سعید فتاحی منش

کارشناس و دبیر تحریریه ماهنامه اخبار فلزات

  مدیرعامل شرکت لوله و پروفیل کیهان مطرح کرد:

  تسهیل تامین مواد اولیه و قطعات، خواست اصلی تولیدکنندگان لوله و پروفیل

  مدیرعامل شرکت لوله و پروفیل کیهان گفت: به ‌دلیل تحریم‌ها، شرایط برای واردات ورق گرم فولادی به ‌عنوان ماده اولیه تولید لوله و پروفیل دشوار شده و کارخانه‌های موجود در کشور جوابگوی نیازهای تولیدکنندگان این صنعت نیستند؛ بنابراین انتظار می‌رود مسئولان شرایط را برای واردات یا تامین آسان‌تر مواد اولیه تسهیل کنند.
  1398/8/26 09:20

  مدیرعامل گروه صنعتی سپاهان:

  بیشترین سهم از تولید لوله‌های گازی در کشور را داریم

  مدیرعامل گروه صنعتی سپاهان گفت: این شرکت با بیش از نیم قرن تجربه، توانسته با تولید لوله‌های کیفی، بیشترین سهم را در تولید داشته باشد و شعار خود را «تولید بالاتر از استاندارد» قرار دهد.
  1398/8/26 09:19

  با حمایت فولاد مبارکه، ایران به جمع سازندگان ماشین‌های جوش لیزری پیوست

  با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و معاون تکنولوژی شرکت فولاد مبارکه در نمایشگاه بین‌المللی لیزر و فوتونیک تهران، قرارداد ساخت و بومی‌سازی سیستم لیزر فیبر ماشین جوش اسیدشویی شماره 2 شرکت فولاد مبارکه با موسسه علوم و فنون لیزر ایران به امضا رسید تا کشور ایران نیز به جمع معدود کشورهای صاحب دانش فنی تولید این تجهیزات منحصربه‌فرد بپیوندد.
  1398/8/25 13:28

  امین ابراهیمی، مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  ماموریت ما، ایجاد ارتباط میان صنعت فولاد و صنایع نفت و گاز است

  صنعت فولاد کشور در سال‌های گذشته از واردات ضربه‌های زیادی دیده و این صدمه‌ها بیشتر به حوزه‌ ورق مربوط می‌شد. با وجود اینکه توانایی بسیار خوبی در زمینه تولید ورق وجود داشت، میلیاردها دلار صرف واردات ورق‌ها و لوله‌های فولادی برای انتقال نفت و گاز می‌شد. شرکت‌های فولاد مبارکه، فولاد خوزستان و فولاد هرمزگان قادر به تولید اسلب‌هایی با گریدهای خاص هست؛ فولاد اکسین می‌تواند ورق‌های عریض گرم را تولید کند و شرکت‌های لوله‌سازی هم قادر به تولید لوله‌های قطور انتقال نفت و گاز هستند اما واردات، باعث به هم خوردن این چرخه و عدم ورود شرکت‌های یاد شده به حوزه نفت و گاز شده بود تا اینکه تحریم‌ها جریان را عوض کرد و نگاه‌ها به سمت داخل چرخید. یکی از مهم‌ترین مراحل تولید فولاد برای لوله‌های انتقال نفت و گاز، نوردکاری اسلب است که به دلیل عملیات حرارتی پیچیده و نوردهای ترمومکانیکی، تنها شرکت‌های معدودی در سراسر دنیا می‌توانند این ورق‌ها را تولید کنند که یکی از آن‌ها، شرکت فولاد اکسین خوزستان است. این شرکت، بر اساس تولید ورق‌های مورد نیاز صنایع نفت، گاز و پتروشیمی شکل گرفت اما واردات و عدم توجه به توان داخلی ضمن دورکردن آن از رسالت اصلی، باعث کاهش ظرفیت تولید و وارد آمدن خسارات و بدهی‌های فراوان شده است. برای بررسی توانایی‌های شرکت فولاد اکسین خوزستان در تولید ورق‌های گرم، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با امین ابراهیمی، مدیرعامل این شرکت به گپ‌وگفت نشسته است که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:
  1398/8/25 11:10

