سعید فتاحی منش

کارشناس و دبیر تحریریه ماهنامه اخبار فلزات

  مدیرعامل شرکت تعاونی دانش‌بنیان فیروزه‌‌سازان کوی مطرح کرد:

  کاهش میزان تولید به دلیل نبود سرمایه در گردش

  مدیرعامل شرکت تعاونی دانش‌بنیان فیروزه‌‌سازان کوی گفت: قیمت میلگرد آلیاژی به عنوان مواد اولیه برای تولید گلوله فولادی طی 6 سال گذشته بیش از 15 برابر شده است؛ در حالی است که سرمایه در گردش شرکت ما به این میزان افزایش نیافته و به تبع آن تولید کاهش یافته است.
  1401/4/8 16:19

  مدیر داخلی شرکت ماشین‌آلات سنگین پارس زاگرس:

  بی‌ثباتی بازار به تولید صدمه زد

  مدیر داخلی شرکت ماشین‌آلات سنگین پارس زاگرس گفت: کاهش فعالیت‌های صنعتی در حوزه فولاد، بی‌ثباتی و رکود در بازار باعث شده است چشم‌انداز صنعت فولاد حتی در کوتاه‌مدت مشخص نباشد و به تبع آن با افت فعالیت‌های تولیدی، تقاضای تجهیزات و ماشین‌آلات صنعتی کاهش یابد.
  1401/4/7 18:46

  توسعه پایدار و فراگیر در راستای منافع مشترک و ثروت‌آفرینی

  هلدینگ میدکو در راستای ثروت‌آفرینی و همگرایی منافع اقتصادی، اجتماعی و محیط زیستی در فرآیندهای تصمیم‌گیری خود در سطوح مختلف، توسعه پایدار و فراگیر را به صورت یک مفهوم بنیادی دنبال می‌کند و این مهم را هم در منحنی اول و هم در منحنی دوم در فرآیندهای کسب و کار و به صورت یک نظام یکپارچه در شرکت‌های زیرمجموعه پیاده‌سازی کرده است.
  1401/4/7 10:03

  مدیرعامل شرکت پروفیل نور الوند:

  بازارهای صادراتی غرب کشور جذاب است

  مدیرعامل شرکت پروفیل نور الوند گفت: تولیدکنندگان لوله و پروفیل برای بقا در بازار چاره‌ای جز صادرات ندارند و بازارهای صادراتی در غرب کشور هم جذابیت دارند و هم اینکه مشتریان در این کشورها به دنبال خرید محصولات فولادی از ایران هستند.
  1401/4/5 18:51

  مدیرعامل مجتمع فولاد عظیمی مطرح کرد:

  تولید بدون حمایت

  مدیرعامل مجتمع فولاد عظیمی گفت: در کشور ما هیچ حمایتی از تولیدکننده به ویژه برای تامین نقدینگی نمی‌شود و قصد داریم در بازگشت به تولید، بدون اخذ تسهیلات و اتکا به سیستم بانکی، روی پای خود بایستیم.
  1401/4/5 17:30

  مدیرعامل شرکت فولاد الیگودرز مطرح کرد:

  دشواری شرایط برای تولیدکنندگان فولادی کوچک

  مدیرعامل شرکت فولاد الیگودرز گفت: فولادسازان کوچک بخش خصوصی نقش بسیار کمتری در صنعت فولاد کشور دارند اما مشکلات آن‌ها در مقایسه با تولیدکنندگان بزرگ بیشتر است و در شرایط نوسان بازار با خطر تعطیلی مواجه می‌شوند.
  1401/4/4 18:56

  مدیرعامل شرکت فولاد تسمه پاسارگاد مطرح کرد:

  عمیق شدن رکود در بازار فولاد

  مدیرعامل شرکت فولاد تسمه پاسارگاد گفت: بازار مصرف محصولات فولادی هر سال نسبت به سال قبل ضعیف‌تر شده است و تولیدکنندگان فولاد نمی‌توانند حتی با یک شیفت فعالیت در شبانه‌روز، ظرفیت خالی خود را پر کنند.
  1401/4/4 16:09

  حجت‌الله دربانی، مدیرعامل شرکت ذغالسنگ نگین طبس در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  اهداف خود را قربانی مشکلات نمی‌کنیم/ قیمت‌گذاری دستوری مادر مشکلات زغال‌سنگ است

