مرضیه احقاقی

  سقوط آنتیموان ادامه دارد

  نگاهی به بازار آنتیموان در بازار جهانی

  آنتیموان به‌عنوان یک فلز با ارزش در صنعت الکترونیک (دیود و LED)، پتروشیمی، نساجی، شیمیایی، رنگ، داروسازی، باطری سازی و‌ همچنین برای ساخت آلیاژهای مقاوم در برابر خوردگی و فرسودگی کاربرد دارد. در این گزارش روند قیمت این فلز طی 3 ماه اخیر مورد بررسی قرار گرفته است.
  1398/6/25 10:01

  رونق تجارت لوله و پروفیل بدون درز فولادی در کشورهای نفت‌خیز

  نگاهی به تجارت لوله و پروفیل فولادی بدون درز

  لوله و پروفیل فولادی بدون درز در صنایع نفت، گاز و ساخت جرثقیل‌ها و ماشین‌آلات سنگین کاربرد دارد. در این گزارش تجارت جهانی لوله و پروفیل فولادی بدون درز، مورد بررسی قرار گرفته است. منطقه خلیج فارس به دلیل بهره‌مندی از ذخایر بزرگ نفت و گاز، یکی از مناطق پرکاربرد این محصولات در جهان به شمار می‌رود که بخش قابل توجهی از تقاضای آن، از طریق واردات تامین می‌شود.
  1398/6/25 09:53

  نگاهی به مصرف ظاهری آنتیموان توسط بزرگ‌ترین واردکنندگان آن

  چین بزرگ‌ترین تولیدکننده و مصرف‌کننده آنتیموان دنیاست

  آنتیموان در صنایع پیشرفته‌ای کاربرد دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به صنعت الکترونیک (دیود و LED)، پتروشیمی، نساجی، شیمیایی، رنگ، داروسازی، باطری‌سازی و‌ همچنین برای ساخت آلیاژهای مقاوم در برابر خوردگی و فرسودگی اشاره کرد. مصرف ظاهری آن در کشورهای توسعه یافته به مراتب بیشتر است و در کشورهای در حال توسعه رو به رشد گزارش شده است.
  1398/6/21 12:35

  نگاهی به عملکرد تولیدکنندگان و صادرکنندگان آنتیموان در بازار جهانی

  سهم 70 درصدی چین از تولید معدنی آنتیموان دنیا

  آنتیموان فلز باارزشی است که در صنایع الکترونیک، ساخت آلیاژهای مقاوم به خوردگی و فرسودگی، باطری‌سازی، صنایع الکترونیک و .... کاربرد دارد. چین طی سال 2018 سهم 70 درصدی از تولید معدنی این فلز را به خود اختصاص داد. روسیه نیز بیشترین صادرات آنتیموان را برای خود ثبت کرد.
  1398/5/9 09:52

  عملکرد تاتااستیل در سال مالی 2018 -2019، درخشان بود

  دستاورد امروز تاتااستیل نویدبخش فردایی روشن

  تاتااستیل یکی از بزرگ‌ترین فولادسازان دنیا به‌شمار می‌رود. این شرکت هندی در بسیاری از کشورهای دنیا فعالیت دارد. این شرکت پس از خرید فولاد Bhushan به بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد هند در سال مالی 2018-2019 تبدیل شد.
  1398/5/9 09:29

  توقف جنگ تجاری چین و ایالات متحده، بازار فولاد را داغ کرد

  رونق به بازار ورق گرم فولادی چین بازگشت

  پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» در این گزارش به بررسی قیمت و موجودی قابل فروش انبار ورق گرم در بورس شانگهای طی ماه ژوئن و جولای پرداخته است. تنش‌های تجاری و سیاست‌های اقتصادی و محیط زیستی چین را باید از عوامل اثرگذار بر روند قیمتی محصول یاد شده دانست.
  1398/5/1 19:27

  فروش بیلت و اسلب فولادی CIS، رونق ندارد

  افت تقاضا، قیمت اسلب و بیلت را وارد کانال نزولی کرد

  پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» در این گزارش به بررسی قیمت بیلت و اسلب CIS در ماه ژوئن و نیمه نخست ماه جولای پرداخته است. بازار این 2 محصول فولادی طی بازه مورد بررسی رونق خاصی نداشته است؛ البته در بازه‌های کوتاه مدت شاهد رشد قیمت بوده‌ایم؛ اما این روند صعودی دوام چندانی نداشت.
  1398/4/29 11:01