  فروش صادراتی محصولات فولادی، راهبردی برای توسعه اقتصادی

  ورق گرم فولادی از جمله محصولات استراتژیک مورد استفاده در کشورهای پیشرفته است زیرا از یک سو در صنایع مصرف‌کننده بسیاری مانند لوله و پروفیل، سازه‌های ساختمانی، خودروسازی، کشتی‌سازی، لوازم خانگی و... مورد استفاده قرار می‌گیرد و از سوی دیگر، این محصول در فرآیندهای بعدی به انواع ورق روغنی و پوشش‌دار تبدیل می‌شود که ارزش افزوده زیادی در صنعت فولاد ایجاد می‌کند. از این رو، کشورهایی مانند آلمان، آمریکا و ایتالیا جزو پیشگامان تولید و مصرف ورق گرم فولادی هستند. صنایع خودروسازی، لوازم خانگی و... این کشورها نیز به واسطه استفاده از انواع ورق‌های فولادی به ویژه ورق گرم، پیشرفت کرده است.
  1398/8/25 10:34

  مدیرعامل شرکت فولاد غرب آسیا:

  پس از 9 سال به سود رسیدیم

  مدیرعامل و نایب رئیس هیئت مدیره شرکت فولاد غرب آسیا گفت: شرکت فولاد غرب آسیا 9 سال پس از شروع فعالیت، در ماه‌های اخیر توانست به سودآوری برسد و در این مدت، با یک روند صعودی خوب، به سودی بالغ بر 20 میلیارد تومان دست یابد.
  1398/8/21 11:55

  پیشرفت موفقیت‌آمیز پروژه تعویض درایوهای خط نورد گرم

  پروژه تعویض درایوهای خط نورد گرم که با هدف کاهش توقفات، تسهیل در نگهداری و تعمیرات و افزایش کمی و کیفی تولید و سودآوری تعریف شده است، با پیشرفت قابل‌ملاحظه‌ای در حال اجرا است.
  1398/8/19 13:54

  مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه:

  بنگاه‌های اقتصادی کشور موجب رشد یکدیگر باشند

  مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه ضمن ابراز خرسندی از تحقق 82 درصدی برنامه‌ها و اهداف فولاد مبارکه، روند رو به‌ رشد ارتقای ایمنی و تثبیت روند رضایت‌مندی مشتریان از محصولات شرکت گفت: هرچه دشمنان عرصه را تنگ‌تر کنند، ما نیز امیدوارتر و سخت‌کوش‌تر از همیشه برای کشور تلاش خواهیم کرد.
  1398/8/19 12:16

  رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان مطرح کرد:

  حرکت فولاد مبارکه در مسیر رونق تولید و بهبود اقتصاد کشور

  رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان گفت: به‌عنوان یک ایرانی برخود می‌بالم که در شرایط تحریم، کشورمان در حوزه صنعت فولاد از چنین اقتداری برخوردار است و علی‌رغم این‌که دشمن، تولید و صنعت را نشانه گرفته است، به‌خوبی به کار خود را ادامه می‌دهد.
  1398/8/19 11:56

  رئیس انجمن بین‌المللی روابط عمومی:

  پاسخگویی فولاد مبارکه به جامعه از نقاط قوت و برجسته این شرکت است

  رئیس انجمن بین‌المللی روابط عمومی (IPRA) در جریان بازدید از خطوط تولید فولاد مبارکه گفت: باعث افتخار است که در سفر به ایران از نزدیک بزرگ‌ترین کارخانه فولادسازی خاورمیانه و شمال آفریقا را می‌بینم.
  1398/8/19 11:54

  طراحی و تولید ورق مورد نیاز ساخت کلاچ خودرو در فولاد مبارکه

  برای اولین بار در کشور و با تلاش و پشتکار کارکنان فولاد مبارکه، ورق گرید 18Mn5 ویژه ساخت کلاچ مورد استفاده در صنایع خودروسازی کشور در فولاد مبارکه طراحی و تولید شد.
  1398/8/18 16:58

  رئیس سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل ایران مطرح کرد:

  به‌روزرسانی تکنولوژی، رمز ماندگاری صنعت لوله و پروفیل ایران

  رئیس سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل ایران گفت: صنعت لوله و پروفیل کشور هم‌اکنون به خودکفایی رسیده و قادر به تامین نیازهای داخلی است اما با توجه به تحولات رخ داده در عرصه جهانی، باید تکنولوژی‌ها در این صنعت به‌روزرسانی شود. در غیر این صورت، قادر به رقابت با نمونه‌های مشابه خارجی نخواهیم بود.
  1398/8/14 13:01
1667