علی اسماعیلی

  مروری بر اتفاقات بازار نقره در سال 2018

  2018، سال نقره داغِ نقره

  سال 2018 با تمام فراز و نشیب‌ها از جنگ تجاری گرفته تا بحران‌های اقتصادی در برخی از کشورها و مخصوصا بسیاری از کشورهای در حال توسعه رو به پایان است. در این سال بازار فلزات اساسی و نیز فلزات گران‌بها دستخوش تغییرات بسیاری شد که مهم‌ترین عامل تأثیرگذار بر آن، جنگ تجاری آمریکا و چین بوده است. باید دید در سال آتی چه سرنوشتی در انتظار بازار کامودیتی‌ها خواهد بود. در این گزارش نگاهی به بازار نقره در سال 2019 انداخته می‌شود.
  1397/10/3 14:28

  قیمت نیکل در فراز و فرود 2018

  نگاهی به برترین شرکت‌های سهامی تولیدکننده نیکل در بازار بورس کانادا

  قیمت نیکل در بورس فلزات لندن از نیمه دوم سال 2018 به بعد روندی کاهشی را در پیش گرفته است. با وجود اینکه تا به امروز نوسانات بسیاری در بازار این فلز مشاهده شده اما روندها به صورت کلی نزولی بوده است. در این گزارش نگاهی به عملکرد شرکت‌های صنعتی و معدنی فعال در حوزه نیکل در بورس فلزات کانادا انداخته می‌شود.
  1397/10/2 09:29

  فولاد خوزستان، پیشرو در تکمیل زنجیره فولاد

  تلاش برای تکمیل زنجیره ارزش در راستای توسعه صنایع پایین دست

  یکی از مهم‌ترین مسایل در امر تولید، تامین کافی و به‌موقع مواد اولیه است. در این راستا شرکت‌های صنعتی مادر در کشور نیازمند محل مناسب تامین مواد خود هستند. موضوع تکمیل زنجیره ارزش تولید خواه در سطح کلان کشور باشد (که از طریق پیوستگی تولید در هر واحد صنعتی و در یک حلقه مشخص از زنجیره صورت می‌گیرد) و یا در سطح یک شرکت خاص (تکمیل زنجیره از ابتدا تا انتهای تولید در آن)، باید با توجه به امکانات و پتانسیل‌های موجود صورت گیرد. در این راستا نیز شرکت فولاد خوزستان با استفاده از قابلیت‌های موجود کشور اقداماتی را برای این کار به انجام رسانده است.
  1397/9/28 09:27

  نگاهی به تغییرات قیمت سهام شرکت فولاد خوزستان طی یک سال گذشته

  افزایش 3 برابری قیمت سهام فولاد خوزستان طی یک سال

  شرکت فولاد خوزستان، بزرگترین صادرکننده محصولات فولادی نیمه نهایی کشور و دومین تولید کننده فولاد در ایران محسوب می‌شود. روند رو به رشد شرکت طی یک سال گذشته حکایت از سود آوری نسبتا پیوسته آن دارد. اتفاقی که به مذاق بسیاری از سرمایه‌گذاران نماد فخوز خوش آمده ست.
  1397/9/25 10:16

  روند رو به رشد بازار جهانی فلزات گرا‌‌‌ن‌بها

  سبقت پالادیوم از طلا پس از 16 سال

  طی روزهای اخیر پالادیوم به بیشترین میزان قیمتی خود رسیده است؛ به‌نحوی که قیمت آن به سرعت، طلا را پشت سرگذاشته است. این اولین باری است که طی 16 سال اخیر پالادیوم از طلا جلو میزند. آنالیز بازارهای جهانی حاکی از آن دارد که رشد شدید تقاضای جهانی برای تولید کاتالیست‌های مورد نیاز در صنعت خودرو‌سازی، اصلی‌ترین دلیل برای این افزایش قیمتی بوده است. قیمت نقدی پالادیوم طی روزهای اخیر به رکورد تاریخی 1250 دلار برای هر اونس نزدیک می‌شود. این در حالی است که قیمت طلا به 1237 دلار برای هر اونس رسید.. گفتنی است که قیمت پالادیوم برای اولین بار در سال 2002 از طلا پیشی گرفته است.
  1397/9/22 08:18

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران:

  هیجانات در بازار کالاها فروکش کرده است

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی «فلزات آنلاین» اظهار داشت: طی ماه‌های گذشته در پی نوسانات نرخ ارز، مشکلاتی برای بخش‌های مختلف اقتصادی به‌وجود آمد که به‌طور طبیعی نرخ کالاها از جمله محصولات فلزی در بورس کالا نیز دستخوش تغییراتی شد، اما امروز نوسانات فروکش کرده و بازار به تعادل رسیده است.
  1397/9/18 12:32

  عرضه شمش فولاد خوزستان

  عرضه 70 هزار تنی در مقابل 10 هزار تن تفاضا!

