ندا علیزاده

  مدیرعامل شرکت جهان تجارت گفت:

  کاهش ارز اختصاصی به برخی از فویل‌های آلومینیومی وارداتی

  فویل آلومینیومی یکی از مهم‌ترین محصولات صنعت آلومینیوم به شمار می‌رود. در سال‌های اخیر که بازار مصرف فویل آلومینیوم در ایران گسترش یافته و به مرز چند 10هزار تن رسیده است واردات فویل‌های آلومینیومی به‌ویژه از چین افزایش یافته است.
  1398/2/9 08:31

  مدیرعامل یک شرکت بازرگانی در گفت‌وگو با فلزات آنلاین؛

  تعرفه‌های بسیار زیاد گمرک، مانعی برای واردات به دور از تقلب فویل آلومینیوم

  بخش زیادی از نیاز بازار داخلی را فویل‌های وارداتی پوشش می‌دهند. اما اینکه واردات فویل آلومینیوم چرا و چگونه انجام می‌شود و فویل‌های وارداتی با فویل‌های تولید داخل از نظر مشخصات چه تفاوتی دارند، نکاتی است که در گفتگو با مدیرعامل یکی از شرکت‌های بازرگانی فعال در حوزه واردات فویل آلومینیوم به آ‌‌‌ن‌ها پرداخته شد.
  1398/2/8 15:36

  مدیر کارخانه صنایع آلومینیوم هزار:

  یک بام و دو هوا در سیاست‌گذاری برای واردات

  شرکت «صنایع آلومینیوم هزار» یکی از دو تولیدکننده با قدمت در حوزه فویل آلومینیوم به شمار می‌رود. این شرکت که نخستین تولیدکننده پاکت‌های هفت لایه آلومینیوم‌دار برای بسته‌بندی و ماندگاری طولانی مدت مواد غذایی، استریل لبنی و آبمیوه در ایران است، ورق و فویل آلومینیوم را برای مصارف صنعتی و لفاف‌های چند لایه ترکیبی با فویل به منظور بسته‌بندی انواع مواد غذایی، محصولات با ماندگاری زیاد، دارویی، آرایشی-بهداشتی، ساختمانی و صنعتی تولید می‌‎کند. صنایع آلومینیوم هزار متشکل از سه کارخانه «ذوب و نورد»، «کانورتینگ» و «اسپتیک» است. با این حال «محمود شریفی»، مدیر کارخانه صنایع آلومینیوم هزار نوسانات دلار، تقلب در واردات و واردات بی‌رویه را عامل ورشکستگی «صنایع آلومینیوم هزار» و تنها رقیبش  شرکت «آلومینیوم پارس» عنوان کرد.
  1398/2/8 14:18

  صنعت فویل آلومینیوم در گردباد بی‌برنامگی

  فویل آلومینیوم یکی از مهم‌ترین محصولات تخت پایین‌دست صنعت آلومینیوم محسوب می‌شود که در بخش‌های مختلفی همچون صنایع غذایی، دارویی، صنعتی، ساختمانی، مصارف خانگی و... استفاده می‌شود.
  1398/2/8 14:17

  مدیرعامل شرکت پاکان ظروف پارس گفت:

  یکه‌تازی نوسان شدید قیمت آلومینیوم در بازار ظروف یک‌بار مصرف

  ایران یکی از 10 کشور اول دنیا در استفاده از ظروف یک‌بار مصرف پلاستیکی به شمار می‌رود که خطرات فراوانی برای سلامت جامعه و همچنین محیط‌زیست به دنبال دارد. در این شرایط بهترین گزینه، جایگزینی ظروف یک‌بار مصرف «آلومینیومی» به جای ظروف فومی پلی‌ استایرن است. فویل آلومینیوم ماده اولیه تولید ظروف یک‌بار مصرف آلومینیومی بسته‌بندی غذا است. هرچند در سالیان گذشته استفاده از ظروف یک‌بار مصرف آلومینیومی برای بسته‌بندی غذا افزایش یافته بود، اما از حدود یک سال پیش گرایش و تمایل مردم به آن‌ها کاهش یافته است. «امیرحسین ایزدی» مدیرعامل شرکت پاکان ظروف پارس که میزان کاهش مصرف ظروف یک‌بار مصرف آلومینیومی را بیش از 50 درصد عنوان می‌کند، دلیل این مسئله را افزایش قیمت این محصول تا بیش از دو برابر در یک سال گذشته دانست.
  1398/2/8 13:53