  صنعت زغال‌سنگ کشور برخلاف پتانسیل‌ها و ذخایر خوبی که در کشور وجود دارد نتوانسته است آن‌گونه که باید و شاید رشد کند. مشکلات قیمت‌گذاری زغال‌سنگ، عدم واردات ماشین‌آلات مناسب، عدم ورود سرمایه‌گذاری‌ها به حوزه معدنکاری و واگذاری معادن زغال‌سنگ در سال‌های گذشته موجب شده این صنعت همواره روند نسبتا ثابتی داشته باشد و شاهد ورود سرمایه‌گذاری‌های جدید به این صنعت نباشیم. نکته مهم این است که با وجود مشکلات این صنعت، تولیدکنندگان بزرگ این حوزه همواره افزایش تولید را سرلوحه کار خود قرار داده‌اند و تسلیم شرایط و مشکلات موجود نشده‌اند. در این رابطه، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با حجت‌‌الله دربانی، مدیرعامل شرکت ذغالسنگ نگین طبس گفت‌وگویی را انجام داده است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/4/4 09:37

  خام‌فروشی هنر نیست

  صادرات محصولات نهایی صنعتی می‌تواند یکی از راه‌های ایجاد رونق اقتصادی و ارزش افزوده بالا در دنیا تلقی شود. کشورهای پیشرفته اغلب راه صنعتی شدن و تبدیل شدن به قدرت اقتصادی را در تولید و صادرات محصولات نهایی یافته‌اند. هر چند که محصولات نیمه‌نهایی نیز می‌تواند ارزش‌آفرین باشد؛ اما تولید محصول نهایی به کامل شدن چرخه اقتصاد و گردش مالی قابل توجه خواهد انجامید. ناگفته نماند که تلاش تمام دولت‌ها این است که با هر روش ممکن صادرات را افزایش دهند. کشورهای در حال توسعه صادرات محصولات خام و نیمه‌نهایی را در دستور کار قرار می‌دهند؛ در مقابل کشورهای پیشرفته محصولات نهایی را صادر می‌کنند. قدر مسلم این است که ارزش صادرات محصولات نهایی به مراتب بیش از محصولات خام و نیمه‌نهایی خواهد بود.
  1401/4/4 09:29

  کیکاووس ندایی، معاون منابع انسانی شرکت فولاد هرمزگان در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  استراتژی جذب شایسته‌ترین نیروها در فولاد هرمزگان

  یکی از مهم‌ترین نیازهای اساسی شرکت‌های بزرگ، تامین نیروی انسانی متخصص برای بخش‌های مختلف است. همچنین نیروی انسانی مهم‌ترین سرمایه شرکت‌ها به شمار می‌رود. از این رو، استخدام و انتخاب نیروی انسانی متخصص می‌تواند نقش موثری در ارتقای یک سازمان ایفا کند. در شرکت‌های بزرگ با توجه به فرایند گزینش، امکان کمتری برای انتخاب نیروی متخصص وجود دارد اما با اتخاذ تدابیر مختلف همچون آموزش حین خدمت و تدوین استراتژی یادگیری مداوم، می‌توان به طور دائمی دانش و تجربه کارکنان به ویژه بخش تولید را ارتقا داد تا سازمان نیز از فرایند ایجاد شده منتفع شود و نیروی مبتدی جذب شده در فرایند کار، به یک نیروی شایسته تبدیل شود. در این رابطه، خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» با کیکاووس ندایی، معاون منابع انسانی شرکت فولاد هرمزگان گفت‌وگویی انجام داده است که متن کامل آن را در ادامه خواهید خواند:
  1401/4/2 11:23

  اینفوگرافی عملکرد فولاد نی‌ریز در مسئولیت‌های اجتماعی

  مجتمع فولاد غدیر نی‌ریز یکی از شرکت‌های پیشرو در عمل به مسئولیت‌های اجتماعی بوده و توانسته است علاوه بر اشتغال‌زایی قابل توجه و اجرای طرح‌های توسعه‌ای، نسبت به اجرای پروژه تصفیه‌خانه فاضلاب شهری و ساخت مجموعه فرهنگی ورزشی اقدام کند.
  1401/4/1 17:33

  سود کم تولیدکننده واقعی از چرخه تولید

  عضو هیئت مدیره تعاونی تولید آهن درب و پنجره کامیاب ابرکوه گفت: با اینکه تولید لوله و پروفیل با قیمت‌های کنونی سود نسبتا معقولی دارد اما به دلیل حضور واسطه‌ها در بازار و خرید مواد اولیه از آن‌ها، بیشتر سود تولید به جیب آن‌ها می‌رود و تولیدکننده سهم کمی از سود زنجیره دارد.
  1401/4/1 14:36
4835