  شمش فولاد شرکت فولاد خوزستان 14 آذر 1397 عرضه شد و اطلاعات تابلوی بورس نشان از عرضه 70 هزار تنی در مقابل تقاضای 10 هزار تنی دارد.
  1397/9/15 11:24

  طوفان تقاضای الکترود گرافیتی و رشد شدید قیمت سهام تولیدکنندگان

  رشد 28 برابری قیمت سهام شرکت HEG طی کمتر از دو سال!

  به‌تازگی اخباری مبنی برای واردات دوباره الکترود گرافیتی تولید شد که از سوی شرکت HEG به چین منتشر شده است. این موضوع از 2 جهت اهمیت دارد؛ هر 2 کشور هند و چین در حال افزایش تولید محصولات فولاد خود مخصوصا با روش کوره قوس هستند و این امر فشار برای ممانعت از صادرات الکترود از هند را تقویت می‌کند و در عین حال، تولیدکنندگان در هند می‌بایست علاوه بر تأمین نیاز داخلی بازارهای صادراتی خود را حفظ کنند. چین به‌عنوان بزرگ‌ترین مصرف کننده مواد اولیه در صنایع آهنی و غیر آهنی، بازار بزرگی دارد که نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشت. در این گزارش نگاهی به عملکرد شرکت HEG می‌اندازیم.
  1397/9/15 08:50

  رویایی که در حال شکل‌گیری است

  فولاد خوزستان به دنبال سهم 25 درصدی از ظرفیت تولید فولاد 1404

  رشد تولید محصولات فولادی در شرکت فولاد خوزستان طی سال‌های اخیر نشان از روندی پر شتاب برای ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای این شرکت و کشور دارد. این شرکت تحقق ظرفیت 13.6 میلیون تن محصولات فولادی را به‌عنوان یکی از مقاصد اصلی خود ترسیم کرده است. در این بین پس از تامین کامل نیاز داخل، یافتن بازارهای صادراتی مناسب یکی از مهمترین اقداماتی است که باید در حین رشد تولید انجام شود. در این گزارش نگاهی به عملکرد شرکت انداخته می‌شود.
  1397/9/6 16:34

  افت قیمت طلا در مقابل رشد دلار در روزهای گذشته

  بازار جهانی فلزات گرانبها در انتظار اجلاس گروه 20

  طی هفته گذشته قیمت طلا و سایر فلزات گرانبها در بازارهای جهانی در پی افزایش ارزش دلار، افت نسبی را شاهد بود. اجلاس گروه 20 که به‌زودی در آرژانتین برگزار می‌شود، می‌تواند تعیین‌کننده جهت مذاکرات تجاری بین ابر قدرت‌های اقتصادی جهان (چین و آمریکا) باشد و از این طریق در بازار بسیاری از فلزات گرانبها تأثیر داشته باشد.
  1397/9/6 14:27

  شرکت فولاد خوزستان، به دنبال اهداف توسعه‌ای

  نگاهی به عملکرد شرکت فولاد خوزستان در سال جاری

  طی روز‌های اخیر مراسم کلنگ‌زنی احداث کارخانه مگامدول آهن اسفنجی (زمزم 3) فولاد خوزستان در حالی صورت گرفته‌ که شرکت هرساله با افزایش صادرات خود سعی در ارزآوری بیشتر برای کشور داشته است. بررسی روند صادراتی شرکت مبین این شرایط است. در ضمن استفاده از ظرفیت های موجود مانند تملک فولاد اکسن می‌تواند نقش شرکت فولاد خوزستان در تولید محصولات نهایی فولادی را پر رنگ تر کند. در این گزارش از این زاویه نگاهی به وضعیت شرکت فولاد خوزستان می‌اندازیم.
  1397/9/3 13:13

  نگاهی به تجارت فولاد در مکزیک

  رشد 220 درصدی واردات فولاد مکزیک طی 10 سال اخیر

  طی سال‌های اخیر مکزیک به یکی از بزرگ‌ترین واردکنندگان محصولات فولادی تبدیل شده است. بررسی روند صادرات و واردات محصولات فولادی این کشور بیانگر تراز تجاری منفی برای محصولات فولاد است. در این گزارش نگاهی به وضعیت این تزار در سال‌های اخیر انداخته می شود.
  1397/8/30 09:51
258