سعید فتاحی منش

کارشناس و دبیر تحریریه ماهنامه اخبار فلزات

  امین ابراهیمی، مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  عوارض صادراتی، شاه‌بیت بخشنامه‌های خلق‌الساعه/ توسعه صنعت فولاد زیر سایه ابرچالش‌ها

  برای صنعت فولاد کشور از سال‌های گذشته اهداف و چشم‌انداز 1404 در نظر گرفته شده است که باید طبق آن به تولید 55 میلیون تن فولاد دست یابیم اما رسیدن به این هدف در دو سال اخیر با توجه به چالش‌هایی که گریبان این صنعت را گرفته است، دور از دسترس جلوه می‌کند و توسعه صنعت فولاد به ویژه در گرو تامین انرژی مانده است. فولادسازان با چالش تامین انرژی درگیری زیادی داشته‌اند و در سال جاری به این چالش، وضع عوارض بر صادرات نیز افزوده شد. در این رابطه خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با امین ابراهیمی، مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان در خصوص چالش‌های این شرکت برای ادامه فعالیت و طرح‌های توسعه‌ای به گفت‌وگو نشسته است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/4/18 22:33

  مجمع «کگل» 127 تومان سود توزیع کرد

  مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر با حضور 82 درصدی صاحبان سهام این شرکت تشکیل شد و سهامداران به توزیع 127 تومان سود به ازای هر سهم رای دادند.
  1401/4/18 16:32

  ز غوغای جهان فارغ

  قیمت زغال‌سنگ در بازارهای جهانی طی چند ماه اخیر نوسان زیادی داشت و این نوسان‌ها حتی پیش از جنگ روسیه و اوکراین آغاز شده بود. با وقوع این جنگ، نوسان‌های قیمت زغال‌سنگ در بازارهای جهانی تشدید شد و این جنگ افزایش قیمت غیر عادی را در بازار این محصول رقم زد. گفتنی است که دو کشور اوکراین و روسیه جزو عرضه‌کنندگان زغال‌سنگ در بازارهای جهانی به شمار می‌روند و تخمین زده می‌شود با وقوع این جنگ، حدود 150 میلیون تن زغال‌‌سنگ از چرخه عرضه جهانی خارج شد.
  1401/4/18 09:27

  حسین کاظمی‌مهر، نایب رئیس هیئت مدیره شرکت مجتمع فولاد و نورد آسین ابهر در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  به دنبال ایجاد ارزش افزوده در زنجیره فولاد هستیم/ اجرای پروژه بزرگ فولادی بدون اخذ وام

  یکی از راه‌های توسعه‌یافتگی کشورها، تکمیل زنجیره‌های تولید و ایجاد ارزش افزوده حداکثری است و از این رو، کشورهای توسعه‌یافته بیشتر روی محصولات نهایی و های‌تک، تکیه می‌کنند که توانسته‌اند سهم قابل توجهی از اقتصاد دنیا را از آن خود سازند. در این زمینه لازم است که صنعت فولاد کشور نیز با توجه به مزیت‌ها و پتانسیل‌های موجود، به سمت توسعه محصولات نهایی و ایجاد ارزش افزوده بیشتر در این صنعت حرکت کند. در این رابطه خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با حسین کاظمی‌مهر، نایب رئیس هیئت مدیره شرکت مجتمع فولاد و نورد آسین ابهر به گفت‌وگو نشسته است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/4/18 09:07

  تقسیم 125 تومانی سود در مجمع «فخاس»

  مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مجتمع فولاد خراسان با حضور صاحبان سهام این شرکت برگزار شد و سهامداران رای به تقسیم 125 تومانی سود دادند.
  1401/4/16 14:57

  اهدای حق‌السعی معاون گروه ارزش به زلزله‌زدگان هرمزگان

  معاون ایجاد و تامین گروه گسترش سرمایه‌گذاری بین‌المللی ارزش و نماینده این هلدینگ در هیئت مدیره شرکت‌های «تامین و توسعه زیرساخت خلیج فارس» و «صنایع معدنی فولاد ستاره سیمین هرمز» تمامی حق‌السعی یک‌ ساله خود در این دو هیئت مدیره را به زلزله‌زدگان غرب هرمزگان اهدا کرد.
  1401/4/15 13:27

