کریولیت در جهان شناخته می‌شود. آمریکا ۹۹ درصد از سهم صادرات کانادا را در اختیار دارد و بزرگ‌ترین‌ مقصد صادراتی این کشور به‌ شمار می‌رود. میزان واردات جهانی کریولیت سنتز شده در سال ۲۰۲۱، حدود ۱۰۶ هزار تن بوده است که آمریکا با در اختیار داشتن ۲۹ درصد از سهم بازار، بزرگ‌ترین واردکننده کریولیت در جهان محسوب می‌شود و کشورهای مکزیک و کانادا، بزرگ‌ترین مبادی وارداتی این کشور به‌ شمار می‌روند.
  1401/5/10 10:42

  کشاورزان؛ تاثیرگذارترین افراد بر بازار جهانی پتاس طی سالیان اخیر

  میزان صادرات پتاس در جهان با حدود ۱.۲ درصد رشد سالانه، از حدود ۴۰ میلیون تن در سال ۲۰۱۲ به حدود ۴۵ میلیون تن در سال ۲۰۲۱ رسیده است که کانادا با در اختیار داشتن سهم ۴۸ درصدی از بازار پتاس در جهان، بزرگ‌ترین صادرکننده در سال ۲۰۲۱ شناخته می‌شود. تولید معدنی پتاس در جهان در سال ۲۰۲۱، حدود ۴۶ میلیون تن بوده است که کانادا با در اختیار داشتن سهم ۳۰ درصدی از تولید پتاس در جهان، بزرگ‌ترین تولیدکننده پتاس در سال ۲۰۲۱ محسوب می‌شود. پتاس به طور عمده برای مصارف کشاورزی به عنوان کود مورد استفاده قرار می‌گیرد که چین و هند، بزرگ‌ترین مصرف‌ کنندگان آن در جهان شناخته می‌شوند.
  1401/5/10 09:36

  اعزام محموله‌های کمک‌رسانی شرکت مس به مناطق سیل زده استان کرمان

  مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران از ارسال محموله‌های کمک‌رسانی شرکت ملی مس شامل ماشین‌آلات سنگین و سبک و مواد غذایی به مناطق سیل زده استان کرمان خبر داد.
  1401/5/10 08:58

  امیدی به آینده تولید نداریم

  مدیرعامل شرکت سازه صبح آریا گفت: در حالی که بسیاری از تولیدکنندگان محصولات مسی به دلیل کمبود مواد اولیه و سرمایه در گردش ناچار به توقف تولید شده‌اند، شاهد افزایش تولید و گسترش صادرات توسط شرکت‌های ترکیه‌ای هستیم.
  1401/5/9 19:37
1354