پوریا رنجبر

  مدیرکل دفتر صنایع معدنی از کارخانه توسعه فراگیر سناباد بازدید کرد

  مدیرکل دفتر صنایع معدنی و مشاور معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت، از کارخانجات تولید کنسانتره، گندله‌سازی و فیلتراسیون آب شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد بازدید کرد.
  1398/8/25 14:45

  محدودیت‌ها تاثیری بر رفع نیازهای فولاد اکسین ایجاد نمی‌کند

  تعمیرات سالانه خط تولید شرکت فولاد اکسین از ۲۸ مهرماه سال جاری آغاز و پس از ۱۵ روز طبق برنامه پیش‌بینی شده، به اتمام رسید.
  1398/8/14 08:49

  معاون وزیر صنعت، معدن و‌ تجارت مطرح کرد:

  اعلام آمادگی ایران برای ارائه ظرفیت‌ها و فرصت‌های اقتصادی خود به سایر کشورها از طریق یونیدو

  معاون وزیر صنعت، معدن و‌ تجارت، با تشریح وضعیت اقتصادی و حوزه صنعت در کشورمان، طی برگزاری هجدهمین کنفرانس عمومی سازمان توسعه صنعتی سازمان ملل (یونیدو)، گفت: ایران از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های بسیاری در حوزه‌های مختلف نظیر منابع انسانی، منابع طبیعی، و زیرساخت‌ها برخوردار است.
  1398/8/13 14:15

  دسترسی معدن‌کاران به تسهیلات بانکی تسهیل می‌شود

  طبق اعلام مدیرعامل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی، با توجه به اینکه بانک‌ها پروانه بهره‌برداری را به‌ عنوان وثیقه برای دریافت وام نمی‌پذیرند، صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی، معدن و محل اجرای طرح را به‌عنوان وثیقه پذیرفته و بیمه را تحویل می‌دهد تا معدن‌کاران بتوانند تسهیلات اخذ کنند.
  1398/8/11 18:54

  طلا نای حرکت ندارد

  طلا در حوالی مرز ۱۵۰۰ دلار گیر افتاده و نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد تحلیلگران وال‌استریت انتظار ندارد وضعیت مذکور به این زودی تغییر کند در حالی سرمایه‌گذاران نسبت به بالا رفتن قیمت طلا در معاملات هفته جاری خوش بین مانده‌اند.
  1398/8/11 18:43

  معاون وزیر صنعت اعلام کرد:

  رشد تولید ۲۶ محصول اصلی صنعتی و معدنی

  معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: تولید محصولات مهم صنعتی و معدنی رو به بهبود است.
  1398/8/11 18:37

  مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران:

  اکثر معادن کوچک مقیاس کشور در مناطق محروم قرار دارند

  مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران گفت: بنگاه‌های کوچک و متوسط نقش مهمی در صنعت کشور دارند، به گونه‌ای که تاثیر عملکرد این بنگاه‌ها را در افزاش اشتغال‌زایی کشور مشاهده می‌کنیم به این ترتیب که از هر پنج شغلی که توسط بنگاه‌ها ایجاد می‌شود چهار شغل ایجاد شده مربوط به بنگاه‌های کوچک و متوسط است.
  1398/8/11 18:08

  مدیرعامل شرکت ملی مس ایران:

  ظرفیت ذوب مس، دو برابر می‌شود

  مدیرعامل شرکت ملی مس ایران گفت: یکی از اقدامات اساسی و مهمی که در سال جاری در حوزه صنعت مس کشور انجام داده‌ایم، توسعه بسیاری از معادن مس کشور است، به گونه‌ای که معدن سنگان و گل گهر در حال حاضر در شرایط مطلوب‌تری نسبت یه سال گذشته‌، قرار گرفته‌اند و میزان تولیدات معادن مس کشور افزایش یافته است
  1398/8/11 16:23

  در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران کان مین؛

  پنل تخصصی نقش دولت در تسهیل و توسعه درآمدهای غیرنفتی

  پنل تخصصی نقش دولت در تسهیل و توسعه درآمدهای غیرنفتی با حضور مدیران معدنی در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران کان مین برگزار شد.
  1398/8/11 15:46

  ثبت رکورد روزانه تولید در واحد احیا مستقیم فولاد سفیددشت

  30 مهرماه سال جاری، کارکنان واحد احیا مستقیم فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری با تولید دو هزار و ۴۹۲ تن آهن اسفنجی توانستند به رکورد تازه‌ای دست یابند.
  1398/8/4 21:11

  با اتکا به توان داخلی شرکت انجام شد؛

  تعمیر اساسی پایه آنیل واحد آنیلینگ و شست‌وشوی الکترولیتی

  سرپرست تعمیرات خطوط آنیلینگ و شست‌وشوی الکترولیتی فولاد مبارکه گفت: در واحد بازپخت هیدروژنی (آنیلینگ)، که یکی از واحدهای ناحیه نورد سرد است، عملیات حرارت‌دهی و پخت کلاف‌ها به‌ منظور یکنواخت‌سازی ساختار متالورژیکی ورق و همچنین دستیابی به خواص مکانیکی مورد نظر انجام می‌شود. در ادامه، کلاف‌ها پس از طی عملیات حرارتی و خنک‌کاری نهایی برای ادامه فرایند به واحد بعدی در ناحیه نورد سرد منتقل می‌شوند.
  1398/8/4 21:05

  معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه خبر داد:

  رشد ۹۱ درصدی سود نسبت به مدت مشابه سال قبل

  پس از این که فولاد مبارکه در شش ماهه اول سال 98 توانست به اهداف خود در تولید کمی و کیفی دست یابد، در بخش ساختن سود برای ذی‌نفعان نیز خوش درخشید.
  1398/8/4 20:44
117