پیمان صفردوست

  مدیرعامل شرکت آریا مولیبدن کسری:

  نفس فرومولیبدن به شماره افتاده است!

  مدیرعامل شرکت آریا مولیبدن کسری گفت: وضعیت تولیدکنندگان فرومولیبدن کشور به شکلی است که اگر وزارت صمت و نهادهایی مثل شرکت ملی مس هرچه زودتر اقدامی در این مورد نکنند، شاید تا اواسط سال آینده، این صنعت به طور کامل در کشور نابود شود و ۱۸ تا ۲۰ شرکتی که مجوز خود را از طریق همین وزارتخانه دریافت کرده‌اند، با تمام تلاش‌هایی که انجام داده‌اند، به تاریخ بپیوندند!
  1398/12/10 15:18

  مدیر خرید مواد مصرفی شرکت فولاد خوزستان:

  فروش صادراتی فروسیلیسیم سود بیشتری دارد

  مدیر خرید مواد مصرفی شرکت فولاد خوزستان گفت: یکی از مشکلات ما در تامین فروآلیاژهای مورد نیاز شرکت و به خصوص فروسیلیسیم، تمایل زیاد تولیدکنندگان به فروش این محصولات در بازارهای خارجی است.
  1398/12/10 15:17

  نایب رئیس هیئت مدیره گروه صنعتی پارس ساختار:

  باید نقش بخش خصوصی فولاد جدی گرفته شود

  مدیر ارشد اجرایى و نایب رئیس هیئت مدیره گروه صنعتی پارس ساختار از تولید و مصرف فولاد، به عنوان یکی از شاخص‌های اصلی توسعه‌یافتگی و صنعتی شدن کشورها و جوامع امروز یاد کرد و گفت: کشورهای صنعتی رقابت شدیدی را برای ارتقای جایگاه و ظرفیت تولید، نوآوری، خلاقیت، بهبود مزیت نسبی، سودآوری، بهبود فرآیند زنجیره تولید و دسترسی به بازارهای هدف در پیش گرفته‌اند که در کشور ما تقویت بخش خصوصی می‌تواند نقش مهمی در این زمینه ایفا کند.
  1398/12/6 17:25

  رئیس تولید واحد ذوب مجتمع فولاد خراسان:

  حذف فروسیلیسیم دشوار است!

  رئیس تولید واحد ذوب مجتمع فولاد خراسان گفت: اینکه بخواهیم فروسیلیکومنگنز را در فرآیند فولادسازی جایگزین فروسیلیسیم قرار دهیم اگرچه روی کاغذ امکان‌پذیر است ولی در عمل کاری بسیار دشوار خواهد بود؛ در واقع می‌توان از فروسیلیکومنگنز به جای فرومنگنز استفاده کرد ولی در نهایت استفاده از فروسیلیسیم برای تنظیم آنالیز مذاب ضروری است.
  1398/12/4 19:31

  مدیر پروژه فروسیلیکومنیزیم نهاوند همدان:

  عدم حمایت مالی مهم‌‌ترین مشکل در راه‌اندازی پروژه است

  مدیر پروژه فروآلیاژ نهاوند همدان گفت: علی‌رغم وجود معدنی غنی برای تامین مواد اولیه، تنها به دلیل عدم تامین سرمایه مورد نیاز حتی از طریق وام بانکی، اقدام به توقف راه‌اندازی کارخانه تولید فروآلیاژ کردیم.
  1398/12/4 19:28

  رئیس هیئت مدیره شرکت کوه، سنگ، یاقوت:

  از مشارکت سرمایه‌گذار خارجی ناامید شدیم

  رئیس هیئت مدیره شرکت کوه، سنگ، یاقوت گفت: با توجه به ایران‌هراسی‌هایی که توسط کشور آمریکا ایجاد شد و همچنین تشدید تحریم‌ها،‌ سرمایه‌گذاران خارجی از همکاری با ما منصرف شدند و به نظر می‌رسد راهکاری در این زمینه وجود نداشته باشد.
  1398/12/4 14:55

  مدیرعامل شرکت سپهران ذوب کرمانشاه:

  قوانین باید حامی تولیدکنندگان کشور باشد

  مدیرعامل شرکت سپهران ذوب کرمانشاه گفت: عوارض و حقوق گمرکی فرومنگنز وارداتی به ظاهر ۱۵ درصد است ولی وقتی واردات با عرض نیمایی انجام می‌شود و محاسبه عوارض با ارز دولتی انجام می‌گیرد، اختلاف قیمتی را ایجاد می‌کند که عوارض را عملا حذف می‌کند و همین مسئله توان تولیدکننده داخلی را در رقابت از بین می‌برد؛ در حالی که اگر قصد یک رقابت سالم وجود داشته باشد، لازم است تا محاسبات عادلانه و مبتنی بر انصاف انجام شود.
  1398/11/29 18:21