  نگاهی به بازار ورق سرد فولادی چین در ماهی که گذشت

  ورق سرد فولادی به مسیر صعود بازگشت

  روند نزولی قیمت ورق سرد فولادی چین تا هفته سوم ماه ژوئن پابرجا بود. پس از مذاکره میان رئیس جمهور ایالات متحده و چین در حاشیه نشست G20 که با نتایج مثبتی هم همراه بود، این روند نزولی تغییر کرد و شاهد بازگشت مجدد قیمت این محصول در یک روند مثبت به ویژه در ماه جولای بودیم.
  1398/4/28 20:19

  آتش‌بس تجاری چین و آمریکا، رونق را به بازار میلگرد بازگرداند

  بازار محصولات فولادی چین، متاثر از تنش‌های سیاسی

  تنش‌های تجاری میان چین و ایالات متحده را باید اثرگذارترین عامل در بازار میلگرد چین طی ماه‌های اخیر دانست. این تنش‌ها تاثیری منفی بر بازار این کشور داشت؛ تا جایی که حتی مشوق‌های اعمال شده از سوی دولت این کشور نیز نتوانست تاثیر مثبت و به‌سزایی بر بازار این کشور داشته باشد. البته از اواخر ماه ژوئن و با ایجاد امیدی تازه به بهبود روابط 2 کشور، بازار میلگرد در چین، رونق تازه‌ای یافته است.
  1398/4/17 15:54

  دومین فولادساز بزرگ جهان در سال 2018، موفق عمل کرد

  44 میلیارد ین، صرفه‌جویی در نیپون استیل، زمینه‌ساز رشد عملکرد مالی

  نیپون استیل NIPPON STEEL CORPORATION یک شرکت ژاپنی است که در مشارکت تجاری با شرکت سومیموتو، دومین فولادساز بزرگ دنیا در سال 2018 شناخته می‌شود. این شرکت همچنین بزرگ‌ترین فولادساز ژاپن است. نزدیک به نیمی از فولاد خام ژاپن توسط این شرکت، تولید می‌شود. یعنی سهم بسزایی در وضعیت صنعت فولاد یکی از کشورهای فولادساز بزرگ دنیا دارد. این شرکت در حوزه‌های مختلف فولادسازی، مهندسی، مواد شیمیایی، مواد جدید و ..... فعالیت می‌کند. ورق‌های فولادی، محصولات تخت فولادی، مفتول، لوله، تیتانیوم، فولاد زنگ نزن و .... را باید از تولیدات این شرکت عنوان کرد.
  1398/4/17 12:05

  بررسی تجارت مفتول فولادی در سال 2018؛

  سهم عمده‌ای از بازار مفتول فولادی در اختیار چین است

  مفتول فولادی یک محصول نیمه‌‌ساخته است که اغلب در صنعت ساخت‌وساز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این محصول از نورد بیلت تولید می‌شود. میزان تجارت مفتول فولادی در سال 2018، بیش از 9 میلیون تن برآورد شده است. در این گزارش روند تجارت این محصول فولادی بررسی شده است.
  1398/4/13 14:11

  نگاهی به بازار ورق فولادی گالوانیزه چین؛

  بازار فولاد گالوانیزه متاثر از تشدید تنش تجاری چین و آمریکاست

  قیمت فولاد گالوانیزه در شانگهای چین طی 3 ماه اخیر (از ماه مارس تا پایان ماه می) پرداخته است. توجه به این نکته ضروری به‌نظر می‌رسد که این محصول فولادی در صنعت خودروسازی، ساخت‌وساز و لوازم خانگی کاربرد دارد. بنابراین تغییرات این صنایع و چشم‌انداز آن‌ها تاثیر مستقیمی بر قیمت این محصول دارد. همچنین باید خاطر نشان ساخت در تولید ورق‌های گالوانیزه از ورق نورد سرد و فلز روی استفاده می‌شود، بنابراین نوسانات قیمت این 2 محصول نیز بر بازار ورق‌های گالوانیزه اثرگذار خواهد بود.
  1398/4/13 14:05
2174