  معاون بازرگانی شرکت کوشش رادیاتور گفت:

  سبکی و خنک‌کنندگی؛ مزیت‌های استفاده از فویل آلومینیوم در رادیاتور خودرو

  حدود 20 سال است که در تولید رادیاتور خودرو به جای مس و برنج از آلومینیوم استفاده می‌شود. از جمله مزیت‌های استفاده از فویل آلومینیوم در رادیاتور خودرو می‌توان به سبک شدن خودرو و افزایش خنک‌کنندگی آن اشاره کرد. مدیران پیشین ایران خودرو در این مسیر گام نهادند و مروج این جایگزینی شدند و در نتیجه ایران نسبت به کشورهای همسایه زودتر به استقبال آلومینیوم برای مصرف در صنعت رادیاتور رفت. با اینکه به گفته «حمید بابایی» معاون بازرگانی شرکت کوشش رادیاتور بر خلاف گذشته که بخش زیادی از فویل آلومینیوم مورد نیاز صنعت رادیاتور خودرو وارد می‌شدکه از یک سال گذشته تقریبا تمام این نیاز از تولیدات داخلی تامین می‌شود اما با مشکلاتی در این مسیر روبه‌رو هستند؛ مشکلاتی همچون کیفیت نه چندان خوب فویل آلومینیوم تولید داخل، انحصاری بودن آن، ناتوانی در پاسخ به نیاز صنعت رادیاتور خودرو از نظر کمی و کیفی، نقش آفرینی بی‌بدیل نوسانات شمش آلومینیوم و دشواری تامین آن از بورس کالا.
  1398/2/5 13:25

  مدیر بازرگانی صنایع تولیدی رزن صاف گفت:

  عدم امکان خرید اعتباری شمش، معضل بزرگ صنعت آلومینیوم

  «نداشتن نقدینگی منجر به کاهش سفارشات فویل آلومینیومی شده است.» این نکته را «فرید شعاع اهری»، مدیر فروش و بازرگانی صنایع تولیدی رزن صاف که تولیدکننده انواع فویل‌های آلومینیومی با ضخامت‌های مختلف برای همه صنایع مرتبط است، گفت و تصریح کرد: با توجه به افزایش قیمت ماده اولیه و همچنین نبود نقدینگی در دست مصرف‌کنندگان، حجم سفارشات فویل آلومینیوم نسبت به سال‌های گذشته کاهش یافته است.
  1398/2/3 18:32

  مدیرعامل مجتمع تولیدی بسپار صدف ناب سپاهان:

  «کامپوزیت پنل» ضربه فنی شد

  ممنوعیت استفاده از «کامپوزیت پنل» در برخی از شهرهای تاریخی و سنتی همچون اصفهان و به طورکلی محدودیت استفاده از این نوع مصالح در نمای ساختمان‌ها در کشور از یک سو و از سوی دیگر کاهش ساخت‌وسازها موجب کم شدن مصرف این محصول و از دست رفتن بازار شده است. هرچند که تکنولوژی کامپوزیت پنل‌ها پیشرفت زیادی کرده و به صورت نانو تولید می‌‍شود و مزایای زیادی همچون سبکی، زیبایی، تمیز شدن بدون نیاز به شوینده و... دارد، اما برخورد شهرداری‌ها با ساختمان‌های دارای نمای کامپوزیت و عدم ارائه پایان‌کار به آن‌ها، بازار این محصول را در کنار توقف ساخت‌وسازها به چالش کشانده است. در این زمینه «اصغر مارانی» مدیرعامل مجتمع تولیدی بسپار صدف ناب سپاهان با بیان اینکه بازار مصرف کامپوزیت پنل افول داشته است، به « فلزات آنلاین» گفت: «دیگر از بازار داغ کامپوزیت پنل‌ها خبری نیست؛ اوایل که این محصول وارد بازار شده بود، تولیدات ما روزانه به فروش می‌رسید، اما در حال حاضر 6 ماه زمان لازم است تا تولید یک ماهه مجموعه به فروش برسد.»  گذشته از این واردات محصولات بی‌کیفیت و تقلبی مشکل دیگری است که گریبان بازار این محصول را گرفته است؛ تقلب‌هایی همچون واردات کامپوزیت‌های پلی‌استر به نام کامپوزیت‌های پی‌وی‌دی‌اف که مخصوص استفاده در فضای داخلی هستند، اما به عنوان کامپوزیت‌های بیرونی به فروش می‌رسند.
  1398/2/3 18:31

