پیمان صفردوست

  مدیر گروه صنعتی آبانگان:

  صنعت ریخته‌گری ایران می‌تواند بین‌المللی باشد

  مدیر گروه صنعتی آبانگان گفت: صنعت ریخته‌گری کشور نه تنها می‌تواند در تامین قطعات چدنی مورد نیاز مصرف‌کنندگان داخلی به خودکفایی برسد، بلکه با توجه به قیمت تولید و کیفیت مطلوب، در صورت وجود بستر مناسب این قابلیت را دارد که در بازارهای خارج‌ از کشور حضور فعال داشته و از این طریق نیز برای خود سودآوری ایجاد کند.
  1398/12/21 12:31

  رئیس هیئت مدیره شرکت طوس آلم:

  توسعه ریخته‌گری کشور نیاز به تامین مواد اولیه دارد

  رئیس هیئت مدیره شرکت طوس آلم گفت: صنعت چدن ایران با وجود کیفیت مطلوب و قیمت مناسب در سطح منطقه، در حال حاضر به دلیل افزایش قیمت افسار گسیخته مواد اولیه در کشور، شرایط مطلوبی را ندارد و تولیدکنندگان قطعات چدنی در کشور با چالش‌های زیادی روبه‌رو هستند.
  1398/12/14 17:47

  مدیرعامل شرکت مهندسی آذرنگ پولاد:

  می‌توانیم یکی از قطب‌های صنعت چدن در دنیا باشیم

  مدیرعامل شرکت مهندسی آذرنگ پولاد گفت: صنعت ریخته‌گری چدن کشور قابلیت رقابت با تولیدکنندگان بین‌المللی را دارد و می‌توان در این خصوص فعالیت‌های مطلوبی را انجام داد ولی مشکلات ساختاری و موانع موجود، باعث جلوگیری از هرگونه پیشرفتی در این حوزه می‌شود که اولین قدم برای حل این مشکلات، این است که دولت به فعالیت بخش خصوصی میدان بدهد و به سمت خصوصی‌سازی پیش برود.
  1398/12/13 19:28

  مدیرعامل شرکت دانا روش اندیشه:

  تحریم‌ها به فضای رقابتی بازار کمک کرد!

  مدیرعامل شرکت ریخته‌گری دانا روش اندیشه گفت: تحریم‌ها و واقعی شدن قیمت ارز در شرایط کنونی، موجب شد تا واردات محصولات خارجی با ارز دولتی به کشور محدود شود و در نتیجه صنعت ریخته‌گری داخلی موقعیت عرضه محصولات خود و رقابت در بازار را داشته باشد که چنین شرایطی در گذشته هیچ‌گاه حاصل نمی‌شد.
  1398/12/13 13:10

  مدیرعامل شرکت روزان قطعه تاک:

  قیمت شمش چدن ما را به زانو در آورده است!

  مدیرعامل شرکت روزان قطعه تاک گفت: مهم‌ترین مشکلی که ما در حال حاضر با آن مواجه هستیم، معضل قیمت شمش چدن است که ماده اولیه این صنعت محسوب می‌شود؛ افزایش نامتعارف و روزبه‌روز شمش چدن در بازار داخلی، ما را برای عقد قرارداد با مشتریان جهت تامین قطعات مورد نیاز آن‌ها دچار مشکل کرده است به نحوی که با این شرایط، ترجیح داده‌ایم که تولید را متوقف کرده و در انتظار تثبیت قیمت‌ها باشیم.
  1398/12/13 13:00

  مدیرعامل شرکت فوکا صنعت صبا:

  از ریخته‌گری به فرآوری قراضه تغییر مسیر دادیم

  مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت فوکا صنعت صبا گفت: با نیمه‌تمام ماندن پروژه ریخته‌گری به دلیل قطع همکاری سرمایه‌گذار خارجی، تصمیم گرفتیم با توجه به نصب ماشین‌آلات شریدر، کاربری پروژه را به فرآوری قراضه و ضایعات تغییر دهیم که البته فعالیت در این حوزه نیز با مشکلات فراوانی همراه بوده که مهم‌ترین آن‌ها کمبود قراضه در کشور است.
  1398/12/12 17:54

  مالک پروژه ریخته‌گری فولاد اختر تابناک:

  از پروژه ما، فقط یک سوله باقی مانده است!