  تمدید گواهینامه‌های تایید صلاحیت آزمایشگاه‌های ذوب آهن اصفهان

  مدیر اتوماسیون و ارتباطات شرکت ذوب آهن گفت: آزمایشگاه کالیبراسیون مدیریت اتوماسیون و ارتباطات به عنوان متولی پیگیری تامین اعتبارهای لازم به نتایج کالیبراسیون در سطح کارخانه، تامین الزامات مورد نیاز در زمینه کالیبراسیون در دریافت گواهینامه‌های CE و CRAES برای صادرات محصولات کارخانه به اروپا و همچنین اخذ پروانه‌های استاندارد ملی محصولات، سال ۱۳۹۴ گواهینامه تایید صلاحیت از مرکز ملی تایید صلاحیت ایران در زمینه‌های دما، فشار، ابعاد و دورسنجی را اخذ کرد و تاکنون با جدیت و تلاش مستمر، این گواهینامه از سوی مرکز ملی تایید صلاحیت ایران تمدید شده است.
  1401/4/13 19:21

  مدیرعامل شرکت لوله و پروفیل رضا مطرح کرد:

  استفاده از تکنولوژی خاص برای تولید محصولات خاص

  مدیرعامل شرکت لوله و پروفیل رضا گفت: با اینکه تولید برخی دستگاه‌ها و ماشین‌آلات لوله و پروفیل در کشور بومی شده است اما همچنان برای تولید محصولات خاص صنایع ویژه همچون خودروسازی، به واردات تکنولوژی و ماشین‌آلات خاص نیاز داریم.
  1401/4/13 18:58

  مدیرعامل شرکت تولیدی بازرگانی زرین ورق آرتا:

  سازمان‌ها با تولیدکنندگان همکاری کنند

  مدیرعامل شرکت تولیدی بازرگانی ورق آرتا گفت: تولیدکنندگان دغدغه‌ای به جز حفظ اشتغال و ایجاد فرصت شغلی برای کشور ندارد و اگر سازمان‌ها همکاری لازم را با تولیدکنندگان به عمل نیاورند، کارخانه‌ها تعطیل می‌شوند که نتیجه آن جز ایجاد بحران‌های اجتماعی برای کشور نخواهد بود.
  1401/4/12 19:10

  توقف سقوط بورس

  با اینکه شاخص کل بورس در ساعات میانی معاملات تا رقم یک میلیون و 500 هزار واحد سقوط کرد اما در ساعات پایانی توانست روندی صعودی به خود بگیرد و به رقم یک میلیون و 502 هزار واحد برسد.
  1401/4/12 14:19

  مدیرعامل شرکت صنایع ذوب و ریخته‌گری آذر گداز سوشیانت:

  تولیدکنندگان هیچ پشتوانه‌ای ندارند

  مدیرعامل شرکت صنایع ذوب و ریخته‌گری آذر گداز سوشیانت گفت: تولیدکنندگان در کشور ما تنها هستند و باید به تنهایی بار همه مشکلات صنعت فولاد به ویژه پرداخت هزینه‌های انرژی، اجرای طرح‌های توسعه‌ای، افزایش تولید محصول و.... را بر عهده بگیرند.
  1401/4/11 19:04

  مرصاد محامی آهنگران، مدیرعامل شرکت یکتا ذوب ایرانیان در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  احداث پروژه منحصر به فرد تولید فروآلیاژ/ تولید سه فروآلیاژ در یک کارخانه

  صنعت فروآلیاژ از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است و تولید فولاد و به ویژه آلیاژهای فولادی به طور کامل به صنعت فروآلیاژ وابستگی دارد. از این رو، به این صنعت در دنیا به صورت ویژه نگاه و از آن حمایت می‌شود. تولیدکنندگان فروآلیاژ در دنیا توسط دولت‌ها از حمایت ویژه برخوردار هستند و این حمایت‌ها در قالب اعمال تعرفه بر واردات، تامین آسان مواد اولیه و معافیت‌های ویژه برای تولیدکنندگان صورت می‌گیرد. متاسفانه تولیدکنندگان فروآلیاژها در کشور ما باید با واردات رقابت کنند که در چند ماه اخیر قیمت‌های جهانی مواد اولیه کاهش یافته و در مقابل هزینه‌های تولید فروآلیاژ در کشور ما افزایش یافته است و این موضوع مشکلات صنعت فروآلیاژ را دوچندان کرده است. در این رابطه، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با مرصاد محامی آهنگران، مدیرعامل شرکت یکتا ذوب ایرانیان به گفت‌وگو نشسته است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/4/11 10:02
4845