  مدیرعامل شرکت پارت گوال و راهبر مجتمع فروکروم جغتای:

  تولید فروکروم در کشور مقرون‌به‌صرفه است

  مدیرعامل شرکت پارت گوال و راهبر مجتمع فروکروم جغتای گفت: توسعه صنعت فروکروم در دنیا توجیه اقتصادی چندانی ندارد ولی با در نظر گرفتن این نکته که قیمت انرژی در کشور ما پایین‌ است، همچنان امکان توسعه در حوزه فروکروم در کشور ما وجود دارد و می‌توان با اتکا به این انرژی ارزان‌قیمت، به توسعه صنایع تولید فروکروم امید داشت.
  1398/11/29 18:16

  رئیس سابق هیئت مدیره شرکت فروآلیاژ ایران:

  خودمان را ورشکست نکنیم!

  رئیس سابق هیئت مدیره شرکت فروآلیاژ ایران گفت: به دلیل تولید بیش از نیاز بازار و صدور مجوز‌های بدون نیازسنجی در حوزه فروسیلیسیم، در حال حاضر در صادرات این محصول، بازار و رقابت ناسالمی برقرار است و این باعث شده تا قیمت‌های فروسیلیسیم صادراتی ما نسبت به قیمت‌های بین‌المللی حدود صد دلار در هر تن پایین‌تر باشد.
  1398/11/28 23:20

  مدیرعامل فروآلیاژ کرمان در گفت‌وگو با «فلزات آنلاین»:

  چه کسی از واردات فروسیلیکومنگنز سود می‌برد؟!

  فروسیلیکومنگنز از آن دسته فروآلیاژهایی است که با توجه به کاربرد آن در صنایع فولاد و قابلیت جایگزینی به جای فروسیلیسیم و نیز تامین همزمان منگنز مورد نیاز محصول، مورد توجه فولادسازان قرار دارد. طبیعتا با توجه به برنامه ایران در سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ در حوزه فولاد، صنعت تولید این فروآلیاژ می‌تواند جای رشد فراوانی داشته باشد. البته مسیر این رشد و توسعه خالی از مشکل و چالش نیست. در این خصوص با حمیدرضا اویسی مدیرعامل شرکت فروآلیاژ کرمان گفت‌وگو کردیم که متن کامل آن را در ادامه می‌خوانید:
  1398/11/28 20:49

  رئیس بخش متالورژی و توسعه محصول فولاد هرمزگان:

  میزان مصرف هر فروآلیاژ بسته به نوع محصول است

  رئیس بخش متالورژی و توسعه محصول فولاد هرمزگان گفت: فروسیلیسیم و فرومنگنز فروآلیاژهایی هستند که بیشترین میزان مصرف را در شرکت فولاد هرمزگان دارند و میزان و نسبت آن‌ها با توجه به نوع فولاد آلیاژی مورد نظر تعیین می شود.
  1398/11/28 20:48

  مدیرعامل شرکت فروآلیاژ اکسین:

  فروآلیاژها می‌توانند ارزآوری داشته باشند

  مدیرعامل شرکت فروآلیاژ اکسین گفت: تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی موجود کشور، باعث شده تا تولیدکنندگان داخلی نتوانند محصول خود را به قیمت‌ عرضه در بازارهای جهانی به فروش برسانند اما با این حال، اگر مشکلات داخلی موجود بر سر راه صادرات حل شود و بستر فروش صادراتی فراهم شود، صنعت فروآلیاژها می‌تواند منبع مناسبی برای ایجاد ارزش افزوده و ارزآوری کشور باشد.
  1398/11/28 09:50

  مدیرعامل شرکت قوس آلیاژ پارس:

  تولید فروسیلیسیم توجیه اقتصادی بیشتری دارد

  مدیرعامل شرکت قوس آلیاژ پارس گفت: این شرکت اگرچه در ابتدا با تولید فروسیلیکومنگنز فعالیت خود را آغاز کرد اما در حال حاضر با توجه به نیاز بازار و توجیه اقتصادی مقبول‌تر، تولید فروسیلیسیم را در دستور کار خود قرار داده است.
  1398/11/27 16:00
375