  مالک پروژه فولاد اختر تابناک گفت: نوسانات ایجاد شده در قیمت ارز و تغییر شرایط اقتصادی و همچنین خلف وعده بانک در پرداخت وام تصویب شده، موجب شد تا پروژه‌ کارخانه‌ای که پیشرفت ۷۰ درصدی داشت و حتی دستگاه‌های آن نیز خریداری شده بود، به طور کلی متوقف شود و نقشه‌ها و برنامه‌های ما را برای راه‌اندازی این خط تولید به باد دهد.
  1398/12/12 17:47

  نگاهی به فشردگی گردهمایی‌های صنایع فلزی ایران؛

  چه چیزی را نمایش می‌دهیم؟!

  برای اهالی رسانه این اصلا بد نیست که هر از چند گاهی جمعی از بزرگان صنایع کشور به بهانه جشنواره یا نمایشگاهی گرد هم جمع شوند تا خوراک خبری چند هفته حوزه خبری خود را به دست آورند؛ اما واقعا نتیجه برگزاری این حجم از نمایشگاه، جشنواره، سمپوزیوم، کنفرانس، کنگره و همایش در طول یک سال، برای صنایع فلزی کشور چیست؟!
  1398/12/11 13:42

  مدیرعامل شرکت ریخته‌گری تراکتورسازی ایران در گفت‌و‌گو با «فلزات آنلاین» مطرح کرد:

  تاثیر دوطرفه صنایع ریخته‌گری و خودروسازی بر یکدیگر / قطعات چدنی جایگزینی ندارند

  صنعت ریخته‌گری ایران به خصوص در حوزه چدن، به دلیل افزایش قیمت ارز و کاهش ارزش پول ملی، قابلیت مناسبی را برای تولید و صادرات پیدا کرده است؛ در عین حال عده‌ای از تولیدکنندگان قطعات چدنی، معتقد هستند که اگرچه کاهش واردات قطعات، این فرصت را به تولیدکنندگان داده است تا سهمی از بازار داخلی را در اختیار بگیرند ولی به همان نسبت، افزایش قیمت مواد اولیه و ملزومات این صنعت و کمبود نقدینگی، قدرت تولید را به خصوص در مورد شرکت‌های کوچک و متوسط کاهش داده و آن‌ها را برای ادامه فعالیت دچار مشکل کرده است. با توجه به اهمیت این موضوع و آگاهی از وضعیت صنعت ریخته‌گری در ایران و جهان، با عبدالرحمان ارشدی، مدیرعامل شرکت ریخته‌گری تراکتورسازی ایران که یکی از شرکت‌های با سابقه و موفق در حوزه تولید قطعات ریخته‌گری در کشور است، به گفت‌وگو نشسته‌ایم که شرح آن را در ادامه می‌خوانید:
  1398/12/10 18:26

  مدیرعامل شرکت یکتا ذوب ایرانیان:

  باید برای ارزش افزوده فروکروم فکر شود

  مدیرعامل شرکت یکتا ذوب ایرانیان گفت: تولید فروکروم کم‌کربن ارزش افزوده‌ای را نصیب کشور خواهد کرد که اکنون به کشورهای تولیدکننده این فروآلیاژ می‌رسد؛ در حالی که تمام مواد اولیه مورد نیاز برای راه‌اندازی این خط تولید و دستیابی به محصول نهایی در کشور ما وجود دارد.
  1398/12/10 17:52

  صنعت ریخته‌گری در اتاق ریکاوری!

  صنعت ریخته‌گری ایران یکی از صنایعی بود که به مدد تحریم‌ها، افزایش قیمت ارز و کاهش ارزش پول ملی، می‌توانست خودی نشان بدهد و پس از سال‌ها دست و پا زدن زیر آوار قطعات وارداتی، فرصت این را داشته باشد که در بازار داخلی آقایی کند!
  1398/12/10 17:51

  مدیرعامل شرکت آریا مولیبدن کسری:

  نفس فرومولیبدن به شماره افتاده است!

  مدیرعامل شرکت آریا مولیبدن کسری گفت: وضعیت تولیدکنندگان فرومولیبدن کشور به شکلی است که اگر وزارت صمت و نهادهایی مثل شرکت ملی مس هرچه زودتر اقدامی در این مورد نکنند، شاید تا اواسط سال آینده، این صنعت به طور کامل در کشور نابود شود و ۱۸ تا ۲۰ شرکتی که مجوز خود را از طریق همین وزارتخانه دریافت کرده‌اند، با تمام تلاش‌هایی که انجام داده‌اند، به تاریخ بپیوندند!
  1398/12/10 15:18
375