  معاون بازرگانی شرکت آلومینیوم هزاره سوم میلاد گفت:

  محدودیت واردات فویل آلومینیوم، عامل اصلی رونق صنایع فویل‌سازی

  «واردات»شوکی زیان‌بار برای تولیدکنندگان فویل آلومینیوم بوده است؛ شوکی که ارتعاشات آن سالیان سال ادامه داشت و رونق را از بازار تولیدکنندگان فویل آلومینیوم گرفته بود. اما در هجوم مشکلات عرصه تولید، «مهدی موسوی» معاون بازرگانی شرکت آلومینیوم هزاره سوم میلاد به «فلزات آنلاین» گفت: تقریبا از بهمن ماه سال گذشته، به نوعی جلوی واردات فویل گرفته شده است و شرایط برای واردکنندگان این محصول، با حذف اختصاص ارز دولتی کمی دشوار شده است.
  1398/2/3 18:23

  حال صنعت فویل‌آلومینیوم وخیم است

  به‌طورکلی صنعت آلومینیوم ایران شامل تولید «آلومینا»، «شمش» و صنایع پائین دستی می‌شود. صنایع پائین دستی به ۱۱ تا ۱۳ دسته مختلف تقسیم می‌شوند که یکی از بخش‌های آن را «فویل آلومینیوم» تشکیل می‌دهد.
  1398/2/3 18:18

  مدیرعامل شرکت چاپ طلای ارومیه:

  گرانی فویل آلومینیوم، راه را برای فیلم‌های متالایز باز کرده است

  در رقابت تنگاتنگی که بین صنایع بسته‌بندی مصرف‌کننده فویل آلومینیوم وجود دارد، شرکت‌های ضعیف‌تر حذف می‌شوند و بازار آن‌ها را شرکت‌های بزرگ و قوی می‌گیرند. از سوی دیگر «رقابت منفی» آفتی شده است به جان صنایع بسته‌بندی مصرف‌کننده فویل آلومینیوم تا جایی که برخی از محصولات این صنعت به مرز «میرایی» رسیده‌اند و در نهایت «تعطیلی» سرنوشت شوم آن واحد صنعتی شده است. در این زمینه مدیرعامل شرکت چاپ طلای ارومیه که نخستین تولیدکننده صنعتی فویل پک در ایران به شمار می‌رود و تا امروز تولیدات آن حدود 100 درصد بازار فویل پک ایران را پوشش می‌دهد، به «فلزات آنلاین» گفت:  گران بودن قیمت فویل آلومینیوم، زمینه جایگزینی آن را با فیلم‌های متالایز ایجاد کرده است. در مطلب پیش‌رو با «رستا توسلی بنابی» به گفت‌وگو پرداختیم که مدیرعاملی یک گروه تولیدی‌ را بر عهده دارد که با سه شرکت «چاپ طلای ارومیه» به عنوان شرکت مادر، «شرکت پلیمر روکش افرا» و «شرکت فیلم طلای آذربایجان» فعالیت می‌کند و مواد اولیه رقبای داخلی را تامین کرده و به کشورهای همسایه نیز صادرات دارد. آنچه در ادامه می‌خوانید، بررسی شرایط حاکم بر بازار فویل آلومینیوم ایران و به طور ویژه در حوزه مصرفی لفاف‌ها و آینده این صنعت است.
  1398/2/2 09:53

  یک تولیدکننده مفتول آلومینیوم مطرح کرد:

  ایران محروم از صادرات مفتول آلومینیوم به دلیل گران بودن قیمت تمام شده محصول

  «واردات شمش آلومینیوم»، گزینه تعیین کننده‌ای است که بسیاری از تولیدکنندگان مفتول آلومینیوم و فعالان صنعت آلومینیوم خواهان «آزاد» شدن آن هستند. به باور آن‌ها باز شدن در «گمرک» می‌تواند تحولی مثبت در وضعیت صنعت آلومینیوم و بازار آن ایجاد کند.
  1398/1/21 09:14
53